| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
JAZZZ

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32 Prispevkov: 2799 Kraj: POSAVEC
|
Objavljeno: Sre Mar 04, 2009 23:19 Naslov sporočila: |
|
|
CHOLAGOGUES : Nestor Figueras, David Toop, Paul Burwell
Obrobna založba italijanskega elektronika Giuseppe Ielasija-Schoolmap je v obliki CDja reizdala že davno razprodan LP. Dobil sem ga včeraj in se je zavrtel že štirikrat! Genialna glasba in posnetek. Letnik 1977. Pogledam, kako so snemali... presenečenje. Snemano je na Sony TC 164A, brez dolbya-brez česarkolidrugega. Pa bodi pameten.
Ja, ampak na vsakem sistemu ta resnično avdiofilska zadeva ne bo zašpilala v stilu Chesky, RR. Ko pa ji boste dali na voljo pravega konja, potem ni ovir. Kas baby.....
Naj še omenim, da nikjer ne piše, da bi to bila avdiofilska plošča. Zakaj le ? Cena tudi ni avdiofilska: 12 Evrov s poštnino vred.
http://www.schoolmap-records.com/releases/nestor-figueras-david-toop-paul-burwell-cholagogues/ _________________ "There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
JAZZZ

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32 Prispevkov: 2799 Kraj: POSAVEC
|
Objavljeno: Sob Maj 23, 2009 10:00 Naslov sporočila: |
|
|
V okviru podjetja Sonal je izšla plošča mojih posnetkov harmonikaša Marka Hatlaka (2007-2008). Na njej so:
1.Conrado del Rosario: Elusive Dialogues
2. John Cage: Dream
3. Joachim Krebs: Music for Accordion
4. J.S.Bach: Goldberg Variations
(aria, variacije 1,2,3,4,5,6,14,20,27,30,aria)
5. Uroš Rojko: Bagatete 1,2,3,4 za klavir in harmoniko
6. J.S.Bach: Koral "Nun komm der Heiden Helland"
skupna dolžina 72:16
posneto
1,6 cerkev Marijinega oznanenja Adergas
5 gledališče Tartini Piran
2,3,4 atrij gradu Kromberk
Ploščo se da dobiti za 12 evrov ! (naročila na ZS) _________________ "There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Andraz
Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23 Prispevkov: 43 Kraj: Kamnik
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 19:25 Naslov sporočila: |
|
|
Pozna kdo kakšne dobre posnetke bobnov? Navadnih bobnov, pa da so zelo dobro posneti, ali pa kakšen komad, v katerem so bobni res dobri? _________________ HiFi for life... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Wolumen
Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46 Prispevkov: 345 Kraj: Škofija loka
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 20:34 Naslov sporočila: |
|
|
| Sweet The man with the golden golden arm. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiomaniac

Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40 Prispevkov: 988 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 20:36 Naslov sporočila: |
|
|
Recimo :
Skupina Bad Company
Komad: Bad Company _________________ I may not always be right; but, I'm never wrong ! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
audiomaniac

Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40 Prispevkov: 988 Kraj: LJ
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 20:54 Naslov sporočila: |
|
|
Drgač ma pa zanimive bobnarske plate tale mojster:
Mickey Hart
http://www.mickeyhart.net/home/
za še bolj eksotične bobnarske pa tale:
Steen Raahauge
http://www.steenraahauge.com/
Drgač pa vsaka plata Tonya Williamsa al pa Roya Haynesa je polna dobrih bobnov ...
Ma, odličnih bobnarjev je polno ...  _________________ I may not always be right; but, I'm never wrong ! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mišolin
Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04 Prispevkov: 441 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 22:14 Naslov sporočila: |
|
|
Meni je izjemno zanimiv ta mini albumčič:
Trio of Doom - McLaughlin, Pastorious, Williams
Posneto res na surovo, ampak meni osebno zelo všečno. Prvi komad na ploščku bi ustrezal temu kar iščeš:
http://www.amazon.com/Trio-Doom-Live/dp/B000QEIM7S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=music&qid=1244578250&sr=8-1
Drugače pa, če ti rata kje izbrskat kak posnetek od Terrya Bozzia
ali pa kak Burhan Ocal, ampak to že več niso klasični bobni, ampak darabuka in ostale stvari. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
mišolin
Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04 Prispevkov: 441 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 22:17 Naslov sporočila: |
|
|
Mickey Hart & Zakir Hussain - uf to pa bi res rad slišal! |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
JEREMIJA

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37 Prispevkov: 97 Kraj: LJUBLJANA
|
Objavljeno: Tor Jun 09, 2009 22:56 Naslov sporočila: |
|
|
| Andraz je napisal/a: | | Pozna kdo kakšne dobre posnetke bobnov? Navadnih bobnov, pa da so zelo dobro posneti, ali pa kakšen komad, v katerem so bobni res dobri? |
Tole je eden boljših posnetkov založbe INAK...  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Andraz
Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23 Prispevkov: 43 Kraj: Kamnik
|
Objavljeno: Sre Jun 10, 2009 16:14 Naslov sporočila: |
|
|
Hvala, eni posnetki so res super. _________________ HiFi for life... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
etapdavid
Pridružen/-a: Sob Okt 2008 9:07 Prispevkov: 24 Kraj: NOVO MESTO
|
Objavljeno: Pet Jul 03, 2009 07:38 Naslov sporočila: |
|
|
V zadnji številki Poleta (2.7.2009) - priloga Dela - je članek o tolkalcu Zlatku Kavčiču.
V zadnjem odstavku je pohvaljeno tudi odlično snemanje Iztoka.
Toni |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 041 945 456 |
|
 |
JAZZZ

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32 Prispevkov: 2799 Kraj: POSAVEC
|
Objavljeno: Sre Okt 21, 2009 23:18 Naslov sporočila: |
|
|
Junija sem snemal koncert Maier/Türköz,Kaučič na jazz festivalu v Udinah in nato še organiziral snemalno srečanje v cerkvi v Crngrobu. Že takoj je bilo jasno, da je glasba super, prav tako tudi posnetka. Danes pa dobim tole sporočilo od basista:
Dear friends,
today I've listened carefully to both the recordings (the Church and
the Live set): I confirm my first impression. It's amazing music!
I've no preference about the choice of tunes for a next CD. I like
everything. I think it is one of the best recordings of my musical
career........
So, if someone of you wants to make the choice, it's welcome!
Muzika je še vedno na: http://www.jazzz.si/mp3/kon09DolineTrio/
Naj še omenim, da gre za totalno improvizirano glasbo. Snemalni sešn v cerkvi je trajal(brez postavitev) uro in pol. Posneli smo za dobro uro materiala.
Kdo je Giovanni Mair? http://www.amazon.com/Featuring-Marc-Ribot-Turtle-Soup/dp/B0010X7TSC _________________ "There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
bfrenk
Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:54 Prispevkov: 23 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Čet Okt 22, 2009 09:05 Naslov sporočila: |
|
|
| Andraz je napisal/a: | | Pozna kdo kakšne dobre posnetke bobnov? Navadnih bobnov, pa da so zelo dobro posneti, ali pa kakšen komad, v katerem so bobni res dobri? |
He Xun Tian - album Paramita - komad Earth Drums  |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
pasuljaris

Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13 Prispevkov: 1526 Kraj: maribor
|
Objavljeno: Čet Okt 22, 2009 09:18 Naslov sporočila: |
|
|
Sheffield Lab MDMS CD , posnetek 15 in 16
The DALI CD - In Admiration Of Music: 11. Marilyn Mazur & Audun Kleive - Drum Impro |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
DOLAR
Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03 Prispevkov: 746 Kraj: bUNGA bUNGA
|
Objavljeno: Pet Okt 30, 2009 16:15 Naslov sporočila: |
|
|
| hi_musica je napisal/a: | Ljubitelji klasike: imate morda kake referenčne posnetke, pa ne samo v smislu izvedbe določenega dela, temveč tudi kakovosti in realnosti posnetka?
Dosti nabavljam po recepturi http://www.classicstoday.com/, opazil pa sem, da je tu predvsem govora o referenčni IZVEDBI določenega dela.
Trenutno ena mojih favourite:
HANDEL: Concerti Grossi op.6 nos. 7-12
Boston Baroque/M. Pearlman
TLRC 80688
V. |
BEETHOVEN: Symphonies Nos. 5 and 8 (Herreweghe)
5ka je res zakon |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
 |
Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu
-> CD, Vinil, DVD, Blu-ray |
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas Pojdi na stran Prejšnja 1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11 Naslednja
|
| Stran 4 od 11 |
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|