| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
jijetelu
Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47 Prispevkov: 26 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pon Sep 26, 2016 09:22 Naslov sporočila: Težava - šumenje iz zvočnikov iz različnih AV naprav |
|
|
Pozdravljeni,
Imam problem z šumenjem v zvočnikih, in sicer šumi v vseh treh različnih HIFI napravah (mini HIFI, hišni kino..), v različnih sobah. Šumi ne glede na to, na katero vtičnico je priklopljeno.
Pri hišnem kinu šumi tudi ob fizičnem izklopu vseh ostalih naprav, na vseh izhodih, tudi ob izklopu vseh vhodov. Internet in TV sta priklopljena na zgolj na optiko, tako da s tem nekako izključujem t.i. ground loops.
Glede na to da je blok oz. električna napeljava starejše izvedbe, se mi dozdeva, da je težava prav v tem. A ma kdo kakšne izkušnje s tem. Trenutno se obračam k temu, da bi si nabavil bodisi regulator napetosti bodisi UPS. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
trancedeejay Site Admin

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01 Prispevkov: 1380 Kraj: Zgornja Besnica
|
Objavljeno: Pon Sep 26, 2016 20:11 Naslov sporočila: |
|
|
Ali gre dejansko za šum ali brum. Prihaja iz zvočnikov ali transformatorja? Kakšna je voltaža pri napajanju? Ali je šum konstanten ali se poveča ob zvišanju jakosti?
Have a nice Day
Matt _________________ MUSIC IS THE KEY |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jijetelu
Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47 Prispevkov: 26 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Pon Sep 26, 2016 21:12 Naslov sporočila: |
|
|
| trancedeejay je napisal/a: | Ali gre dejansko za šum ali brum. Prihaja iz zvočnikov ali transformatorja? Kakšna je voltaža pri napajanju? Ali je šum konstanten ali se poveča ob zvišanju jakosti?
Have a nice Day
Matt |
šum, precej jasno se sliši iz twiterja, nekakšen brum pa prihaja iz membranskega zvočnika
z jačanjem jakosti se šum poveča
voltaža iz vtičnice ? cca 235V zmerjena s cenenim voltmerom |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
giroskop
Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48 Prispevkov: 163 Kraj: Idrija
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 15:38 Naslov sporočila: |
|
|
Pozdrav !
Glede na to, da je napeljava starejšega datuma najprej preveri če so vtičnice ničene. To pomeni, če vtičnico odpreš, prideta do nje samo dve žici, to sta faza in nula. Faza je tista žica na kateri preizkuševalec faze sveti. Nula pa je povezana s stranskim priključkom šuko vtičnice. Preveri in javi ??
Lp Franci |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jacoby
Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23 Prispevkov: 1111
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 15:54 Naslov sporočila: Re: Težava - šumenje iz zvočnikov iz različnih AV naprav |
|
|
| jijetelu je napisal/a: | tako da s tem nekako izključujem t.i. ground loops.
|
In točno to je problem...
Izoliraj ozemljitev najprej na enem vtikaču, recimo na ojač., če ne pomaga, pa še na drugih napravah, kjer pa imaš samo N-L vtikač (2 pin plastika) potem tam itak ni ozemljitve. Mora nehat brenčat. _________________ The only way to do great work is to love what you do |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 051383384 |
|
 |
jijetelu
Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47 Prispevkov: 26 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 17:03 Naslov sporočila: Re: Težava - šumenje iz zvočnikov iz različnih AV naprav |
|
|
| jacoby je napisal/a: | | jijetelu je napisal/a: | tako da s tem nekako izključujem t.i. ground loops.
|
In točno to je problem...
Izoliraj ozemljitev najprej na enem vtikaču, recimo na ojač., če ne pomaga, pa še na drugih napravah, kjer pa imaš samo N-L vtikač (2 pin plastika) potem tam itak ni ozemljitve. Mora nehat brenčat. |
AV reciever nima ozemljenega vtikača in kot sem že povedal, šumi tudi če fizično izklopim (vtikač iz razdelilca) vse ostale naprave |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jacoby
Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23 Prispevkov: 1111
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 17:25 Naslov sporočila: Re: Težava - šumenje iz zvočnikov iz različnih AV naprav |
|
|
| jijetelu je napisal/a: | | jacoby je napisal/a: | | jijetelu je napisal/a: | tako da s tem nekako izključujem t.i. ground loops.
|
In točno to je problem...
Izoliraj ozemljitev najprej na enem vtikaču, recimo na ojač., če ne pomaga, pa še na drugih napravah, kjer pa imaš samo N-L vtikač (2 pin plastika) potem tam itak ni ozemljitve. Mora nehat brenčat. |
AV reciever nima ozemljenega vtikača in kot sem že povedal, šumi tudi če fizično izklopim (vtikač iz razdelilca) vse ostale naprave |
Tudi če odklopiš vse inpute (tudi optiko) na AV ojač.?
Potem je štrom zasvinjan z nekim SMPSU, ali neko drugo močnejšo napravo, lahko da je pri sosedu... Lahko je tudi TV, ali kaj drugega... _________________ The only way to do great work is to love what you do |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 051383384 |
|
 |
ck
Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27 Prispevkov: 1681 Kraj: kamnik
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 19:14 Naslov sporočila: |
|
|
O podobnih težavah smo že pisali.
Poglej, če je vtičnica v šuko izvedbi.
Nato preveri, če imaš električno napeljavo v stanovanju izvedeno tako, da ima svoj ozemljitveni vod (če se ne spoznaš povprašaj sosede ali električarja).
Potem preveri, ali imaš na ohišju hišnega kina kaj elektrike, kar bi bila lahko posledica kakšne okvare in bi lahko tudi kazala na to, da z ozemljitvijo nekaj ni OK.
Izklopi varovalko, preveri, če je na fazi kaj elektrike in nato iz stene odvij (odšraufaj) vtičnico ter fizično preveri izvedbo, torej če so tri žice, če so pravilno pritrjene - od tega ena na ozemljitvena kontakta.
Če je vse videti OK, potem je lahko ovara na aparatu, ali pa kje v napeljavi - ponavadi na kontaktih v omarici (poišči električarja).
Ponavadi pa je največ problemov ker v starejših objektih tega ni (imaš samo fazo in ničlo), za posledico pa dobiš lahko šumenje ali pa brum v zvočnikih že po difoltu.
CD in DVD pleyerji ter včasih tunerji nimajo ozemljitve, tako da tam ni posebnih težav, problem slabe ozemljitve pa se pojavi tudi pri gramofonu.
Vsekakor preveri (če lahko) svoj hišni kino tudi pri kakšnem prijatelju.
Javi rezultate. _________________ LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jijetelu
Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47 Prispevkov: 26 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 20:23 Naslov sporočila: |
|
|
| glede na to da gre poleg hišnega kina, še za mini HI FI reciever in stereo amp in pri vseh več ali manj šumi, potem verjetno ni napaka na recieverju. Zdej ozemljitev gor ali dol, verjetno je ni in prav kej veliko glede tega (verjetno) ne morem narediti. Mene bolj ko ne zanima ali ima kdo izkušnje, če bi kak regulator napetosti ali UPS pomagal glede tega ? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
NCC2000
Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28 Prispevkov: 591 Kraj: Slovenia
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 21:27 Naslov sporočila: |
|
|
| jijetelu je napisal/a: | | glede na to da gre poleg hišnega kina, še za mini HI FI reciever in stereo amp in pri vseh več ali manj šumi, potem verjetno ni napaka na recieverju. Zdej ozemljitev gor ali dol, verjetno je ni in prav kej veliko glede tega (verjetno) ne morem narediti. Mene bolj ko ne zanima ali ima kdo izkušnje, če bi kak regulator napetosti ali UPS pomagal glede tega ? |
če je problem v omrežni napetosti, bi kak kondišoner lahko pomagal, če pa ni, pa verjetno ne. poizkušaj ugotoviti izvor problema, potem bo lažje najti zdravilo. in ceneje. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
giroskop
Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48 Prispevkov: 163 Kraj: Idrija
|
Objavljeno: Tor Sep 27, 2016 21:55 Naslov sporočila: |
|
|
Pozdrav !
Če receicer res nima ozemljitvenaga vtikača, kot praviš, potem za test daj v zemljo zabiti nek železen drog ene dobre pol metra ali več. Ker je suša ga dobro zalij zaradi boljše prevodnosti. Na drog privijači (zaradi dobrega kontakta) PVC žico in jo priklopi na ohišje receiverja. Velika verjetnost je da bo brum izginil.
Nikakor pa tega ne delaj na aparaturah, ki imajo uzemljitveni vtikač.
Lp |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|