Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KLIPSCH RF82 kontrola basa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrditev domneve:zvočniki so dejansko preblizu stene!Tisti beli podstavki bi morali stran oz.na drugo mesto, preprogo malce pomakniti na desno, na mesto podstavkov postaviti zvočnike in jih vsaj za 20cm pomakniti v notranjost sobe!Potem bi se že moralo poznati! Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Žal, če ni "ničesar" podrejeno "audiofilskim" zakonitostim tudi rezultatov NE MORE BITI Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

beli podstavki so marmornati namenjeni satelitom za kino in v primeru levega, mi sluzi kot zascita pred visoko temp. od peci.... drugace bi se poskodovalo ohisje od klipscha... nedavno sem probal jih pomaknit tudi naprej 1meter pa je tudi donelo, opazam pa tudi rahlo pomankanje prijetnega basa na tocki poslusanja, ce se jim priblizam je ok, in ce se oddaljim proti zadni steni je tudi ok.??? kjer poslusam pa manjka!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za postavitev bas-reflex port odprtine na oddaljenost 20 cm od zadnje stene je potrebno delno dampiranje le-tega v primeru, da ne bo nikakršne druge korekcije. Iz zadnjega porta prihajajoča energija valovanja z nižjo frekvenco časovno nepravilno interferira z valovanjem vzbujanim s sprednje strani, se napačno sešteva/odšteva v časovno/fazni domeni, zato prihaja do amplitudnih anomalij in posledično ojačevanja amplitud napačnih frekvenc, ki se v najslabšem primeru lahko še dodatno ojačujejo zaradi karakteristike sobe, kar konec koncev rezultira v zelo moteč nelinearni frekvenčni razpon na basovskem področju. Edina rešitev za trenutno stanje, brez premikanja zvočnikov po prostoru, je korekcija izvorne napake tj. zmanjšanje energije motečega dejavnika z dampiranjem bas reflex porta, torej veselo s štumfi v luknjo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Žal, če ni "ničesar" podrejeno "audiofilskim" zakonitostim tudi rezultatov NE MORE BITI Exclamation

To pa seveda v celoti drži!Prostor, v katerem je sistem nameščen, je gotovo ena od ključnih komonent sistema,pogosto na ravni boxov ali ojačevalnika(pa seveda daleč pred pasivnimi komponentami sistema).Če gredo kompromisi v razmestitvi v škodo sistema, potem zvok res ne bo popoln!
"Rešitev" so seveda lahko tudi drugi boxi, pač takšni brez bas-reflex odprtine zadaj.A tudi tako ni rečeno, da bo stvar delovala.
RF-82 nikakor niso popolni zvočniki(da mi zopet nebi kdo očital pristranosti...), a ravno reprodukcija nizkih tonov(poleg dinamike) je njihova močna plat in to je mnenje prav vseh, ki imajo z njimi izkušnje.Škoda, da ravno tega očitno ne moreš izkoristiti!
Kot so ti že drugi svetovali, bi morda pomagalo, če "zademfaš" bas reflex odprtino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 946
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Edina rešitev za trenutno stanje, brez premikanja zvočnikov po prostoru, je korekcija izvorne napake tj. zmanjšanje energije motečega dejavnika z dampiranjem bas reflex porta, torej veselo s štumfi v luknjo. Wink


@audiourbis

tole z štumfi se ti verjetno sliši kot Projetova duhovitost, pa je daleč od tega.

RF-82 sem zadnjič poslušal na izjemno kvalitetnem 300B lampašu. Basa imajo za toliko veliko sobo (kot po sliki slutim da je na tvoja) več kot preveč-njihov bas response je predimenzioniran za tak volumen sobe, tudi če je za sedežno še 2m lufta. Pa že itak je napihnjen, nič lep bas(stereoiden, ok., to je moje osebno mnenje)

Prima luna ima čvrste in predvsem kontrolirane base. Povsem dovolj, da ne rabiš bas-reflexa. Itak je bas glede na prostor predimenzioniran-, moraš ga umirit. Naredi sledeče;

1/ Če boš reflex zamašil s penasto gumo (uno navadno belo mehko) ki jo zviješ v v rolco bodo basi par Db tišji, zato pa bolj precizni in definirani. Za tvoj prostor jih je itak preveč, in to edino pomaga. Kot je rekel ajka bodo dobili na definiciji, telesu, globini.

2/Komplet regal z televizijo itd premakni maksimalno levo, kolikor gre! Tako da je na levi takoj ob regalu placa samo za 1 zvočnik, na da desno v kot pa daj peč+ tisto tvojo ploščo zaradi temperature. Zraven nje zvočnik.
Zvočnika nista postavljena simertično glede na tloris sobe. KAR JE PRI MAJHNIH SOBAH VELIK PROBLEM PRI KONTROLI IN RESONANCI BASA, na levi je v sobi veliko več prostora.

3/Tudi ko zamašiš lukno še vsaj 10 cm bolj od stene. Tukaj nimaš kaj.

4/Zvočnika daj na ravni premici od stene pod kotom cca 15 stopinj. Torej nevzporedno z zadnjo sdteno. Desni naj bo bolj naprej. Desni 50 cm od stene, levi 30-35. Pa na notri po osi jih malo zamakni (za 10-20 stopinj). Poslušaj koliko je najbolje.

5/Zvočnike absolutno na špice. spodaj pa marmorni plošči vsaj 3 cm ali pa navadno šamotno opeko (20x20 cm ipd). Pod plošči pa plast gume. To je nujno, ti bo odrezalo vibracije basa od tal, sfokusiralo in umirilo bas. Zdaj ti gre pomoje pol po podu.


Garantiram ti, da bo drastično bolje.

Helmholtz , trape ipd. pa pusti. Zenkrat naredi opisano.

Je pa največji problem, ker zvočniki niso po globini sobe (proti kuhinji), ampak postavljeni na krajšo strasnico sobe.
To bi ob zgoraj opisani postavitvi v osnovi najbolj popravilo zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa če bi ti mizar prestavil bass reflex port naprej in zadnjo luknjo zamašil?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch RF82 SE Mr. Green Mr. Green Mr. Green

P.S. Kaj pa če bi imel kar obe, za vsak slučaj? Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... hja Mestn bi potem moral prišparati svoje ime
BiTurbo za tale primer...
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bom probal prvo zadenfat posteno oba porta... pa mal premaknit...
ampak ta pojav se prikaze samo pri dolocenih pesmih - ne vseh.. bom probal jih malo poslusat in vam sporocit keri komadi itd... smo da gre sin spat pa bo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe