Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedia HI-FI SHOW 2014
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer nisem bil na sejmu, (ker sem imel morske obveznosti) ampak sem slišal, da je Pro-Jet razstavljal. Ne vem pa zakaj ga ni na nobenem posnetku-sliki ali sem ga pa spregledal.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1121
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



sori za slabo sliko Projetove sobe...


Nazadnje urejal/a habo66 Tor Okt 07, 2014 21:12; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaco P.



Pridružen/-a: Čet Jul 2014 17:29
Prispevkov: 11
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
Sicer nisem bil na sejmu, (ker sem imel morske obveznosti) ampak sem slišal, da je Pro-Jet razstavljal. Ne vem pa zakaj ga ni na nobenem posnetku-sliki ali sem ga pa spregledal.


Pro-Ject nisem videl pri nobenem razstavljalcu.. ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Najprej hvala za številen obisk, številne pohvale in konstruktivne kritike …

Kar se tiče hvaljene »predstavitve« TAD-ov, je tukaj potrebna »trezna« obrazložitev.
Vodene predstavitve, ki jih vodi TAD tudi na drugih sejmih, so celo »zaprtega« tipa. Samo od ure do ure z rezervacijami in potem nerazumno dolge pavze, kar omejuje število prisotnih obiskovalcev skozi vse dni.
Ni težko izračunati, koliko obiskovalcev bi se tako sploh lahko zvrstilo skozi majhne sobe s 3-5 sedeži. Pri tem je treba računati na večne sprehajalce, ki jih je vsaj 20-30%. Ti nimajo »lederzica« in delajo samo »gužvo, zastoje« bolj resnim obiskovalcem-poslušalcem, zato je skoraj nemogoče držati disciplino.
Zatorej resna predstavitev terja večje prostore z vsaj cca 10 in več sedeži, kar zahteva resno postavitev, akustično ureditev prostora. To povleče za seboj en »velik marter«, vse je potrebno postaviti v nekaj urah ter seveda ogromen finančni zalogaj, kar potem obrne logiko na glavo glede vložka in »tržnega potenciala«… No, bomo videli, koliko časa bo TAD vztrajal na našem trgu …

Kot že »poznan« ne prav velik navdušenec nad TAD-i pa moram opozorit in mičkeno streznit navdušenje in dati v premislek »zvočni test«, ki vam je bil na dosegu roke-ušes pa ga ni nihče opazil- slišal- omenil…

Ko ste slišali »neojačan« glas-vokal demonstratorja in potem že naslednji trenutek demo-»ojačan« vokal na sistemu, je, vsaj mene, v hipu zmotil hudo prevelik vokal v velikosti »kvadratnega metra« kar je za ta razred nedopustna napaka, ki sicer očara z velikim SPLom, transparenco in še čim ...
Po drugi strani pa je bil malo ali nič omenjen, sicer ne tako poceni kot zgleda, majhen, sistem v drugem nadstropju z Graham LS5/9 ; LEX ; MSB, ki ni imel nobenih zgoraj omenjenih problemov…

Sploh pa moram letos pohvaliti, da se je kar nekaj razstavljalcev odločilo bolj resno, kolikor je bilo pač mogoče v nekaj urah, akustično opremiti svoje prostore (dobri zgledi vlečejo) in to se je hudo poznalo na zvoku …
Žal se je nekaterim ravno akustična neopremljenost hudo maščevala. V sobi, v kateri so predstavljali eno najboljših, najdražjih resno rangiranih audio aparatur FM, so imeli »helikopterski zvok«, ki je krožil okoli glave-ušes in se je vsa prednost »analogne križarke« in najbolj sofisticiranih phono ojačevalcev na planetu, »zvočno« popolnoma razblinila … … Wink Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1682
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pro-Jectov ojačevalec ima "digi-dagi" napajalnik - torej svičer po domače , od Hypexa in sicer za vsak kanal svojega 1200 Watnega.
Ojačevalni del pa je njegov proizvod - analogni.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem ali sem letos obiskal taprav hotel...
Meni je bil sejem v celoti gledano najslabši dosedaj. Morda nisem izbral ustreznega termina za obisk (sobota od 16 do 18.30) in je razstavljalcem že močno padla vnema, pohajali maligani, pa muzika za žile rezat...
še dobro, da sem srečal nekaj prijetnih znancev in smo se potem nekajkrat na hodnik in v avlo umaknili in kakšno rekli.
Letos nisem našel zvoka. Na TAD sistem (ki so ga nekateri močno opevali) bi jaz zavrtel še kak sočen rock, pa bi si lahko kdo še kaj storil. Bi bilo takoj konec leporečja...
Ni bilo copycarda, ni bilo sobe 107 in še nekaterih. Sejem počasi zamira?
Seveda zamira. Koliko in kaj se danes še proda na slo trgu? Cene še vedno letajo nad oblaki.

No da ni bilo vse najslabše...ko je gospod pri audio alto snel mrežico iz ene od tistih škatel, mi je postalo jasno zakaj je zvočnik bolj prepričljiv od ostalih oz sem dobil potrdilo, da mi sluh še odlično služi.
Zanimiv je bil tudi pojav tišine, reda in discipline v TAD sobi. To navajam bolj kot zanimivost. Avtoriteta? ime? strahospoštovanje?
Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
Pa s projetom (ESL) sva malo podebatirala okoli FIRST ONE ojačevalcev...jasno, tudi sam ga imam doma 24/7 v uporabi.

Veseli me za tiste ki ste napisali, da je bil sejem super, da je bil najboljši...upam pa da je vaše pisanje iskreno.
Dost je, morda pridem še kdaj na sejem, morda.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1682
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:

Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
LP Jernej


Skupina se imenuje MASKA, če sem si prav zapomnil.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
jernejc je napisal/a:

Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
LP Jernej


Skupina se imenuje MASKA, če sem si prav zapomnil.

Mascara Quartet
http://mascaraquartet.tumblr.com/
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"SEJEM BIL JE ŽIV"

Mr.Zigy je napisal/a:
Meni osebno je bilo super v sobi s TAD zvočniki. Možakar je opravil 2 čudoviti predstavitvi in vsako zadevo predtavil in dodobra opisal. Nekateri bi se lahko zgledovali po njemu.


joztom je napisal/a:
TAD je imel res najbolj koherenten zvok, na žalost pa je možakar želel impresionirati publiko s pol preglasnim izvajanjem. Monitorji imajo usklajen, za mešalne mize primeren nearfiled SPL..........


delfinus je napisal/a:
Letos bi izpostavil dva sistema.

Definitivno TAD s svojo naravno prezenco in nevsiljivostjo. Prostorska prezentacija je bila zelo dobra. Zvocniki so monitorji in so res pokazali zelo lepo izvajanje glasbe. Zadeva je pritegnila. Verjamem pa, da je gospod, ki je prezentiral tocno vedel, kaj se na njih dobro cuje. Tudi njegova animacija in prezentacija z zgodbami je bila vec kot odlicna. Pri komadih z manjsim stevilom instrumentov je naravnost briljiral in presegal vse. Kot ze povedano, vokal je bil res odlicen. Vsec mi je bilo tudi to, da je podajal pravo dimenzijo instrumentov in vzdusje ter emocije. Vse vredu in prav. Cisto zadnji komad na prezentaciji v soboto ob 19h smo za pokusino zavrteli se zeljo gosta in sicer klasiko Mussorgsky - Triumphal March. No tu pa je bil sistemcic eno malenkost tanjsi kot pri drugih komadih. Ampak ali bi lahko od monitorjev lahko pricakovali absolutno najboljsi zvok na zemlji?



LBaudio je napisal/a:
Osebno sem celo seanso zacel na napacnem koncu...na Pioneerjevem razstavnem prostoru (TAD) in po tej predstavitvi obeh sistemov ni bil noben sistem vec v tem rangu in sam sejem sem predelal sorazmerno zelo hitro. Sicer mi je bilo vsecnih se nekaj drugih sistemov poleg omenjenega TAD, vendar pa je pri vsakem nekaj motilo, pri veliki vecini bass in subbass del ....na eni strani bass prevec ultra agresiven in predominanten ali ni bilo vseskupaj nic subbassa, ali na drugem koncu cisto brez življenja visoki -....sem se pa z veseljem usedel ponovno v TAD demo sobo na ponovno predstavitev ....


habo66 je napisal/a:
Ok če začnem pri TADih, ki so vam vsem odgovarjali. Recimo da tudi meni, s tem da sem poslušal samo Evolution One. Polno, mogočno, mirno, lepo... Vseeno se je poslušalo malce prepotiho in ni napolnilo tiste velike sobe. Bila sta pa v sobi mir in disciplina, tako mora biti. Nasploh pa težko ocenim sistem ki košta 50-60k€ ali več, ker ne vem kako bi to moralo igrali, pomoje tako da se samo usedeš in ti ni nič jasno...


brankob je napisal/a:
Bil sem s kolegoma na sejmu v nedeljo. Imeli smo srečo oz. nesrečo da smo ujeli vsaj del TAD-ove predstavitve. Roko na srce mi ta sistem ni šel iz glave oz. ušes skozi cel sejem. Moram priznati da sem še danes sem fasciniran nad zadevo kljub über ceni. Predstavitev je bila za 5+. G.Frank obvlada svoj posel v nulo.


Še nekaj iz zgodovine tega foruma s strani vsem znanega audio guruja:

....... je napisal/a:

Tudi od tukaj izhaja nejevolja uporabnikov, da je vse skupaj nateg, valda za tako veliko denarja "katastrofalno" slab zvok ...
Se po svetu kar drži neka negativna aura okoli velikih TADov, jih zelo redko kje slišiš dobro igrati Rolling Eyes




Evo podoben primer, same ultimativne zadeve, zvok pa daleč od tega ...
Seveda spet po principu "oči prodajajo in kupujejo" Rolling Eyes





Vsega bistveno manj, a zvok boljši Shocked ...
In ko tako večkrat poslušaš, potem ni več daleč sum, da veliki modeli pa res niso tako dobri kot pišejo Wink


....... je napisal/a:


Glede velikih TADov, jaz osebno jih še nisem slišal na primernem nivoju igrati... Že prvič ko sem jih slišal sem se čudil, da tako velik, mogočen zvočnik nima sebi primernega šusa in globine basa pa sem sam pri sebi zaključil, da je to neprimeren prostor. Potem pa sem nekje prebral, da so si upali v testu napisat ravno to o basu ...
Od kolegov in neobremenjenih piscev, ki so TADe poslušali še v drugih okoljih in pogojih pa tudi nisem zaznal nekih velikih pohval...
Vidim pa, da se nekateri kljub trditvam, da ne kupujete z "očmi" trdo oklepate nekih teoretičnih predpostavk o nesporni kvaliteti ...




..... je napisal/a:


Evo iz arhiva, moje prvo nič kaj pozitivno srečanje z velikimi TADi

Pri vseh predstavitvah velikih TADov do sedaj pa me je najbolj motila prezentacija zvočnega odra ... Nikakor se ni nikoli raztegnila po širini in višini in še manj po globini in ni nikoli dosegla holografije Wilsonov, Focalov, German Physiksov ali Hansenov za bistveno nižjo ceno ...
Boste rekli okusi so različni. Ne gre za okus (to se znamo prilagodit) gre za napake, ki jih mora vsak pozoren poslušalec prepozat





in za konec še to

....... je napisal/a:


Kar se tiče hvaljene »predstavitve« TAD-ov, je tukaj potrebna »trezna« obrazložitev.
Vodene predstavitve, ki jih vodi TAD tudi na drugih sejmih, so celo »zaprtega« tipa. Samo od ure do ure z rezervacijami in potem nerazumno dolge pavze, kar omejuje število prisotnih obiskovalcev skozi vse dni.
Ni težko izračunati, koliko obiskovalcev bi se tako sploh lahko zvrstilo skozi majhne sobe s 3-5 sedeži. Pri tem je treba računati na večne sprehajalce, ki jih je vsaj 20-30%. Ti nimajo »lederzica« in delajo samo »gužvo, zastoje« bolj resnim obiskovalcem-poslušalcem, zato je skoraj nemogoče držati disciplino.
Zatorej resna predstavitev terja večje prostore z vsaj cca 10 in več sedeži, kar zahteva resno postavitev, akustično ureditev prostora. To povleče za seboj en »velik marter«, vse je potrebno postaviti v nekaj urah ter seveda ogromen finančni zalogaj, kar potem obrne logiko na glavo glede vložka in »tržnega potenciala«… No, bomo videli, koliko časa bo TAD vztrajal na našem trgu …

Kot že »poznan« ne prav velik navdušenec nad TAD-i pa moram opozorit in mičkeno streznit navdušenje in dati v premislek »zvočni test«, ki vam je bil na dosegu roke-ušes pa ga ni nihče opazil- slišal- omenil…

Ko ste slišali »neojačan« glas-vokal demonstratorja in potem že naslednji trenutek demo-»ojačan« vokal na sistemu, je, vsaj mene, v hipu zmotil hudo prevelik vokal v velikosti »kvadratnega metra« kar je za ta razred nedopustna napaka, ki sicer očara z velikim SPLom, transparenco in še čim ...

Dobro jutro Ajka, poletje je že davno za nami, zato bi bilo primerno, da bi se končno zbudil iz zimskega spanja !

Argumenti ki jih navajaš v obrambo svoje teze ( še enkrat citiram ):

Tudi od tukaj izhaja nejevolja uporabnikov, da je vse skupaj nateg, valda za tako veliko denarja "katastrofalno" slab zvok ...


in še posebej tisti argument, ki je na koncu podčrtan je pa res za zbirko " saj ni res, pa je " !

Po vsem sodeč je večina tukajšnih forumašev "zvočnih alkoholikov", ki čakajo v predverju klinike za sluh na mentalno zvočno streznitev.

LP

P.S.

Samo v pojasnilo, del zgoraj omenjene zgodbe izhaja iz

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=76103
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3193
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

vintagesonic@ boljše kot da pišeš "štorijade in štroncade" na temo TADov ( le to sem jaz opisal v dveh treh besedah ), raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi Exclamation
Če si ti SREČEN, VESEL IN ZADOVOLJEN AUDIOFIL s TADi me to praaaav nič ne moti ... ... ...
"Mene tuja ušesa ne prepričajo, uporabljam svoja", zato pa hodimo poslušat, mar ne Rolling Eyes Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 02:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

vintagesonic@ boljše kot da pišeš "štorijade in štroncade" na temo TADov ( le to sem jaz opisal v dveh treh besedah ), raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi Exclamation
Če si ti SREČEN, VESEL IN ZADOVOLJEN AUDIOFIL s TADi me to praaaav nič ne moti ... ... ...
"Mene tuja ušesa ne prepričajo, uporabljam svoja", zato pa hodimo poslušat, mar ne Rolling Eyes Laughing Wink


Ker izraza "štroncada" ni v SSKJ niti nimam pretirane volje ugotavljati kaj to pravzaprav predstavlja in me na nek način niti ne zanima. V zgornji "štoriji" je mojega teksta pravzaprav minimalno, veliko več prostora je bilo puščeno tvojim "cvetkam" na temo TAD-ov. Naj si vsak posameznik tega foruma ustvari lastno menje na podlagi zapisanega. Tukaj ni kaj dodati.

Kot dolgoletni uporabnik TAD komponent ( žal malce manj kot audiofil ) sem pravzaprav resnično več ali manj zelo zadovoljen z njihovo kvaliteto zvoka, stopnjo intimnega veselja in sreče v familiji pa tokrat prepuščam tebi. ( to v pojasnilo na tvoje vprašanje: " raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi Exclamation" )

Kakor bi rekli zelo priznani audiofili v starem Rimu

"causa semper aliqua subest"

ali v našem prostem prevodu, oziroma lokalnemu "žargonu":

Na koncu vsake "štorije" so tako ali tako najpomembnejše dobre čokoladne kroglice

Vse ostalo je veliko manj pomembno v življenju. To je vedel tudi že pokojni Cankar ob misli na "skodelico kave".

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 923
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glede na to kako je popluval Tade, bi rad slisal se kako bo pokomentiral vse ostalo slisano na sejmu kar po vecini TADu ni prislo niti do kolen....spominja me na vic o nekom ki se vozi v kontra smer po avtocesti in to poslusa na radiu......

...zgleda bo treba update na referenci narest.....ziv, detajlen, lifelike , dinamicen, transparenten ....sound bo treba zamenjat za crkavico brez zivljenja, "small sound", nedinamicen sound po vrhu fino zadenfan......zgleda da je to to kar se isce......NOT

Pri meni cena ne vpliva na razsodnost in oceno, vem pa kaj je meni osebno vsecno poleg tistega kar uporabljam doma.

Cenovni rang je visok....za vecino nas najbrz veliko previsok, pa na koncu se vprasanje dobavljivosti....Pioneer ima pac neko svojo logiko pri prodaji njihovega hi-enda.....enako je pri njih v Avtoakustiki......njihova ODR (Optical Digital Reference) linija je prvo zelo draga in kot drugo se je zelo tezko dokopati do te opreme in vem za primere ko so bile stranke/kupci ze zavrnjeni s strani prodajalca....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TAD

Vse lepo in prav, impresivno za videt, poučno, in profesionalen pristop na sejmu.
Pri takem denarju, kot ga imajo na razpolago, bi bilo manj od slišanega in videnega, verjetno premalo.

Tukaj so še natančno izbrani posnetki, verjetno min. kompresirani studio-mastri, do katerih "navaden" audiofil ne pride zlepa. Velik faktor!
Kolega, izkušen audiofil, je dal notri svoj CD, reakcija je bila: "kaj je zdaj to?" ali WTF?

Meni pri poslušanju tega sistema, ne začne tapkati noga, tehnično sicer pravilno reproducirana glasba, nekako ne sproži pravih emocij...

Osebno, bi za tak denar izbral nekaj povsem drugega.
Najprej eno veliko stanovanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez nobene 'kativerije' (cattiveria, hudobija) bom podal razlago. Tudi se ne pridružujem @ajki in se ne vključujem v debato o TAD-ih, ki sem jih sicer slišal v Minhnu (velike in male) odlično igrati. Letos na sejem pa me ni bilo.

Če pogledam italijanski slovar Treccani, za besedo 'stronzo' (štronco)podaja razlago:
1. fekalna masa cilindrične oblike
2. vulgaren, žaljiv način označevanja ljudi, ki pa je s časom izgubil ostrino, in se omeji na označbo osebe, ki je nesposobna in se hkrati obnaša na način, ki ga je za kritizirat.
Zelo pogosto se uporablja tudi za prijateljski, šaljiv način ogovarjanja: 'dai, non fare lo stronzo, vieni con noi' (daj, ne bodi govno, pridi z nami).

Stronzata (štroncada) pa:
Delovanje, govor osebe, ki se obnaša kot 'stronzo' (štronco) - torej bebavo nekorektno.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Osebno sem proti obkladanju ljudi z vulgarnimi izrazi, četudi smatram da so bili nekorektni do mene. V takem primeru bi bilo dovolj reči, da ni korektno in navesti razloge, zakaj tako menim.
Hi-Fi so naprave za dostop do glasbene kulture in umetniškega izraza. Naj bo tudi naša komunikacija temu ambientu primerna.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1467
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Jacoby, to je pravilna ugotovitev.

Mi navadni smrtniki, bi si za ta denar najprej kupili prvo in najpomembnejšo komponento hifi sistema, to je prostor. Nato pa bi za denar v razumnih okvirih, sestavili še kolikor se da dober sistem.

So pa na svetu ljudje, ki tak prostor že imajo in jim vsota, potrebna za nabavo sistema iz najvišjega cenovnega ranga, pomeni ravno toliko, kot tebi tista za sendvič. Zato se taki sistemi seveda proizvajajo in tudi prodajajo.

Da predstavljeni TADi pojejo dobro, ni dvoma. Koliko dobro za koga, pa se nima smisla prepirati. Saj veš, eni bi blond, drugi pa ta črno.

lpm.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 7 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe