| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
vojcb
Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41 Prispevkov: 455 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 17:55 Naslov sporočila: |
|
|
Sicer nisem bil na sejmu, (ker sem imel morske obveznosti) ampak sem slišal, da je Pro-Jet razstavljal. Ne vem pa zakaj ga ni na nobenem posnetku-sliki ali sem ga pa spregledal. _________________ Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš...... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
habo66

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01 Prispevkov: 1121 Kraj: Lenart
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:20 Naslov sporočila: |
|
|
sori za slabo sliko Projetove sobe...
Nazadnje urejal/a habo66 Tor Okt 07, 2014 21:12; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
Jaco P.
Pridružen/-a: Čet Jul 2014 17:29 Prispevkov: 11 Kraj: Brežice
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:39 Naslov sporočila: |
|
|
| vojcb je napisal/a: | | Sicer nisem bil na sejmu, (ker sem imel morske obveznosti) ampak sem slišal, da je Pro-Jet razstavljal. Ne vem pa zakaj ga ni na nobenem posnetku-sliki ali sem ga pa spregledal. |
Pro-Ject nisem videl pri nobenem razstavljalcu.. ? |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ajka
Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00 Prispevkov: 3193 Kraj: Sežana
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 20:59 Naslov sporočila: |
|
|
LP
Najprej hvala za številen obisk, številne pohvale in konstruktivne kritike …
Kar se tiče hvaljene »predstavitve« TAD-ov, je tukaj potrebna »trezna« obrazložitev.
Vodene predstavitve, ki jih vodi TAD tudi na drugih sejmih, so celo »zaprtega« tipa. Samo od ure do ure z rezervacijami in potem nerazumno dolge pavze, kar omejuje število prisotnih obiskovalcev skozi vse dni.
Ni težko izračunati, koliko obiskovalcev bi se tako sploh lahko zvrstilo skozi majhne sobe s 3-5 sedeži. Pri tem je treba računati na večne sprehajalce, ki jih je vsaj 20-30%. Ti nimajo »lederzica« in delajo samo »gužvo, zastoje« bolj resnim obiskovalcem-poslušalcem, zato je skoraj nemogoče držati disciplino.
Zatorej resna predstavitev terja večje prostore z vsaj cca 10 in več sedeži, kar zahteva resno postavitev, akustično ureditev prostora. To povleče za seboj en »velik marter«, vse je potrebno postaviti v nekaj urah ter seveda ogromen finančni zalogaj, kar potem obrne logiko na glavo glede vložka in »tržnega potenciala«… No, bomo videli, koliko časa bo TAD vztrajal na našem trgu …
Kot že »poznan« ne prav velik navdušenec nad TAD-i pa moram opozorit in mičkeno streznit navdušenje in dati v premislek »zvočni test«, ki vam je bil na dosegu roke-ušes pa ga ni nihče opazil- slišal- omenil…
Ko ste slišali »neojačan« glas-vokal demonstratorja in potem že naslednji trenutek demo-»ojačan« vokal na sistemu, je, vsaj mene, v hipu zmotil hudo prevelik vokal v velikosti »kvadratnega metra« kar je za ta razred nedopustna napaka, ki sicer očara z velikim SPLom, transparenco in še čim ...
Po drugi strani pa je bil malo ali nič omenjen, sicer ne tako poceni kot zgleda, majhen, sistem v drugem nadstropju z Graham LS5/9 ; LEX ; MSB, ki ni imel nobenih zgoraj omenjenih problemov…
Sploh pa moram letos pohvaliti, da se je kar nekaj razstavljalcev odločilo bolj resno, kolikor je bilo pač mogoče v nekaj urah, akustično opremiti svoje prostore (dobri zgledi vlečejo) in to se je hudo poznalo na zvoku …
Žal se je nekaterim ravno akustična neopremljenost hudo maščevala. V sobi, v kateri so predstavljali eno najboljših, najdražjih resno rangiranih audio aparatur FM, so imeli »helikopterski zvok«, ki je krožil okoli glave-ušes in se je vsa prednost »analogne križarke« in najbolj sofisticiranih phono ojačevalcev na planetu, »zvočno« popolnoma razblinila … …  _________________ ~ ** ~ |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: - |
|
 |
ck
Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27 Prispevkov: 1682 Kraj: kamnik
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:12 Naslov sporočila: |
|
|
Pro-Jectov ojačevalec ima "digi-dagi" napajalnik - torej svičer po domače , od Hypexa in sicer za vsak kanal svojega 1200 Watnega.
Ojačevalni del pa je njegov proizvod - analogni. _________________ LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jernejc

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24 Prispevkov: 1044 Kraj: Novo mesto
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:24 Naslov sporočila: |
|
|
Ne vem ali sem letos obiskal taprav hotel...
Meni je bil sejem v celoti gledano najslabši dosedaj. Morda nisem izbral ustreznega termina za obisk (sobota od 16 do 18.30) in je razstavljalcem že močno padla vnema, pohajali maligani, pa muzika za žile rezat...
še dobro, da sem srečal nekaj prijetnih znancev in smo se potem nekajkrat na hodnik in v avlo umaknili in kakšno rekli.
Letos nisem našel zvoka. Na TAD sistem (ki so ga nekateri močno opevali) bi jaz zavrtel še kak sočen rock, pa bi si lahko kdo še kaj storil. Bi bilo takoj konec leporečja...
Ni bilo copycarda, ni bilo sobe 107 in še nekaterih. Sejem počasi zamira?
Seveda zamira. Koliko in kaj se danes še proda na slo trgu? Cene še vedno letajo nad oblaki.
No da ni bilo vse najslabše...ko je gospod pri audio alto snel mrežico iz ene od tistih škatel, mi je postalo jasno zakaj je zvočnik bolj prepričljiv od ostalih oz sem dobil potrdilo, da mi sluh še odlično služi.
Zanimiv je bil tudi pojav tišine, reda in discipline v TAD sobi. To navajam bolj kot zanimivost. Avtoriteta? ime? strahospoštovanje?
Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
Pa s projetom (ESL) sva malo podebatirala okoli FIRST ONE ojačevalcev...jasno, tudi sam ga imam doma 24/7 v uporabi.
Veseli me za tiste ki ste napisali, da je bil sejem super, da je bil najboljši...upam pa da je vaše pisanje iskreno.
Dost je, morda pridem še kdaj na sejem, morda.
LP Jernej _________________ Ohm sweet ohm.
Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman. |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ck
Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27 Prispevkov: 1682 Kraj: kamnik
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:39 Naslov sporočila: |
|
|
| jernejc je napisal/a: |
Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
LP Jernej |
Skupina se imenuje MASKA, če sem si prav zapomnil. _________________ LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22 Prispevkov: 2282 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Tor Okt 07, 2014 21:46 Naslov sporočila: |
|
|
| ck je napisal/a: | | jernejc je napisal/a: |
Pri vklopu štiričlanska zasedba v živo na njihovih zvočnikih.
Naj mi prosim kdo pomaga kako se imenuje ta zasedba. Punca ma glas in energijo. Pohvalno za popestritev sejma.
LP Jernej |
Skupina se imenuje MASKA, če sem si prav zapomnil. |
Mascara Quartet
http://mascaraquartet.tumblr.com/ _________________ Lep je dan |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
vintagesonic
Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24 Prispevkov: 1437 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 00:38 Naslov sporočila: |
|
|
"SEJEM BIL JE ŽIV"
| Mr.Zigy je napisal/a: | | Meni osebno je bilo super v sobi s TAD zvočniki. Možakar je opravil 2 čudoviti predstavitvi in vsako zadevo predtavil in dodobra opisal. Nekateri bi se lahko zgledovali po njemu. |
| joztom je napisal/a: | | TAD je imel res najbolj koherenten zvok, na žalost pa je možakar želel impresionirati publiko s pol preglasnim izvajanjem. Monitorji imajo usklajen, za mešalne mize primeren nearfiled SPL.......... |
| delfinus je napisal/a: | Letos bi izpostavil dva sistema.
Definitivno TAD s svojo naravno prezenco in nevsiljivostjo. Prostorska prezentacija je bila zelo dobra. Zvocniki so monitorji in so res pokazali zelo lepo izvajanje glasbe. Zadeva je pritegnila. Verjamem pa, da je gospod, ki je prezentiral tocno vedel, kaj se na njih dobro cuje. Tudi njegova animacija in prezentacija z zgodbami je bila vec kot odlicna. Pri komadih z manjsim stevilom instrumentov je naravnost briljiral in presegal vse. Kot ze povedano, vokal je bil res odlicen. Vsec mi je bilo tudi to, da je podajal pravo dimenzijo instrumentov in vzdusje ter emocije. Vse vredu in prav. Cisto zadnji komad na prezentaciji v soboto ob 19h smo za pokusino zavrteli se zeljo gosta in sicer klasiko Mussorgsky - Triumphal March. No tu pa je bil sistemcic eno malenkost tanjsi kot pri drugih komadih. Ampak ali bi lahko od monitorjev lahko pricakovali absolutno najboljsi zvok na zemlji?
|
| LBaudio je napisal/a: | | Osebno sem celo seanso zacel na napacnem koncu...na Pioneerjevem razstavnem prostoru (TAD) in po tej predstavitvi obeh sistemov ni bil noben sistem vec v tem rangu in sam sejem sem predelal sorazmerno zelo hitro. Sicer mi je bilo vsecnih se nekaj drugih sistemov poleg omenjenega TAD, vendar pa je pri vsakem nekaj motilo, pri veliki vecini bass in subbass del ....na eni strani bass prevec ultra agresiven in predominanten ali ni bilo vseskupaj nic subbassa, ali na drugem koncu cisto brez življenja visoki -....sem se pa z veseljem usedel ponovno v TAD demo sobo na ponovno predstavitev .... |
| habo66 je napisal/a: | | Ok če začnem pri TADih, ki so vam vsem odgovarjali. Recimo da tudi meni, s tem da sem poslušal samo Evolution One. Polno, mogočno, mirno, lepo... Vseeno se je poslušalo malce prepotiho in ni napolnilo tiste velike sobe. Bila sta pa v sobi mir in disciplina, tako mora biti. Nasploh pa težko ocenim sistem ki košta 50-60k€ ali več, ker ne vem kako bi to moralo igrali, pomoje tako da se samo usedeš in ti ni nič jasno... |
| brankob je napisal/a: | | Bil sem s kolegoma na sejmu v nedeljo. Imeli smo srečo oz. nesrečo da smo ujeli vsaj del TAD-ove predstavitve. Roko na srce mi ta sistem ni šel iz glave oz. ušes skozi cel sejem. Moram priznati da sem še danes sem fasciniran nad zadevo kljub über ceni. Predstavitev je bila za 5+. G.Frank obvlada svoj posel v nulo. |
Še nekaj iz zgodovine tega foruma s strani vsem znanega audio guruja:
| ....... je napisal/a: |
Tudi od tukaj izhaja nejevolja uporabnikov, da je vse skupaj nateg, valda za tako veliko denarja "katastrofalno" slab zvok ...
Se po svetu kar drži neka negativna aura okoli velikih TADov, jih zelo redko kje slišiš dobro igrati
Evo podoben primer, same ultimativne zadeve, zvok pa daleč od tega ...
Seveda spet po principu "oči prodajajo in kupujejo"
Vsega bistveno manj, a zvok boljši ...
In ko tako večkrat poslušaš, potem ni več daleč sum, da veliki modeli pa res niso tako dobri kot pišejo  |
| ....... je napisal/a: |
Glede velikih TADov, jaz osebno jih še nisem slišal na primernem nivoju igrati... Že prvič ko sem jih slišal sem se čudil, da tako velik, mogočen zvočnik nima sebi primernega šusa in globine basa pa sem sam pri sebi zaključil, da je to neprimeren prostor. Potem pa sem nekje prebral, da so si upali v testu napisat ravno to o basu ...
Od kolegov in neobremenjenih piscev, ki so TADe poslušali še v drugih okoljih in pogojih pa tudi nisem zaznal nekih velikih pohval...
Vidim pa, da se nekateri kljub trditvam, da ne kupujete z "očmi" trdo oklepate nekih teoretičnih predpostavk o nesporni kvaliteti ...
 |
| ..... je napisal/a: |
Evo iz arhiva, moje prvo nič kaj pozitivno srečanje z velikimi TADi
Pri vseh predstavitvah velikih TADov do sedaj pa me je najbolj motila prezentacija zvočnega odra ... Nikakor se ni nikoli raztegnila po širini in višini in še manj po globini in ni nikoli dosegla holografije Wilsonov, Focalov, German Physiksov ali Hansenov za bistveno nižjo ceno ...
Boste rekli okusi so različni. Ne gre za okus (to se znamo prilagodit) gre za napake, ki jih mora vsak pozoren poslušalec prepozat
 |
in za konec še to
| ....... je napisal/a: |
Kar se tiče hvaljene »predstavitve« TAD-ov, je tukaj potrebna »trezna« obrazložitev.
Vodene predstavitve, ki jih vodi TAD tudi na drugih sejmih, so celo »zaprtega« tipa. Samo od ure do ure z rezervacijami in potem nerazumno dolge pavze, kar omejuje število prisotnih obiskovalcev skozi vse dni.
Ni težko izračunati, koliko obiskovalcev bi se tako sploh lahko zvrstilo skozi majhne sobe s 3-5 sedeži. Pri tem je treba računati na večne sprehajalce, ki jih je vsaj 20-30%. Ti nimajo »lederzica« in delajo samo »gužvo, zastoje« bolj resnim obiskovalcem-poslušalcem, zato je skoraj nemogoče držati disciplino.
Zatorej resna predstavitev terja večje prostore z vsaj cca 10 in več sedeži, kar zahteva resno postavitev, akustično ureditev prostora. To povleče za seboj en »velik marter«, vse je potrebno postaviti v nekaj urah ter seveda ogromen finančni zalogaj, kar potem obrne logiko na glavo glede vložka in »tržnega potenciala«… No, bomo videli, koliko časa bo TAD vztrajal na našem trgu …
Kot že »poznan« ne prav velik navdušenec nad TAD-i pa moram opozorit in mičkeno streznit navdušenje in dati v premislek »zvočni test«, ki vam je bil na dosegu roke-ušes pa ga ni nihče opazil- slišal- omenil…
Ko ste slišali »neojačan« glas-vokal demonstratorja in potem že naslednji trenutek demo-»ojačan« vokal na sistemu, je, vsaj mene, v hipu zmotil hudo prevelik vokal v velikosti »kvadratnega metra« kar je za ta razred nedopustna napaka, ki sicer očara z velikim SPLom, transparenco in še čim ... |
Dobro jutro Ajka, poletje je že davno za nami, zato bi bilo primerno, da bi se končno zbudil iz zimskega spanja !
Argumenti ki jih navajaš v obrambo svoje teze ( še enkrat citiram ):
Tudi od tukaj izhaja nejevolja uporabnikov, da je vse skupaj nateg, valda za tako veliko denarja "katastrofalno" slab zvok ...
in še posebej tisti argument, ki je na koncu podčrtan je pa res za zbirko " saj ni res, pa je " !
Po vsem sodeč je večina tukajšnih forumašev "zvočnih alkoholikov", ki čakajo v predverju klinike za sluh na mentalno zvočno streznitev.
LP
P.S.
Samo v pojasnilo, del zgoraj omenjene zgodbe izhaja iz
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=76103 |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
ajka
Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00 Prispevkov: 3193 Kraj: Sežana
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 01:38 Naslov sporočila: |
|
|
LP
vintagesonic@ boljše kot da pišeš "štorijade in štroncade" na temo TADov ( le to sem jaz opisal v dveh treh besedah ), raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi
Če si ti SREČEN, VESEL IN ZADOVOLJEN AUDIOFIL s TADi me to praaaav nič ne moti ... ... ...
"Mene tuja ušesa ne prepričajo, uporabljam svoja", zato pa hodimo poslušat, mar ne  _________________ ~ ** ~ |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: - |
|
 |
vintagesonic
Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24 Prispevkov: 1437 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 02:19 Naslov sporočila: |
|
|
| ajka je napisal/a: | LP
vintagesonic@ boljše kot da pišeš "štorijade in štroncade" na temo TADov ( le to sem jaz opisal v dveh treh besedah ), raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi
Če si ti SREČEN, VESEL IN ZADOVOLJEN AUDIOFIL s TADi me to praaaav nič ne moti ... ... ...
"Mene tuja ušesa ne prepričajo, uporabljam svoja", zato pa hodimo poslušat, mar ne  |
Ker izraza "štroncada" ni v SSKJ niti nimam pretirane volje ugotavljati kaj to pravzaprav predstavlja in me na nek način niti ne zanima. V zgornji "štoriji" je mojega teksta pravzaprav minimalno, veliko več prostora je bilo puščeno tvojim "cvetkam" na temo TAD-ov. Naj si vsak posameznik tega foruma ustvari lastno menje na podlagi zapisanega. Tukaj ni kaj dodati.
Kot dolgoletni uporabnik TAD komponent ( žal malce manj kot audiofil ) sem pravzaprav resnično več ali manj zelo zadovoljen z njihovo kvaliteto zvoka, stopnjo intimnega veselja in sreče v familiji pa tokrat prepuščam tebi. ( to v pojasnilo na tvoje vprašanje: " raje opiši svoja srečanja z njimi in ne poslušaj s "tujimi" ušesi " )
Kakor bi rekli zelo priznani audiofili v starem Rimu
"causa semper aliqua subest"
ali v našem prostem prevodu, oziroma lokalnemu "žargonu":
Na koncu vsake "štorije" so tako ali tako najpomembnejše dobre čokoladne kroglice
Vse ostalo je veliko manj pomembno v življenju. To je vedel tudi že pokojni Cankar ob misli na "skodelico kave".
LP |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
LBaudio
Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25 Prispevkov: 923 Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 08:39 Naslov sporočila: |
|
|
glede na to kako je popluval Tade, bi rad slisal se kako bo pokomentiral vse ostalo slisano na sejmu kar po vecini TADu ni prislo niti do kolen....spominja me na vic o nekom ki se vozi v kontra smer po avtocesti in to poslusa na radiu......
...zgleda bo treba update na referenci narest.....ziv, detajlen, lifelike , dinamicen, transparenten ....sound bo treba zamenjat za crkavico brez zivljenja, "small sound", nedinamicen sound po vrhu fino zadenfan......zgleda da je to to kar se isce......NOT
Pri meni cena ne vpliva na razsodnost in oceno, vem pa kaj je meni osebno vsecno poleg tistega kar uporabljam doma.
Cenovni rang je visok....za vecino nas najbrz veliko previsok, pa na koncu se vprasanje dobavljivosti....Pioneer ima pac neko svojo logiko pri prodaji njihovega hi-enda.....enako je pri njih v Avtoakustiki......njihova ODR (Optical Digital Reference) linija je prvo zelo draga in kot drugo se je zelo tezko dokopati do te opreme in vem za primere ko so bile stranke/kupci ze zavrnjeni s strani prodajalca.... _________________ For Fast Moving Concerts
Custom Aeroports
Custom car audio installs
2 X WR setter dBDrag street B - 2005 |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
jacoby
Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23 Prispevkov: 1111
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 08:54 Naslov sporočila: |
|
|
TAD
Vse lepo in prav, impresivno za videt, poučno, in profesionalen pristop na sejmu.
Pri takem denarju, kot ga imajo na razpolago, bi bilo manj od slišanega in videnega, verjetno premalo.
Tukaj so še natančno izbrani posnetki, verjetno min. kompresirani studio-mastri, do katerih "navaden" audiofil ne pride zlepa. Velik faktor!
Kolega, izkušen audiofil, je dal notri svoj CD, reakcija je bila: "kaj je zdaj to?" ali WTF?
Meni pri poslušanju tega sistema, ne začne tapkati noga, tehnično sicer pravilno reproducirana glasba, nekako ne sproži pravih emocij...
Osebno, bi za tak denar izbral nekaj povsem drugega.
Najprej eno veliko stanovanje... |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 051383384 |
|
 |
ambasador
Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52 Prispevkov: 6267 Kraj: Izola
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 09:08 Naslov sporočila: |
|
|
Brez nobene 'kativerije' (cattiveria, hudobija) bom podal razlago. Tudi se ne pridružujem @ajki in se ne vključujem v debato o TAD-ih, ki sem jih sicer slišal v Minhnu (velike in male) odlično igrati. Letos na sejem pa me ni bilo.
Če pogledam italijanski slovar Treccani, za besedo 'stronzo' (štronco)podaja razlago:
1. fekalna masa cilindrične oblike
2. vulgaren, žaljiv način označevanja ljudi, ki pa je s časom izgubil ostrino, in se omeji na označbo osebe, ki je nesposobna in se hkrati obnaša na način, ki ga je za kritizirat.
Zelo pogosto se uporablja tudi za prijateljski, šaljiv način ogovarjanja: 'dai, non fare lo stronzo, vieni con noi' (daj, ne bodi govno, pridi z nami).
Stronzata (štroncada) pa:
Delovanje, govor osebe, ki se obnaša kot 'stronzo' (štronco) - torej bebavo nekorektno.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Osebno sem proti obkladanju ljudi z vulgarnimi izrazi, četudi smatram da so bili nekorektni do mene. V takem primeru bi bilo dovolj reči, da ni korektno in navesti razloge, zakaj tako menim.
Hi-Fi so naprave za dostop do glasbene kulture in umetniškega izraza. Naj bo tudi naša komunikacija temu ambientu primerna. _________________ Carpe Diem |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
bogomir 4051
Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42 Prispevkov: 1467 Kraj: ljubljana
|
Objavljeno: Sre Okt 08, 2014 09:17 Naslov sporočila: |
|
|
Bravo Jacoby, to je pravilna ugotovitev.
Mi navadni smrtniki, bi si za ta denar najprej kupili prvo in najpomembnejšo komponento hifi sistema, to je prostor. Nato pa bi za denar v razumnih okvirih, sestavili še kolikor se da dober sistem.
So pa na svetu ljudje, ki tak prostor že imajo in jim vsota, potrebna za nabavo sistema iz najvišjega cenovnega ranga, pomeni ravno toliko, kot tebi tista za sendvič. Zato se taki sistemi seveda proizvajajo in tudi prodajajo.
Da predstavljeni TADi pojejo dobro, ni dvoma. Koliko dobro za koga, pa se nima smisla prepirati. Saj veš, eni bi blond, drugi pa ta črno.
lpm. _________________ miro |
|
| Nazaj na vrh |
Telefon: 031361550 |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|