Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 89, 90, 91  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Ne da se ocenjevati slike teh dveh zaslonov z tv programom ne z tv Slovenija ne z bilo katerim drugim ampak se to naredi z testnim materialom, ali pa še bolje z visokoreferenčno posnetim BD diskom The Book Of Elie ali Cowboys and Aliens.Potem se vidi kaj je kateri zmožen prikazati.Televizija pa tako ali tako ni namenjena za take zaslone. Wink

Meni pa se pravzaprav tak test niti ne zdi sporen. Televizija je v osnovi namenjena spremljanju TV programov, in po mojem mnenju mora ta opraviti odlično.

Podobno kot pri hifiju ko mi mora sistem lepo odigrat še kaj drugega kot referenčne posnetke.

Konec koncev, kdo je pripravljen plačat vsak dan 20€ za nov večerni film na DVDju ali Bluju?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Podobno kot pri hifiju ko mi mora sistem lepo odigrat še kaj drugega kot referenčne posnetke.

Konec koncev, kdo je pripravljen plačat vsak dan 20€ za nov večerni film na DVDju ali Bluju?


HD programi so tudi na TV. Sam spremljam HD Eurosport in National Geografic.
Pred par leti sem zagovarjal plazmo, danes mi led bolj odgovarja. Pa ne samo za HD, vse mi je boljše. Sem že povedal, da imam tudi Oyaide napajalni kabel za TV Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Recenzija [2D TV LCD]: Sharp LC-32SH340E (32 in / 80 cm)

http://hdtelevizija.com/2012/03/04/recenzija-2d-tv-lcd-sharp-lc-32sh340e-32-in-80-cm/



First Review: 2012 Panasonic VIERA TC-P50ST50 50-Inch 1080p Full HD 3D Plasma TV


http://www.hometheatershack.com/forums/video-displays-projectors-processors-screen-reviews/55679-first-review-2012-panasonic-viera-tc-p50st50-50-inch-1080p-full-hd-3d-plasma-tv.html
gre za ameriški model....

lcd tv za 40000 usd, ni problema:

http://hdtelevizija.com/2012/03/11/dolbyjev-prm-4200-je-savrsenstvo-od-lcd-monitora-preciznijih-boja-i-nize-razine-crne-boje-od-crt-a/

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sharp 70LE835E / 70E735U


http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1330691169

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samsung UE55ES8000 (high end led lcd...)

Citiram:

If this is anything to go by, 2012’s going to be quite a year


http://www.whathifi.com/review/samsung-ue55es8000



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te diskusije okoli LCD ali plazme so nekje podobne diskusiji ali Ferrari ali Lamborghini, klasični katodni TV pa je v tem primeru kot 30 let stari Mercedes(če seveda gre za Trinitron).Seveda imajo slednji svoje ljubitelje, a pri tem se ne gre za performanse, ker potem Mercedes pogrne na celi črti!
HD televizorji rabijo tudi HD material(signal), sicer je kot da bi na novega Krella priključil kasetofon in potem ugotavljal, da zvok ni kaj prida boljši kot preko 30 let starega Sony ojačevalnika!
Če ima človek možnost direktnega preklapljanja recimo med Eurosport SD in Eurosport HD, bo opazil razliko kot noč in dan!Resolucija pri TV je primerljiva s frekvenčnim obsegom v audiu:ali je 20-20000Hz, ali pa 200-12000Hz.Ti herci sicer še niso vse, so pa predpogoj, da imamo dobro reprodukcijo z nizkimi in visokimi toni.
Sam imam zelo kakovosten satelitski sprejemnik VU+Duo z Linux sistemom, preko 5 satelitov pa lahko spremljam kakih 150-200 TV kanalov s polno HD resolucijo(seveda le potencialno, ker za vse ni ne časa ne potrebe).Kdor je enkrat na tem, mu ni več do vračanja na standardno kakovost, verjemite!
Sam sicer razmišljam o nakupu plazme Samsung PS64D8000, ker 2 naša trgovca zelo ugodno nudita razstavna eksponata(za cca 2000€).
Morda potem celo razmislim o nakupu napajalnega kabla! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za tiste, ki kupujete tv za ogled kabelske tv ali kot drugi tv... in ne potrebujete ultimativne kvalitete, potem je po moje sedaj ta ponudba res dobra

http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_ps43d450_plazma_tv_id_1621.html

http://samsung.de/de/Privatkunden/TVHeimkino/Fernseher/PlasmaTV/ps43d450/PS43D450A2WXZG/detail.aspx?atab=specifications

TEST:
http://hdtelevizija.com/2011/07/04/recenzija-2dtv-plazma-samsung-ps43d450-43in109cm/



torej za 360 eur se dobi zelo solidna plazma

sicer res pride kmalu ven nov model ampak bo sigurno tudi dražji

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem kupil Panasonicovo plazmo lani (1800€). Zelo zadovoljen.
SD (standard definition) posnetki so pravi zmazek napram HD posnetkom. Kljub temu že v SD fascinira sposobnost reprodukcije teksture površin, prelivanje odtenkov in senc gub kože na kavču itd.

Stari katodni tv ne seže do kolen tej tehniki. Da o geometrijskih popačenjih ne govorim - ni sposoben prikazati ene ravne črte v nobeni smeri, tako je vse nekako krompiroidno in odvisno na katerem koncu ekrana je.

Ko me vprašajo LCD ali plazma vedno rečem: če ti je prostor zelo svetel in gledaš TV tudi preko dneva, je LCD bolj uporaben.

Če je prostor bolj mračen in si občutljiv na nianse - vsekakor plazma.

Eni so ljubitelji kontrasta in niti ne opazijo, da se že z malimi spremembami pozicije gledanja spreminjajo barve na LCD. Zakaj bi jih moril s plazmo ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2799
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Eni so ljubitelji kontrasta in niti ne opazijo, da se že z malimi spremembami pozicije gledanja spreminjajo barve na LCD. Zakaj bi jih moril s plazmo ?

Moja prejšnja plazma TV se je ob stranski svetlobi neprimerno bolj "svetila" kot tanova Led TV(to nima veze s tehnologijo, ampak s "premazom-pa vseeno). Plazma poleti je bila v pretopli dnevni bolj ugasnjena kot ne, LEDica pa je veselo delala tudi v vročini. Ko mi je plazma crknila(ravno proti koncu "se zgodi" garancije) sva z ženo jasno najprej gledala plazme. Na koncu sva (zaradi nama boljše slike) kupila LED. Res pa je, da je TV v rangu 900 evrov(pa še kabel 150 Wink). Torej, midva sva rekla pa-pa plazmi .
P.S.: Pred štirimi-petimi leti mi je žena prepovedala nakup LCDja-jo je motila slika. Torej se je v tehnologiji moralo nekaj premakniti naprej . Po drugi strani pa pri gledanju otroške Pujse Pepe vidiš, kako zanič je narejena risanka(ali naša izdaja?). Pri plazmi me ni nič motilo ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PREVIEW: Panasonic Edge LED-LCD TX-L42ETW 50 mit Display Basic Check

http://www.areadvd.de/hardware/2012/panasonic_tx_l42etw50.shtml

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6267
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Eni so ljubitelji kontrasta in niti ne opazijo, da se že z malimi spremembami pozicije gledanja spreminjajo barve na LCD. Zakaj bi jih moril s plazmo ?

Moja prejšnja plazma TV se je ob stranski svetlobi neprimerno bolj "svetila" kot tanova Led TV(to nima veze s tehnologijo, ampak s "premazom-pa vseeno). Plazma poleti je bila v pretopli dnevni bolj ugasnjena kot ne, LEDica pa je veselo delala tudi v vročini. Ko mi je plazma crknila(ravno proti koncu "se zgodi" garancije) sva z ženo jasno najprej gledala plazme. Na koncu sva (zaradi nama boljše slike) kupila LED. Res pa je, da je TV v rangu 900 evrov(pa še kabel 150 Wink). Torej, midva sva rekla pa-pa plazmi .
P.S.: Pred štirimi-petimi leti mi je žena prepovedala nakup LCDja-jo je motila slika. Torej se je v tehnologiji moralo nekaj premakniti naprej . Po drugi strani pa pri gledanju otroške Pujse Pepe vidiš, kako zanič je narejena risanka(ali naša izdaja?). Pri plazmi me ni nič motilo ...


Stare plazme, ko so 'ujele' svetlobo od strani (pa tudi od zgoraj) se jim je slika zameglila, zbledela. Menda ker sta bili dve šipi spredaj. To je sedaj rešeno. Sedaj tudi porabijo pol manj elektrike kot nekoč.
Tudi LCD je napredoval. Pri njih me sicer še vedno moti gumijasto rožnata barva kože in nasplošno poenostavljena barvna paleta (ni tistih finih odtenkov). Nadalje me moti, ker barva ne doseže željene globine (zaradi črne barve, ki ni črna, ampak sivo črna). Potem je tu že omenjeno spreminjanje barv v odvisnosti od kota gledanja. Kar se tiče ostalega, ja, mi je LCD boljši.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Panasonic Professional BT300 (TH-50BT300) 50 Inch 3D Plasma TV Review

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-Professional-BT300-TH-50BT300-42BT300-50-Inch-3D-Plasma-TV_277/Review.html

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

veliko zanimivih informacij na temo panasonic je tukaj:

http://panasonic.net/avc/viera/eu2012/

torej na voljo so že vse informacije za leto 2012

npr plazma vt50

http://panasonic.net/avc/viera/eu2012/product/vt_plasma.html
več slik...




....

pregled tehnolgoij, konceptov, novosti.... za leto 2012

ter npr primerjava modelov

http://panasonic.net/avc/viera/eu2012/product/comparison_plasma.html

http://panasonic.net/avc/viera/eu2012/product/comparison_lcd.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 88
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale bo Smile

http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=panasonic-tx-l47et5e
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grizl



Pridružen/-a: Tor Nov 2011 18:18
Prispevkov: 5
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
bolj ko berem mnenja kakšen tv kupiti ( led lcd - plazma ), manj
mi je jasno kaj in kako, oz. težje se odločam med obema tehnologijama.
Zato bi prosil TV strokovnjake na forumu, da mi glede na želje oz. specifičnosti gledanja predlagate tehnologijo ( pa tudi nasveta o konkretnem modelu se ne bi branil ), TV pa imam namen kupiti v aprilu mesecu.

Pri hiši se TV gleda tako podnevi kot zvečer, časovno zvečer več. Dnevna soba je svetla, razdalja gledanja pa cca. 3,8 m ( diagonala TV-ja
cca. 47", približno). Povezava je Siol preko bakra, športa ne gledamo,
oz. malo, pretežno Viasat explorer, History, National.., HBO,
ter včasih kakšen film preko hišnega kina ( avr Denon 1912...).
3D me ne zanima oz. ni potreben, bi pa želel optimalno sliko glede na pogoje kakršne imam.

Razumem, da "imajo vsake oči svojega malarja", eni predlagajo (hvalijo ) eno ,drugi drugo,
mene pa predvsem zanima mnenje s tehnologijo (plazma ali lcd) neobremenjenega
poznavalca.

Za odgovor-e že v naprej hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 89, 90, 91  Naslednja
Stran 43 od 91

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe