Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gradnja HTPC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vizer40



Pridružen/-a: Ned Maj 2010 17:20
Prispevkov: 16
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2012 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končno sem sestavil sem HTPC z antec-ovim ohišjem in me zanima kako naj rešim problem dveh IR senzorjev ? Prvi IR senzor je že vgrajen v ohišje za komunikcijo z RM200 daljincem imam pa še drugi IR senzor od Terratec dvb-c tunerja. Kasneje bom itak vse spravil na logitechovega harmonija ampak me zanima ali se da za krmiljenje tv tunerja uporabiti vgrajen (antecov) IR senzor ? Kako ?
_________________
p42v10e, denon x4000, MA bx2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031476895
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1636
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da slednje ne bo slo, ker se Terratecov IR senzor prikljuci direktno v tuner in ima tudi svojo kodno tabelo preko katere komunicira z njegovim daljincem.

Jaz imam npr. sprejemno enoto od MS (tudi pripadajoc daljinec), predvsem za upravljanje pod XBMC in ostalih MS multimedijskih aplikacij. Poleg tega pa imam se vedno instaliran tudi IR senzor od Terrateca. Imam pa tudi Marantzov receiver in njegov programabilni daljinec in z njim lahko poleg ostalega upravljam tudi s Terratec tunerjem. Marantzov daljinec sem samo naucil Terratecovih komand.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot si rekel, vse daj na logitecha, tam pa si naštimaš activities, pa je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vizer40



Pridružen/-a: Ned Maj 2010 17:20
Prispevkov: 16
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2012 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj prvi htpc je končan, mi je uspelo bolj ali manj uspešno sprogramirati harmony remote, tako da sem zadovoljen z delovanjem. Sem pa navdušen nad xbmc in kaj vse omogočajo različni plugini.
Nekaj slik je na voljo na picasi:
https://picasaweb.google.com/116874563662301237649/MojHTPC?authuser=0&feat=directlink
_________________
p42v10e, denon x4000, MA bx2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031476895
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdravo

kako pa je zadeva glasna, vidim da imaš kar originalen cpu hladilnik, pa tudi napajalnik ni ravno "super silent" zadeva

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vizer40



Pridružen/-a: Ned Maj 2010 17:20
Prispevkov: 16
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva sploh ni glasna. Ventilatorja od ohišja sta na minimum, cpu vent pa je na avtomatski regulaciji preko matične. Ko je popolna tišina v sobi na razdalji cca 3,5 m bolj slišim ventilatorje od panasonic plazme.
_________________
p42v10e, denon x4000, MA bx2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031476895
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

htpc malo drugače:

http://www.raspberrypi.org/
http://www.raspbmc.com/

http://slo-tech.com/novice/t505755#crta

vsekakor zanimiva igrača

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, zelo zanimiva. Samo ne pričakovat čuda, za 35USD dobiš PC na nivoju Pentium II 266Mhz Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ki pa prebavi full hd, torej primeren za hd htpc Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reši ga močnejše grafične jedro, ki med drugim pospeši predvajanje videa.

Želim reči, da ne pričakovati polne HTPC/namizne izkušnje, za HD video player pa bo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1405
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem skeptičen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pustimo se presenetit...

morda bo forumska skupnost (računalniški zanesenjaki) naredili iz fiča mercedes
Wink

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 1080p@24, glasbo in xmbc ter srfanje bi morala malina zadovoljivo služit sodeč po predstavitvi na youtubu in kaj zmorejo okvirno primerljivi pametni telefoni. Poraba in gretje sta pa sploh odlični.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prosim za youtube link, da ne išćem med solato Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iKhnoQMwjmQ

http://www.raspberrypi.org/forum/general-discussion/xbmc-running-on-raspberry-pi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Naslednja
Stran 21 od 33

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe