Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Verjamem in sem prepričan da je DACMAGIC zelo dober DAC.
Sem ga poslušal na sejmu in mi je bil všečen. Manjkalo mi je čistine, briljantnosti in nevtralnosti...na obstoječem sistemu seveda. Lahko, da se v drugem okolju z drugačno amplifikacijo izkaže drugače.
Obenem pa sem želel samo povdarit, da predelave ne prinesejo vedno pričakovan rezultat, zato je treba premislit o smiselnosti Vs rezultat Vs cena.
Cena dobrega materiala namreč zna preseči ceno daca. Če pogledamo ...že 6 dvojnih ad797 ali opa627 adapterjev ni mali denar, kaj šele osconi, black gate, fc so cenejši...
Najboljša pot je razstavljen DAC korak za korako tweakat pri sebi doma, in ga natrimat tako da igra po tvojem okusu. Nekomu dat tole luštno stvarco, da jo polovico prezamenja in pol igra še celo slabše namreč nihče ne želi.
l.p.

Tudi jaz sem se prepričal, da je samo tweakanje korak za korakom doma edino smiselno.. Wink
Važen je namreč tisti korak nazaj, ko nek element ne doseže pričakovanj napram zamenjanemu..
Ko vbodeš pravega, skoraj vedno takoj veš, da je to-to.

Ta vikend bo novi bratov DACmagic v škripcih(joke, bratom je pred mano zaplaval v audifilijo in jaz sem mu svetoval, da naj "uboga" Aljošo in vbode DACMagica) ko ga bova priklopila skupaj z mojim HL-Stylos Tube Dacem, ki ravno tako čaka na nov, manjši tweak...

Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestni, moj DacMagic se tudi že veselo uigrava. Evo ga lepotca na delu pri kolegu:







To še bo špilerancije. Razz

Še info za tvojega brata... na netu pobi priporočajo zamenjavo originalnega zunanjega napajalnika z zmogljivejšim, saj se greje kot hudič. V bistvu je to samo trafo, vse ostalo se nahaja znotraj daca, ki se napaja z 12V izmenično napetostjo. Priporočajo kar tegale Maplinovega L54BR:

http://www.maplin.co.uk/module.aspx?ModuleNo=96964&doy=12m10

Ta Maplin se naj ne bi nič kaj grel, z njim pa naj bi DacMagic zvenel boljše. Sam bog ve, bo treba probat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kaj ta kolega primerjal DAC vgrajen v transporterja in DM?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DacMagic ima za sabo šele par ur igranja, zaradi česar primerjava ne bi bila poštena.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Takoj je začel razmišljat o napajalniku in že išče najbolj primernega. Laughing
Kaj meniš, kateri bi najbolj prišel v poštev?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 766
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Hvala.
Takoj je začel razmišljat o napajalniku in že išče najbolj primernega. Laughing
Kaj meniš, kateri bi najbolj prišel v poštev?

Lp


poglej par postov više. Če potrebuje 12V izmenične napetosti, potem ima vgrajen napajalnik Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Hvala.
Takoj je začel razmišljat o napajalniku in že išče najbolj primernega. Laughing
Kaj meniš, kateri bi najbolj prišel v poštev?

Lp


poglej par postov više. Če potrebuje 12V izmenične napetosti, potem ima vgrajen napajalnik Idea

Sori.
Nisem imel časa preletet, ker sem bil ravno med vrati.
Nekje se mi valja skoraj identičen čisto nov Conradov 12V stabiliziran trafo..
Bi bil ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stabiliziran NO GO... Izmeničnih 12V rabi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
Stabiliziran NO GO... Izmeničnih 12V rabi...

Lahko mu pripopaš DC, sej valda nima trafota v kišti. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2009 02:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
SCHalko je napisal/a:
Stabiliziran NO GO... Izmeničnih 12V rabi...

Lahko mu pripopaš DC, sej valda nima trafota v kišti. Laughing

Mah, s tem se že ubada brat, saj je Dacmagic njegov..
Mene že tri tedne matra prehlad, tako, da mi glava služ samo še za kapo nosit..
Če si je oba Haflerja v kitu skup spravil, je čisto QL, da neha rjavet in spet začne migat z letkolmom.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brat je prilifral svojega DACMagica in sva ga priklopila direkt prek SBja na 1KW končno Yamahino stopnjo, ker je drugače moj predojačevalec Tube DAC.
Prvi vtisi so več kot zadovoljivi.
Moj sistem je naravnan na globino in mikrodetajle...
DM igra zelo lepo globino, žverca tranzijente šiba precizno, da je kaj, basi so nenavadno lepo zaobljeni.
Zvok zveni avtoritativno, večplastnost zvoka je odlična..Muzikaličnost, odlična.. Bi rad slišal CDP, ki to počne podobno..

Med digitalnimi kabli bo brat še moral poiskat najljubšega, sicer pa mu je všeč Profigold Pro digatelec, 0.5m, ki doda še malček muzikaličnosti in ima res lep bas.

Belden koaksijalec tudi na DMju lepo razkazuje svoje posebnosti in drugačnosti in globino igra že skoraj do obzorja.

Zvečer morda kaj več..
Treba bo še veliko špičenja ušes, ampak že sedaj lahko rečem samo: DM je več kot vreden svojega denarja..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5421
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ob enih zjutraj se vrnil iz Hrvaške in s seboj prinesel DacMagica, ki ga je kupil prijatelj zame par dni nazaj. Želel sem sicer črnega, vendar pa je bil na voljo le še en primerek - srebrni. No okej, pa dejmo upiknit srebrnega, če že črnih ni več. Pravzaprav sem imel veliko srečo, da sem ga sploh dobil, saj gredo za med. Prodani so že prej preden sploh prispejo do trgovine. Vglavnem ob prihodu domov moji tupi glavi seveda ni dalo miru in sem se namesto spati spravil špilati. Japajade, kaj pa drugega. Laughing No, tako sem z DacMagicom prebluzil do treh zjutraj, saj mi kar sem slišal ni dalo miru. In povem vam, ta mala in še ne do konca uigrana škatlica ŠPIIIIIIILA Exclamation

Zdaj po kakšnih petih-šestih urah poslušanja pri meni (in prejšnjih izkušnjah z DacMagicem) je tako "nadgrajen" skviz z dobro zripanim materialom postal pravi performer. Izginil je zvokovni pridih plastomatičnosti. Tu je zdaj življenje, tu je soundstage, tu je zrak. Glasba kar plove proti poslušalcu, nobenega utrujanja, vse je lepo zloženo skupaj v homogeno celoto. Če bi ta dac moral opisati z eno besedo, mi zdajle pade na pamet "vinil dac", saj zmehča "akutni digititis" ki je mana poceni digitalnih izvorov zvoka, jim vdihne življenje in jih pretvori v zelo poslušljivo napravico. Sicer res ni vrhunec rezolutnosti, tu še manjka, (kar pa se glede na ceno niti ne sme pričakovati), se pa po drugi strani zato odkupi s poslušljivostjo. Vglavnem, dosedaj ne pomnim digitalije za tako malo denarja, ki se ali ne bi drla, ali da ji ne bi kaj štrlelo/izstopalo ven, ali ne bi bila naporna, ali sterilna, oštra, hladna kot skalpel, ali da me ne bi motilo kaj drugega. Ta mališan pa kot da mi pravi: "dosti seciranja zvoka na prafaktorje, sit back and enjoy".

Kaj šele bo ko se bo popolnoma uigral. Razz

Kakor sem že rekel enkrat prej, ni mi jasno kako je Cambridge audiu uspelo spraviti skupaj tako muzikalen dac za tako malo denarja. Njihovi izdelki drugače niso predmet mojega zanimanja, vendar tule pa kapo dol, tole pa je "v iber".

Kolega mi je že pred časom govoril, da ljudje delajo "veliko napako", ker ta dac glede na njegovo ceno, pač spajajo skupaj s poceni ojačevalci in zvočniki za par sto evrov. Cenovno res da gre skupaj, zvokovno pa ta mališan sega daleč daleč višje in v takšnem "šrot" okroženju njegov potencial še zdaleč ne bo prišel do izraza. Njegovo pravo vrednost bodo ljudje spoznali šele ko ga bodo vkomponirali v boljši sistem, tam bo zapel. Jap, kolega je imel prav.

Da ne bi bilo moje navdušenje nad Dacmagicom slučajno narobe zastopljeno... mališan se seveda ne more bosti z big boys ala Anagram Sonic2 + Timelock, vendar pa ne cepeta daleč za njim. Prepričan sem, da se bo marsikateri konkretno dražji dac pošteno našvical ob boku z njim.

Ne bom več težil, grem nazaj k muziki. Evo spodaj uigravajočega se mališana. V tej "nadvse pomembni fazi" ga fojtram s hi-res formatom, da ga ne bi že v samem štartu slučajno kontaminiral z mp3-jem in bi potem skozi igral slabo. Ziher je ziher. Laughing







lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko polo



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 20:38
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljoša,za to (nisko)ceno niti ne moreš pričakovati Dac Magic-a v črni barvi.
Kolikor sem slišal od kompetentnih audiofilov Dac v srebrni barvi (baje)igra slabše.No,če mene vprašal jim ne verjamem kaj dosti.
Lep dan še naprej in obilo užitkov v poslušanju,ko se boš spočil po naporni noči.
l.p.iz Velenja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 070 139 435
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marko polo je napisal/a:
Aljoša,za to (nisko)ceno niti ne moreš pričakovati Dac Magic-a v črni barvi.
Kolikor sem slišal od kompetentnih audiofilov Dac v srebrni barvi (baje)igra slabše.No,če mene vprašal jim ne verjamem kaj dosti.
Lep dan še naprej in obilo užitkov v poslušanju,ko se boš spočil po naporni noči.
l.p.iz Velenja

To pa zveni čudno. Kje na netu kaj piše, je že kdo poslušal? No, jasno je da to ni vpliv barve, ampak me vseeno zanima kako to gre..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brat je zadovoljen odpeketal potem, ko sva z njegovim DACem in mojo končno stopnjo malo rušila hišo.

Nekih primerjalnih ocen med mojim DACem in DACMagicem ne bom dajal, ker sta to dva zelo različna DACa.
DACMagic bolje zveni, če si bližje zvočnikom, kot moj DAC, ki pa že od nekdaj špila najbolje, če si vsaj dva do tri metre pred zvočniki.

Moj tube DAC, zanimivo, res odlično igra samo z eno vrsto zelo, zelo drage lampe, čeprav jih je že kar nekaj igralo v njem in se s to seveda ne morejo kosat..

Z vojaško rusko NOS Reflektor flaško po 1EU komad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 26 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe