Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvok iz tv poslušati na hifi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anzy



Pridružen/-a: Pon Okt 2016 10:49
Prispevkov: 3
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 11:08    Naslov sporočila: Zvok iz tv poslušati na hifi Odgovori s citatom

Zvok na tv bi rad poslušal preko mojega hifi-ja.
TV nima rca (rdeči in beli) avdio izhoda. Ima pa izhod za slušalke, scart priključek (enega) in digitalni optični izhod - kvadratni, mislim, da je to toslik. Za scart nisem prepričan ali gre to samo in ali tudi out.
Za vse te tri možnosti obstajajo adapterji in v primeru digitalnega optičnega izhoda tudi pretvornik.

Zdaj me pa zanima sledeče:
kateri je v smislu zvoka najboljši (da ne bi bilo brnenja, šuma, šibkega signala...)

Kako se potem to priklaplja na ojačevalec? Vedno na aux ali lahko npr. tudi na video, disc (ne cd)?

Se zahvaljujem za nasvete

Tomaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko iz izhoda za slusalke preko kabla (3.5mm stereo bananca - L in R RCA činč) na bilokateri vhod na ojacevalcu, samo phono ne.



Ce bo ojacevalec namenjen stalno za zvok, potem povisaj glasnost na TVju do konca. Potem pa glanost uravnavas zgolj samo na ojacevalcu. Pazi pa, ce bos spet zelel poslusati zvok preko TVja, da spustis glasnost na TVju v normalne okvire.

lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš DAC z otičnim vhodom, potem uporabi tega.

Scart je vprašljiv, poleg tega je lahko zamaknjen zvok glede na sliko.

Izhod za slušalke je lahko rešitev, v kolikor se ob vklopu slušalk ne izklopijo zvočniki v TV, potem boš pa vedno moral ali izvleči ta vtikač, ali pa iti vedno z zvokom preko IFI, kar pa je tudi mnogokrat nepotrebno.

Vsekakor pa zvok s TV ni nikoli kvaliteten.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
...

Vsekakor pa zvok s TV ni nikoli kvaliteten.

Zgleda je odvisno od televizorja. Pri kolegu sem gledal in poslušal naš simfonični orkester (mislim da je bil prenos iz Kranja) na hišni hifi s 30cm wooferji in drugimi beštijami. Ma prav nič nisem imel proti - je po digitalno bilo brez šuma, brnenja, sikanja. Posebej violine so se mi zdele nenavadno dobre za digitalno. Razpon je bil normalen, timbrika tudi. Ne vem kakšno kompresijo uporabljajo, ma ob gledanju slike mi ni prav nič bilo moteče. Celo užival sem.
Valjda to nima mikrodinamike, teksture in ambience dobrega gramofona, ma za relaksirano nezahtevno poslušanje povsem ustreza.
Verjamem pa, da na poenostavljenih in cenenih tv-jih tudi zvok šepa.
Nič novega. Koliko denarja, toliko muzike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2016 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Če imaš DAC z otičnim vhodom, potem uporabi tega.


Se pridružujem temu mnenju. To povezavo uporabljam tudi sam.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2016 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne spada ravno semle čist ampak,... Smile

To sem probal narediti leta 1979 in sem speljal signal iz TV-ja na svoj prvi Hi-Fi Marants 1030 amp,... Splejal sem ga iz potencionmetra za glasnost, ki pa je bil žal tudi on-off switch za TV,... ob trenutku vklopa, je preskočila iskra in mi "zj****" Marantz Sad(( Slednjega mi je potem popravil Ing. Čovič osebno,...

Tv sem pa uspel usposobiti, da je deloval, ker je bila cela štala doma,... namreč to sem počel 31.12.1979 ob cca. 17h,.. in Silvesterski program se je približeval Smile)) Uh so me bili veseli,...

BR : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2016 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, sem pozabil povedat, da je opisani koncert potekal na HD programu. Običajni programi imajo bistveno slabši zvok.

PS: @mihamusic: ...no, meni za 20. rojstni dan pa je prijatelj naredil preprost light show in ga z golimi žicami pritaknil na en izhod za zvočnike. En drugi prijatelj, pa je tik pred partyem, dobrohotno izoliral žice - da se slučajno ne bi kaj zgodilo. Ko je priklopil nazaj, je zamenjal polariteto in 220V je dobesedno izžgalo eno stran ojačevalca. Je bilo notri črno.
No, pa smo imeli party z enim kanalom in brez light show-a. Ojej, 1976 leto.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe