Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6265
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Je kdo testiral OPPO Pm-3?

PM-2 je bila predmet testa februaske številke AR. Je downgrade od PM-1, na testu pa so bili zadovoljni z njo - strašnega navdušenja pa ni bilo, ipak gre za zadevo s ceno 999€ in za ta denar se pričakuje veliko. So pa bolj vabljive kot višji model (cena 30% nižja), manj luksuza (umetna koža), podoben zvok. V primerjavi z dinamičnimi slušalkami iste klase nima tako dobrih basov niti dinamike, nekaj pripomb je bilo na račun fokusa srednjih tonov, drugače pa gre za pozitivno analitičen in uglajeno speglan zvok.
------------------------------------------
V AR No.364 so testirali Oppo HA-2. Gre za prenosni (baterijski) ojačevalec za slušalke z D/A konverterjem.
Ker so v reviji bili navdušeni nad njim, si zasluži pozornost. Predvsem so jih presenetile nekatere rekordne laboratorijske meritve za digitalca, neglede prenosni ali hišni:
- odziv do -1dB na 160kHz tako na DSD256 kot na PCM s 384kHz vzorčenja
- izjemna linearnost tako na visokih kot nizkih nivojih (tihe pasaže)
v nadaljevanju pa še
- izjemno nizek šum ojačevalca 107dB / 5,3mikroVolta
- nizek jitter, še posebej v DSD načinu (26ps periodično)

Uporablja taboljši čip od Sabreta za prenosnike (izvedenka na dva kanala iste arhitekture 8-kanalnega ES9018S, se kliče isto, le s sufiksom K2M), za ojačevalec pa čip Texas TPA6120A2, ki sam zmore 128dB signal/šuma, tokovna AB arhitektura. Izza njega sledi izhod preko vezja s selekcioniranimi in parjenimi tranzistorji.

Rezultat je odlično poslušanje za prenosno klaso, tako z uporabo slušalk z nizko kot visoko impedanco (ima preklopnik), ki da postane osupljivo dobro preko DSD načina.
Kot zaključek pravijo, da ni zanemarljiv doprinos te naprave k povečanju kakovosti prenosnikov in da je 399€ (cena v Italiji) zanj dobro porabljen denar.
https://www.oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-2/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6265
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PM-3 so sprobali v novi, julijski številki AR, pa je fer da poročam:

Test so opravili na Oppo HA-2 ojačevalniku za slušalke. Zanimiv je tudi za ljubitelje vintage, ker jih je novinar primerjal s svojimi vintage Bang & Olufsen U70. Obe sta ortodinamičnega principa, Bang je zaprtega tipa, Oppo odprtega. Tudi na PM-3 je našel prednosti tega principa: zvok je kompakten, naraven, precizen in čist. Imajo pa PM-3 dve prednosti pred 40 let starimi predhodniki: so glasne tudi na telefončku (kar je za U70 dosti prešvoh signal) in nimajo upada visokih tonov.
Stara U70 potrebuje ekvalajzer za dvig visokih tonov (novinar uporablja parametričnega) in posebej močen ojačevalnik - s tem dosega zelo dobre rezultate tudi za današnji čas, tudi zvok je bolj naraven kot s PM-3, kar novinar pripisuje dejstvu, da so U70 zaprtega tipa.

Na koncu še o stereo sliki, ki se, seveda, ne more primerjati z zvočniki kar se tiče realizma, toda detajli instrumentov in glasov so na znatni ravni in v fokusu.
Za konec jih označi kot eno od referenc v svoji klasi (529€ cena v Italiji).
Moj komentar:
Evo, tako imamo poleg reporta še namig za ugoden nakup vintage.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
PM-3 so sprobali v novi, julijski številki AR, pa je fer da poročam:

Test so opravili na Oppo HA-2 ojačevalniku za slušalke. Zanimiv je tudi za ljubitelje vintage, ker jih je novinar primerjal s svojimi vintage Bang & Olufsen U70. Obe sta ortodinamičnega principa, Bang je zaprtega tipa, Oppo odprtega. Tudi na PM-3 je našel prednosti tega principa: zvok je kompakten, naraven, precizen in čist. Imajo pa PM-3 dve prednosti pred 40 let starimi predhodniki: so glasne tudi na telefončku (kar je za U70 dosti prešvoh signal) in nimajo upada visokih tonov.
Stara U70 potrebuje ekvalajzer za dvig visokih tonov (novinar uporablja parametričnega) in posebej močen ojačevalnik - s tem dosega zelo dobre rezultate tudi za današnji čas, tudi zvok je bolj naraven kot s PM-3, kar novinar pripisuje dejstvu, da so U70 zaprtega tipa.

Na koncu še o stereo sliki, ki se, seveda, ne more primerjati z zvočniki kar se tiče realizma, toda detajli instrumentov in glasov so na znatni ravni in v fokusu.
Za konec jih označi kot eno od referenc v svoji klasi (529€ cena v Italiji).
Moj komentar:
Evo, tako imamo poleg reporta še namig za ugoden nakup vintage.


Je sicer ravno obratno Oppo so zaprte ter B & O odprte. OK pa ne pišem zato, da bi te korigiral. B & O U 70 so res že kar "na pol" kultne slušalke predvsem pa zaradi njihovega dizajna. Na "prostem trgu" pa lepo ohranjene z nespraskanimi napisi ter originalno škatlo dosežejo že tudi cca. 100 ojrov. Me pa osebno te stare ortodinamične slušalke niso nikoli pretirano privlačile. Bi raje "vse konje" stavil na kakšne elektrostatične ali alectret Staxe.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 6265
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek-do: hvala za korekcijo. Lapsus 'pisandi' Sad
Če bi resno uporabljal slušalke, bi tudi jaz stavil na elektrostatske modele.
One druge me ne privlačijo. Sem si 1974 kupil takratne HD414, če se prav spomnim oznake (bele z modro špužvico) in se hitro naveličal.
http://20cheaddatebase.web.fc2.com/sennheiser/HD-414.html
Sedaj uporabljam ene stare Logitech kadar želim kaj poslušati iz Youtuba na prenosniku (morda pol ure na mesec, kadar me TV ne zanima, pa ne želim motiti moje drage). Mi je čisto dovolj za ta namen.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 659
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2015 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Za predvsem PC-gaming in res občasno poslušanje glasbe iščem nek pameten sistemček AMP\DAC+slušalke..
Ker bo pretežno za gaming bi rad ,da je res dober izrazit-čist bas.

Recimo,da je buđet 1000€ za vse skupaj.

Zanima me mnenje o Bacillusu -ERZETICH AUDIO,ali kaj podobnega za tako ceno...

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 659
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

bi kdo vedel ,če je pri nas možno kupit Philips Fidelio X2 slušalke?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 980
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Pozdrav

bi kdo vedel ,če je pri nas možno kupit Philips Fidelio X2 slušalke?



Naslednji teden v Zagrebu jih boš imel možnost slišat in kupit.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 659
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem videl na strani ''dogodki v svetu HI-FIja'' vendar v zagreb ne grem..
Sem jih kontaktiral drugače bo pa ebay
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če je možno priklopit 600ohm slušalke na ojačevalec iz hifi sistema. Ga je potrebno kaj predelati, poleg tega, da mu je treba dodati vtičnico za slušalke? Je lahko nizka izhodna impedanca problem?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez problema 600 Ohm tudi z lampašem s cca. 6W na izhod za zvočnike 8 Ohm. Problem pa nastane pri starih slušalkah z 2000 Ohm. Za take pa je potrebenih že kar 12W. Samo teh pa nihče več ne posluša. Lahko pa probaš s tremi žičkami, ki jih priklopiš v izhod za zvočnike ter jih potem držiš na kontaktih konektorja za slušalke.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clash



Pridružen/-a: Pet Feb 2016 10:19
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam DT990 (brez PRO), ki so tudi 600 ohmske, pa bi potreboval ojačevalec z zmerno ceno po možnosti z zvočno kartico in USB portom.
Nekaj sem sicer že iskal, vendar me zanimajo tudi vaši predlogi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas v demo salonu (kat kranj) imamo na voljo tri tipe ojačevalca za slušalke z vgrajenim DACom. Če želite lahko pridete s svojimi slušalkami in s svojimi posnetki in jih sprobate.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
Clash



Pridružen/-a: Pet Feb 2016 10:19
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O kakšnem cenovnem razredu govoriva ali kateri modeli so to?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z vgrajenim DACom so:
- audeze deckard
- burson audio conductor virtuoso
- hrt microstreamer.

Cene so od 210 do 1080€.

lp matjaz
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2282
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmatjaz je napisal/a:
Z vgrajenim DACom so:
- audeze deckard
- burson audio conductor virtuoso
- hrt microstreamer.
Cene so od 210 do 1080€.
lp matjaz

A Burson Conductor Virtuoso je 1080 € nov seveda in kateri je PCM1793 ali ESS9018?
_________________
Lep je dan


Nazadnje urejal/a nek_do Pet Feb 12, 2016 19:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 16 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe