Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo in predelava Conrad Johnson predojačevalca

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 20:58    Naslov sporočila: Popravilo in predelava Conrad Johnson predojačevalca Odgovori s citatom

Prijatelju soforumašu se je pokvaril predojačevalec CJ. En kanal ni delal na phono vhodu. Vzel sem ga na opazovanje in počasi prekopaval drobovje. Najdene so bile napake:

Desni kanal na RIAA ne dela, našel sem prebit 100V polyester??
Zadeva je ameriška in potrebuje reduktor napetosti 240V na 115V, potrebna je prevezava transformatorja.
Ob vklopu CJ rukne špico 30V, kar lahko skuri visokotonce in grobo poka.

Menjal sem celo baterijo 4x1uF polyestrov od CJ na Iskra poly, vsi morajo biti enaki, na teflon pač nismo šli. Modul je MC_MM, s prilagodljivim ojačanjem.

Izvedel sem prevezavo vhodnega trafota, komaj se dokoplješ do podatkov, potem je nekanji razvojni inženir od CJ le prijazno izdal skrivnost in zdaj dela na 240V direkt

Pokanje ob vklopu je terjalo konstrukcijo in vgradnjo posebnega zakasnitvenega vezja, ki 10 sekund ob vklopu drži izhod CJ čez ustrezen upor na maso, po 10 sekundah vezje ne vpliva več na signalno vejo in je izločeno.

Stroški popravila so bili nizki, seveda med prijatelji, kondenzatorji iz skladišča za kretnice zvočnikov, stari že mnoga leta, 10€ time delay vezje in mini trafo, košček srebrne žice in nekaj ur raziskovanja, prijava na CJ forum in poizvedovanje.

Sklep. Zanimiv predojačevalec, posebnost je obračanje faze 180° in ob tem še malenkostna fazna zakasnitev. Za pogledat pa lep kot tristomater.

prebit kondenzator

Vgrajeni Iskra kondenzatorji

Prevezava na 240V

Vgradnja zakasnitvenega vezja

Signal z obrnjeno fazo, značilnost CJ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super. Smile

Jaz se pa samo izgovarjam na spomladansko utrujenost (v resnici lenoritis). Sad
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu