| Avtor |
Sporočilo |
Tema: Kaj trenutno poslušate? |
jejsus
Odgovorov: 8778
Ogledov: 5624431
|
Forum: CD, Vinil, DVD, Blu-ray Objavljeno: Sob Maj 05, 2012 22:47 Naslov sporočila: Mentalion - Torrtillia |
Malo smo spili in tole nardili
http://www.youtube.com/watch?v=PlTScBiOlxY |
Tema: Navitje zvočnika skurjeno? |
jejsus
Odgovorov: 3
Ogledov: 6633
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Ned Sep 25, 2011 22:47 Naslov sporočila: Navitje zvočnika skurjeno? |
| Aha, pa lahko pri napaki kot si jo opisal 8" srednjetonec z tem pokanjem preglasi glasnost predvajanja? namreč gre za pasivne trosistemske PA zvočnike 350W rms, 15", 8", 1"horn. |
Tema: Navitje zvočnika skurjeno? |
jejsus
Odgovorov: 3
Ogledov: 6633
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Ned Sep 25, 2011 18:48 Naslov sporočila: Navitje zvočnika skurjeno? |
Zdravo,
Na 8Ohm zvočniku sem izmeril vrednost 11.4Ohm. Pri večjih obremenitvah začne v njem pokati, prasketati. Meril sem direktno na zvočniku. Je skurjen ane? |
Tema: Kaj trenutno poslušate? |
jejsus
Odgovorov: 8778
Ogledov: 5624431
|
Forum: CD, Vinil, DVD, Blu-ray Objavljeno: Pet Avg 19, 2011 18:59 Naslov sporočila: Kaj trenutno poslušate? |
LET 3 - Artemida
http://www.youtube.com/watch?v=RUA5GNdJATo
NORRRRRRRRCIIIII!!!! |
Tema: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
jejsus
Odgovorov: 3
Ogledov: 8207
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Čet Avg 18, 2011 12:02 Naslov sporočila: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
| Evo, zamenjal in stestiral, res sta bila omenjena upora. Pokanja in šumenja več ni, hkrati pa se je kvaliteta zvoka tudi izboljšala. Hvala za pomoč. |
Tema: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
jejsus
Odgovorov: 3
Ogledov: 8207
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Sre Avg 17, 2011 13:34 Naslov sporočila: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
| Hvala za hiter odziv hkrati pa se opravičujem za moj pozen odziv. Sem odprl pokrov in takoj našel sledi pregrevanja elementov na spodnjem delu pokrova. Najbolj se pregrevata dva upora iste vrednosti n ... |
Tema: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
jejsus
Odgovorov: 3
Ogledov: 8207
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Pet Avg 12, 2011 08:11 Naslov sporočila: Philips X70 set pokanje v zvočniku |
Pozdravljeni,
Že približno 3 mesece trpim grozno pokanje z občasnim šumenjem in prasketanjem pretežno na desnem kanalu. Moj sistem poganja Philipsov predojačevalec in končna stopnja iz Philips X70 ... |
Tema: Mast za blaženje premika raznih patentov |
jejsus
Odgovorov: 4
Ogledov: 6576
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Pet Avg 05, 2011 12:11 Naslov sporočila: Mast za blaženje premika raznih patentov |
Super! Hvala Audiofrik.
@jolbe - Molykote pa vidim da je samo eden od proizvajalcev tega maziva, če se ne motim. |
Tema: Mast za blaženje premika raznih patentov |
jejsus
Odgovorov: 4
Ogledov: 6576
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Pet Avg 05, 2011 08:02 Naslov sporočila: Mast za blaženje premika raznih patentov |
| Zanima me kako se reče masti ki jo najdeš npr. v vratcah kasetarjev, na mehanizmu za dvig in spust gramofonske roke... Torej ta mast blaži oziroma zavira premike mehanizma. Upam da ne smetim po forumu ... |
Tema: Iščem navodila - Philips Predojačevalec in ojačevalec |
jejsus
Odgovorov: 0
Ogledov: 4474
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Tor Jul 26, 2011 07:51 Naslov sporočila: Iščem navodila - Philips Predojačevalec in ojačevalec |
Če kdo ve kakšen vir kje bi dobil navodila, oziroma uporabniški/servisni priročnik od naštetih naprav, bom zelo vesel .
Philips 270 Pre Amplifier
Philips 370 DC Power Amplifier
Spodnje dve ... |
Tema: Pozicija gramofonske igle |
jejsus
Odgovorov: 5
Ogledov: 9520
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Tor Jul 19, 2011 16:03 Naslov sporočila: Pozicija gramofonske igle |
| Uf, sem si glavo zdajle nafilal. Zelo koristen link, sem sam iskal nekaj takega, brez uspeha. Super, hvala. |
Tema: Pozicija gramofonske igle |
jejsus
Odgovorov: 5
Ogledov: 9520
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Tor Jul 19, 2011 12:26 Naslov sporočila: Pozicija gramofonske igle |
| Zanimivo, tudi ta igla ima gumjast nosilec, vendar se ne pooravna tudi med igranjem. Roko imam umerjeno, in nastavljeno na 3g pritiska na ploščo, teče lepo, ne preskakuje, zato se mi zdi, da nebi dal ... |
Tema: Pozicija gramofonske igle |
jejsus
Odgovorov: 5
Ogledov: 9520
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Pon Jul 18, 2011 22:19 Naslov sporočila: Pozicija gramofonske igle |
| Zanima me kakšna mora biti pozicija igle, ko je delovnem položaju. Sam predvidevam da navpično/vertikalno na ploščo, vendar imam dva gramofona na katerih ni tako, ne najdem pa nobenega mehanizma, ki b ... |
Tema: Podmazovanje mehanizma gramofona |
jejsus
Odgovorov: 5
Ogledov: 8723
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Ned Jul 17, 2011 23:17 Naslov sporočila: Podmazovanje mehanizma gramofona |
Nisem užaljen, vse mi je jasno, vendar se vedno trudim da še tako "cheap" zadeve spravim v čimbolj brezhibno stanje . Zaenkrat so me investicije stale 2.5 Eur za mast , je pa res na ... |
Tema: Podmazovanje mehanizma gramofona |
jejsus
Odgovorov: 5
Ogledov: 8723
|
Forum: Do-It-Yourself Objavljeno: Ned Jul 17, 2011 22:20 Naslov sporočila: Podmazovanje mehanizma gramofona |
Hvala za izčrpen odgovor Ambasador, ja, za začetek sem mislil vzvode mehanizma avtomatike, kar sem podmazal z litijevo mastjo. Upam da ga nisem kiksnil, ker je nisi omenil . Glavnega ležaja se zaen ... |
| |