Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kakÅ”ne zvoĆØnike izbrati, ĆØe bi jih postavil le ob steno?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pajo



Pridružen/-a: Sob Dec 2009 1:01
Prispevkov: 1
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 01:15    Naslov sporočila: kakÅ”ne zvoĆØnike izbrati, ĆØe bi jih postavil le ob steno? Odgovori s citatom

SpoŔtovani strokovnjaki audiofili,

sem zaĆØetnik na podroĆØju hi-fi-ja. V dnevni sobi bom porabil cca 1000 eur za receiver in zvoĆØnike. Ker moram zvoĆØnike postaviti ob steno, sem na nekaj mestih prebral, da ni smiselno kupovati nekih veĆØjih omaric. Zato sem zaĆØel razmiÅ”ljati o tem, da bi si kupil nek sistem z aktivnim subwooferjem in satelitskima zvoĆØnikoma - npr bose. Priznam pa, da bi mi v dnevno sobo po enostavnosti postavitve Å”e najbolj ustrezala postavitev dveh zvoĆØniÅ”kih omaric levo in desno ob stenskem TV.

Kaj menite, kakÅ”ni zvoĆØniÅ”ki sistem bi dobro igral postavljen ob steno?

Imam pa rad dobro reprodukcijo svoje glasbe, zato bi rad kupil tudi dober stereo receiver, vendar nisem prepriĆØan, da se dobijo takÅ”ni, na katere lahko pripeljem signal iz siolove ĆØrne Å”katlice - dekoderja, saj imam njihovo optiĆØno linijo za tv in internet. TUdi nisem prepriĆØan, ali lahko na ta receiver pripeljem signal iz mojega sony dvd predvajalnika, ki ga bom uporabljal kot CD player, pa naj se sliÅ”i Å”e tako bogokletno.

Kljub temu, da verjetno postavljam kar precej naivna vpraÅ”anja, bom zelo hvaležen za nasvete in pomoĆØ pri odloĆØanju.

Hvala in lep pozdrav,

pajo
_________________
ĆØuki rule
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za postavitev neposredno pred zadnjo steno, so najprimernejÅ”i tako imenovani "bookshelf" zvoĆØniki. To so majhni, kompaktni dvosistemski zvoĆØniki. In tisti, ki imajo bassrefleks odprtino zadaj (na zadnji ploskvi), ti so nalaÅ”ĆØ za takÅ”ne primere, kot ga imaÅ” ti. Seveda morajo biti zvoĆØniki na stojalih, v viÅ”ini uÅ”es (ko sediÅ” seveda). Z spreminjanjem odmika od zadnje stene pa izvedeÅ” "fine tuning", da dobiÅ” zvok, ki ti najbolj ustreza. Bolj vstran od stene pomeni bolj definiran bas, a z manj teže, bliže stene pa ravno obratno. Konkretnih modelov, ki pridejo v upoÅ”tev ne bi navajal, saj ima skoraj vsaka zvoĆØniÅ”ka firma vsaj en tovrsten model.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za priklop zvoka z siolovega TV komunikatorja ni noben problem saj ima vsak receiver analogne in digitalne vhode. Jaz imam komunikator povezan na receiver H/K avr 445 preko digitalnega izhoda na komunikatorju.

Lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se priklopa tiĆØe, mislim da ne bi smel imeti problema.

ZvoĆØnike se ne postavlja -ob steno-

Mislim da bi bila za entry level prva stvar, da si malo pogledaÅ”
topice na tej strani o akustiki v prostoru, bi pa bilo najboljŔe da nabaviŔ
zvoĆØnike, ki se bodo dobro razumeli s tvojo opremo in prilagajaÅ” akustiko temu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si omisliÅ” kakÅ”ne zvoĆØnike z BR odprtino spredaj, vsaj pri cenejÅ”ih ne bi smelo biti problema. Moji diamond 9.2 so skoraj imuni na postavitev ob zid, pravtako so bili B&W 685. Seveda ne ĆØisto, ampak ĆØe zvoĆØnike z br odpirtino zadaj postaviÅ” ob steno.. ne bo zvenelo ok.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈim manjÅ”i, tem boljÅ”i.

Ker 10 cm driverji, ki so v takoh malih kiÅ”ticah zaradi majhnosti nimajo problemov z odboji od zidu, so veĆØ kot primerni za tako postavitev.

Dokaz so najmanjŔi Bose Acoustimass, ki pa imajo velik minus.

Ne da se jih odpret in dat vanje boljÅ”i kondenzator in bypass kondenzator na tweeter za umiritev preostrega zvoka in za moj okus je fino dat v takega malĆØka enako ožiĆØenje kot ga imaÅ” napeljanega do zvoĆØnika za Å”e manj problemov zaradi razliĆØno pletenih žic..



Tole sta na tak naĆØin predelana moja Yamaha rear surrounda, Mission zadnjega center zvoĆØnika, ki spada med njiju, Å”e nisem poslikal.

SliÅ”i se ju jasno in razloĆØno, saj nimata problemov z resonancami in odboji, zato lahko, ko ponastaviÅ” programje Surround receiverja, toĆØno lociraÅ” zvoĆØno informacijo.
Dobesedno se neopazno "skrijeta" v zvok celote.

ƈe pogledamo kaj delajo prednji zvoĆØniki, z subom ali brez.

Ker so prednji veĆØji in optimalno postavljeni glede na razdaljo od stene, "proizvajajo"- enakomerno Å”irijio base po sobi, torej za hrbtom ne rabiÅ” spodnjih, srednjih basov, ampak majhen zvoĆØnik, ki basov praktiĆØno ne igra, saj si ne želiÅ” popaĆØenj zaradi podvojenih bas driverjev in odbojev.

Zvok, ki prihaja od zadaj, mora torej biti ĆØim bolj razloĆØen in nevsiljiv-brez resonanc zaradi odbojev in tega so sposobni samo majhni driverji, za katere je seveda priporoĆØljivo, da imajo solidno sinusno moĆØ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav, samo tip iÅ”ĆØe prednje zvoĆØnike: )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Vse lepo in prav, samo tip iÅ”ĆØe prednje zvoĆØnike: )
Fizika planeta ĆØemu takemu ni naklonjena. Wink

Å e vedno bi v tem primeru priÅ”el skozi z opisanimi flat panel zvoĆØniki prilagojenimi za stensko montažo v viÅ”ini uÅ”es in parom 13cm na tleh, saj 13 driverji cm na tleh zvenijo fenomenalno, kar lahko vsak sam preizkusi doma z svojimi, ĆØe jih ima.
In dodan aktiven sub, za moj okus Å”e najbolje, ampak samo, ĆØe je na voljo primeren kavĆØ, da je skrit pod kavĆØem in na ta naĆØin "reÅ”en" veĆØine resonanc.
Enkrat sem sliŔal Bose Acoustimassa aktiven mali sub, ki je bil tako skrit in to deluje fenomenalno.

Meni so tile Miragi na tleh delali enkratno, malo viŔe pa niti ne.. Wink



Ostane tudi opcija Bose Acoustimass malĆØki z Bose aktivnim subom, ki mu prekoraĆØi proraĆØun in razni kloni Acoustimassev.

http://images.google.si/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&hl=sl&source=hp&q=bose+acoustimass&um=1&ie=UTF-8&ei=xiguS-ryKcme_AaojMWJCQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCUQsAQwAw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem doma naredil prav test z mojimi Diamond 10.2. Samo da jih umaknem 2 cm od stene pa ni nobene spremembe ali so 30 ali 2 cm od stene. Vsaj jaz ne sliÅ”im in ĆØe zame ni razlike jih lahko tudi obesim na steno, samo da sem zadovoljen jaz, ki jih posluÅ”am. In takih zvoĆØnikov je na trgu cel kup (te so lahko eni od možnih variant ki zame dobro igra ob steni). Torej poskusi (kakÅ”ne bookshelf zvoĆØnike v kakÅ”ni trgovini in ĆØe ti bodo dobro igrali ob steni v trgovini in ĆØe boÅ” s tem zadovoljen je ok. Odvisno koliko si zahteven. Na tem forumu so nekateri zelo zahtevni (in s tem ni niĆØ narobe - paĆØ hi-fi kot hobi), kar pa ne pomeni da moraÅ” bit tudi ti. Testiraj in ĆØe boÅ” sliÅ”al razliko pri takih zvoĆØnikih potem bodi zahteven, ĆØe pa ne sliÅ”iÅ” pa kar lepo ene za 250 eur kupi in bo super. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moj predlog:
indiana line musa 105 ali 205
http://www.indianaline.it/prodotti.php?action=listProduct&brand=72&category=145



cene:
http://shop.ebay.it/items/_W0QQ_sopZ15QQgbrZ1?_nkw=indiana+line+musa&_nd1=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=indiana+line+arbour&_osacat=0

ali cenejŔa arbour serija


isto na ebay.it
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
moj predlog:
indiana line musa 105 ali 205
http://www.indianaline.it/prodotti.php?action=listProduct&brand=72&category=145



cene:
http://shop.ebay.it/items/_W0QQ_sopZ15QQgbrZ1?_nkw=indiana+line+musa&_nd1=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=indiana+line+arbour&_osacat=0

ali cenejŔa arbour serija


isto na ebay.it

Samo pri takih zvoĆØnikih nimaÅ” pogojev da jih postaviÅ” ob steno. BR spredaj je skorajda nuja.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Sem doma naredil prav test z mojimi Diamond 10.2. Samo da jih umaknem 2 cm od stene pa ni nobene spremembe ali so 30 ali 2 cm od stene. Vsaj jaz ne sliÅ”im in ĆØe zame ni razlike jih lahko tudi obesim na steno, samo da sem zadovoljen jaz, ki jih posluÅ”am. In takih zvoĆØnikov je na trgu cel kup (te so lahko eni od možnih variant ki zame dobro igra ob steni). Torej poskusi (kakÅ”ne bookshelf zvoĆØnike v kakÅ”ni trgovini in ĆØe ti bodo dobro igrali ob steni v trgovini in ĆØe boÅ” s tem zadovoljen je ok. Odvisno koliko si zahteven. Na tem forumu so nekateri zelo zahtevni (in s tem ni niĆØ narobe - paĆØ hi-fi kot hobi), kar pa ne pomeni da moraÅ” bit tudi ti. Testiraj in ĆØe boÅ” sliÅ”al razliko pri takih zvoĆØnikih potem bodi zahteven, ĆØe pa ne sliÅ”iÅ” pa kar lepo ene za 250 eur kupi in bo super. lp


Imel sem Diamond mark 1, 2, 3 in se je obnaŔal zelo podobno flat Yamaham ali Missionom za na steno.
Ni bil za na stojala kot veĆØina minimonitorjev, Å”ele ob steni se je razživel..

Takih minijev je malo.

Pogoj je 10, 11cm driver, 13cm postavitve ob steni skoraj ne prenese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam moram imeti zvoĆØnike tudi ob steni, sprobal sem recimo 10 parov zvoĆØnikov, in razlika v basrefleksu zadaj ali spredaj na zvoĆØniku, je bila ogromna. V prid spredaj. Že tako imam v samem prostoru probleme z "boomy" basom, z basrefleksom zadaj je bilo samo slabÅ”e. Odmaknil sem jih za recimo 20-30cm, kolikor mi dopuÅ”ĆØa prostor, se kaj dosti izboljÅ”alo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glasba



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 12:30
Prispevkov: 61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako pa igrajo ti "italijani"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sam moram imeti zvoĆØnike tudi ob steni, sprobal sem recimo 10 parov zvoĆØnikov, in razlika v basrefleksu zadaj ali spredaj na zvoĆØniku, je bila ogromna. V prid spredaj. Že tako imam v samem prostoru probleme z "boomy" basom, z basrefleksom zadaj je bilo samo slabÅ”e. Odmaknil sem jih za recimo 20-30cm, kolikor mi dopuÅ”ĆØa prostor, se kaj dosti izboljÅ”alo.

Moji 13 cm miniji z rorom zadaj se razkažejo Ŕele 1-2 m od stene na stojalih, boomy pa je zgodovina, odkar sem jih znotraj obložil z audiofilskimi bitumen paneli(tudi na notranjih kotih!), s tem, da so 20cm PRO wooferji, ki skrbijo za spodnji bas že prej doživeli tretma s smolo... Laughing

Gornji, srednji, spodnji bas so zdaj popolnoma razloĆØni in globina basa je postala precizna in na uho Å”e globlja in detajlov v vsem spektru je zdaj, ko so resonance kiÅ”t dosti manjÅ”e, ohoho veĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe