Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hifi miza
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Kako bi se pa obnesle potem tiste manjÅ”e kot stojala za zvoĆØnike? S kakÅ”no predelavo, ima tu tudi kdo kakÅ”ne izkuÅ”nje? Ker meni bi dimenzija priÅ”la kar prav.


Mislim, da za zvoĆØnike niso uporabna. Spodaj sta linka do dveh ĆØlankov o poceni stojalih:

http://www.tnt-audio.com/clinica/akropolise.html

http://www.tnt-audio.com/clinica/stubby_e.html

Posebej priporoĆØam prvo varianto. Gre za kolumne iz betona narejenega iz marmornatega prahu. Dobijo se v trgovinah z vrtnimi pripomoĆØki.
Audio varianto tega stojala se je vĆØasih dalo dobiti pri Malboret (jaz jih uporabljam in z malo modifikacij so zame to sploh najboljÅ”a stojala za manjÅ”e zvoĆØnike).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gus je super stvar, teŔko bi naŔel boljŔo. Podstavki od starih maŔin so predvsem težki in stbailni, kar je najpomembneje.

ƈe pa na vrhu ogrodja namesto stare original lesene ploÅ”ĆØe daÅ” 2.5-3 cm debel podstavek iz ebanovine ali irokoja, imaÅ” ultimativno stojalo za gramofon. Tudi tu boÅ” težko daÅ”el boljÅ”ega.

Lahko pa vzameÅ” isto debel cenejÅ”i hrast, izrežeÅ” cca 3-5 cm koncentriĆØno luknjo, notri pa vsaviÅ” isto velik ĆØep (da se popolnoma prilega) iz ebanovine ali irokoja.

In to je to. Pa Ŕe estetsko je zelo lep.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgoraj je bil omenjen Ikea CORRAS. Sem malo surfal in tole bi naj bilo nadomestilo za CORRAS - Ikea EINA

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90120545

Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake hude kvalitete v smislu hi-fi racka v teh mizicah ne vidim. Je pa prav neverjetno, kako dolgo te reĆØi zdržijo. Meni se nekih 5 mizic valja po hiÅ”i že vsaj 5 let. Pri prenovi stanovanja so mi služile za podstavke (Cement, Jupol ...), premetaval sem jih kot "pes kastrolo". Ampak so vse preživele, ĆØe odmislim drobne praskice na laku. Zelo uporabno, sploh z novo ceno 7,99ā‚¬/kos.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimive in zelo tanke so HPL(High pressure laminat) ploÅ”ĆØe, ki se uporabljajo za fasade in notranjo opremo.So izredno trdne in stabilne ob majhni debelini. ZadoÅ”ĆØa že debelina 10 mm. Veliko izvajalcev fasad prodaja ostanke, ki so raznih barv in povrÅ”in...
trespa meteon
http://www.ravago.si/arhitekt_trespa.php
max exteriror
http://www.fundermax.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Kake hude kvalitete v smislu hi-fi racka v teh mizicah ne vidim. Je pa prav neverjetno, kako dolgo te reĆØi zdržijo. Meni se nekih 5 mizic valja po hiÅ”i že vsaj 5 let. Pri prenovi stanovanja so mi služile za podstavke (Cement, Jupol ...), premetaval sem jih kot "pes kastrolo". Ampak so vse preživele, ĆØe odmislim drobne praskice na laku. Zelo uporabno, sploh z novo ceno 7,99ā‚¬/kos.
V.
Imam podobne izkuŔnje, prav neverjetno. Takrat sva jih kupila za prvo silo dokler ne kupiva pravega pohiŔtva, pa so Ŕe zdaj po celem stanovanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se pa dopade seksi italijanska kreacija Ghost design 2000. Na njo je na netu uletela žena in rekla tole moraŔ imet:







Bolj ko Å”tudiram, bolj se mi zdi da pa ima ženÅ”ĆØe prav. Glomazen 50 kilski diy hifi rack v dnevni sobi odkar sem pred leti preÅ”altal na majĆØkene digi dagije nije baÅ”. Dejansko ne potrebujem masive.

Na tole seksi zadevÅ”no pa bi lepo zmontiral LCD ki je zdaj na steni, tisti dve poliĆØki pa bi imel ĆØisto dovolj da zložim gor vse bajadere. ƈe se priloženo steklo ne bi obneslo (mislim zvokovno) pa naredim poliĆØke iz lesa ali kakÅ”nega drugega materiala. Po potrebi pod naprave uturam Å”e izolacijske nogice ala Solid-tech Isoclear/Disc of silence in sreĆØno Kekec.

Pozna kdo kakŔno podobno lifestyle zadevŔno za razumen denar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lifestyle in 'razumen denar' sta žal dva pojma, ki obiĆØajno ne gresta skupaj ! Crying or Very sad
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti predlagam DIY - kakÅ”nega mizarja da ti roĆØno ali na CNC izreže zadnjo obliko in enega dobrega liĆØarja, da ti Å”pricne sijaj lak...
Ostalo boŔ pa sam naŔraufal...
Vsaj jaz sem dobil dobro idejo - hvala tvoji dragi za tole sliĆØico Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AjoŔa,

mizar, ki nam je delal Avaklone, mi ravno sedaj izdeluje kuhinjo. Med drugim mi bo naredil tudi hi-fi rack (po moji ideji in naĆØrtu). Tip resniĆØno obvlada piano finish lakiranje na mediapanu. ƈim bolj kompleksna je reÅ”itev, tem bolj ga zrajca delo Smile. Audiofili imamo popust pri nejmu pa že tako ali tako je super ugoden.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A rokov se tud drži? Ne poznam namreĆØ mizarja, ki bi vedel kaj pomeni rok izdelave Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2010 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe sijajnega lakiranja MDF. Mizarsko "siiajno"pomeni nekje 60-65 stopnje sijaja, avto ima krog 90-95. Torej je tu že velika razlika.
Po moje bi bilo bolje kot MDF vzeti kakÅ”no HPL(high pressure laminat) ploÅ”ĆØo in jo zanimivo obrezati , lahko se vzame strukturna(recimo Trespa rock), debelina ploÅ”ĆØ je tanka (6,8,10, 12mm) a izjemno trdna . Cena takÅ”ne ploÅ”ĆØe je visoka a odpade vsa obdelava. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2010 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dotiĆØnem primeru bi diy izvedba oziroma mizarska usluga priÅ”la v poÅ”tev le pri morebitni izdelavi lesenih poliĆØk, niĆØ drugega.

Evo luŔten demo.

Cene kot vidim varirajo med 300 in 400 eur, odvisno od spletne Å”tacune. Å e zdaleĆØ ni poceni, vendar pa po drugi strani tako seksi in funkcionalno da mi orenk požene kri po žilah. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2010 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na izvedbo je cena upraviĆØena..
Diy izvedba bi lahko bila podobna , razrez cnc in imaÅ” enake krivine, ĆØe bi vzel HPL .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
Jaz ti predlagam DIY - kakÅ”nega mizarja da ti roĆØno ali na CNC izreže zadnjo obliko in enega dobrega liĆØarja, da ti Å”pricne sijaj lak...
Ostalo boŔ pa sam naŔraufal...
Vsaj jaz sem dobil dobro idejo - hvala tvoji dragi za tole sliĆØico Smile


In kakŔne bi pol morale biti police da zdržijo recimo tam 16kg težke zadevce?
Ker me kr mika, da bi si tudi jaz dal kaj takega naresti....

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe