Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Acoustic Revive RR-77
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2008 19:28    Naslov sporočila: Acoustic Revive RR-77 Odgovori s citatom

Ker se v rubriki Ostalo debatira o sliÅ”nosti frekvenc in kjer sem omenil, da velja, da frekvenc nad 20Khz(veĆØina Å”e manj) ne sliÅ”imo, jih pa "ĆØutimo" pri celotni zvoĆØni sliki, bi omenil Å”e tole "ĆØudežno" napravico. Njena edina naloga je generiranje frekvence 7.83Hz, ki je seveda ne sliÅ”imo , in ki je že dolgo znana kot Schumannova frekvenca. Naprave, ki bi jo generirale so na trgu že dalj ĆØasa, vendar ne v avdiofilske namene. Pravijo, da je RR-77 boljÅ”a za avdio zaradi tooĆØnosti frekvence. Sam drugih naprav nisem preizkusil. Cena pri Canyon Avdio,naÅ”em distributerju Acoustic Revive firme (tviki so njihova preokupacija), je okoli 350 Evrov. KranjĆØani, ki smo napravo testirali nismo "padli" dol. Nasprotno, kolega je bil najprej celo razoĆØaran nad "novim" zvokom, kasneje je zaznal njene prednosti. Obvezno je to plastiĆØno stvarco potrebno postaviti vsaj 1.5 metra visoko.
Razpravljati o tem, ali taka stvarca pripomore k zvoku(in poĆØutju), ni moj namen, vendar priporoĆØam test vsakemu avdiofilu s kvalitetnim sistemom.

DaljŔi test je na:
http://www.6moons.com/audioreviews/acousticrevive/rr77.html
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2008 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz te luÅ”tne zadevice nažalost Å”e nisem sliÅ”al, ĆØe bo vse po sreĆØi jo v naslednjih parih mesecih dobim na probo. Ima pa to kolega in pravi, da brez nje veĆØ ne more posluÅ”ati glasbe. Po moje je dosti odvisno od ĆØloveka samega kako je dovzeten oziroma obĆØutljiv na te nesliÅ”ne frekvence oziroma dražljaje ali kako bi rekel temu.

Rekel pa je ravno to kar praviÅ” ti, da mora biti zadevica vzdignjena 1.5 metra od tal, da uĆØinkuje.

Komaj ĆØakam da ĆØujem to malo ĆØudo, sedaj pa se grem z velikim veseljem zakopati v test s tvoje povezave. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V teh dneh je na probi Acoustic Revive asortiman in sicer Schumanov generator RR-77, Ground conditioner RGC-24 in EMF canceller REM-8.

Trenuten setup izgleda takole. EMF Canceller REM-8 se nahaja na SUPRA razdelilni letvi:



Ground conditioner RGC-24 je priklopljen na TVC predojaĆØevalnik:



Schumanov generator RR-77 se nahaja na vrhu televizorja, vzdignjen 1.7 metra od tal:



Moram reĆØi, da sem zelo impresioniran nad delovanjem RR-77. Zadeva vzdigne in razÅ”iri zvoĆØni oder, zvoĆØna slika postane polnejÅ”a, komunikacija med sistemom in posluÅ”alcem poteka lahkotneje in bolj pretoĆØno. Nekako bi rekel, da zvok dobi duÅ”o. Ko se zadeva ugasne (lahko tudi sredi pesmi), pa se zvoĆØni oder takoj sesuje nazaj in posluÅ”alec glede na prejÅ”njo stanje dobi obĆØutek, kot da je prekril zvoĆØnike z dekno oziroma kot da posluÅ”a kompresiran format. Glede na to, da ta zadeva ni z niĆØemer fiziĆØno povezana s hifi sistemom in naredi takÅ”en "push up" zvoĆØne slike je to res impresivno. Å ele zdaj razumem, tiste ki pravijo, da brez tega enostavno veĆØ ne morejo posluÅ”ati sistema. Ta psihoakustika je res ena ĆØudna reĆØ.

ƈe kdo želi sliÅ”ati kakÅ”en efekt naredi ta Schumanov generator na zvok, ga vabim da pride na posluÅ”anje sistema. V teh dneh je to pri meni posluÅ”alo že kar nekaj audiofilov in vsi so bili pozitivno preseneĆØeni.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 25, 2008 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Moram reĆØi, da sem zelo impresioniran nad delovanjem RR-77. Zadeva vzdigne in razÅ”iri zvoĆØni oder, zvoĆØna slika postane polnejÅ”a, komunikacija med sistemom in posluÅ”alcem poteka lahkotneje in bolj pretoĆØno....


Trije kranjĆØani ga že imamo ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 25, 2008 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz dneva v dan bolj ugotavljam, da tudi meni ne gine...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa, da iz takega navduŔenja v nenavduŔenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2008 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po ĆØem pa sklepaÅ” da ni navduÅ”en ?

Tudi meni ne gine = mi ne uide Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojej, potem pa sem samo narobe razumel, se oproÅ”ĆØam Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, Acoustic revive mi ne gine. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e en test:
http://www.stereotimes.com/CommRN062608.shtml
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØeraj prinesel domov omenjeni RR-77, priklopil in "padel dol". Doživel sem isto, kar omenjate ostali. Pa ne samo, da se oder zveĆØa - oder Å”ele zdaj dobi totalno pravilno obliko. Prezentacija muzike je lahkotnejÅ”a, instrumente bi v zvoĆØni sliki lahko pozicioniral na milimeter natanĆØno, tudi po viÅ”ini. Primer: naÅ” forumaÅ” "kraljmatjaž" iz Gorice, mi je nekoĆØ ob posluÅ”anju mojih starih Meggijev in pevke Kari Bremnes (Norwegian mood) dejal, da mora glas prihajati precej visoko, ker je punca velika ko strela. Å ele z RR-77 je to v mojem sistemu srhljivo izrazno.

Ker me je vedno mikal BLIND TEST, nikoli pa ga nisem realiziral, sem ga vĆØeraj izvedel s pomoĆØjo moje boljÅ”e polovice. (RR-77 je bil skrit, pripravil sem doloĆØen posnetek, odÅ”el sem iz sobe, žena je vklopila/izklopila napravico, priÅ”el sem v sobo, posluÅ”am in "ugibam"). Razlika je tako oĆØitna, da sem BLIND TEST naredil 100%. Aja, tudi moja ženka je opazila moĆØno razliko v prid RR-77 in mi kljub recesiji DOVOLILA nakup Very Happy .

Acoustic Revive RR-77 bo kot kaže tudi pri meni dobil svoje stalno mesto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Bogato darilo neba v obliki nepogreÅ”ljivih Schumannovih resonanc so seveda odkrili že tudi vojska in tajne službe, saj je z malenkostnimi spremembami teh psihoaktivnih frekvenc mogoĆØe izzvati celo paleto obĆØutij, od evforije in veselja do suicidnega obupa, od depresije do shizoidnosti in blaznega besa."

Ra Vo


En citat za glodnje/debato okoli psihoakustike.

L.P. Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
"Bogato darilo neba v obliki nepogreÅ”ljivih Schumannovih resonanc so seveda odkrili že tudi vojska in tajne službe, saj je z malenkostnimi spremembami teh psihoaktivnih frekvenc mogoĆØe izzvati celo paleto obĆØutij, od evforije in veselja do suicidnega obupa, od depresije do shizoidnosti in blaznega besa."

Ra Vo


En citat za glodnje/debato okoli psihoakustike.

L.P. Jernej


Laughing Zanimivo. Bi pa kar verjel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Acoustic Revive RR-77 bo kot kaže tudi pri meni dobil svoje stalno mesto.

Pozdravljen v Ŕumanovem klubu !

Acoustic Revive je firma tvikov. Ravnokar sem kupil biWire adapter BW4 http://www.acoustic-revive.com/english/bwa4/bwa4_01.html
Laughing , na testu pa imam Ŕe generator negativnih ionov RIO 5II http://www.acoustic-revive.com/english/rio5/rio5_01.html .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 23:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Obstaja kakŔna možnost da bi taka napravica predstavljala pozitivno spremembo v cenejŔem sistemu?
Ker sem sam v fazi upgradea.. pa sem razmiÅ”ljal v razliĆØnih smereh. 90% si bom omislil DAC(imam squeezebox), predvidevam da ob nakupu tega generaratorja sprememba ne bi bila tako oĆØitna. Se motim?

Ne vem, predvidevam da to predstavlja nek tweak za konec, ko so ostale stvari poŔlihtane.

Am I wrong?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe