Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaĆØevalci s HT bypass vhodom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še malo sem se potrudil zate in ti naŔel (oziroma sem se spomnil) Ŕe ene alternative, ki pa bi morala biti cenovno sprejemljiva za razliko od Krella. To je CAMBRIDGE AUDIO model Azur 840A V2

Preberi si v navodilu za uporabo stran 11. Tam je vse opisano glede funkcije, ki jo želiÅ” na svojem bodoĆØem integrircu.
http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/AP213934Azur840AV2UserManual01ENG.pdf

In Ŕe nekaj: tudi zastopnika za CA imamo v Soveniji - to je DIGITALIJA d.o.o. iz Ljubljane
http://www.cambridgeaudio.com/dealers_region.php?TRID=534&Title=LJUBLJANA


_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx before. Lepo in jasno je razlozeno tam pod Fixed level inputs v navodilih. Mi je pa vsec kako so to resli pri Cambridgu. Sam lahko definiras, kater vhod na integrircu bo poslan direktno na power amp del. Tudi glasnost lahko zanj posebej definiras.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cambridge Audio bi bil dobra alternativa - Å”e posebej ĆØe je budget omejen.

Ne vem kakÅ”no ima sicer politiko Richer Sounds (niso celo lastniki CAja?) glede poÅ”iljanja v tujino, ampak tam imajo CAje izredno poceni - http://www.richersounds.com/product/amplifiers-receivers/cambridge-audio/azur-840a-v2-graded/camb-840a-v2-sil-grd, Å”e posebej, ĆØe upoÅ”tevamo trenutno Å”ibek funt!

Pazi se V1 razliĆØic, ker se baje zna zgoditi, da software malo podivja in nabije volume na polno... Verjetno ne ravno blagodejno za bobniĆØe in zvoĆØnike Smile

P.S.: ĆØrn je mnogo lepÅ”i!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2009 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:

Ne vem kakÅ”no ima sicer politiko Richer Sounds (niso celo lastniki CAja?) glede poÅ”iljanja v tujino, ampak tam imajo CAje izredno poceni - http://www.richersounds.com/product/amplifiers-receivers/cambridge-audio/azur-840a-v2-graded/camb-840a-v2-sil-grd, Å”e posebej, ĆØe upoÅ”tevamo trenutno Å”ibek funt!


Richer sounds ima ekstra ugodne cene za nekatere proizvode, vendar nažalost ne poŔilja v Slovenijo. Sem se že jaz zanimal. Evo:

Dear Aljosa

Thanks for your email

I do apologise for the inconvenience caused, unfortunately we do not ship products to Slovenia at this present moment in time. We only ship products within the UK mainlands and to some EU countries as this is just a trial run of countries and if this is successful we will branch out to all of EU.

Again apologies for the inconvenience caused

Regards

Jason


Lahko pa se nakup izvede preko kakŔnega znanca iz Anglije ali kakŔne druge EU države s katero Richer sounds posluje in potem ta poŔlje v Slovenijo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 18, 2009 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi da imajo to firmo tudi v VIDEO PC CENTER Crklje na Gorenskem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 18, 2009 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem pregledal NAD page. Tam ima integrirc C 375BEE sicer Main In, ampak je zadeva resena fizicno z mostickom od Pre-out na Main In zato zadeva ni uporabna v namen, ki sem si ga zastavil.
Ta ojacevalec se uporablja ali samo kot koncno stopnjo ali pa samo kot pre-out ali pa samo kot integrirc.

Pregledal sem tudi ROTEL in kot zgleda nima nic. Vsaj kar se tice novejsih komponent.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2009 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponudba ojaĆØevalcev pa tudi predojaĆØevalcev (kot na primer tudi moj Primare PRE30), ki imajo to funkcijo (HT bypass) je vse veĆØja, tako da mislim da ne bo problem najti nekaj primernega. ƈe naletim na Å”e kakÅ”en tovrsten ojaĆØevalec te bom opozoril nanj.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2009 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se priporocam, ker uspes najti bisere, ki jih jaz ne Smile.

EDIT nekaj ur kasneje za en biser:
Evo se en dodan na listo: Krell KAV 400xi (Krell to imenuje Theater Throughput). Ima reseno pa simpl. Picis cinche na izbran vhod, prizges amp, pritisnes tipko na keteri so chinchi iz receiverja, nato pa to isto tipko drzis se 4 sekunde. Voila, ta input je pol definiran, da deluje zgolj samo power amp. Elegantno.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za dobro jutro sem nasel se dva, zgleda zelo dobra integrirca.

- Musical Fidelity A5 (HT direct) na tem vhodu deluje samo kot power amp
- Musical Fidelity A5.5 (HT / AUX) se lahko skonfigurira vhod, da deluje kot koncna ali pa kot navadni vhod.


Ce kdo katere od vseh zgoraj omenjenih ojacevalcev pozna (celotna lista na prvi strani) in jih je poslusal, je komentar zelo, zelo dobrodosel.

lp, delfin.

EDIT: edit slik


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Okt 16, 2009 13:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!
Evo mene, spet imam nekaj za povedat Laughing .

Od leta 2000 do leta 2006 sem namreĆØ imel enega od predhodnih modelov, ki jih omenjaÅ”. Sicer ta integrirc Å”e ni imel HT bypass vhoda, lahko pa ti povem, da sem bil z zvokom zelo zadovoljen. Veliko moĆØi, malo segrevanja zaradi delovanja v AB klasi, živahen, agilen zvok, zaradi uporabljenih bipolarnih tranzistorjev v darlington vezavi (ta ustroj zagotavlja veliko hitrost, t.i. slew rate). Sicer pa so ti tranzistorji nekaj posebnega zato, ker je v njegovo ohiÅ”je integriran Å”e tranzistor, ki v odvisnosti od temperature prilagaja/regulira bias oziroma delovno toĆØko izhodnega tranzistorja. Tovrstne tranzistorje je razvil in prvi uporabljal Kenwood v svojih ojaĆØevalnikih. No dovolj o tem, da ne zatežim preveĆØ.

Torej, ker je v naslednjih modelih (po katerih vpraÅ”ujeÅ”) uporabljena ista topologija ojaĆØevalnika, sklepam da je tudi zvok teh ojaĆØevalnikov odliĆØen. Seveda so doloĆØene spremembe v napajanju (novi modeli imajo en moĆØnejÅ”i trafo, moj nekdanji je imel dva - za vsak kanal enega) in najbrž Å”e kakÅ”ne malenkosti, a niĆØ bistvenega.

Moj nekdanji MF A3:







To je pa MF A-5.5:



Test tega si lahko prebereÅ” na:
http://www.audio.de/Testbericht/Musical-Fidelity-A-5.5_5183647.html
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opa, pomoje, da najbolj strupen od vseh dosedaj zaznanih integrircev:

Gryphon Callisto 2100


pa se nekdo, ga tu prodaja.
lp, d.


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Okt 16, 2009 13:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfincek je napisal/a:
Opa, pomoje, da najbolj strupen od vseh dosedaj zaznanih integrircev:

Gryphon Callisto 2100


pa se nekdo, ga tu prodaja.
lp, d.


Pa ni to rahlo ĆØez tvoj budget? ƈe ne,si si zadal malo velik cenovni razpon.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj Gorko, je cez moj budzet seveda, nazalost. Ampak sedaj pac poleg tega, da iscem ojacevalce zase, opozorim se na ostale, ki so s tovrstno funkcijo. Teoreticno pa sedaj tudi spoznavam vrhunce HI-FI tehnike, je polno zanimivega branja.

lp, delfin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 21, 2009 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harman Kardon ima HK 990. Je poslusal kdo tega? Ceprav mal sem skepticen, ima namrec ze celga boga v svojem dobrovju DAC ipd. Ni glih minimal style konstrukcije. Zmotilo me je eno dejstvo, da je en Sved imel na avdiciji moje zvocnike Canton Vento, Vincenta SV-234 in tega in pravi, da se je HK990 bolj ujel. Vincent naj bi bil mal prevec oster na visokih tonih s Cantoni. Zato se je odlocil za HK. Kar pa je spet lahko sedaj trik, prevec ostrega je lahko tudi posledica neulaufane masinerije, a ne Smile. lp, D.

SLIKCA drobovja KLIK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2009 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No stvari se mal premikajo tudi na stran poslusanja. V sredo bom dobil na posojo Gryphon Tabu Century integrirc.


Sicer nima Home Theatre pass through funkcije, ampak bo pac test zmogljivosti zvocnikov in navdih za iskanje zvoka, ki ga zelim. Na netu sem zasledil da bi naj bil NAD S300 Silverline identicen Gryphonu,


tako po podatkih, kot tudi po notranji konstrukciji in rabi skoraj identicinih komponent. Tudi zvok baje naj bi bil zelo, zelo podoben. Tako, da to je ena od alternativ, da bi imel pac klasicen intengric in potem volume kontrolo tako na A/V receiverju kot tudi na integrircu. Raba bi morala biti ob gledanju filmov pac bolj previdna, da ne bi kdaj sokiral zvocnikov.
Kljub vsemu pa se moje iskanje tu ne bo koncalo. Bom iskal in poslusal pomoje se en cas.

lp,d

EDIT: edit slik


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Okt 16, 2009 13:24; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Naslednja
Stran 4 od 20

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe