Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

E-bay in Pay Pal??
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, jaz imam pa ravno nasprotno izkuÅ”njo s paypalom in ĆØe prodajalec nima paypala sploh ne kupujem veĆØ.
Tudi pri ostalih trgovinah (ne-ebay) vedno uporabim paypal in ne direktnega vnosa kartice, ĆØe je možno.

Pri veĆØ kot sto opravljenih transakcijah preko paypala, se mi je v dveh primerih zgodilo tudi to, da izdelek ni priÅ”el do mene, ĆØeprav sem ga plaĆØal.
V obeh primerih po posredovanju paypala (open dispute) dobil denar nazaj nakazan v nekaj dneh. Mislim, da imajo tudi proizvajalci doloĆØen reÅ”pekt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jazstsem



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 19:47
Prispevkov: 31
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

preko Pay Pal-a sem v obdobju enega leta opravil cca 40 plaĆØil in vedno je vse potekalo brez težav. VeĆØinoma gre za nakupe preko eBaya. Seveda naĆØin plaĆØevanja nima niĆØesar opraviti z naÅ”imi vrlimi dostavljalci, kljub temu pa so razlike med podjetji velikanske. NajboljÅ”i, po mojih izkuÅ”njah: DHL, TNT in, ja: PoÅ”ta Slovenije. Vse pohvale Angliji in njihovi slavni poÅ”ti...manjÅ”i paket pride hitreje, kot pa iz 20 kilometrov oddaljene Ljubljane, ĆØe malo karikiram. Vsekakor se je pri prodajalcu dobro pozanimati, kako bo naroĆØeno poslal, prav tako je potrebno ob prevzemu dobro pregledati embalažo.

O cenah ni smiselno izgubljati preveĆØ besed...da me pride elektriĆØni klavir iz Anglije s poÅ”tnino vred (250 funtov) ob konĆØni ceni ranga 1000 evrov Å”e vseeno cca 500 evrov ceneje...se je samo za zamisliti. Ali klaviatura....600ā‚¬ ceneje. Ob veĆØjih zneskih plaĆØujem preko nakazil, ker kartica "ne potegne" in tudi to opravljam lepo od doma preko SKB NET-a popolnoma brez težav; stroÅ”ki so okrog 5 do 10 ā‚¬ na transakcijo.

ƈakam Marantza SR 4003....za 251ā‚¬ Smile.

Lep pozdrav,
MTJ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko enkrat ne prevzamete paketa, ko vam ga DPD pripelje, pa pejte na sedež njihovega podjetja prevzet paket. Mislim, da se bo marsikateri vpraÅ”al, ĆØe je vsaj 50% paketov nepoÅ”kodovanih.
Bil tam že parkrat in vedno znova Ŕokiran. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2009 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!
Danes sem na DPD konĆØno naÅ”el svoj paket.
In sicer zahvaljujoĆØ vaÅ”im nasvetom.
NajlepŔa hvala fantje! Very Happy
Å lo je namreĆØ za CD player in sem ga, (bi bilo treba piznat) prevzel dobro zapakiranega in nepoÅ”kodovanega.
Vse je bilo v redu, razen tega da so me kao iskali 3-krat in ugotovili "napaĆØen naslov"...kar ni mogoĆØe, ker je jasno in ĆØitljivo napisano moje ime in priimek na vratih, kot tudi na interfonu. Ne zastopim, ampak kaj ĆØeÅ”.
Shocked
V vsakem primeru sem videti imel sreĆØo, ker me scenario v DSD skladiÅ”ĆØu ni ravno navduÅ”il. Grozljivka... Ogromna hala, paketi v kartonskih Å”katlah, ki so razmetani sem in tja, eni se pa premikajo po tistih rotacijskih koleÅ”ĆØkih, delavci pa pakirajo in meĆØejo Å”katle z meter ali dva, vse zgleda da se ti skugla. SreĆØa je moj paket bil dobro zaÅ”ĆØiten in ga niso uniĆØili. Radi kot Å v. ura.
This time LUCK! Very Happy
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2009 07:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Take variante, da ne najdejo naslova se dogaja samo pri DPD - Å”alabajzerji. To moraÅ” bit pa že totalen invalid, da ne znas pogledat naslova, že samo da bi vpisal naslov v najdi.si. Tako da kar se tiĆØe DPD-ja obvezno cekirat paket in spraÅ”evat - jaz sem Å”el svoj paket tut sam iskat - naslednjiĆØ mi bodo za take stvari zmanjÅ”ali shipping.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2009 07:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od ĆØesa je pa odvisno kdo ti dostavi paket?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2009 08:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
jaz sem Å”el svoj paket tut sam iskat - naslednjiĆØ mi bodo za take stvari zmanjÅ”ali shipping.
Have a nice Day



ƈe ti pa to uspe pa kapo dol ... "zaÅ”ĆØiteni" so ko bengalski tiger ... niĆØ se jih ne prime ... Ko da bi se pritožbe porazgubile nekje ...
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2009 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo verjetno, ĆØe bi se nekaj ljudi zbralo in Å”lo v skupno tožbo proti DPD-ju, bi verjetno že kaj dosegli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2009 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred par dnevi sem naroĆØil zvoĆØnike... iz Anglije. Prvi "veĆØji" paket iz tujine, in po teh komentarjih tukaj me že kar malo stiska.

DrugaĆØe pa nazaj on-topic, za sabo imam cca 500 ebay nakupov (veĆØino iz ZDA) in do sedaj sem "Å”vical" samo, ĆØe ni bilo možnosti plaĆØila prek paypal-a. Saj se zgodi, da si kak prodajalec premisli Smile in ne poÅ”lje paketa, vendar po intervenciji paypala se denar v 99% primerov vrne.

Ko sem pa imel transakcijo v malo viÅ”ji vsoti prek Western Union-a - noĆØna mora. Enkrat in nikoli veĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da imaÅ” rad adrenalin.
Sicer pa veliko sreĆØe pri zvoĆØnikih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijavil sem se na e-bay in sicer na nemÅ”kem, sedaj mi pa tudi z .uk poÅ”ilja sporoĆØila v nemÅ”ĆØini. Se da to kje prenastavit na angleÅ”ko? Confused
Ker kar traja preden preden si pretolmaĆØim zadeve iz nemÅ”ĆØine...


Nisem vedel da ko se prijaviÅ” na enem e-bayu da lahko uporabljam ta raĆØun na vseh.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor vem ni možno spremenit jezika. NajboljÅ”e je naredit kar nov raĆØun na ebay.co.uk. Na sreĆØo jih (zaenkrat) niĆØ ne moti ĆØe ima en uporabnik veĆØ raĆØunov. Meni je tudi bilo prav nadležno brat vse v nemÅ”ĆØini, ko sem Å”e imel na .de raĆØun, mi je angleÅ”ĆØina bliže.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim, da Paypal nudi povraĆØilo samo v primeru, ĆØe kupujete od "uveljavljenega" prodajalca oz. do prodajalca, ki ima dolgoroĆØen interes prodaje na Ebayu. ƈe kupujete od privatne osebe je potrebno biti silno previden, sploh ĆØe nima zgodovine ali ĆØe je v "minusu".

Razlog za to pa je naslednji:

Even though you may escalate an Item Not Received Dispute to a Claim, you are not guaranteed a recovery. If the Claim is decided in your favour, your recovery is limited to the amounts that PayPal can recover from the sellerā€™s Account.

VeĆØ najdete na linku spodaj. Je pa naravnost smeÅ”no kako paypal zavaja ljudi, da so zavarovani. VĆØasih je vsaj pisalo do katerega zneska si zavarovan pri posameznem prodajalcu. Zdaj je to bolj random Wink odvisno od sreĆØe.

https://www.paypal.com/si/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/UserAgreement/ua/EUUA
Nazaj na vrh
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravnokar sem vpraÅ”al nekega prodajalca glede poÅ”tnine iz uk, in ker nismo v EEC pride poÅ”tnina za nek mal ojaĆØevalĆØek dobrih 130gbp Confused ĆØeprav v oglasu na e-bayu piÅ”e shipping to Slovenia 24gbp.

Kaj je sedaj res, se pravi se poceni komponent sploh ne splaĆØa kupovati, cena je nekje 100gbp.

Za 130 gbp se mi skoraj splaĆØa z avtom po njega Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ta prodajalec nekaj blodi. Seveda smo v EEC (European Economic Community), iz te je nastal EU in je bila itak ukinjena leta 93. Razen ĆØe ta kratica pomeni Å”e kaj drugega? PoÅ”tnina je ĆØisto nerealna. Za kakih 30 ā‚¬ bi moral DHL to dostavit brez problema, vsaj v vseh drugih državah EUja je tako in najbrž v GB tudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 2 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe