Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
OdliĆØnost je moĆØ doseĆØi le s souporabo Roon-a. Zanimivo pa je, da je v oceni Roon platforme moĆØ prebrati kako se slednja izvrstno obnese v kombinaciji s Tidalom, razlaga za uporabo z NAS-om pa je - kar je na NAS-u, taksen bo zvok. Pa smo tam...

V vsakem primeru bodo ripani cdji z normalno delujoĆØega nas-a zveneli bolje kot Tidal.

Osebno sem nekoliko skeptiĆØen do wifi povezave nas->dac. Raje imam stp ethernet povezavo.


Nazadnje urejal/a benma Tor Nov 10, 2020 17:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma, v slednje sploh ne dvomim! Morda nisem bil dovolj nazoren - s Cd playerjem sem veĆØ kot zadovoljen in bo ostal primaren vir. Ker njegov on-board DAC ni slab, me le bega - je npr. uporaba Bluesound Node 2i v vlogi streamerja velik korak k boljÅ”em zvoku v primerjavi z zares osnovnim Chromecastom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@benma, v slednje sploh ne dvomim! Morda nisem bil dovolj nazoren - s Cd playerjem sem veĆØ kot zadovoljen in bo ostal primaren vir. Ker njegov on-board DAC ni slab, me le bega - je npr. uporaba Bluesound Node 2i v vlogi streamerja velik korak k boljÅ”em zvoku v primerjavi z zares osnovnim Chromecastom?

Najbolje bo, da sam preveriÅ”. Chromecast je naprava za <50eur in optiĆØna povezava sama po sebi Å”e ni garant za zvok na nivoju tvojega cdp-ja. Na tem nivoju morda tudi Node2i ne bo povsem dostojen partner. Vsekakor je pomembno, da ima ethernet vhod za povezavo z nas-om in optiĆØni izhod. ƈe pa je ta izhod na nivoju tvojega cdp/daca, pa je drugo vpraÅ”anje.

ƈe sem prav gledal, je na tvojem dacu optiĆØni vhod omejen na 96kHz, medtem, ko spdif prebavlja tudi 192kHz. Node2i nima spdif izhoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bluesound sem imel na testu veĆØ kot 1 mesec. Model brez "i". Njegov dac je zelo cenjen japonski akm, igra zelooo analoglike. Meni, ki sem že star, se je zdel zgoraj malo roloff, potem pa sem na forumih videl, da so to opazili tudi drugi.
No, in novejÅ”i model z "i", imatudi novejÅ”i akm in boljÅ”e napajanje in po vseh ocenah igra res za razred boljÅ”e. Imata pa oba kar dober grafiĆØni vmesnik za telefon, dela brez zatikanja.
Velik plus vidim v tem, da na Tidalu odpira vse mape MQA, kar je sicer bolj redko.
Minus pa je, da ne zna DSD. Je pa seveda vpraŔanje, koliko teh fajlov sploh imaŔ.
Mislim, da je filozofiranje odveĆØ. Na tak ali drugaĆØen naĆØin ga dobi na test in se prepriĆØaj. Garantiram, da boÅ” preseneĆØen. Da sploh ne govorimo o tem, da se pogovarjamo o rangu 500 evriĆØev.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma in @bogomir - obema hvala za vajina razmiÅ”ljanja in namige. Sem eden redkih, arhaiĆØno naravnanih izumirajoĆØih posameznikov, ki se Å”e vedno zanaÅ”ajo na cdp. Zakaj? Preprosto, veliko jih imam, Å”e vedno so na voljo in, hm, ne maram nikogar užaliti, a tudi tisto, ĆØemur se reĆØe MQA resolucija je lahko zelo bogo.

Tako se imam namen nekoliko poigrati s ponujeno mi priložnostjo, bojim pa se, da bom Ŕe naprej posegal po mediju, ki ga je svet v glavnem zavrgel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@benma in @bogomir - obema hvala za vajina razmiÅ”ljanja in namige. Sem eden redkih, arhaiĆØno naravnanih izumirajoĆØih posameznikov, ki se Å”e vedno zanaÅ”ajo na cdp. Zakaj? Preprosto, veliko jih imam, Å”e vedno so na voljo in, hm, ne maram nikogar užaliti, a tudi tisto, ĆØemur se reĆØe MQA resolucija je lahko zelo bogo.

Tako se imam namen nekoliko poigrati s ponujeno mi priložnostjo, bojim pa se, da bom Ŕe naprej posegal po mediju, ki ga je svet v glavnem zavrgel.


Tudi jaz imam zelo podobno staliÅ”ĆØe do MQA na Tidalu in cd ploÅ”ĆØkov kot ti.
Kljub temu pa s pridom uporabljam tudi druge storitve:
- NAS omogoĆØa veĆØ udobja pri posluÅ”anju. Razen tega omogoĆØa shranjevanje in predvajanje hi-res materiala, ki ga ni mogoĆØe kupiti na cd-jih. Zato ni zanemarljiva opcija.
- Tidal prinaŔa velik izbor materiala ob nekoliko slabŔi kvaliteti zvoka, vendar je le-ta mnogo boljŔa od tiste na internetnem radiu in Ŕe kje. Tudi ta opcija je zanimiva, ker doma preprosto nimaŔ vseh teh cd-jev in hi-res datotek.
- Nazadnje je tu internetni radio kjer bi rekel, da je tvoja chromecast naprava povsem primerna. Za NAS in Tidal pa mislim, da ne bo zadoÅ”ĆØala. Tudi glede Node2 bi bil v tvojem primeru previden.

Morda Å”e malo poĆØakaÅ”, da se zadeve na trgu izkristalizirajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi ti priporoĆØil odliĆØen music player in streamer Volumio Primo.
https://volumio.org/product/volumio-primo/
Cenovno je zelo sprejemljiv in ker lahko uporabljaÅ” DAC v svojem playerju je to veĆØ kot dobrodoÅ”la zadeva za posluÅ”at glasbo, posebej Å”e, ĆØe se naroĆØiÅ” na celovit paket. Preberi si njihovo ponudbo. Na spletu najdeÅ” veĆØ odliĆØnih testov za ta enostavni player. Dolgo ĆØasa sem uporabljal enostavnejÅ”o verzijo Raspberry Pi in posluÅ”al ameriÅ”ko postajo Groove Jazz Radio-enkratno za to vsoto denarja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma @ ti pravi, da bodi pri Bluesoundu previden. Jasno, tako, kot pri vseh nakupih. Ampak samo ĆØe ga boÅ” priklopil v svoj sistem, si boÅ” priÅ”el na jasno.
Kot reĆØeno, imel sem Node2 na testu in primerjal z mojim MatrixAudio Element X. Jasno, da je moj boljÅ”i, ampak zanesljivo ne za skoraj 6x viÅ”jo ceno.
V Mariboru imajo Bluesounde v neki trgovini, kje sem pozabil. Zmeni se, da ti ga dajo za test.
Tidal pa si namestiÅ” trial brezplaĆØno verzijo, ki sicer nima MQA, dobil pa boÅ” vpogled v to, o ĆØem govorimo.
Tudi ĆØe bi te vse to zadovoljilo in bi Å”el v naku in naroĆØnino za Tidal, to ni nek blazen stroÅ”ek. MeseĆØna naroĆØnina za Slovenijo brez MQA je cca 10 evrov, z pa 12.
V enem od prejÅ”nih postov sem tudi zasledil pripombo, da je MQA v redu, ampak da je cd kakor vseeno boljÅ”i. To seveda ni res. Vse je odvisno od naloženih posnetkov, enako kot pri cd. Å e nikoli pa nisem sliÅ”al Beatles-ov (ki so roko na srce precej slabo posneti) tako dobro, kot na zadnjem, nekaj mesecev starem MQA remastru ploÅ”ĆØe Abbey Road.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@benma in @bogomir - obema hvala za vajina razmiÅ”ljanja in namige. Sem eden redkih, arhaiĆØno naravnanih izumirajoĆØih posameznikov, ki se Å”e vedno zanaÅ”ajo na cdp. Zakaj? Preprosto, veliko jih imam, Å”e vedno so na voljo in, hm, ne maram nikogar užaliti, a tudi tisto, ĆØemur se reĆØe MQA resolucija je lahko zelo bogo.

Tako se imam namen nekoliko poigrati s ponujeno mi priložnostjo, bojim pa se, da bom Ŕe naprej posegal po mediju, ki ga je svet v glavnem zavrgel.

Na papirju ima liquid music (pretoĆØni fajli) velik potencial, nimaÅ” pa nobene garancije da nisi 'snel' skorumpiran fajl. Diskografom ni niti malo v interesu posredovati idealno kopijo masterja. To je potrebno imeti vedno v mislih.
Lahko da je samplano visoko, lahko da je bitov kot želiŔ - kaj pa 'vbrizgani' jitter??
Kot obiskujem digitaliste mi vedno bolj smrdi, da mi predvajajo Å”oder od glasbe. Tu pa tam je kakÅ”na stvar dobra, ponavadi konĆØamo seanse na CD playerjih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ena taka zgodba je bila ko je nekdo vztrajno prepriceval mozakarja ki ve kaj pocne, da je Hi-res ultimativno superioren CD mediju,.... po testu je bilo jasno ravno nasprotno..... najbrz je hi-res superioren ce je tudi tako posnet, ce pa je nek "hi-res" nakuhan iz navadnega CD medija pa.....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z @ benma se ne strinjam, da je precej stvari v MQA bolj bogih. Ne vem, ali to govoriÅ” na pamet, ĆØe pa ne, pa povej kateri tovrstni fajli so bolj bogi.
Tudi ti @ ambasador, kot zagrizen analogec, nisi najbolj merodajen za te sodobne digitalije, ker kolikor vem, tega doma ne uporabljaŔ. IzkuŔnje pa gradiŔ na posluŔanjih drugod.
Vsem priporoĆØam, da si na netu poiÅ”ĆØete in vestno preberete, kaj MQA sploh je, kako nastane, kdo ga lahko predvaja, katere naprave znajo in smejo (plaĆØilo licence) odpreti vse mape resolucije itd.
Kot reĆØeno, vse maÅ”ine ne znajo dekodirat vseh map, pa tudi je sicer v kvaliteti naprav velika razlika, kot povsod v hifiju. ƈe teh svari niste sliÅ”ali na zelo dobri napravi je toĆØno tako, kot da bi celotno analogijo ocenjeval na podlagi izkuÅ”enj z najcenejÅ”im gramofonom, glavo za 20 evrov in spraskanimi platami.
HoĆØeÅ” noĆØeÅ” je treba stopiti malo izza plank in biti pri mnenjih in ocenah poÅ”ten, predvsem pa na podlagi lastnih izkuÅ”enj. Pri negativnih ocenah Å”e posebej in je po moje obvezno treba navesti sistem, na katerem gradiÅ” svojo (negativno)oceno.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
epic je napisal/a:
@benma in @bogomir - obema hvala za vajina razmiÅ”ljanja in namige. Sem eden redkih, arhaiĆØno naravnanih izumirajoĆØih posameznikov, ki se Å”e vedno zanaÅ”ajo na cdp. Zakaj? Preprosto, veliko jih imam, Å”e vedno so na voljo in, hm, ne maram nikogar užaliti, a tudi tisto, ĆØemur se reĆØe MQA resolucija je lahko zelo bogo.

Tako se imam namen nekoliko poigrati s ponujeno mi priložnostjo, bojim pa se, da bom Ŕe naprej posegal po mediju, ki ga je svet v glavnem zavrgel.

Na papirju ima liquid music (pretoĆØni fajli) velik potencial, nimaÅ” pa nobene garancije da nisi 'snel' skorumpiran fajl. Diskografom ni niti malo v interesu posredovati idealno kopijo masterja. To je potrebno imeti vedno v mislih.
Lahko da je samplano visoko, lahko da je bitov kot želiŔ - kaj pa 'vbrizgani' jitter??
Kot obiskujem digitaliste mi vedno bolj smrdi, da mi predvajajo Å”oder od glasbe. Tu pa tam je kakÅ”na stvar dobra, ponavadi konĆØamo seanse na CD playerjih.


Tole bi bilo prav zanimivo raziskat. Primerjat recimo en CD in Tidal HiFi (oz tist ki je predvajan z enako hitrostjo vzorcev in resolucijo zajema amplitude kot CD (44k/16bit)). V teoriji bi moralo biti identiĆØno, ĆØe ni enako, ga nalaÅ”ĆØ popaĆØijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa nisem in niti noĆØem biti merodajen. Sem navaden avdiofil s kilometrino pri posluÅ”anju in me ne gre zlepa žejnega preko vode prenesti.

Samo povedal kaj sliŔim naokoli. MQA niti ne vem kaj je.
Vem pa, da so okoli mene avdiofili, ki non stop guslajo raĆØunalnike, dac-e in bolj ko vse to guslajo, bolj se mi zdi da tonejo na kakovostnem planu.
Po protestih se konĆØajo seanse na SACD. Potem grem pomirjen domov.

Jasno da to ni merodajno, se pa vpraÅ”am - a ni morda tudi drugje tako, ne samo tam kamor obĆØasno zaidem ??
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MQA je lossy kodek katerega glavni namen je prodaja licenĆØnin za naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
MQA je lossy kodek katerega glavni namen je prodaja licenĆØnin za naprave.

Å el pogledat:
...
An article titled Digital Done Wrong[21] on the International Audio/Video Review web site, concluded that MQA is founded on a fundamentally unsound understanding of correct digital audio processing and found that playback of a sample MQA encoding demonstrated gross distortion and reconstruction failure. It did however comment that some listeners may find the technical defects of MQA encoding subjectively pleasing.

Defektno za nekatere - a drugim ravno to prijetno za uho. O ĆØem se pogovarjamo?
............................................................................................................
Audio kodiranje obstaja - PCM z veĆØ nivoji, bitstream (sacd) z veĆØ nivoji in komprimirani formati od MPEG-a naprej ...DSD, AC... Potem so tu fljac-i za lossless komprimiranje in Å”e jih je nekaj.

Zakaj novi formati?
Imamo vse za vse situacije. Å e preveĆØ.
-------------------------------------------------------------------------------------
Kdo se spomni CX kode na LP-jih? Evo, na to me spominja. Za javnost naj bi to bil sistem zbijanja Å”uma LP - jev, v resnici je bil plan, da se lahko uporabi slaba kakovost vinila za izdelavo ploÅ”ĆØ, ki notoriĆØno povzroĆØa Å”um.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 97 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe