Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Aria 948 - mnenje?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2023 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj, @ ambasador, ne pametuj brez potrebe in ne vsiljuj ljudem svoje arhitektonske prebliske. Pusti, da ima ĆØlovek stanovanje kot je njemu vÅ”eĆØ in pika. Sicer pa, tvoje reÅ”itve tudi kot akustiĆØni tretma nimajo veze.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Jest ne morem razumet ljudi, da v naĆØrtovanju svojega doma, ne znajo predvidet, kaj bodo "poĆØeli" v svojem domu. Ja, ĆØe se v "naĆØrtovanju" popolnoma niĆØ ne razumejo, potem pa to naj prepustijo strokovnjaku, mu povedo svoje želje in evo reÅ”itve so ...
Žal se v svojem delu preveĆØkrat sreĆØujem z "domovi", ki so jih "naĆØrtovali", tata, mama, taÅ”ĆØa, tast in Å”e kdo in potem taka "skropucala" dobijo gradbeno dovoljenje Embarassed Crying or Very sad . Lastnik pa kljub ogromnim stroÅ”kom potem nima pokritih osnovnih bivalnih funkcij, kot so postavitev TVja in stereo sistema, Å”e manj pa kakÅ”en "hiÅ”ni kino" Crying or Very sad Crying or Very sad


Žal, žal, žal, kar vidimo na sliki so hude napake v naĆØrtovanju, kjer je veliko izgubljenih uporabnih m2, pri tem, da cene m2 so danes zelo visoke
Rolling Eyes Wink
Oprostite, ma tako tudi naslov teme o namenu iskanja nekega zvoĆØnika nima "pravega pomena" žal Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dobr no. ƈe nimate ĆØloveku kaj pametnega za svetovat, tudi ni treba nabijat.

KOLIKO od vas pa ima doma projektirano sobo v zlatem rezu in seveda primernih kvadratur. Verjetno 1 promil ali pa Ŕe manj.

Torej je treba narediti vse kar je možno (finanĆØno, prostorsko, vizuelno,..) da iz svojega sistema + sobe, dobimo najboljÅ”i zvok, ali da sem bolj natanĆØen tak zvok, ki nam najbolj ustreza.

@grizi je vpraŔal, ali so Focal Aria 984 preveliki za njegovo sobo.
Odgovor je preprost NISO

Zdaj ga pa nehajmo sekirat in najprej v svojih glavah popucajmo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CK, ti dam 100% prav,.... itaq je forum kot MSM - vsi ĆØebljajo eno in isto kot papige....problem pa ostaja
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

Žal se v svojem delu preveĆØkrat sreĆØujem z "domovi", ki so jih "naĆØrtovali", tata, mama, taÅ”ĆØa, tast in Å”e kdo in potem taka "skropucala" dobijo gradbeno dovoljenje Embarassed Crying or Very sad . Lastnik pa kljub ogromnim stroÅ”kom potem nima pokritih osnovnih bivalnih funkcij, kot so postavitev TVja in stereo sistema, Å”e manj pa kakÅ”en "hiÅ”ni kino" Crying or Very sad Crying or Very sad


Meni je presenetljivo, koliko mladih znancev je dnevni prostor z veliko sedežno, veĆØjo razdaljo do velikega TVja in potencialni stereo sistem žrtvovali ob prihodu otroka, ali ob postavitvi veĆØjega domaĆØega delovnega prostora. Do te mere, da se pri njih ne more zbrati niti Å”irÅ”a lastna družina ali par kolegov. Filme, serije gledajo kar iz tablic, ali celo telefona - jaz se ne spomnim, ĆØe sem kdaj pogledal na tablici kaj daljÅ”ega od kratkega youtube prispevka... Za zvok pa seveda skrbi prenosni bluetooth JBL zvoĆØniĆØek, kadar gre za posebej prazniĆØno predvajanje in želijo kaj veĆØ kot piskanje z zvoĆØnika telefona ali tablice.


Surprised
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo @ ck in @ LBaudio, to je to. Odgovorit je treba natanĆØno in zanesljivo na zastavljena vpraÅ”anja, le tako bo od odgovorov korist.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
grizi



Pridružen/-a: Sre Mar 2011 19:09
Prispevkov: 7
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsem, ki ste podali dejanski feedback v povezavi z mojim vpraÅ”anjem in si dejansko vzeli ĆØas za pomoĆØ resniĆØno, resniĆØno hvala.

Drugi, z raznimi pametovanji in komentiranjem izgleda stanovanja in podobno (bo že vsak zase razbral, ali spada v to grupo) ste pa razlog, zaradi ĆØesar sem okleval ali naj sploh napiÅ”em vpraÅ”anje na forum (saj sem vedel, da se bo sigurno naÅ”el kdo, ki bo tukaj "packal"). Bi se pa vpraÅ”al na vaÅ”em mestu, kaj ste dosegli v življenju z lastnimi rokami, denarjem in trudom... Me "malo" pogrejejo taka "modrovanja"... Vam pa en velik FUJ, NE HVALA!

Mislim da je bila to ena prvih mojih objav v forumu in verjamem da bo žal zaradi takih doloĆØenih smetiÅ”ĆØarjev preteklo Å”e dolgo ĆØasa preden kaj objavim, ĆØe sploh kdaj. Tukaj zakljuĆØujem svoje spremljanje te teme, raznih umotvorov in tudi ne mislim veĆØ odgovarjat/ se pregovarjat...

Grizi out
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2023 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused

Tudi odgovor, da pri tem projektu niĆØ sprejemljivega (klasiĆØni zvoĆØnik) ne bo igralo dobro, je dobronameren. Samo tega ne želiÅ” videti. Ko na forumu zastaviÅ” vpraÅ”anje vedno priĆØakuj razliĆØne odgovore. In ne bodi užaljen.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2023 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grizi

imaÅ” ZS
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 07, 2023 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar zanimivo. SplaÅ”ili ste avtorja teme. Nikoli veĆØ ga ne bo nazaj. Laughing
Po desetih letih se je nekdo opogumil in že ga veĆØ ni Laughing
V ĆØast mi je, da lahko berem te presežke konstruktivnosti.
Å e kaj o zizekih bi rabili ali pa vsaj jbl.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 09, 2023 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Kar zanimivo. SplaÅ”ili ste avtorja teme. Nikoli veĆØ ga ne bo nazaj. Laughing
Po desetih letih se je nekdo opogumil in že ga veĆØ ni Laughing
V ĆØast mi je, da lahko berem te presežke konstruktivnosti.
Å e kaj o zizekih bi rabili ali pa vsaj jbl.


wau....no comment
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 09, 2023 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Kar zanimivo. SplaÅ”ili ste avtorja teme. Nikoli veĆØ ga ne bo nazaj. Laughing
Po desetih letih se je nekdo opogumil in že ga veĆØ ni Laughing
V ĆØast mi je, da lahko berem te presežke konstruktivnosti.
Å e kaj o zizekih bi rabili ali pa vsaj jbl.


wau....no comment


Kaj namesto predlogov reÅ”itev ste mu spljuvali gajbo. Vežde se je zasekiru, ĆØe bi rabu že 10 let nazaj tuhtat kako zasnovat dnevno, da bi dobil vsaj kanĆØek upanja tukile. Tako pa ni reÅ”itve, case closed. Podri bajto in zaĆØni znova. Laughing
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Å e kaj o zizekih bi rabili ali pa vsaj jbl.

Evo, priložnost zate: CIZEK Model 2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Å e kaj o zizekih bi rabili ali pa vsaj jbl.

Evo, priložnost zate: CIZEK Model 2


https://www.subito.it/annunci-italia/vendita/usato/?q=cizek


Pred kratkim je nekdo v Trstu tam prodajal CizekIII in MG27 sistem. Ni bil dolgo gor, cena
je bla okrog 3k, ce se ne motim.


Pred kratkim sem nabavil Cizek I za drugi sistem,
oz. moznost Quadraphonic konfiguracijo za LP-je.

Potrebni so klasiĆØnega remonta, menjam obrobe.
Woffer je morilsko dobro prestudiran in narejen.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2023 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Profesionalci so že davno naredili preskok na aktivne zvoĆØnike. Zdaj bodo Å”li poĆØasi proti digitalnim.

http://www.audiopolitan.com/blog/active-vs-passive-speakers-way-go/

MogoĆØe se komu zdi smeÅ”no, vendar jaz bi gledal v smeri focal trio in ne focal aria.

Predpotopni Cizeki in Jbl to pa je bistveno veĆØji mimohod, kot je gornji prostor. ZgreÅ”eno v samem bistvu, samo tega ne bo nihĆØe priznal. Tak je paĆØ hobi. Najbolje se je namreĆØ igrat z bižuterijo za 10k na predpotopnih zvoĆØnikih. To je bistvo. Malo megleno vse skup, ampak paÅ”e, ĆØe se ojaĆØevalnik fajn sveti Laughing
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe