Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HI-FI v glavi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, težava z lociranjem tuljenja sirene zagotovo nima niĆØesar s frekvencami le teh.

Drugih vrst zvoka v bistvu niti ne sliÅ”imo v taki jakosti in na takÅ”nih pozicijah, Å”e hrup letala obiĆØajno prihaja od zgoraj in ima obiĆØajno manj ovir do nas, ozirima je bolj redko, da sliÅ”imo odboj ali odmev glasneje kot pa direkten zvok.

Pri nas je zanimiv pojav donenje motorjev velikih potniÅ”kih letal na tleh BrniÅ”kega letaliÅ”ĆØa, pa sem od steze cirka 10 km - ob pravih pogojih (pozicija letala, vlaga v zraku) se zvok proti nam odbija s hribov in zveni, kot bi bilo letalo vse okrog tebe in zelo blizu. K sreĆØi se to ne dogaja pogosto, bi bilo kar zvoĆØno onesnaženje.

In zagotovo k lociranju izvora zvoka sirene ne pripomore dejstvo, da ga obiĆØajno posluÅ”amo iz avta.

Nima pa to s hi-fijem kaj dosti skupnega.

In tudi razni eksperimenti, kjer zvoĆØnike vgrajujejo v zveneĆØa ohiÅ”ja po vzoru glasbil se mi niso nikoli zdeli tehniĆØno smiselni. Dobro, mogoĆØe je komu vÅ”eĆØ koloracija vibriranja lesa v prav vseh frekvencah in pri predvajanju vseh zvokov.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Nima pa to s hi-fijem kaj dosti skupnega"

Prav toliko, kot posluÅ”anje saksofona skozi hi fi zvoĆØnik v ogromni betonski podzemni garaži Confused In malo veĆØ kot najmanj 5 km oddaljeni motorji aviona, ki se premika s cca 800km/h Laughing

Sem pa malo tipkal in veĆØkrat prebral, da se lahko deziorentacija zgodi zaradi Doppler efekta, vendar se to zgodi pri drveĆØem vozilu s sireno. Nazadnje sem vĆØeraj opazoval voznika, kateri je imel reÅ”ilca na zadnji haubi in se mu sanjalo ni od kod naj bi prihajal (vsi smo stali) in je bil vidno dezorientiran. Ko mu je pohupal, pa se je vendarle umaknil.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uff, s sadja smo prisli na avione in reŔilce,...res znate derailat vsako temo s brezveznim nabijanjem in egotripanjem
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekdo ni prebral uvodnega prispevka teme, ki govori tudi o moĆØeh vrtalnikov, prekrivanju streh, 1% izkoristku zvoĆØnikov, zavorah železniÅ”kih lokomotiv, konju Hansu, ki zna raĆØunati, smeri vrtenja elektromotorja v sesalniku...

Tako da prav niĆØ od oĆØitanega ne more biti blazno "derailanje teme", ne?
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Nekdo ni prebral uvodnega prispevka teme, ki govori tudi o moĆØeh vrtalnikov, prekrivanju streh, 1% izkoristku zvoĆØnikov, zavorah železniÅ”kih lokomotiv, konju Hansu, ki zna raĆØunati, smeri vrtenja elektromotorja v sesalniku...

Tako da prav niĆØ od oĆØitanega ne more biti blazno "derailanje teme", ne?

Hehe, hifi se ne zaĆØne pri izpuÅ”ni cevi avtomobila, niti sirenah intervencijskih vozil, ĆØe se netalentirano izrazim. Laughing Laughing Lahko se pa tam konĆØa, sploh ĆØe se ne da locirati..
----------------------------------------------------
Pustimo amaterski humor :
Nekaj drugega bi rad izpostavil v zvezi z realizmom hifi-ja v glavi:

V zadnjem postu teme Cizek Vintage sem podal ĆØlanek o Speaker Active Matching avtorja Roberta E.Greene-ja. Po tem postu je tema zamrla, pa bi to obnovil:
https://www.theabsolutesound.com/articles/speaker-active-matching-sam-technology-in-the-devialet-expert-220-pro-integrated-amplifier/

gre za SAM digitalno korekcijo faze zvoĆØniÅ”kih basov preko Devialet ojaĆØevalcev.
Po tej korekciji valjda da zvoĆØniki zvenijo neverjetno bolj realistiĆØno. Že manjÅ”i, veĆØji pa sploh.
KEF-ov eksperiment iz leta 1983 (opisan v ĆØlanku) je dokazal pomembnost timinga basov.
Vsak upad basov je dejansko filter, ki suka fazo. Lineariziraj to in basi bodo vse kaj drugega. Kot so v eksperimentu dokazali - lineariziranje izpod 40Hz vse do 5Hz je imelo posledice na base viŔje po spektru. Predvajali so glasbo ki ni imela nižjih frekvenc od 40Hz in vendar so basi bili ultra bolj jasni. S tem pa je ogromno pridobil realizem sliŔanega.

To isto je naredil Cizek s Classic sistemom (en dvojni sub s Q=0,4 !!, preko elektronske kretnice lineariziran)+2 satelita. PosluŔal to na sejmu v Milanu 1980 leta, realizem pa da naježi kožo.

Pri manjÅ”ih zvoĆØnikih gre tudi za fenomen manjkajoĆØega osnovnega tona - ĆØe sliÅ”iÅ” viÅ”je harmonike v pravem timingu, imaÅ” vtis, kot da si sliÅ”al tudi osnovni ton, ĆØeprav ni bil reproduciran. V ĆØlanku daje primer 27Hz najnižjega tona klavirja (s pripombo da obstaja Bosendorfer s Å”e nižjimi toni, a pustimo zdaj to).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Devialetova SAM korekcija ni nek ĆØudež.

Kako to vem? Sam uporabljam Devialet D200 že 7 let. Prvih nekaj let z zvoĆØniki XTZ 99.36 Mk. II (ki so imeli SAM profil), nato z Goldenear Triton One, ki pa so polaktivni in SAM profila nimajo. Vmes sem preiskusil Å”e nekaj zvoĆØnikov kolegov, veĆØinoma takih, ki so SAM profil imeli - dlje ĆØasa so bili pri meni B&W 802 Diamond.

SAM kljub zelo optimistiĆØnim diagramom na strani Devialeta ni nikoli ponudil neke ekstremne dodatne sposobnosti reproduciranja nizkih tonov. Npr za B&W se hvalijo za podaljÅ”anje iz 24 Hz na 14 Hz - ĆØesar ne zmore prav veliko subwooferjev! Tudi za moje XTZje obljubljajo iz 35 Hz na 16 Hz! Pri zvoĆØnikih za tisoĆØaka! Realnost? Nikjer Devialet ne poda, pri kateri glasnosti oz. odstopanju merijo te svoje rezultate. Odziv v sobi ni bil nikoli blazno globji kot za nekaj Hz, preverjeno tako z REW kot z XTZ Room Analyzer II Pro. Ostali uporabniki na Devialet forumu so imeli podobne izkuÅ”nje. Glede poveĆØanja same kontrole nizkih tonov, zaÅ”ĆØita samega zvoĆØnika, kakovost zvoka - tudi tu so bila mnenja deljena. Mnogim je bil zvok boljÅ”i z izklopljenim SAM, pogosto so uporabniki vklopili SAM, a ga pustili na 0% - kar je pomenilo niĆØ dvigovanja sub-basa, le fazni nadzor poganjanja basovcev. Jaz ga v glavnem ne pogreÅ”am, ker ga za zdajÅ”nje zvoĆØnike ni.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador@ ĆØe nek ton ni bil odigran ali reproduciran, tudi viÅ”jih harmonikov ni !

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem " izboljÅ”anja" faze nizkih tonov je v tem, da tudi ĆØe iz zvoĆØnika pride glasba, kjer niso nobeni nizki toni fazno zamaknjeni, se faze veselo obraĆØajo zaradi odbojev od sten.

To se lepo vidi na grafu, ki to obraĆØanje pokaže pri merjenju z REW.
Meni se npr. pri doloĆØenem rezu suba in EQju, faza do 100Hz obrne 3 x, naslednjiĆØ pa Å”ele nad 300Hz, pri doloĆØenih nastavitvah pa je pod 100Hz drugaĆØe.

To je seveda odvisno predvsem od dimenzij sobe, postavitve suba oz. zvoĆØnikov, akustiĆØne ureditve ter mesta merjenja (posluÅ”anja).

Sem pa že nameril tudi samo 1 obrat do 100Hz in tri od 100 - 300, 3/4 metra nazaj pa 3 do 100 in 9 obratov od 100 do 300 in to v sobi v kateri je bilo verjetno že mnogo audiofilov. Prva meritev je bila na trosedu, druga pa zadaj na stolih.
ƈe bi pa gledali obrate faze nad npr. 1000 Hz so pa eden ob drugem.

VeĆØina proizvajalcev zvoĆØnikov visokotoncu celo obrne fazo (kar je zanimivo z vidika viÅ”jih harmonikov)

Bolj zanimiva od izniĆØevanja faze ob izhodu iz zvoĆØnikov (ki bi bila izredno zanimiva ĆØe nebi bilo odbojev od sten) bi bila možnost nastavljanja faze posamenih frekvenc (bolje grupe okoli srediÅ”ĆØne frekvence). Na ta naĆØin bi lahko delno "selili" mesto ojeĆØitve zvoka doloĆØne frekvence (peak-hribĆØek na grafu nelinearnoati) ali izniĆØevanja zvoka (nula- dolinca na grafu). To sicer imajo mnogi Subi vendar spreminjajo fazo celemu spektru in mi s spreminjanjem faze spreminjamo linearnost, vendar kar nekje popravimo, se drugje lahko poslabÅ”a (mnogi to poznate).

ReÅ”iev je seveda odliĆØno akustiĆØno urejena soba z odliĆØnim HIFIjem pa bo, samo ā‚¬ je ponavadi premalo.
_________________
LP


Nazadnje urejal/a ck Čet Mar 23, 2023 22:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ambasador@ ĆØe nek ton ni bil odigran ali reproduciran, tudi viÅ”jih harmonikov ni !

Lpm

Lahko so, samo potem gre pravzaprav za drug (viÅ”ji) ton. Lahko se sliÅ”i tudi samo popaĆØenje (harmoniki, ki jih sploh ni na posnetku) osnovnega tona iz posnetka pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ambasador@ ĆØe nek ton ni bil odigran ali reproduciran, tudi viÅ”jih harmonikov ni !

Lpm

V živo res. ƈe instrument ne igra, ni tona, pa niti njegovih harmonikov.
Toda mi imamo posnetke.
Pa denimo da na posnetku je vse, osnovni ton + vsi harmoniki - tvoj woofer pa ne seže do osnovne frekvence, medtem ko vse ostale harmonike predvaja.
O tem je govora.
A ni dovolj da je to odigrano, mora biti tudi pravilno soslednje harmonikov, timing. Torej brez faznih zasukov (fazni zasuk=ĆØasovni zamik), da mi to dojamemo kot harmonike in poslediĆØno to v glavi rekonstruiramo v manjkajoĆØi ton, ki je to proizvedel. To je ena od posebnosti/sposobnosti naÅ”e zaznave okolice.

https://en.wikipedia.org/wiki/Missing_fundamental
------------------------------------------------------------------------------------------
@bwaze
v navezavi z zgornjim izvajanjem je logiĆØno, da za izpolnitev priĆØakovanj/dosego cilja/ je nujno, da so viÅ”ji harmoniki predvajani dosti linearno. Torej, domaĆØa naloga avdiofila, da zagotovi linearnost iznad 50Hz ne sme umanjkati. Dobro vemo, kaj je za tako linearnost potrebno storiti; sicer pa je tu @ck.
----------------------------------------------------------------------
@bwaze drugiĆØ:
v izvajanju R.E.Greena je lepo razvidno, da DSP deluje/spreminja svoje nastavitve tako, da zavaruje wooferje pred smrtno obsodbo.
Torej, jasno je, da ĆØe 'SAM' linearizira male wooferĆØke do zelo nizkih frekvenc - teh frekvenc ne boÅ” sliÅ”al. Je utopija to priĆØakovati, ker so nesposobni ĆØesa takega. Naredi pa FAZO kot da je temu tako. In ta pravilna faza omogoĆØi kar lahko, kot je opisano.
Kaj je Å”lo narobe pri tebi - glede na ĆØasovni in prostorski zamik zaĆØinjen z percepcijo in interpretacijo in kdo ve Å”e s ĆØim, je težko karkoli na daljavo reĆØi.

Vsekakor pa SAM deluje, Devialet že leta to uporablja, avdiofili zadovoljni. Tu pa tam se tudi zgodi kot italijani radi reĆØejo - non tutte le ciambelle riescono col buco - bi se reklo da ne uspejo vsi krofi (donuts po ameriÅ”ko) z luknjo. Tako kot je narejen (donut) mora uspeti z luknjo, skoraj ni teorije da ne bi. In vendar obĆØasno tudi to uspe ali kot rad reĆØe Murphy - ĆØe obstaja 1% možnosti da bo Å”lo karkoli narobe, potem obstaja 99% verjetnost, da se bo tisti en procent zgodil Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ck
Za primer postavimo PRAVI instrument v sobo, naprimer pianino in ga igrajmo. Ima odboje in ti imajo fazne zasuke. So what, kot bi rekel naŔ bivŔi prvi mož. In Ŕe prav je imel..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

@bwaze drugiĆØ:
v izvajanju R.E.Greena je lepo razvidno, da DSP deluje/spreminja svoje nastavitve tako, da zavaruje wooferje pred smrtno obsodbo.
Torej, jasno je, da ĆØe 'SAM' linearizira male wooferĆØke do zelo nizkih frekvenc - teh frekvenc ne boÅ” sliÅ”al. Je utopija to priĆØakovati, ker so nesposobni ĆØesa takega. Naredi pa FAZO kot da je temu tako. In ta pravilna faza omogoĆØi kar lahko, kot je opisano.
Kaj je Å”lo narobe pri tebi - glede na ĆØasovni in prostorski zamik zaĆØinjen z percepcijo in interpretacijo in kdo ve Å”e s ĆØim, je težko karkoli na daljavo reĆØi.

Vsekakor pa SAM deluje, Devialet že leta to uporablja, avdiofili zadovoljni. Tu pa tam se tudi zgodi kot italijani radi reĆØejo - non tutte le ciambelle riescono col buco - bi se reklo da ne uspejo vsi krofi (donuts po ameriÅ”ko) z luknjo. Tako kot je narejen (donut) mora uspeti z luknjo, skoraj ni teorije da ne bi. In vendar obĆØasno tudi to uspe ali kot rad reĆØe Murphy - ĆØe obstaja 1% možnosti da bo Å”lo karkoli narobe, potem obstaja 99% verjetnost, da se bo tisti en procent zgodil Laughing Laughing


Seveda so recenzenti navduŔeni nad izdelkom. Kdaj pa niso?

In ne me razumeti narobe, meni je moj Devialet D200 dober integrirec, in vreden denarja, ki sem ga jaz plaĆØal zanj. A v marketingu podjetja, h kateremu sodijo seveda tudi recenzije v avdiofilskem tisku in na "neodvisnih" straneh je mnogo pretiravanja. Forum "Devialet Chat" z 6000 registriranimi uporabniki in preko 100.000 objavami slika precej drugaĆØno sliko, nisem jaz eden tistih redkih, ki bi bil sluĆØajno preÅ”torast ali pregluh za pravilno uporabo izdelka. Kot sem dejal, precej uporabnikov SAM uporablja. Zelo malo pa je takÅ”nih, ki bi izkuÅ”njo z vklopljenim SAMom oznaĆØili za nekaj izjemnega, prelomnega.

Da zadeva ni nek biser v svetu hi-fi ti pove že podatek, da je npr. nov D200 stal 7000 EUR, zdaj po nekaj letih pa odliĆØno ohranjenega zlahka najdeÅ” pod 3000 EUR, pogosto tudi za 2000 EUR! Ni preveĆØ normalno, ne? Devialet je namreĆØ sredi življenske dobe odloĆØil ponuditi "upgrade" za praktiĆØno pol cene ojaĆØevalca, za 3500 dodatnih EUR si lahko poslal ojaĆØevalec na nadgradnjo na Pro model s praktiĆØno novim integriranim raĆØunalnikom z obljubo neskonĆØno novih funkcij s posodobitvami! No, izkazalo se je, da je ta razvoj malce pretrd oreh za tako majhno firmico, in so pri Devialetu nadgradnje sicer veselo izvajali in zanje raĆØunali, ponudili pa niso praktiĆØno niĆØesar od obljubljenega. Å e tisto, kar pa so z nadgradnjo dodali, pa je bilo precej hroÅ”ĆØato (Roon Ready s stalnimi napakami pri predvajanju high-res datotek), ali skoraj brez vsakrÅ”ne dokumentacije in izvedeno le napol (korekcija prostora Sweet Room). Po nadležnih vpraÅ”anjih uporabnikov so gladko priznali, da je Expert linija praktiĆØno zapuÅ”ĆØena, saj inženirje potrebujejo za razvoj "nizkocenovnih", a bolje prodajanih izdelkov - soundbara Dione, sluÅ”alk, novih majhnih Phantom zvoĆØnikov itd.

Å e boljÅ”e so izkuÅ”nje ljudi, ki imajo na izdelkih Devialeta kakÅ”no okvaro - pogosto se ti veselo "naredijo Francoza" (heh heh, firma je francoska) in te ignorirajo, zganejo se Å”ele po kakÅ”nih grožnjah s tožbo ali grožnjah z javnimi objavami. Za zvoĆØnike Phantom (ki tudi niso poceni) so pa gladko povedali, da servisiranja NI - ĆØe se izdelek okvari v roku garancije in zaradi njihove krivde, ga zamenjajo, ĆØe si izven teh parametrov, ti pa lahko služi kot draga ropotuljica!
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajte Å”e malo pokramljajte o raketni znanosti, ali je zemlja ploÅ”ĆØata, ali vesoljci obstajajo, po ĆØem so solatne flance, semenski krompir, itn. Ker dspji, zizeki, akustika prostora, kabli, zidne doze, transformatorji, meritve in ĆØlanki filozofskih esejev biblijskih razsežnosti so v vsaki temi.

Nazadnje urejal/a longplay Čet Mar 23, 2023 21:52; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za doplaĆØilo tudi kakÅ”no zaigramo!
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@ck
Za primer postavimo PRAVI instrument v sobo, naprimer pianino in ga igrajmo. Ima odboje in ti imajo fazne zasuke. So what, kot bi rekel naŔ bivŔi prvi mož. In Ŕe prav je imel..


Si konĆØno dojel kar sem napisal. IGRA, seveda igra. V kakÅ”nem ĆØudnem prostoru zvok nebi bil tak kot smo ga ponavadi vajeni in bi nam zvenel morda celo tuje npr. v kakÅ”ni cerkvi z dolgim ĆØasom odmeva.

Omenjena soba je leta privabljala audiofile, ki smo tam guÅ”tali in si "Å”telali" uÅ”esa, (seveda ob pomoĆØi dobrih komponent), ĆØeprav soba ni bila idealna, je bila pa solidna. Malo pa so pomagali tudi naÅ”i možganĆØki.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 8 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe