Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Perkune cables - test
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihec je napisal/a:


Za vse tiste, ki vas matra da bi kaj napisali pod to rubriko, prosim naredite vsaj domaĆØo nalogo pravilno ( googlanje, informiranje in razmiÅ”ljanje ).


Pa je to res zaželjeno?

"So this audiophile cable for a trifle 375 Euro for 2x2 is:

Microphone cable 2 x0.25 mm² black, C114-BLACK, Tasker, PLN 4.25 per metre"

https://www.tme.eu/si/sl/details/tas-c114-black/vodniki-za-mikrofone/tasker/c114-black/

Se pravi iz kabla za 5 EUR pridemo do 375 EUR kako? V kaki drugi industriji bi se temu seveda reklo ĆØisti nateg. V avdiofiliji je pa to seveda priložnost, dobiĆØek, ki se ne porabi za sestavne dele produkta, se lahko uporabi za plaĆØevanje reklame, ki jo takÅ”ni izdelki seveda krvavo potrebujejo - plaĆØevanje testov v "resnih avdiofilskih revijah", plaĆØevanje navideznih nakljuĆØnih mimoidoĆØih na avdiofilskih forumih...

Cesar žal tu ni samo gol, ima tudi oĆØitne simptome spolne bolezni.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv podatek. Morda kdo ve ali gre kabel Å”e ĆØez kakÅ”ne obdelave (termo, elektriĆØne, morda kakÅ”no fino poliranje) in ĆØe ja, kakÅ”ne?

Sicer pa Bwaze, v danaÅ”njem svetu je vse odvisno od ponudbe in povpraÅ”evanja in surovine tukaj nimajo veze. ƈe ne moreÅ” prodati za veĆØ kot si vložil, si propadel, ĆØe prodaÅ” za full veĆØ kot si naredil, si bogat. Kakorkoli, tako je ko kupiÅ” ĆØips, Å”e bolj oĆØitno pa je na specialnih podroĆØjih, kjer je manj kupcev. Zanimivo pa je, da so taki ljudje (bogataÅ”i) med ljudmi izjemno cenjeni, do tega pa so priÅ”li ravno na tak naĆØin kot ga nekako kritiziraÅ”. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bwaze, me veseli, da vsaj nekdo od nas ne naseda sodobni, nasilni psihoakustiĆØni propagandi. Uporabljam Tasker zvoĆØniÅ”ki kabel 4mm2, ki je za mene zadovoljiv, zadosten, raje reĆØem vrhunski. V svetu je par vodilnih proizvajalcev, Klotz, Mogami, Tasker, ƖLFLEXĀ®, VanDenHull.... Njihove cene so razumne in proporcionalne materialu. Ko pa dobijo te kable v roke sugestivni audio guruji, jih prepakirajo, obleĆØejo v dragoceni bride, razne zraĆØne izolatorje, lastne konektorje in plaĆØajo izrazito sugestivne ĆØlanke, pa se cena podeseteri. Audio hoby je zlata jama za tovrstno komercialo.
ƈe smo poÅ”teni, dober kabel je vpliven, ne sme biti pa korektura osnovnega posnetka. Samo izkuÅ”nje, ki si jih poÅ”teno izmenjujemo, nas branijo pred dobiĆØkarji. IÅ”ĆØemo glasbo brez Vegete.
Sem opazil, da se za neodvisne recenzije na YT bori AudioScienceReview. Uživam, ko nekdo pove resnico o vseh psihoakustiĆØnih neumnostih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V visokotonski enoti zvoĆØnika se nahaja navitje povpreĆØno z debelino 0,2 mm nihĆØe pa ne dela drame iz tega Å”e posebej tisti ki "sliÅ”ijo" na svojih "resolutivnih" sistemih kakor jih sami imenujejo travo rasti. Kabli povezovalni interni v zvoĆØniÅ”kem ohiÅ”ju so navadni 2,5 mm droti z navadnimi nikljanimi ĆØeveljĆØki navadno so rumeno zelene, rjave in modre barve. Kje ste tisti zlatouhci ki sliÅ”ite kako trava raste? Zapravljati denar po nepotrebnem je neumnost glede na to kaj se nahaja v vaÅ”ih zvoĆØnikih raje zamenjajte le te pa se bo garantirano boljÅ”e sliÅ”alo.

Nazadnje urejal/a longplay Sob Feb 18, 2023 11:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zabavno minje tudi to, da sem zdajle opazil, da so ti Perkune kabli tudi krivi za razne izbriŔe tem po tujih forumih.

Precej tujih forumov ima namreĆØ loĆØen del za distributerje od dela, namenjenega rabi obiĆØajnim uporabnikom. Perkune oz. Paul Goodwin se je tega lotil na ne blazno prefinjen naĆØin, na forumu nek navidez nakljuĆØni navduÅ”enec najprej poda recenzijo najboljÅ”ih kablov pod soncem, ki so praktiĆØno kraja in se lahko primerjajo s samim top endom za vrtoglave zneske (in je neposredno primerjavo tudi izvedel osebno). Nato zaĆØne Perkune kable ponujati na posojo ali vabi na primerjavo v lastnem sistemu, obenem pa zatrjuje, da zanj omejitve foruma ne smejo veljati, ker ni distributer ali kakorkoli poslovno povezan s Perkune Cabkes ali lastnikom, Paulom Goodwinom - je le nakljuĆØni navduÅ”enec, ki skuÅ”a sobratom v hobiju nesebiĆØno pomagati! In vsaj za ene forume sem siguren, da so seveda objave izbrisali (Art of Sound forum). Drugje so pustili, le vsakomur je po razloženem jasno, kam pes taco moli.

Vsem tem objavam je skupno tudi to, da ĆØlani po nakljuĆØju Paula Goodwin poznajo osebno, in jim je z nasveti pomagal pri njihovem sistemu že pred meÅ”etarjenjem s kabli. Kot natanĆØno dodelan scenarij gre.

Primerjate npr. z temo na HiFi Wigwam:

HiFi Wigwam, Perkune Audiophile cables

Ali tule: Tir na HiFi, High End Power Cable

Seveda s tem nisem želel namigovali, da mihcu ne verjamem, da mu je Paul Goodwin osebno pomagal s postavitvijo HiFi sistema, ki je Ŕele s Perkune kabli dobil tisti pravi performans, in da storitev reklamiranja, posredovanja in posojanja opravlja zastonj, kot uslugo.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihec je napisal/a:
Lp.

Prosim, svoje izkusnje, ki se ne ticejo Perkune cables, da pisete in debatirate v svojih ali drugih temah.

Mislim da je vse lepo predstavljeno in upam, da je razumljivo kaj je bilo napisano iz moje strani.

Prosim tudi da upostevate in spostujete moj cas in Paulove kable, ki so vam na voljo.

Prav tako je zelo lapo napisal anzec -

Sprobaj na svojem sistemu brez obveznosti in pol komentiraj, sicer bodi tiho
Hvala za razumevanje.
Lp
Miha

Si preveril ali ima napajalni kabel ozemljitev prekinjeno (v izogib groud loop-u)? ƈe ja, potem vem kako se sliÅ”i ĆØe ga priklopiÅ”..
V preteklosti je celo PS Audio imel v ponudbi power kable, kjer se je dalo odklopiti ozemljitev - oni so to svetovali 'samo za test', da se izognejo nevÅ”eĆØnostim. Polemik na ta raĆØun po forumih pa kolikor hoĆØeÅ”.
Tudi danes se, sodeĆØ po zapisih na tujih forumih govori o tem, da nekateri ponudniki power kablov 'goljufajo' tako, da preprosto odklopijo ozemljitev in tega niti ne deklarirajo. Na zunaj tega ni videti.
NepoŔteno pridobivanje prednosti? Proti predpisom ja
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihec je napisal/a:


Prosim tudi da upostevate in spostujete moj cas in Paulove kable, ki so vam na voljo.

Miha


UpraviĆØeno bi me tožil, ĆØe bi napisal mnenje o tebi on Paulu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
V preteklosti je celo PS Audio imel v ponudbi power kable, kjer se je dalo odklopiti ozemljitev - oni so to svetovali 'samo za test', da se izognejo nevÅ”eĆØnostim. Polemik na ta raĆØun po forumih pa kolikor hoĆØeÅ”.
Tudi danes se, sodeĆØ po zapisih na tujih forumih govori o tem, da nekateri ponudniki power kablov 'goljufajo' tako, da preprosto odklopijo ozemljitev in tega niti ne deklarirajo. Na zunaj tega ni videti.
NepoŔteno pridobivanje prednosti? Proti predpisom ja

Noro! ƈe se take stvari prodajajo, potem je to za Tržno inÅ”pekcijo, da prepreĆØijo nadaljnje ogrožanje potroÅ”nikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj se ja da ĆØisto enostavno izmeriti, ĆØe so vsi vodniki spojeni...


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
mihec



Pridružen/-a: Pet Dec 2018 22:14
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kolikor ima kgo željo po morebitnem izboljÅ”anju svojega sistema ali mogoĆØe samo dodatno mnenje Paula.
Osebno lahko potrdim da je meni Paul uspel narediti pravi ĆØudež kar se tiĆØe zvoka s samo boljÅ”o postavitvijo audio sistema.
Kako si poglejte omenjeni link.

https://perkune.com/audio-system-set-up-2/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reklama? A ne paŔe to bolj pod rubriko "Trgovine"? Smile

Trenutno uživam v glasbi, ki jo predvaja konfekcijski Onkyo stereo receiver prikljuĆØen v navadno 230V vtiĆØnico s priloženim napajalnim kablom, v katerega je vtaknjen USB z meni najljubÅ”o glasbo pretvorjeno v mp3 320 Mbps, na konfekcijskih samostojeĆØih Kef zvoĆØnikih (z UNI-Q enotama), ki so na receiver povezani z dvema 4 m dolgima mehkima izoliranima bakrenima vodnikoma preseka 6 mm2 iz vaÅ”ke elektro trgovine, na katera sem prilotal pozlaĆØene votlice iz trgovine Terna. Pred kakÅ”nimi 10-timi leti sem plaĆØal za omenjeno skupaj cca 600ā‚¬ (400ā‚¬ za nov receiver in 200 za rabljena zvoĆØnika in Å”e kakÅ”nih 20 ā‚¬ za kable in votlice). Užitek. Za tako malo denarja pa tako dobra reprodukcija.

Sem bil že na nekaj HI-FI sejmih v Ljubljani in me je po kakÅ”ni uri posluÅ”anja razliĆØnih nekaj 10x dražjih postavitev zaĆØela boleti glava. Sem se zaĆØel spraÅ”evati, zakaj se tukaj matram, ĆØe mi doma tako lepo igra. Smile

Ali pa sva Ŕla s kolegom posluŔati nov sistem, ki si ga je nekdo z veliko denarja kupil za v novo veliko hiŔo. Prodali so mu vse najdražje iz trgovine. Zvok pa za bruhat.

Da ne bo kdo narobe razumel. Želim samo povedati, da cena sistema ni garancija za dobro reprodukcijo (vse so v resnici tehniĆØno slabe). O tem se lahko zadnja leta pogovarjam s sinom, ki bo letos doÅ”tudiral fiziko na FMF in ima za sabo 9 let igranja klavirja in 5 let solo petja. Ima dobra uÅ”esa in posluh, vendar med CD kakovostjo in mp3 320 Mbps ni uspel razlikovati. Nisva pa se lotevala tega poĆØetja sistematiĆØno, kot na primer Amir (pozoren je bil samo na razliko nekaj sekund zadnjih skoraj tihih zakljuĆØkov pesmi, ker ve, da tam razlike so in zakaj so). Sinovo mnenje je, da je v reprodukcijski verigi toliko inženirskih kompromisov, da so kabli Å”e najmanjÅ”i problem. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihec



Pridružen/-a: Pet Dec 2018 22:14
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 moj post paŔe pod Perkune temo.

Kam pa paŔe tvoj pa ne vem.

Predvidevam, da je tvoj sistem zvokovno v samem vrhu audio vseta sploh ĆØe ni sliÅ”ne razlike med mp3 in cd quality.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare, tole pisanje meji na norost.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare ima ĆØisto prav!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2023 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Mare ima ĆØisto prav!!!!!!


Glede reklame, ja. Ostalo so popolne oslarije.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe