Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj kupiti - opis situacije
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:
Pozdrav!

Glede na to, da ne podcenjujete TVja.

Kaj pa neka ideja...da kupim dovolj velike zvoĆØnike, priklop direktno na TV in vidim, kako izpade.

Tv ima itak appe za glasbo...

Vem, da je neka pretvorba zvoka, da pride do doloĆØenega popaĆØenja, spraÅ”ujem se, kako bi zvenelo, ĆØe bi priklopil bolj kvalitetne zvoĆØnike...

Drži, da drugih virov ne morem vezat na zvoĆØnike in da mora bit otem Tv ves ĆØas prižgan a vseeno..

Mnenja?

Hvala


Potem morajo to biti aktivni zvoĆØniki. Samsung gor Samsung dol...vseeno sem prepriĆØan, da nima zvoĆØniÅ”kih terminalov. Mr. Green

Btw: a sofa, sedežna, pa se ne da prestaviti? Glede na mere 45m2 in Ŕirino desne stene 4,5m predvidevam, da je skupna dolžina 10m. To se z lahkoto konkretno poigraŔ s postavitvijo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:
Pozdrav!

Glede na to, da ne podcenjujete TVja.

Kaj pa neka ideja...da kupim dovolj velike zvoĆØnike, priklop direktno na TV in vidim, kako izpade.

Tv ima itak appe za glasbo...

Vem, da je neka pretvorba zvoka, da pride do doloĆØenega popaĆØenja, spraÅ”ujem se, kako bi zvenelo, ĆØe bi priklopil bolj kvalitetne zvoĆØnike...

Drži, da drugih virov ne morem vezat na zvoĆØnike in da mora bit otem Tv ves ĆØas prižgan a vseeno..

Mnenja?

Hvala

Iz tvojih sporoĆØil ni jasno kaj sploh želiÅ”. Ali lahko opiÅ”eÅ” kaj priĆØakujeÅ” od svojega stereo sistema? Stereo ne pomeni, da imaÅ” paĆØ dva zvoĆØnika in je zato zvok avtomatiĆØno že boljÅ”i kot ĆØe bi imel samo en dovolj kakovosten zvoĆØnik. Tvoj vir bo oĆØitno TV, ki obiĆØajno ni vir za predvajanje glasbe na kvalitetnem stereo sistemu. Prav tako Youtube ni najbolj primeren vir za kvaliteten stereo sistem. Na osnovi vsega navedenega nisem prepriĆØan, da bi bil stereo sistem v tvojem primeru najboljÅ”a reÅ”itev. Najbrž ti tudi ni vseeno kakÅ”na bo videti tvoja dnevna soba.

Za zadovoljiv hifi stereo zvok z vsemi dobrotami, ki jih le-ta prinaÅ”a, moraÅ” najprej imeti primeren prostor (ki ga ti trenutno nimaÅ” in ga najbrž nimaÅ” namena okraÅ”evati z absorberji in difuzorji) in investirati moraÅ” v precej drugaĆØno (predvsem dražjo) opremo, kot ti jo tu predlagajo nekateri. V nasprotnem primeru je želja po stereo sistemu nesmiselna.

Zato menim, da bi bila naprava tipa rdeĆØe Å”katle, ki sem jo predlagal, zate najboljÅ”a reÅ”itev. Preko HDMI kabla bi Å”ibal zvok iz TV, na voljo pa bi imel Å”e nekaj kabelskih in brezžiĆØnih povezav, ki ne bi zahtevale, da je TV vedno vkljuĆØen. Sam imam za potrebe posluÅ”anja internetnega radia za 2 razreda slabÅ”o Å”katlo od predlagane in ti lahko povem, da kvaliteta zvoka prekaÅ”a zvok masrikaterega "stereo" sistema, ki sem ga sliÅ”al.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim,da nekateri preveĆØ komplicirate,ker prvo nekateri ponujate drage zadeve,ki bi dobil dober zvok v visokih in srednjih tonih,pri nizkih se pa neha!

Važno kaj kdo želi ali kakŔno glasbo posluŔa!

Lahko plaĆØaÅ” veĆØ tisoĆØ evrov in ti ne bo boljÅ”e!

Potem postavitve zvoĆØnikov je zelo pomembno,sploh ĆØe posluÅ”aÅ” 2+1 !

Tudi sam sem eksperintiral,za dražjimi zvoĆØniki pa mi ni ratalo.

Trenutno imam 20 let star resiver sony es in Heco victa 702+302 naložena drug na drugega+ sub Heco celan xt(na sliki inventara) v vogalu. Z postavitvijo teh prednjih cc 1m pred subom sem celo ujel fazo nizkih tonov.

Zadeva je trdim zelo zelo dobra !

Visokih tonov je dovolj,kot srednjih,tako se sliÅ”i kakÅ”na audiofilska glasba res prfektno! Nizkih tonov je toliko,kot v diskoteki. Po želji se lahko odpre do te mere da fotelj resniĆØno masira ! Dobesedno tolĆØe kot hudiĆØ!

Pa ne govorim o nejasnem popaĆØenih basih,ki so nadležni !!

Torej imam dovolj ! Very Happy

Resiver 250 eur,sub 500-1000 eur,Heco victa 600+250 eur !

Glasbo posluÅ”am prek you tuba in prosim ne mi reĆØt,da je tako slabe kvalitete,da bi zapravljal dodatnih 1000 eur !!

Za 20 eur si lahko kupite napravco za brezžiĆØno prek telefona.

Prosim ne komplicirajte Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh nekaj nabija tale mojster.
Clovek mu ponudi jbl, ki vsi vemo majka, zdej bi pa direkt drot vezal na boxe iz tv.
Najbolje pasivne in pol bo to pravo dozivetje.
Mogoce ti raje posodim ene logitech zvocnike, se sub je zraven in bo zadeva majhna neopazna. Spila zadeva za majhen denar, mega.
Ko pisem tole me pa golob gleda iz banerja svoboda. Dol pades. Je uletu na ak Laughing
Tajkunski kes vsepovsod. Se predsednica tajkunka. Ne morjo vsaj na netu mir dat.
Upam, da ne bom obtozen sovraznega govora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 06:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Tokrat Å”e zadnjiĆØ, preden komu arterija stopi ven... Hvala vsem za mnenja, zares si nisem predstavljal, da bom prejel tako razliĆØne komentarje.

OdloĆØitev je padla. Kupilo se bo:
Fosi Audio 30D ojaĆØevalec in zvoĆØnike tipa Dali Spektor 2 oz Elac ipd...Torej cca 500 eur.

Komplet bom uporabljal kako leto, max dve, nato ga selim k sinu v sobo, takrat bo najstnik in bo vesel malo glasbe. Nasploh, ker ima krasno kvadratno dobo 17m2, za kar sliŔim, da je ustrezna za podobno kombinacijo..

Takrat pa sebi privoÅ”ĆØim nekaj bolj primernega, cas bo pokazal svoje, vmesna faza pa tudi. Morda takrat menjam dnevno, podren kako steno, ali pa nemara zamenjam ženo za tako ki bo bolj prizanesljiva menjavam 😀

Hvala vsem za mnenja.

Lp,

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØestitke za nakup. in zakaj da bi bilo to zadnje javljanje?
Zdaj bo Ŕele zanimivo, ko priklopiŔ kar si kupil Very Happy.
Daj, po nakupu napiÅ”i svoje obĆØutke in ĆØe je izpolnilo priĆØakovanja, konec koncev je vsem najbolj pomemben cilj in ne proga po kateri teĆØeÅ” do cilja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka: tiste JBLe pelji na bolÅ”jaka in prodaj najboljÅ”emu ponudniku Laughing pa ĆØe dobiÅ” veĆØ kot 500 ā‚¬ lahko iz navduÅ”enja za vse nas organiziraÅ” en dober piknik. Razz
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velja! 😉
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:
Pozdrav!

Tokrat Å”e zadnjiĆØ, preden komu arterija stopi ven... Hvala vsem za mnenja, zares si nisem predstavljal, da bom prejel tako razliĆØne komentarje.

OdloĆØitev je padla. Kupilo se bo:
Fosi Audio 30D ojaĆØevalec in zvoĆØnike tipa Dali Spektor 2 oz Elac ipd...Torej cca 500 eur.

....

Morda takrat menjam dnevno, podren kako steno, ali pa nemara zamenjam ženo za tako ki bo bolj prizanesljiva menjavam 😀

Hvala vsem za mnenja.

Lp,

A.


Kupi Elace, tako boÅ” vsaj malo zajebal ženo, saj so malo grÅ”i od Dalijev, igrajo pa enako ali pa bolje Laughing ƈe je že tako neprizanesljiva...
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fossi Audio, votafak, bljak

E zdaj si me pa razoĆØaral. Eno anonimno prdalico za dva ĆØrna in dva bela?
Saj bodo zvoĆØniki Å”trajkali, z megafonom bodo vreÅ”ĆØali ko levaki.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitke za to pogumno odloĆØitev,ker to je res boljÅ”e,kot pa da bi samo zvoĆØnike priklopil na tv !

Ker pol bi moral vrtat v zvoĆØnike od tv in notri vtaknit žico Idea

Ker jaz ne vem kje bi dobil priklop?

Ok brez zamere,samo boljÅ”e,da nabavljaÅ” postopoma in pol ugotoviÅ” ali rabiÅ” toliko vlagat v ozvoĆØenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Fossi Audio, votafak, bljak

E zdaj si me pa razoĆØaral. Eno anonimno prdalico za dva ĆØrna in dva bela?
Saj bodo zvoĆØniki Å”trajkali, z megafonom bodo vreÅ”ĆØali ko levaki.


Spet poSulljevanje. In ko ti nekdo zaĆØne vleĆØt politiko v hi-fi, potem veÅ”, da ta oseba nima blage veze s hi-fijem.
Je že Audiomark(a)sizem bolj berljiv Rolling Eyes
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:

...
Nasploh, ker ima krasno kvadratno dobo 17m2, za kar sliŔim, da je ustrezna za podobno kombinacijo...

Upam, da tega nisi sliÅ”al od osebe, ki ti je predlagala kaj naj nabaviÅ”. Ta trditev je namreĆØ napaĆØna. Kvadratne sobe niso najbolj primerne za dober zvok. Bolj primerne so pravokotne.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejte prosim debato drzat na nivoju. Drugace bom moral prijaviti sovrazni govor v zvezi z jbl. Banner nas ze gleda.
Jbl so resni zvocniki. Studijski, rokerski, ni da ni. So obcutljivi na postavitev, to je res. Old school pac, ampak resna zadeva. Bi drugace imeli toliko pristasev na forumu? Treba je imeti nekaj znanja, ĆØe se želiÅ” ukvarjati z njimi kot tudi sicer v audiofilstvu.
Prosim, da se ne posluzujete sovraznega govora, samo da bi mi znizali ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Tekacc je napisal/a:

...
Nasploh, ker ima krasno kvadratno dobo 17m2, za kar sliŔim, da je ustrezna za podobno kombinacijo...

Upam, da tega nisi sliÅ”al od osebe, ki ti je predlagala kaj naj nabaviÅ”. Ta trditev je namreĆØ napaĆØna. Kvadratne sobe niso najbolj primerne za dober zvok. Bolj primerne so pravokotne.


...mislim pravokotno a prehitro tipkal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe