Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Yamaho ti jaz prodam, ker bom sam vzel nekega Sonyja.

Ko prodam netbooka, pa se naprej meniva. ƈeprav je ena cenejÅ”a Yamaha že na bolhi.. No, se bova zmenila:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sanyo 4545 vrhunski kasetofon v tistih ĆØasih 1980 ,tri feritne glave ,teža 12 kg.Å”e danes deluje.
imam Å”e sansui 3100 -legenda v tistih ĆØasih in dva marantza 5000 ,mislim da jih poznavalcem ni treba posebej predstavljat.


Nazadnje urejal/a drago67 Pet Maj 08, 2009 12:53; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjamem da je dober. Meni pa ne vem, te velike kovinske stvari mi nikoli niso zvenele nekaj posebnega. Å koda.. pravijo da veliko zamujam Smile
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polica



Pridružen/-a: Pet Mar 2009 15:51
Prispevkov: 18
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sanyo 4545 je bil zares eden boljÅ”ih.kar pa se designa tiĆØe so po mojem okusu bili DENONI-i DRM-3 / 4 DRM-44 / DR F serija ( ta mi je bila Å”e posebej lepa zgodnja 80-a), TEAC V8030 / 7010 / R 9000 , Zgodnja 80 a pa so ponujala Å”e cel niz Pioneer CT9R / nakamich Dragon / LX / ZX Serija / Eumig - Alpage AL300 etc..
Technics pa je imel RSB 100 ( hud model ) , ostali RSB 955 / 905 / 755 / 705 pa so bili že plastiĆØna roba, .. ES serija od Sony- 808 / 909 pa prepakiranja 970 / 990 / etc.

Samo za kombinacijo z CD-jem ostajajo le 90-a, takrat pa so bili kasetarji Ŕe bolj v zatonu (slabŔa izdelava) .

ƈe malo pogledate slike Marantz dvobrzincev od serije 6000 do SD 9000 pa Vam lahko le srce zaigra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 661 097
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo Å”e kakÅ”ne kasete odveĆØ, nove, zapakirane? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na Ebayu se Ŕe najdejo... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoĆØe jih ima moj brat pinĆØ 76 Å”e nekaj ,ga bom vpraÅ”al,ĆØe jih proda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Ima kdo Å”e kakÅ”ne kasete odveĆØ, nove, zapakirane? Smile


InterŔpar BTC City ti jih rade volje nekaj odstopi ...

So pa FUJI DRII, Type II, moti edino extraslim case (kaseta gre v ovitek s hrbtom naprej, tako, da je lahko ovitek stanjŔan). Cene se ne spomnim, bila pa je nizka.

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mah polna j***a imam te audio industrije,a niso mogli dodelat kak tip 1/4" tape recorderja na metalni trak, ĆØe že tak seka, pa s kako 19 ali 38 cm/s hitrostjo za domaĆØo uporabo??

Zmeraj samo novo, novo, novo,..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
na Ebayu se Ŕe najdejo... Laughing

Vem, že imam nekaj nagledanega, samo sem raje prej preveril tukaj.
Ponudba novih v trgovinah je bolj klavrna, definitivno pa iÅ”ĆØem metalne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:

Ponudba novih v trgovinah je bolj klavrna, definitivno pa iÅ”ĆØem metalne.



Potem pa ti resniĆØno ostane bolj ali manj samo Å”e splet ...

Jaz "metalke" v SI trgovinah nisem videl že kar nekaj let ...
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... da malo obudim temo. Smile

Oni dan sem malo obujal spomine iz mladosti, ko so bile popularne Å”e kasete. In ker sem se konĆØno dokopal do željenega kasetofona in nekaj zapakiranih kaset, sem napravil nekaj posnetkov.

Kljub temu, da pri A/B testu razlika z virom skoraj vedno sliÅ”na, je zvok vseeno presenetljivo dober, sploh pri živahnejÅ”ih skladbah, kjer Å”um ne pride toliko do izraza. Zanimivo tudi, da nekoliko novejÅ”a TDK SA iz sredine ponudbe ne nudi (ĆØe sploh!) opazno slabÅ”ih performans od metalnih kaset. ƈeprav so kasete nove, je na deklaraciji zapisana letnica uvoza 1995, neznano pa je tudi skladiÅ”ĆØenje, zato primerjave ne ocenjujem kot preveĆØ merodajne.

Res kakovostne kasete s kovinskih ohiŔjem so dandanes že redkost in pregreŔno drage.




Å e nekaj slik iz arhiva:







VĆØasih je bilo res ogromno ur preĆØepenih ob presnemavanju, oblikovanju ovitkov in ĆØiÅ”ĆØenju mehanizmov.
In precej manj ob uživanju posnetkov. Surprised
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@gerchy, perverzno! Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaseta TDK-SA je bila pravi "best buy" in "allrounder" v segmentu CrO2 trakov. Allrounder v smislu primernosti za vse zvrsti glasbe in zato, ker je imela karakteristike po standardu, torej je bila umerjena za kasetofone, ki niso imeli možnosti kalibracije traku. Å e boljÅ”e posnetke pa je omogoĆØala dvoslojna CrO2 kaseta SA-X, vendar je te bilo moĆØ doseĆØi le z kalibracijo traku, saj je imel ta trak manjÅ”o "luknjo" v srednjetonskem obmoĆØju (ravno zaradi dvoslojnosti). Troslojna SA-XS je po dinamiki bila na nivoju "metal" kaset, vendar z njo kljub kalibraciji nisem in nisem mogel doseĆØi linearnosti frekvenĆØnega razpona. V srednjih tonih je ta kaseta zmeraj ostala nekaj dolžna. Morda je z kakÅ”nim drugim kasetofonom rezultat bil boljÅ”i, a zanimivo je to, da so testerji Å”irom sveta trdili, da je prav ta kaseta idealni partner za moj kasetofon Akai GX-75 MkII. Rolling Eyes






_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj ironiĆØno je to, da so takrat dostopnejÅ”e CrO2 kasete po slabih 20 letih bolj obstojne od viÅ”jecenovnih. Tako imam en kup UX-S, SA-X, SA-XS, XR in MA kaset z vidnim odstopanjem. Pa so bile vse skladiÅ”ĆØene na istem mestu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe