Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audiofilski posnetki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
da se malo považim ...

Radu Malfatti+Taku Unami
Kushikushism (Slub Music, SMCD 15) (Japan) (CD)
--------------------------------------------------------------------------------
Pre-Kushikushism (36:00)
Post-Kushikushism (36:00)
--------------------------------------------------------------------------------


Track 1 recorded live by Iztok Zupan at Galerija Kapelica, Ljubljana, Slovenia, April 3, 2008

Released in January 2009


Reportaža s tega dogodka:
http://www.jazzz.si/reportaze/rep_2008/rep_malfatti/


Kje pa se da tole ĆØudo kupiti?

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Kje pa se da tole ĆØudo kupiti?
Vili

Na japonskem, nekaj pa jih bo pri meni. Sam pazi, to je en hud minimalizen. Ker sem vedel, kaj nas ĆØaka na koncertu, sem namesto normalnega fotoaparata vzel tiho Leico in slikal s strani-vsak premik se je sliÅ”al.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zlatko KauĆØiĆØ pripravlja box treh CDjev ob tridesetletnici igranja. trije koncerti - letnik 2008:
Tolminski punt II. z P.Brotzmanom
Cerkno trio s H.Girottom (LJ koncert)
Trio s Sadet Turkoz(Cerkno jazz festival

Tolminski punt je posnet akustiĆØno (studio Sonus in jaz) in je edini avdiofilski, druga dva pa meÅ”anica meÅ”alke in moje akustike. Masteringi so bili narejen v Mariboru pri Andreju Hrvatinu- studio Satoration.
Neobdelan posnetek(MASTER v pravem pomenu) Tolminskega punta je na : http://www.jazzz.si/mp3/mp3_tolminskiPunt2/
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole delajo avdiofilske založbe :

Tale tekst je natisnjen na vsaki ploÅ”ĆØi. Preberite si, kaj vse je potrebno za dober dvomikrofonski posnetek in takoj vam bo jasno, zakaj tega skoraj nihĆØe ne dela.
Vendar tudi na ta naĆØin ni vse idealno. Meni in kolegom so CIMPove ploÅ”ĆØe malenkost sterilne. Zakaj? MogoĆØe se glasbeniki zaradi nemožnosti popravljanja materiala malce držijo nazaj in vĆØasih ne udarijo na vso silo? Kdo bi vedel.
CIMP ima 5. in 6.junija v Beljaku festivalĆØek. Seveda neozvoĆØen.
VeĆØ na WWW.JAZZZ.SI .

DrugaĆØe pa sedajle uživam v posnetkih iz torkovega dogodka v CDju, kjer sta nastopili skupini Vandermark 5 in Atomic. Najprej vsaka posebej, nato pa Å”e skupaj. Skoraj tri ure glasbe. Fantje so bili minimalno ozvoĆØeni: dva mikrofona za pihalno sekcijo(samo za niveliranje) , ozvoĆØen klavir in bas boben. In to je to ! Zvok? ODLIƈEN ! V prvih vrstah FENOMENALEN. Priložnost tudi za vse ljubitelje dobrega zvoka. Ki pa jo je veĆØina spet izpustila! Dvorana pa je bila kljub temu nabito polna ljubiteljev glasbe.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se dalo kak tvoj posnetek dobit mogoĆØe?
CD,mp3, flac.. Gramofona žal nimam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Bi se dalo kak tvoj posnetek dobit mogoĆØe?
CD,mp3, flac.. Gramofona žal nimam.


že nekaj ljudi me je prosilo za sempler. Bom naredil in vas vse obvestil.

P.S.: Å e ena za zbiralce HD posnetkov
Na "snemalnem" MACu sem preko Audio Prism Orpheus firewire naprave posluÅ”al rezultate snemanja v Cankarjevem domu. Ker prostor in uporaba(tokrat minimalna) ozvoĆØenja in monitorjev nista ravno akustiĆØna, sem snemal 24 bitno/48KHz. Posnetek sem posluÅ”al prek Senheiser HD650 sluÅ”alk. Potem taisti posnetek prenesem na PC(zvoĆØna kartica Terratec-petnajstkrat cenejÅ”a od Orpheusa, sluÅ”alke pa rabljene Stax (mogoĆØe malo dražje od Senheiser). Stax "napajam" s T-Ampom. Posnetek je bil že pretvorjen v 24bitov/44.1KHz. Razlika obupna - v korist Stax-a.
Moj namen ni bil hvaljenje sluÅ”alk, ampak v to, da je za posluÅ”anje bistven odliĆØen sistem in Å”ele nato biti in KHz-i.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, moj sistem ni kdovekaj. Ampak je lepo konzervativen in ne-napumpan, pa bi se znalo kaj lepo sliŔat:)

Meni je vseeno ĆØe je 16/44.1 na CD-ju.. gramofona pa nimam:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:


že nekaj ljudi me je prosilo za sempler. Bom naredil in vas vse obvestil.



To bi pa bilo tudi zame zanimivo, na CD-ju seveda.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
Bi se dalo kak tvoj posnetek dobit mogoĆØe?
CD,mp3, flac.. Gramofona žal nimam.


že nekaj ljudi me je prosilo za sempler. Bom naredil in vas vse obvestil...


morda, download, v Flac formatu !? Wink
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se tudi jaz priporoĆØam.

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iztok,

Tudi jaz vljudno prosim.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam v svoji avdio zbirki CD,

IZTOK ZUPAN RECORDINGS

Zlatko KauĆØiĆØ, Samo Å alamon, Paul McCandless, Ares Tavolazzi, The Necks, Samo Å alamon European Quartet, ...

ki sem ga naredil s pretvorbo MP3 datotek iz strani krjazzz in moram reĆØi, da povozi veliko redbookCD-jev !!! Surprised
zato me že srbijo uÅ”esa, ĆØe bi se res dalo dobiti sampler v lossless formatu !!! Very Happy
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo Å alamon,Zlatko KauĆØiĆØ, Paul McCandless in Ares Tavolazzi kvartet je bil posnet v Kranju na prostem (Pungart) s tehniko vredno recimo 1000 Evrov. Taisti posnetek je vrtel Igor Kante(Vklop) na sejmu v Mednem, kot posnetek za demo sistema pa ga uporablja avdiofil z JBL Everest 66000.

Paul McCandless je ĆØlan skupine Oregon, ki jo le ĆØekirajte na netu. Sploh njihove prve ploÅ”ĆØe izdane na založbi Vanguard. Skupina obstaja že od leta 1970. Njihov ĆØlan je bil tudi Collin Walcott na sitarju. VeĆØina pozna tudi kitarista Ralph Townerja in basista Glen Moore-a. Po Walcottovi tragiĆØni nesreĆØi je bil ĆØlan tudi Trilok Gurtu. Super skupina.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 23:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Samo Å alamon,Zlatko KauĆØiĆØ, Paul McCandless in Ares Tavolazzi kvartet je bil posnet v Kranju na prostem (Pungart) s tehniko vredno recimo 1000 Evrov. Taisti posnetek je vrtel Igor Kante(Vklop) na sejmu v Mednem, kot posnetek za demo sistema pa ga uporablja avdiofil z JBL Everest 66000.

Paul McCandless je ĆØlan skupine Oregon, ki jo le ĆØekirajte na netu. Sploh njihove prve ploÅ”ĆØe izdane na založbi Vanguard. Skupina obstaja že od leta 1970. Njihov ĆØlan je bil tudi Collin Walcott na sitarju. VeĆØina pozna tudi kitarista Ralph Townerja in basista Glen Moore-a. Po Walcottovi tragiĆØni nesreĆØi je bil ĆØlan tudi Trilok Gurtu. Super skupina.


Res je odliĆØen band !

Dobro, da si me spomnil ! Jaz imam na ''lagerju'' tele tri CD-je:

Oregon ā€“ NORTHWEST PASSAGE
Oregon ā€“ 45TH PARALLEL in
Oregon ā€“ WINTER LIGHT

in od Ralpha ā€“ ANTHEM

bo res že ĆØas, da si jih zopet zavrtim !!! Very Happy
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes(petek) je na Ptuju koncert Samo Å alamon tria. Zasedba : Samo Å alamon - kitara, Michel Godard - tuba, serpent, elektriĆØni bas in
Roberto Dani - bobni. Koncert ne bo dodatno ozvoĆØen (samo kitara in elektriĆØni bas-ko ga bo Michel igral) in ga bom snemal. Kak komad se bo dalo dobiti tako da imate Å”tajerci (pa tudi drugi) možnost posluÅ”anja koncerta in kasneje primerjavo na domaĆØem sistemu.
Upam, da veste kakŔna kapaciteta je tubist Michel Godard ! SliŔali pa boste tudi serpent- instrument iz Ŕestnajstega stoletja-predhodnik tube!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe