Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

IÅ”ĆØem "mizarja" za izdelavo ohiÅ”ja
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Anddrej



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 20:42
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2022 09:58    Naslov sporočila: IÅ”ĆØem "mizarja" za izdelavo ohiÅ”ja Odgovori s citatom

Kot je že v naslovu omenjeno, iÅ”ĆØem enega mizarskega mojstra, ki bi obnovil staro in naredil novo leseno ohiÅ”je po originalu. Najbrž mi ni treba poudariti, da mora biti zadeva 1:1 originalu(seveda kolikor je le mogoĆØe).

Hvala.
_________________
lp

Andrej

http://www.cassettedeck-service.com
ElektriĆØne naprave delujejo na dim. Ko dim iz njih pobegne...ne delujejo veĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041/304-777
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2022 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo iz firbca, za katere zvocnike se gre?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Anddrej



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 20:42
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2022 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne gre za zvoĆØnike ampak ohiÅ”je komponente.
_________________
lp

Andrej

http://www.cassettedeck-service.com
ElektriĆØne naprave delujejo na dim. Ko dim iz njih pobegne...ne delujejo veĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041/304-777
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2022 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gramofona?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2022 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno se gre za leseno ohiÅ”je, ki so bili kot opcija na ojaĆØevalnikih '70 let
(Marantz, Sansui ...). Ponavadi dodatno furnirana vezana ploÅ”ĆØa.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2022 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Verjetno se gre za leseno ohiÅ”je, ki so bili kot opcija na ojaĆØevalnikih '70 let
(Marantz, Sansui ...). Ponavadi dodatno furnirana vezana ploÅ”ĆØa.



Jaz bi tudi vpraÅ”al, ĆØe Å”e obstajajo mojstri, ki bi znali obnovili dele poÅ”kodovanega furnirja na ohiÅ”jih vintage zvoĆØnikov.

Poznam sicer enega ki se ukvarja z restavriranjem starega pohiŔtva, ampak cena je pa zasoljena.

Kot drugo bi me zanimala opcija obnove/barvanja ohiÅ”ja pro audio zvoĆØnikov z mat barvo. To pomeni po vsej verjetnosti odstranitev starega laka, kitanje in barvanje s piÅ”tolo. OhiÅ”ja so obiĆØajno mediapan ali pa lepljena vezana ploÅ”ĆØa.

Najbolj enostavna opcija bi seveda bili avtoliĆØarji, ampak veĆØini od njih se enostavno ne da, ali pa ponudijo ceno podobno kot pri obnovi avtomobila.
Ker pa to ni obdelava tipa " hochglanz" ohiÅ”ij, so tudi tukaj dosti nezainteresirani, razen ĆØe seveda na Å”iroko ne odpreÅ” denarnice.

Hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2022 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen vintagesonic,

Furnir sem parkrat obnavljal sam, tudi okruŔene iverne vogale.
Z nekaj orodja in veliko inventive, se da (foto).

Mizarji ne marajo takih del, zelo zamudno in sam izguba.

Pro zvoĆØnike je potrebno pobrusiti po povrÅ”ini in dobro razmastiti. Pokitati kjer je nujno potrebno z epoxi kitom za avte. Za barvanje se uporablja industrijska zelo gosta akrilna mat barva. Jaz sem potreboval kar nekaj ĆØasa, da sem pogruntal s kakÅ”no piÅ”tolo je potrebno barvati in kakÅ”na je tehnika barvanja. Ponavadi tri roke, prvi dve bolj redĆØeni, zadnja bolj gosta in z nizkim pritiskom (pljuvanje). Potrebna diza je vsaj 2,5mm ali 3. Zaželjena je piÅ”tola z nadpritiskom v rezervoarju. Te barve so ponavadi zelo drage, za z malo iznajdljivosti se jih dobi po normalni ceni (kolikor so danes cene sploh Å”e normalne in vsak naslednji dan viÅ”je).
Odkar se mi je pri barvanju lani zgodila velika oslarija, se izogibam barvanja od daleĆØ, sicer bi ti jaz pihnil kar rabiÅ”, imam vse, tudi barvo.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2022 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam akrilno ĆØrno barvo za pod iz Bauhausa. Kila ene 10ā‚¬, kar je zastonj proti Wernex. Jaz ne Å”pricam, ker rabiÅ” lakirnico in 8barov. Uporabim grobi penasti valj srednje velikosti. ValjaÅ” z gosto barvo in poĆØasi, ne Å”paraÅ” z barvo, mora pa biti enakomerno. Itak sem objavil pod diy slike. Naredi se v nulo in enako kot Å”prica. Ne smeÅ” pa popravljati. PonoviÅ” celo fleho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2022 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem probal Å”pricat in z valĆØkom barvat. Moram reĆØi da je z valĆØkom lažje (manj svinarije, opreme, znanja, in ropota). Barva se itak razlije (ĆØe ne jo je potrebno razreĆØiti). Glavni problem je bil prah, ki se je med suÅ”enjem prilepil gor. Ampak za mat predvidevam da je to manjÅ”i problem, ker jaz sem delal svetleĆØe (pa ne bi rad veĆØ nikoli barval/lakiral svetleĆØe ali uporabljal barve/laka ki ni na vodni osnovi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2022 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix.
Orehov furnir na sliki je torej na 4301b ali L26. Furnir odrezati, ĆØe je Å”e živ, kot obdelati s polyester kitom z dlakami, pobrusiÅ” in poskuÅ”aÅ” oreh nazaj natanĆØno ujeti. MogoĆØe kje najdeÅ” malo orehovega furnirja. Potem je pred oljenjem potreben en prmaz z orehovim bajcem. ƈe ne pa vse na na novo furnirati in naoljiti. Jaz sem ene boge s tesarolom poÅ”trihane obdelal zelo dobro.


Potem




Strukturna barva namenska za zvoĆØnike je Warnex, ki je besno drag in ga Å”pricajo s 3mm dizo, treba je znanja in prakse.


Nadomestek je odliĆØna Bauhaus acryl barva za tla (ĆØrna je 9900 Schwarz)

S penastim valjĆØkov poĆØasi in z gosto barvo dobiÅ” tisto pravo strukturo. Bolj je hladno, bolj je grobo. To pa probaÅ”. Sem prejÅ”nji mesec polimal, pokital in pobarval ene veterane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2022 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@joztom A to Bauhaus barvo za tla z grobim valĆØkom za "pomaranĆØni uĆØinek" kot je na sliki zraven Warnex?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2022 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vcasih je bolje startat iz nule in narediti res verno kopijo.....se posebej v obdobju CNC strojev. Popravljat stare razpadle iverke s kiti ni ravno zgodba
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2022 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anddrej je napisal/a:
Ne gre za zvoĆØnike ampak ohiÅ”je komponente.



V Srbiji imaÅ” NebojÅ”a TadiƦ iz Å abca je tudi na FB , ĆØe ni predaleĆØ.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2022 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lightbit. Ja, ta barva da enak uĆØinek kot Warnex. ƈe delaÅ” pri 15 stopinj je Å”e bolj strukturirano. Sicer pa probaÅ” na eni deski.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2022 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

furnir je zelo težko deloma popravljati-vedno je manj ali bolj vidno, sam ĆØe se le da vsaj pri manjÅ”ih zvoĆØnikih ali okvirjih gramofona vse komplet na novo prefurniram seveda to nikomu ni komercialno zanimivo in ga ni mizarja dandanes ki bi Å”el v to ker zahteva veliko ĆØasa in ĆØe to hoĆØeÅ” finanĆØno priti skozi....
Vogale kot na sliki je predhodno sploh potrebno poravnat in nov vogal furnirja ĆØimnatanĆØneje zalepit pod obstojeĆØega, zelo pazljivo brusiti prehod, seveda razumljivo furnirja morata biti skoraj identiĆØna, enako tako nemogoĆØe ĆØe nista iz istega bunta potem tako vse skupaj prebrusiti in na novo obdelati, z bajcem je problem da ĆØe je kaj ostankov nanosa tam ne bo prijel istoĆØasno lahko stari furnir zaradi moĆØenja kje odstopi in imamo nov problem.....skratka ni za zaĆØetnike ker zahteva veliko prakse za vsaj spodoben rezultat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe