Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Steve Guttenberg spregovori o noviteti - izboljŔan model LRS, sedaj LRS+
https://www.youtube.com/watch?v=KGR6iw9FpkI

Je za tretjino dražji, se pa Ŕe vedno izdeluje osnovni LRS.
V tem videu opiÅ”e primerjavo med njima (+ je transparentnejÅ”i in jasnejÅ”i) in pa Å”e s SMG modelom letnik 1980 (SMG bolj poln na basu toda zabuhlo in poĆØasno zveneĆØ v primerjavi).

Tom Martin (theabsolutesound):
https://www.youtube.com/watch?v=Atvf5FmXm9s

ga opisuje kot produkt, ki zaznamuje 20.leta tega tisoĆØletja - s sceno popolnoma izven zvoĆØnikov, ki izginejo, neverjetnimi detajli in ambienco. V tem ga postavlja na nivo high end zvoĆØnikov, od katerih pa se veĆØina ne ponaÅ”a s tem, redki zmorejo akt izginotja. (po tem je nekoĆØ slovel MonitorAudio Studio20 in njegov prvi naslednik v nekoliko manjÅ”i meri, ki ga imam doma GoldRef.20)
Fino je, ker pojasni kaj je potrebno za fantastiĆØno stereo sliko - sposobnost reprodukcije/zveznega upada eho-tov do najnižjih nivojev. Torej s poodmevi - odmevi odmevov. Ker ravno to definira velikost prostora/dvorane v vseh smereh.
Kot reĆØe v 15 od 30 kriterijev je LRS+ fenomen, v ostalih manj in tudi dosti manj. Vsekakor pa produkt za sliÅ”at, ker morda je ravno to tisti zvok, ki ga iÅ”ĆØete že cel lajf. Martin naprimer na njih krasno sliÅ”i kako so kitare narejene (trup, vrat..), toliko je jasen.
Velik downside je, ker rabi ogromno moĆØi, katera dobra ni poceni. Pa tudi izvor zvoka mora nuditi vse te informacije; z bednimi raĆØunalniki in cenenimi playerji ne bo Å”lo. No, to itak ne gre z niĆØemer.
--------------
Glede potrebe po veliki moĆØi sem v tej isti temi že podal dokaj poceni reÅ”itev - dva para LRS, vsak par poganjaÅ” naprimer s Quad stereo ojaĆØevalcem (ker je Quad narejen za elektrostate, ki zelo dobro sliÅ”ijo ali ojaĆØevalec ima resolucijo, pa Å”e poceni so vintage). S podvojitvijo dobiÅ” +6dB na glasnosti in tako je 2x2x100W (pa tudi 2x2x 60W - 8ohm, LRS so 3 ohm, Quada 306) ĆØisto zadosti. Na vse to gre Å”e ustrezen sub, raje veĆØ njih.
Torej 81dB-jem enega para se priÅ”teje prirast 6dB; kar znese 87. 100W ojaĆØa za 20dB, kar je 107dB max. Toje dovolj glasno, da je zelo glasno. Za iste decibele bi z enim parom zvoĆØnikov potreboval 400W.

_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 06:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj predlog: med tlemi in stropom se fiksira dva vertikalna profila za en par LRs-ov. potrebna viÅ”ina prostora 2,4m ali veĆØ. ZvoĆØnike se fiksira na profile. Na en kanal ojaĆØevalnika se veže en par zvoĆØnikov zaporedno. OjaĆØevalnik naj bo konkreten. Tako dobimo dva srednjetonska kanala z veliko povrÅ”ino.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole izgleda kretnica modela LRS:







Kot kaže kretnica nima nobene impedanĆØne kompenzacije. Å e ena možnost: elektriĆØno loĆØimo obe zvoĆØniÅ”ki enoti in poganjamo vsako s svojim kanalom. Impedanca bo potem nad 3ohme. Samo fantaziram, to ni priporoĆØilo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Magnepan LRS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule ga je nekdo z meritvami cist razsul: Klik

Google translate povzetka zakljucka:
Magnepan LRS je zelo pomanjkljiv zvoĆØnik, ki na trenutke ponuja kakÅ”no navduÅ”enje. ƈe bi lahko nadzoroval konfiguracijo prostora, kjerposluÅ”aÅ”, npr. na audio sejmu ali pri prodajalcu, bi vas lahko prepriĆØal, da je veliko boljÅ”i zvoĆØnik, kot je. NajboljÅ”i naĆØin, kako lahko to razložim, je, da so naĆØrtovalci reÅ”ili 30 % fizike izdelave zvoĆØnika in vas vrgli k problemom, da reÅ”ite ostalo! Prevzamete delo, da se neskonĆØno ukvarjate s postavitvijo, nagibom, EQ itd., da dobite zvok, ki je dober za veĆØ kot nekaj izbranih skladb.

PrepriĆØan sem, da je mogoĆØe opraviti boljÅ”e delo od tistega, kar vidimo v LRS. Morda, ĆØe pomanjÅ”ate ploÅ”ĆØe, se žarki in interferenĆØni vzorci poslabÅ”ajo. Nevem. Vem pa, da to ni dokonĆØan izdelek in primeren za uporabo s strani potroÅ”nika.

Zanima me, koliko simulacije in terenske analize je bilo izvedenih, kot sem tukaj prikazal. Zdi se, da ni bilo veliko storjenega za iskanje in odpravo težav s tem zvoĆØnikom.

Ni treba posebej poudarjati, da Magnepan LRS ne morem priporoĆØiti.

_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še jaz se malo priduŔam s svojimi mnenji:
Razsuvanje je normalno v hifi krogih. Nekaj ti ne sede in udri po njem.
ƈim doloĆØenega produkta ne razumeÅ” in mu ne znaÅ” (ali ne moreÅ”) zagotoviti vsaj približno ustreznih pogojev, je razoĆØaranje hitro na obzorju.

Tudi tega tipa bi bilo za razsut, vsaj v tem primeru. Tako kot je postavil dipole (glej foto) v tistem prostoru grem stavit brez posluÅ”anja, da je dizaster od zvoka - in to neglede kateri dipol zvoĆØnik bi tako postavil, lahko tudi najboljÅ”ega na trgu. Pravilen zakljuĆØek od tipa - ki kaj razume - bi, da nima primernega prostora in ne more soditi o zvoku dipolov.

Dipol mora imeti odzadaj prazno steno / minimalistiĆØno aranžirano. Ravno zato ker je dipol emitira isto naprej kot nazaj. Ti potem s sorazmernimi razdaljami in sukanjem dipola oblikujeÅ” refleksije in s tem zagotoviÅ” primerno stereo sliko. Seveda je to dolg proces, ni primeren za Mak Donaldz konzumente, ki hoĆØejo vse tukaj, takoj in zdaj. Brez razumeti ali se potruditi kakorkoli.
Tako, pa sem si dal duŔka, hehe
-----------
Praksa bo itak povedala svoje, pisarijam po internetu navkljub. Dosedaj je LRS dvignil veliko prahu, ima uspeŔno prodajo, in po novem 'brata' +plus verzijo, s tem, da original Ŕe vedno ostaja v prodaji (nižja cena tudi Ŕteje).
-----
ps
Naj povem kako je v praksi z zvoĆØniki ki izginejo iz stereo scene - na mojih MA GoldRef20 naprimer duo violonĆØelo - klavir: vstaneÅ”, greÅ” po sobi in tudi kadar si tik nad zvoĆØnikom (posebej fascinantno) Å”e vedno sliÅ”iÅ” odzadaj muzikante kako godejo in se ne premikajo, so vedno tam.
No, to se ne zgodi ĆØe ni koherentno tudi vse na zaĆØetku hifi verige s posnetkom vred, predvsem pa mora biti postavitev zvoĆØnikov v sozvoĆØju z odmevi. Toliko bolj z dipoli, po skoraj enem letu sem blizu z Apogee, tukaj mi je veliko težje, ker istoĆØasno lovim tudi odziv na basu. Pa kadar sem en ĆØas že zadovoljen z doseženim, Å”e vedno se najdejo dnevi ko eksperimentiram..
-----------
Danes ekvalizacija ni noben problem, že en poceni integrirc Pioneer RN 803 jo ima, pa Å”e ima dovolj moĆØi, pa Å”e vgrajeno kretnico za kombiniranje s subi. Dober hifi je danes zelo dostopen.

_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na podlagi svojih izkuÅ”enj lahko povem, da so v moji sobi neprimerni zvoĆØniki (imel sem jih kar nekaj) zveneli slabo, ne glede na to, kam sem jih postavil, dobri zvoĆØniki pa so zveneli dobro, prav tako ne glede na to, kam sem jih postavil. Morda so bile minimalne razlike, ki pa niso vredne omembe. No, seveda sem jih postavil znotraj na sploÅ”no priporoĆØenih razdalj.
Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvoĆØnike. KakÅ”ni zvoĆØniki so to, da se premikanje toliko pozna?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Test ima kot ideal toĆØkovni monopol izvor. Ni presenetljivo da planarni dipol ne igra tako.
Razen tega da rabiÅ” sub jaz ne interpretiram tega testa kot da so zvoĆØniki slabi. Planarni dipoli taki so.
Ni to za vsakega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

-----------
Praksa bo itak povedala svoje, pisarijam po internetu navkljub. Dosedaj je LRS dvignil veliko prahu, ima uspeŔno prodajo, in po novem 'brata' +plus verzijo, s tem, da original Ŕe vedno ostaja v prodaji (nižja cena tudi Ŕteje).
-----


V EU preko Magnepan Europe osnovna LRS verzija ne bo vec na voljo.
https://magnepan-europe.com/products/lrs

Zgleda, da se umika. Tule je odgovor direkt od zastopnika na Svedskem, ki sem ga pred dnevi dobil na email:

Hello Delfinus

We wonā€™t get any more of the original LRS version unfortunately. Instead from now on weā€™ll start introducing the LRS+, hopefully from January -23. The LRS+ will have 2 fabric options, black and off white, and no trims.

Do you want us to contact you when the LRS+ has arrived ?

Best

_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Test ima kot ideal toĆØkovni monopol izvor. Ni presenetljivo da planarni dipol ne igra tako.
Razen tega da rabiÅ” sub jaz ne interpretiram tega testa kot da so zvoĆØniki slabi. Planarni dipoli taki so.
Ni to za vsakega.

Ja, saj John Atkinson (Stereophile), ki se je v življenju zvoĆØnikov že kar nameril, vedno pove, da je pri dipolih/planarcih meritve treba interpretirati pazljivo. Kljub vsemu pljuvanju, hvaljenju in merjenju, pa verjetno lahko razberem sledeĆØe (LRS):
-nizka obĆØutljivost in impedanca
-specifiĆØno tonsko ravnotežje
-omejen vertikalni kot sevanja
-100Hz predstavlja doloĆØeno mejo

To ni niĆØ nenavadnega. LRS je paĆØ Magnepanov konkurent dvosteznim minimonitorjem, vendar ima Å”e vedno vse znaĆØilnosti/prednosti planarnih zvoĆØnikov. Cena je ustrezna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
...Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvoĆØnike. KakÅ”ni zvoĆØniki so to, da se premikanje toliko pozna?

Dipolni/planarni mogoĆØe. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Na podlagi svojih izkuÅ”enj lahko povem, da so v moji sobi neprimerni zvoĆØniki (imel sem jih kar nekaj) zveneli slabo, ne glede na to, kam sem jih postavil, dobri zvoĆØniki pa so zveneli dobro, prav tako ne glede na to, kam sem jih postavil. Morda so bile minimalne razlike, ki pa niso vredne omembe. No, seveda sem jih postavil znotraj na sploÅ”no priporoĆØenih razdalj.
Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvoĆØnike. KakÅ”ni zvoĆØniki so to, da se premikanje toliko pozna?

Dipol posebno, ker emitira tudi srednje in visoke iz zadnje strani in se ti vse to vrne z odboji. Zato je zelo pomembno kako se odboji vklopijo in zlijejo s primarno emisijo.
Kar sem ugotovil z dipoli v moji posluŔalnici je, da sta dva koncepta postavitve, ki delujeta ugodno:

a) klasiĆØen - paralelni paneli z golo steno v ozadju, tweeterji znotraj v kontrafazi in optimiraÅ” razdaljo do te iste stene (kje bodo basi ojaĆØani in kje oslabljeni).
b) drugi je zasukati zvoĆØnike (s tweeterji zunaj v kontrafazi) proti mestu posluÅ”anja s tako razdaljo iz kota, da odboj gre od boĆØne stene na zadnjo steno in mimo zvoĆØnika proti mestu posluÅ”anja. Podobno kot ĆØe bi pri biljardu ciljal nekoliko stran iz kota - da se odbije na drugo stran kota in mimo zvoĆØnika proti nasprotni strani kavĆØa. Spet gole stene, sicer je miÅ”maÅ”, gre fokus pa Å”e kaj u maloro. Tako gredo levi odboji proti desni strani kavĆØa in desni proti levi.

Prvi naĆØin se mi vidi primeren za dolge sobe, kjer si dovolj daleĆØ od zvoĆØnikov, da posluÅ”aÅ” v majhnem kotu izven membrane. V manjÅ”i sobi pa to pomeni zelo skupaj zvoĆØnike, sicer izgubiÅ” srednje tone (ker je disperzija panela majhna). Sweet spot je zelo majhen.

Ta drugi me bolj osreĆØuje. Ima to lastnost, da na mojih dipolih Apogee se sweet spot precej razÅ”iri in zgradi se velika stereo sliko. Pa niti ni veĆØ tako pomembno kje sediÅ”, se ne zvrne stereo slika na tisto stran kjer si. Kar je prvi predpogoj za izginotje zvoĆØnikov.
Tudi moji GR20 floorstanderji znani po izginjanju, tega ne naredijo z vsako postavitvijo, ni tako samoumevno. Igrajo pa kamor jih postavim. ZakljuĆØek - saj ti ni treba se truditi: ĆØe si Å”lampast in te ne briga - svaka dobija Laughing
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2022 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z razliĆØnimi postavitvami v prostoru lahko vplivam na:
-WAF
-stojno valovanje
-ojaĆØitev nizkih frekvenc
-karakteristiko srednjih in visokih frekvenc
-disperzijo in odboje
-fokus
-akustiĆØno fazo
-poslediĆØno tonsko ravnotežje, zvoĆØno sliko, dinamiko...

sully, verjetno poznaÅ” to stran hifi-advice.com, pred leti je bila prijetno entuziastiĆØno naravnana, danes deluje podobno kot mnooogo ostalih na sponzorski pogon. Vsebuje pa kar nekaj sluÅ”nih testov panelnih zvoĆØnikov (tudi Apogee).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2022 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hifi-advice.com ima to dobro lastnost, da stalno vleĆØe v primerjavo vse kar se je zvoĆØno dobrega zgodilo, kar je ostalo na 'cedilu' ĆØasa. Tako tudi pri testu najnovejÅ”e opreme to postavi v kontekst že sliÅ”anega. Kar niti malo ni sponzor korektno, je pa avdiofilsko tisto, kar ti da oporo, orientacijo. Pove kaj dobiÅ” v primerjavi z drugimi za naprej in za nazaj.

Enkrat sem jih zasledil, a že leta nisem bil na njihovi strani, tako da mi je bilo vÅ”eĆØ porabiti kar nekaj ur, sploh okoli Apogee, da primerjam izkuÅ”nje. Zelo ok.
Z zanimanjem sem Å”el tudi skozi test Diptique, ki so nova dipol realnost. Seveda pa tudi Magneplanarje, ki jih kar dobro poznam skozi 20 let+ pri naÅ”em soforumaÅ”u. Nenazadnje so igrali modeli od 1.6, 3.6 in 20. ves ĆØas na gramofonu in roĆØici moje izdelave, pa elektroniki tudi, sicer manj ĆØasa.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
hifi-advice.com ima to dobro lastnost, da stalno vleĆØe v primerjavo vse kar se je zvoĆØno dobrega zgodilo, kar je ostalo na 'cedilu' ĆØasa.

Se strinjam, Å”e vedno je to zanimivo branje. S pripombo sem mislil predvsem to, da pred leti stran ni vsebovala nobenih reklam. Pa spomnim se, da je takrat obstajal precej obsežen tematski arhiv avdio naprav starejÅ”ega datuma (npr. Wadia, Rowland, Philips CD naprave...), veĆØino tega je bilo tudi ocenjenega in primerjanega med sabo. Tega sedaj ne najdem veĆØ, verjetno smatrajo, da ni veĆØ aktualno. Kdor hoĆØe Å”e kaj prebrati o Apogee planarcih, naj torej pohiti. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Stran 11 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe