Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2023 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
daj nas razsvetli kaj je tukaj tako delikatnega


ƈe si delal kdaj s tem kablom ali ĆØinĆØem, potem zagotovo veÅ”. Razen ĆØe si filigran, potem se ti pa opraviĆØujem.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda sem, meni se je nasprotno zdelo vse zelo preprosto eni najlažjih konektorjev za lotat, kabel pa tako kot vsi Mogamiji zelo lahek za izolirat in na sploÅ”no neproblematiĆØen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem zelo debel in fleksibilen.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

interkonekt 3,6mm težko imenujeŔ debel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2023 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da se igro sarkazma rad igraÅ” le sam s seboj. Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2023 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jao ena sama patetika.
Tole zlotat lih ni neka znanost, tut konektorji nimajo velik mase, da bi ga rabu na ne vem kolk gret. Res najbolj osnovna montaža kar obstaja. Edino kar moreÅ” pazit je, da konektor vtakneÅ” v rca vtiĆØnico, da se ti plastika ne stopi, ĆØe jo dalj ĆØasa grejeÅ”. Velik težje je na maso lotat na kakÅ”ne CMCje ipd.

To je sicer Klei, ampak isti k..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2023 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole ni ETI Link.
Pa tud sam lot, kot praviÅ”, je precej patetiĆØen.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2023 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak konektor je v resnici zapleteno lotati. Že v osnovi potrebujeÅ” namensko stojalo za elektroniko z dvemi krokodili in dobro luĆØ. Za lupljenje kablov pa obĆØutljivi in natanĆØni rezalec izolacije, kakÅ”en Jokari ali pribor za Krone letvice. Potrebna je pasta Weller ali tekoĆØina Lƶtwasser za pasiviranje in dobro zalivanje kontaktov, ki ne nažira bakra. Za lotanje se uporablja izkljuĆØno obiĆØajni lot, nikakor ne srebrni, ki ima obĆØutno viÅ”jo temperaturo taljenja, sicer poÅ”kodujeÅ” izolatorje v konektorju. Pri kablih veĆØjega preseka za zvoĆØnik je poseben problem zadovoljivo pregrevanja bakra in poslediĆØno enakomerno zalivanje lota, lahko pride do soĆØasnega taljenja in poÅ”kodovanja izolacije. Enkrat probajte kakÅ”en dragoceni zlomljeni AudioQuest popravit, flat kabel z veĆØ laski, že lupljenje je drek, potem Å”e bužirka in plasiĆØni del, ki prepreĆØuje lomljenje.
Vsak konektor izĆØrpa potrpljenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2023 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@joztom
Ampak eni so se oĆØitno rodili s spajkalnikom v levi roki in prefinjenim ĆØutom za Å”e tako zajeban kabel/konektor. Zato pa kupujejo terminirane zadeve Idea

V glavnem...jaz sem z rezultatom izjemno zadovoljen.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2023 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ljudje z odliĆØnim vidom in svetlo, prostorno delavnico imajo prednost. Za mene je kablaža dokaj stresna, ĆØeprav jo obvladam. Å e najslabÅ”i in najbolj trmast je USB, ĆØe ga izdelaÅ” iz shieldanega CAT7. Se pa splaĆØa potrudit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 28, 2023 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam. USB se Ŕe nisem spravil delat, je pa izziv za nekje v priodnosti.
Jaz posebne delavnice nimam, se vse dogaja na kuhinjskem pultu. Pod napo seveda Embarassed
In se popolnoma strinjam, da je lahko vsak dražljaj poguben. V smislu, da naredi razliko med zadovoljstvom (sproÅ”ĆØenim delom) in nadležnim opravilom. Mir in sistematika sta vsekakor dobrodoÅ”li komponenti.

Dovolj je, da greÅ” brat (Å”e kakaÅ”ne druge) DIY forume...kjer ta kabel uvrÅ”ĆØajo med najbolj mentalno zahtevne Laughing prav tako ETI konektorje. Se pa izplaĆØa. Definitivno.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vzpodbudno da se nekaj dela.
Nima pa tu sedaj smisla razlagat kako sta 2 lota zahtevna in olupit centimeter ovoja. Imam obĆØutek,kot da nas želiÅ” odvrnit da se Å”e kdo loti izdelave.
Btw, zakaj si se odloĆØil za eti link? Si jih zvokovno primerjal s katerimi drugimi?
Link serije ne poznam, sem pa mislim da sprobal vse starejŔe serije, in vse Klei konektorje. Ti so neprimerno boljŔi po trajnosti in tud konektiram jih lažje.
Zakaj nisi izbral konektorjev na vijaĆØenje. ƈe se že pogovarjamo o kvalitetni konekciji?
Kako si doloĆØil smer koaksialnega kabla?...v smeri napisa ali na posluh ali merjenje...?
ƈe si že tako pedanten kot razberem iz pisanja, zakaj si ne enem kablu dal 3mm daljÅ”o prozorno skrĆØko, ne zgleda lepo.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 29, 2023 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
Lotov je 2x4
Oguli se cca 3 cm trdega teflona (ali karkoli že je tista bela masa) ker se konektor lota na koncu signalnega pina (le ta je votel). In ni enostavno, znotraj pa je 30 najtnajÅ”ih možnih bakrenih žiĆØk. Lahko lotaÅ” tudi v Å”alĆØko, vendr zavoljo krajÅ”e poti signala prek pina to storimo z vrha.
Nasprotno. Vsakomur priporoĆØam izdelavo tega.
Za ETI Link sem se odloĆØil zaradi zanimive (obetajoĆØe/drugaĆØne) zasnove. S tem kablom lahko ETI primerjam le z Neutrik Rean. Mislim da zakljuĆØek glede zvoka lahko sam povleĆØeÅ”. Sem pa delal s Furutech, Canare, Amphenol, Neutrik...druge kable. Za trajnost se ne bojim, saj ne bom z njimi igral gumitwist...sploh ne s tem kablom, ni primeren. Grip je pa izjemen, govorim o konektorjih.
Že prej sem imel ta kabel, vendar z Neutriki. Tisti je bil konektiran z shieldom le na strani izvora, torej usmerjen na ta naĆØin. Sicer pa kadar spajam shield na obeh straneh sledim smeri napisa. Samo zato, da ga nato vedno priklopom v isto smer.
In Å”e zadnje...mene ne moti, niti ne vpliva na zvok Laughing Zakaj je tako, pa ne znam razložiti. Tako paĆØ je.

P.s.: vidim, da brez provokacij vendarle ne gre. En kup nezadovoljnih ljudi se nahaja na tem forumu.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boogie



Pridružen/-a: Pon Maj 2009 9:58
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SkuÅ”al sem prebrati celotno temo, pa vseeno nisem zasledil odgovora, ki me zanima. Za moje nove zvoĆØnike kupujem malo bolj kvalitetne kable. Ker imam za kable na meter odliĆØno ponudbo, sem se po priporoĆØilu kolega audiofila (😄😄) odloĆØil za njih. Je kaj bistvene razlike kable priviti gole na zvoĆØnike/konĆØno ali kaj pridobim s konektiranjem samih kablov? Hvala za odgovorā€¦
_________________
Working Hard, Or Hardly Working?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ti gre kabel na vijak, se izogni konektorjem.
Ponavadi tisti olupljen centimeter pocinim, da ne oksidira.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158
Stran 158 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe