Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

yamaha a-s 2100
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2020 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blaise17 je napisal/a:
Pozdrav!


Kako lahko preverim kako je Ā»zapeljan biasĀ« in ali je to sploh nekaj, kar lahko doloĆØam sam (oziroma serviser)?

Naj povem, da me trenutno muĆØi predvsem ta pok ob vklopu in izklopu, ki ga nikakor ne znam pojasniti, kot kaže pa tudi serviserji nimajo dobre ideje za kaj bi lahko Å”loā€¦

Hvala in LP


Glede vpraŔanja kako lahko preverim kako je zapeljan bias:
Servisna navodila stran 41: servisni konektor CB 103 (203) (pomeri enosmerno napetost na tem konektorju) nastavljena napetost biasa brez signala v ojaĆØevalec naj bo med 7 in 11mV ko je ojaĆØevalec prižgan brez signala cca 20minut.
Napetost je merjena na uporu 0.1 ohm to pomeni cca 70 do 110mA v eni polovici levega oziroma desnega kanala.
ƈe imaÅ” instrument, lahko pomeriÅ” to napetost in bo takoj jasno, ĆØe je bias nastavljen korektno.



Glede poka ob vklopu:
Kot ti je že omenil lix, je verjetno offset napetost na izhodu prevelika.
Ker ima ojaĆØevalec preklopnik za A in B zvoĆØnike, s tem preklopnikom med delovanjem ojaĆØevalca izklopi zvoĆØnike, ĆØe zvoĆØniki utihnejo, je izhodni rele OK oziroma ni zapikan.

Naslednji preizkus: na prižganem ojaĆØevalcu ne predvajaÅ” glasbe, s preklopnikom za izbiro zvoĆØnikov izklopi in ponovno vklopi zvoĆØnike, istoĆØasno opazuj membrano od bas zvoĆØnika na kanalu, na katerem se ti pojavi tisti zvok, ƈe se pri izklopu in ponovnem vklopu membrana premakne, je to znak prevelike enosmerne napetosti na izhodu ojaĆØevalca. ƈe se to zgodi, bo treba ojaĆØevalec poservisirat.
Seveda to napetost lahko tudi pomeriŔ kot je že napisal lix.
lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaise17



Pridružen/-a: Čet Avg 2014 11:33
Prispevkov: 14
Kraj: KidriĆØevo

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2020 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Hvala za podane sugestije. Sem poskuÅ”al preveriti nekaj zadev, ki ste jih navedli. Najprej sem sledil navodilom in domnevno naredil Ā»resetĀ« naprave. Izkaže se, da je, ĆØe pravilno razumem servisni priroĆØnik, to tudi naĆØin kako narediti samo-diganozo. Po tej bi, ĆØe je vse normalno, moral indikator naprave po diagnozi ostati prižgan, pri meni pa luĆØka indikatorja utripne 8X - vzrok za to bi naj bil: Ā»Abnormal voltage of amplifier power sourceĀ« (vir: https://www.manualslib.com/manual/1074975/Yamaha-A-S2100.html?page=31#manual).

Vam to morda nakazuje na kakŔen (reŔljiv) problem?

Glede ostalih poskusov. Napravo sem pred kratkim že dal premeriti na servis in serviser je bil nad napravo in rezultati naduÅ”en ā€“ baje med levim in desnim kanalom praktiĆØno ni razlike. Naredil sem tudi poskus s preklopom ā€“ zvok utihne, a se sliÅ”i tudi pok, vendar se membrana ne premakne (vsaj sliÅ”ati ali otipati tega ni mogoĆØe), bolj se zdi, da pok prihaja iz tweeterjaā€¦

Lepa hvala za dozdajÅ”njo pomoĆØ in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2020 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva stvar, ki mi je priÅ”la na misel po takem utripanju je - za katero tržiÅ”ĆØe je bil narejen tvoj model. V eri globalizaccije se to kar premeÅ”a.
V Servisnem manualu so navedeni modeli T -za 220V in pa B in G za 230V, medtem ko je A model za 240V. Previsoke vrednosti na sekundarju lahko naredijo diagnostiko izven specifikacij.

VpraÅ”anje je, koliko volt imaÅ” v tvojem omrežju in kateri model je zaÅ”el k tebi. Razlike 220, 230 ali 240V na primarju le naredijo tisto razliko med toplim in vroĆØim.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwj245irsJ_rAhXokIsKHbFfD2sQFjASegQICRAB&url=https%3A%2F%2Fwww.vintageshifi.com%2Frepertoire-pdf%2Fpdf%2Ftelecharge.php%3Fpdf%3DYamaha-AS-2100-Service-Manual.pdf&usg=AOvVaw2UVjt-0iXp0szo3OtJbBlv
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaise17



Pridružen/-a: Čet Avg 2014 11:33
Prispevkov: 14
Kraj: KidriĆØevo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2020 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi

Na zadnji strani naprave je navedeno, da gre za Ā»evropskiĀ« model: 230V pri približno 50Hz (350W).

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2020 14:09    Naslov sporočila: Re: Yamaha A-S 2100 Odgovori s citatom

blaise17 je napisal/a:
Pozdrav!


1. Ob vklopu in izklopu aparata na desnem kanalu (v desnem zvoĆØniku) sliÅ”im blagi pok. To se mi zdi precej nenavadnoā€¦ Poskusil sem zamenjati zvoĆØnika, kable, terminala itd. vendar Ā»pokĀ« ostajaā€¦

2. OjaĆØevalec se precej zagreje. Po nekaj urah delovanja je že precej vroĆØ, ne sicer tako, da ne bi mogel položiti roke na ohiÅ”je, a vseeno dovolj, da si ga zaenkrat ne upam pustiti prižganega dlje. Vem, da je lahko to precej relativno, ker Ā»vroĆØĀ« lahko vsakemu pomeni kaj drugega, a naj dodam, da sem do zdaj imel kar nekaj spodobnih ojaĆØevalcev (tudi MOSFET) in se noben ni grel do te mere.

Med tem sem o tem povpraÅ”al tudi že nekaj (Yamaha pooblaÅ”ĆØenih) servisov in dal ojaĆØevalec na servis tudi Ā»izmeritiĀ«. Meritve niso izkazale nobene težave, nekateri povpraÅ”ani pa tudi menijo, da je Ā»vse to normalnoĀ«. Ima morda kdo kakÅ”ne (podobne) izkuÅ”nje z omenjenim ojaĆØevalcem? Tisti, ki se na to bolj spoznate, kakÅ”en je vaÅ” pogled na opisano? Je to res Ā»normalnoĀ« za ta (ali takÅ”en) integrirani ojaĆØevalec? Že v naprej hvala in LP


Glede tega, da se ojaĆØevalec precej segreje, sem se spomnil, da lahko pomeriÅ” porabo ojaĆØevalca z prenosnim vtiĆØnim Wat-metrom. Tvoja Yamaha ne bi smela imeti porabo v praznem teku veĆØ kot cca 50W. 50 do 60 Watov naj bi bila orientacijska vrednost. ĆØe je poraba v tem obmoĆØju, ne bi smelo biti niĆØ narobe, ĆØe pa bo poraba veĆØja, je lahko to vzrok za pregrevanje.
Jaz imam ojaĆØevalec Vincent sv-236mk, ki je poznan po tem, da ima veĆØjo porabo v mirovanju, ker deluje v A klasi do 10W na 8 ohmih. Pri Vincentu je poraba v praznem teku cca 110 Watov, ker pa je tudi temu primerna konstrukcija, veliki hladilniki, se hladilniki segreje do cca 40Ā°C.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2020 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nehajte, Å”e preden boste vse pokvarili. ƈe je prisoten pok takoj ob vklopu, en rele za dotiĆØni kanal ostaja zapikan, treba ga je menjati, kar je enostavno. Moral bi se odpreti Å”ele ĆØez par sekund po vklopu, takrat pa ni nobenega poka. UgaÅ”anje je obratno, ko izklopiÅ” napetost, najprej popusti rele in iznihavanja napetosti se v nadaljevanju ne sliÅ”ijo. Nastavljanje biasa z meritvami na 0R1 balastnem 5W uporu je dokaj nenatanĆØno, ker upor ni reda 1%.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe