Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ripanje cd-jev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 01:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mah, naložil sem programe na službeni raèunalnik, ki dela v Windows sistemu... In to Foobar2000, EAC, Flac, Win32dll (al kaj že) in Mp3tag... Preden sem uspel vse nastaviti, sem se skoraj dvakrat šel obesit. Potem sem prvo plato zripal ene petkrat, preden mi je prižgalo, zakaj mi vse daje le v Wav formatu in ne v Flac, tako kot je opisano. Pri Flac formatu je nekaj for, ravno tako so tule opisane nastavitve le za starejše verzije EAC-a in ne za to verzijo, mislim, da je beta 2 ali nekaj podobnega.

Ampak šel sem gledat nek album, ki sem ga dal dol z neta (ker je brezplaèen in legalno ponujen) in to v flac formatu, znaša pa nekje okrog 970MB... Sedaj pa gledam plošèo, ki sem jo pomotoma pretvoril v Wav in zanaša le okrog 760MB... Ali ni bilo reèeno, da je Wav skoraj dvakrat veèji kot Flac?
V èem je fora?
Pa še eno stvar mi prosim razložite: ali je možno iz raèunalnika predvajati v kakem standardu npr 24/69 preko USB na D/A pretvornik ali so to le sanje? Na D/A pretvorniku tudi z uporabo Foobara2000 gori le 44.1 standard...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 02:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
jebemti audiofill-a... Njega spremljam kot kako miss Venezuele... pa goltam njegove nasvete... on je kriv, da bom zripal celotno zbirko... matr raèun mu bom poslal za preživete ure ob raèunalniku...


Laughing Laughing Laughing

Vinylfan je napisal/a:

ampak, ko je govoril o EAC programu, pa o Foobar 2000, nisem vedel, da obstaja samo Windows verzija... torej kaj je ekvivalentno tem programom, èe uporabljaš Mac OS X?


Ripanje:
http://sbooth.org/Max/
http://www.macupdate.com/app/mac/23430/x-lossless-decoder

Predvajanje:
http://audirvana.com/
http://www.audiofile-engineering.com/fidelia/#
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 03:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:

Ampak šel sem gledat nek album, ki sem ga dal dol z neta (ker je brezplaèen in legalno ponujen) in to v flac formatu, znaša pa nekje okrog 970MB... Sedaj pa gledam plošèo, ki sem jo pomotoma pretvoril v Wav in zanaša le okrog 760MB... Ali ni bilo reèeno, da je Wav skoraj dvakrat veèji kot Flac?
V èem je fora?


Da ni dol potegnjeni album v flacu sluèajno 24/96 format. Te datoteke so dosti veèje od 16/44 datotek. Glede na velikost 970MB bi lahko bilo to, saj 16/44 albumi zasedejo tam nekje med 250 in 400 MB.

Wav je približno dvakrat veèji od flaca. Odvisno od uporabljene stopnje kompresije, ki jo nastaviš po želji.

Vinylfan je napisal/a:

Pa še eno stvar mi prosim razložite: ali je možno iz raèunalnika predvajati v kakem standardu npr 24/69 preko USB na D/A pretvornik ali so to le sanje? Na D/A pretvorniku tudi z uporabo Foobara2000 gori le 44.1 standard...


USB/SPDIF pretvornikov ki podpirajo 24/96, 24/192 format je na trgu kar nekaj. Recimo M2tech hiFace.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audiofill...
a je guma poèila, da si sestopil z trenažerja? madonca, ko te naslednjiè vidim na kakem sejmu te obesim... dokler nisem odkril tega foruma in tvojih zanimivih zapisov, sem živel dokaj lagodno in dolgoèasno življenje, zdaj pa spet po nekaj letih odkrivam toplo vodo v audiu...
Žal so èasi taki, da bo potrebno oèitno tudi tole digitaliziranje, da ne boš v dobi raèunalnikov "še vedno tipkal na tastar pisalni stroj"...
Hvala za pojasnila... Zdaj se lahko vrneš na kolo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LISAC



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:43
Prispevkov: 40
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno vprašanje imam, pa sem videl da se je na zaèetku teme pisalo o programu za ripanje CDjev EAC, ali se v tem EAC-ju da ripati glasbo iz diska na CD ali diska na disk, da zamenjaš format, npr. AUDIO v MP3 ali obratno? LP Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ĺ pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2012 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poèasi se bom lotil vseobsežnega ripanja z EACjem..

audiofill mi je nekoè nekdaj serviral EAC nastavitve.. zanima me, èe so še vedno aktualne ali je mogoèe nastal kakšen update, in predvsem, kje jih spet najdem, buèa pozabljiva lena?

Hvala vam za infote, soborci.. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://rip59.dk/EACFlac/EACFlacRipping.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ĺ pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

e hvala, klanjam se..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..leto kasneje ...

še kar eac za rip ali je kaj boljšega vzniknilo medtem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 14, 2013 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ĺ pilferderber je napisal/a:
poèasi se bom lotil vseobsežnega ripanja z EACjem..

... in predvsem, kje jih spet najdem, buèa pozabljiva lena?
Wink


Špil, hvala ti, ker si "èast, glas in stas" zastavil... (tudi zame)...
Wink

Ĺ e zmeraj:
ZZ & FF
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A obstaja kak program, ki ti preimenuje vse zripane datoteke v stilu številka skladbe/ime skladbe, èe imaš zripano z drugimi nastavitvami npr. ime izvajalca/album/številka skladbe... ali moraš jovo na novo ripat z novimi nastavitvami?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
A obstaja kak program, ki ti preimenuje vse zripane datoteke v stilu številka skladbe/ime skladbe, èe imaš zripano z drugimi nastavitvami npr. ime izvajalca/album/številka skladbe... ali moraš jovo na novo ripat z novimi nastavitvami?

lp


Brezplaèen Mp3tag dela èuda. Probaj.

Ne rabiš se obremenjevat s fiziènim preimenovanjem glasbenih datotek, škoda èasa in dela, pusti kot so. Dosti boljša varianta je tagiranje glasbenih datotek. Zgornji programèek to zelo dobro obvlada. Hitreje boš s taganjem pa še bolj uporabno je, saj v glasbene datoteke vnese informacije o komadu, albumu, izvajalcu, žanru, morebitnem komentarju in lahko potem išèeš/navigiraš po vseh teh parametrih, kar drugaèe samo s fiziènim preimenovanjem imena datoteke ne moreš. Škoda da nisi zadnjiè vprašal ko si bil pri meni, bi ti pokazal kako enostavno in hitro to gre.

Le probaj Mp3tag. V njem oznaèiš željeni album in pameten programèek iz amazona ali kod drugod (kakor paè izbereš) potegne dol komplet vse podatke in jih vnese v glasbene datoteke, pa še sliko ovitka albuma zraven dol potegne in rukne v isti direktorij kjer se nahaja album. Sliko ovitka imenuje folder.jpg, kar je ravno prav, saj to prepoznajo vsi streamerji, glasbeni strežniki in programi za predvajanje. Na tak naèin si na brzino u nulo poštimaš kolekcijo.

Res da pa tega ne moreš poèeti z WAV formatom saj ta ne podpira taganja. Okej z nekim namenskim softverom gre, ni pa generalno kompaktibilno. Ampak v WAV-u itak streama le tu in tam kdo, velika veèina v flacu in drugih kompaktibilnih formatih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljnkl



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nasvidenje

Nazadnje urejal/a ljnkl Pon Nov 18, 2013 14:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja lahko se tudi fizièno preimenujejo datoteke, kamot èe je volja in èas. No z vidika funkcionalnosti ko so enkrat u nulo poštimani tagi je to to, ni treba niè veè. Vsak kolièkaj streamer, glasbeni strežnik, program za predvajanje zna delat z njimi in prikazuje kaj piše v njih in ne fizièna imena datotek.

Ajd da lepše izgleda ko brskaš v raziskovalcu. Pa recimo za uporabo pri avtoradijih z usb vhodom kjer navesiš kljuèek in primitivno navigiraš med komadi po enega naprej/nazaj, pa par generacijah starih cd/dvd playerèkih z usb vhodom kjer si na tisti enovrstièni srovšni od ekrana tudi omejen na komad naprej/nazaj, tagov ti ne poznajo.

Zuluf recimo tole:

http://www.howtogeek.com/howto/21245/tag-and-rename-music-with-tagscanner/

http://onlinehelp.avs4you.com/AVS-Audio-Converter/Features/ModifyingTags.aspx

Pred tem pa vse stagat. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem ripal CD-je in pri enem CD-ju je ostalo na 1% enih 10 minut. Sem restartal PC in probal še enkrat in isto. Sem že mislil, da je nekaj narobe z pekaèem. Probam drug CD in dela B.P. Dam spet noter problematièen CD in spet isto. No potem sem videl v EAC-u, da je popravljal errorje. Po cca. 30 min je vseeno zripal CD. Zdaj ne vem ali je kaj narobe z originalom. Je pa CD èisto nov. Bom jutri probal kako ga bere CD player.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe