Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prvi gramofon
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matejp



Pridružen/-a: Čet Okt 2015 18:58
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 20:23    Naslov sporočila: Prvi gramofon Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Zadnja leta vse veĆØ ĆØasa namenim posluÅ”anju glasbe. Do sedaj sem jo posluÅ”al na CD-jih ali preko raĆØunalnika. Vse bolj pa mi diÅ”i obred in zven LP-ja. Kupil sem si prvo vinilko, gramofona Å”e nimam - enkrat je treba zaĆØeti; zato upam na kakÅ”en fin nasvet.
Star gramofon Dual, Thorens 166, 160, Å”e lepÅ”i Lenco l75 ali kaj drugega in zamenjati iglo. PloÅ”ĆØ ne bi uniĆØeval! Koliko stane obnova - ĆØiÅ”ĆØenje, novi kabli, nastavitev, itd.? Verjetno bi s ĆØasoma nadgrajeval.
Nov gramofon Rega ali Pro-ject ali kaj drugega?
Denarja trenutno ni prav veliko 200-300eur.
V prihodnje imam namen kupiti tudi boljÅ”i pred-ojaĆØevalec in zvoĆØnike; verjetno pa zaĆØnem s kabli za zvoĆØnike?; sedaj pa je stanje bolj klavrno ā€“ specifikacije:

OjaĆØevalec - Sony TA-FE310R
power at 4 ohms - 2 x 70 w
power into 8 ohms - 2 x 55 w
RCA - phono tuner aux cd tape1 / 2
Correction - bass, treble; Loudness; Sorce direct
Frequency response: 7 Hz to 70 kHz
Dimensions: 430 x 130 x 310 mm (B / H / T)
Weight: 5.5 kg
Inputs: CD, TUNER, PHONO, TAPE 1/DAT, 2/MD TAPE, AUX, front headphone

ZvoĆØniki - Jamo Cornet 175
Description:Number of Speakers : 3
Impedance : 4 Ohms
Power admitted : 90 Watts
Bandwith : 43Hz ā€“ 20kHz
Sensitivity (dB/W/m) : 90
Dimensions:210 x 800 x 285mm (Width x Height x Depth)
Weight:10kg

V naprej se vam zahvaljujem za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej moraÅ” ugotoviti, ĆØe je gramofon sploh za tebe. Glede na to, da nimaÅ” izkuÅ”enj s to tehnologijo, ti lahko reĆØem le eno: za vinilke moraÅ” biti natanĆØen tip ĆØloveka s perfekcionistiĆØnim odnosom do stvari. ƈe to nisi, pozabi. Ta tehnologija ne dopuÅ”ĆØa Å”lamparije.

Sam sem kot generacija kaset in Cdjev imel veliko problemov na zaĆØetku sooĆØanja s to tehniko. Na sreĆØo so prve ploÅ”ĆØe, ki sem jih posedoval bile slabo ohranjene in sem jih dobil zastonj, kajti zgodilo se je, da mi je vseskupaj padlo po tleh in tudi prvi gramofon je bil Å”enkana plastiĆØna j***a. Vendar ob tem se se uĆØil in nadaljeval svojo pot na viÅ”jem nivoju.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj:

Le kupi si gramofon za LP - imenitna zabava - in na nek naĆØin veliko veĆØ "dogaja" ob reprodukciji glasbe.

Kar se tiĆØe "absolutne" kvalitete, lahko na vseh forumih prebereÅ” milijone ocen "zlatih uÅ”es" avdiofilske scene Smile

Definitivno velja nesreĆØno pravilo - "veĆØ denarja - veĆØ muzike" - temu se ne moreÅ” izogniti Wink

Osebno sem zaĆØel z LP-ji konec 1970-ih,... pripotoval do imenitnih Kuzma Stabi/Stogi/Ortofon Mc20MkII - izposojenega (na dolgi rok) Oracle/SMEII/Ortofon sistema,... in potem 1983 kupil prvi CD Phillips CD100.

Po mojem mnenju imata obe tehnologiji svoji prednosti/slabosti

Predvajanje in posluÅ”anje LP-jev je dogajanje, ki zahteva od tebe veliko truda/znanja/xxx v vzpostavitvi ok sistema, nastavitvi glave/roĆØke, "se dogaja", "se vrti", vidiÅ” zadevo,... zvoj je imeniten - presenetljiv, kako se sploh lahko tako veliko informacij prenese iz "mehanike" v "elektroniko" in nazaj v akustiĆØno valovanje,... So pa problem seveda stare (vedno izrablljene) ploÅ”ĆØe,... z vsakim posluÅ”anjem, v principu malo slabÅ”e,... clicki-Å”umi,preskakovanja-itd-itd-itd.

Velika prednost je tudi dostop do imenitnih izvedb (ĆØe si za "klasiko") na LP-jih,....

CD-ji imajo - IMO - zelo ĆØist, izjemno dinamiĆØen zvok,... se ne "starajo" - posluÅ”aÅ” jih kolikokrat jih žaliÅ” (meni so te zadeve pomembne),...

mp3 in podobno je "total crap",...


Veliko veselja in uživanja v glasbi ti želim : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Oj:

Le kupi si gramofon za LP - imenitna zabava - in na nek naĆØin veliko veĆØ "dogaja" ob reprodukciji glasbe.

Kar se tiĆØe "absolutne" kvalitete, lahko na vseh forumih prebereÅ” milijone ocen "zlatih uÅ”es" avdiofilske scene Smile

Definitivno velja nesreĆØno pravilo - "veĆØ denarja - veĆØ muzike" - temu se ne moreÅ” izogniti Wink

Osebno sem zaĆØel z LP-ji konec 1970-ih,... pripotoval do imenitnih Kuzma Stabi/Stogi/Ortofon Mc20MkII - izposojenega (na dolgi rok) Oracle/SMEII/Ortofon sistema,... in potem 1983 kupil prvi CD Phillips CD100.

Po mojem mnenju imata obe tehnologiji svoji prednosti/slabosti

Predvajanje in posluÅ”anje LP-jev je dogajanje, ki zahteva od tebe veliko truda/znanja/xxx v vzpostavitvi ok sistema, nastavitvi glave/roĆØke, "se dogaja", "se vrti", vidiÅ” zadevo,... zvoj je imeniten - presenetljiv, kako se sploh lahko tako veliko informacij prenese iz "mehanike" v "elektroniko" in nazaj v akustiĆØno valovanje,... So pa problem seveda stare (vedno izrablljene) ploÅ”ĆØe,... z vsakim posluÅ”anjem, v principu malo slabÅ”e,... clicki-Å”umi,preskakovanja-itd-itd-itd.

Velika prednost je tudi dostop do imenitnih izvedb (ĆØe si za "klasiko") na LP-jih,....

CD-ji imajo - IMO - zelo ĆØist, izjemno dinamiĆØen zvok,... se ne "starajo" - posluÅ”aÅ” jih kolikokrat jih žaliÅ” (meni so te zadeve pomembne),...

mp3 in podobno je "total crap",...


Veliko veselja in uživanja v glasbi ti želim : MM


Glede mp3 formata.
Na neki slo spletni strani so vrhunsko posneti komadi v mp3 formatu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je na strani ProJect-a, a zberi vsaj 400ā‚¬, da dobiÅ” nivo, ki ti bo služil vsaj nekaj let, preden ti bodo apetiti zrasli.

ƈe kupujeÅ” vintage, ga ni nasveta, ki nadomesti ugodno priliko. Predvsem si oglej po spletu po ĆØem se prodajajo, potem boÅ” že sam presodil.

ƈe boÅ” rinil kamor rine vsa ĆØreda (Thorens ipd) te bodo oskubli. PoiÅ”ĆØi alternative, ker zna kak visok model japonca stati manj kot nizek model zveneĆØega imena. Tako se lahko dobi prave maÅ”ine za smeÅ”en denar.
V sedemdesetih se je najbolje prodajal Pioneer (PL112) ker je bil najcenejÅ”i ki je Å”e igral.. V spominu imam spodobne zvoke direct drive Pioneer iz zgodnjih osemdesetih, ki tudi ne stanejo kaj veĆØ kot 1o0ā‚¬ (PL400..).

Z razliko si kupi novo Grado glavo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju tako vsak, ki posluÅ”a ploÅ”ĆØe, posluÅ”a Å”e poleg CDje, saj zaradi pomanjkanja ĆØasa ne moreÅ” vsak dan posluÅ”ati gramofona. Pri meni pride gramofon na vrsto 2X tedensko, veĆØ mi ne znese.

Mp3 tudi meni ne odgovarja, ĆØeprav sem mlajÅ”a generacija. Tudi v avtu raje posluÅ”am originalni CD. Kar se staranja tiĆØe je pri vinilkah vse odvisno od ravnanja z njimi. Sem prepriĆØan, da lahko vinilka preživi tri generacije ljudi, medtem ko za CD tehnologijo Å”e ne vemo, kako dolgo lahko zdrži.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp



Pridružen/-a: Čet Okt 2015 18:58
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2015 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsem se iskreno zahvaljujem za nasvete.
Ogledal sem si nekaj oglasov preko meje v Italiji in na bolhi - v oĆØi pa mi je padel tale:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/thorens-td-318-mk2-gramofon-1300892441.html?aclct=1443804798

Jutri oz. ta teden ga grem pogledat. Kaj pravite?
Moram bit na kaj specifiĆØno pozoren: kako tih je, se enakomerno vrti 33, 45; roka lepo deluje, izgled (zapraÅ”en, zakajen)...?
In seveda lepo zveni.

V naprej se vam zahvaljujem za nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2015 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne ,318 je mimo model......preveĆØ povrÅ”ine in neobdelane na roĆØici

vzemi Rega gramofon,ti predvajajo vsaj približno tako kot so si zamislili producenti...

Rega je top, ali po Slovensko;:edini poŔten gramofon za 350 euro in naprej ,nov, szi odjemno dozo

vintage gramofon
stvar okusa....

ko sem post oddal deluje kot da sem post popravljal ali dopolnjeval,a ga nisem,torej a smo u zoni a ali u zoni b

https://www.youtube.com/watch?v=_TvDge63Iy8


Nazadnje urejal/a canyonn Pon Okt 05, 2015 00:13; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2015 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se je zaĆØel preporod vinila, so se stari Thorensi (vsaj model 150 ali 160) prodajali za 50ā‚¬. Zdaj ko se je tržiÅ”ĆØe malo spraznilo pa cene letijo v nebo.

Poleg tega ne veÅ” kakÅ”no je stanje glede olja, ležajev, ožiĆØenje roĆØke.... Je bilo kaj menjano in ĆØe, kdo je to servisiral?

Res je, da je ta model novejÅ”i kot zgoraj navedena, to pa s sabo prinese tudi nekaj dodatne elektronike, ki lahko povzroĆØa dodatne sitnosti.

Bi se kar strinjal, da so modeli serije 150 ali 160 boljÅ”i, ampak ĆØe nisi pripravljen vlagati dodaten denar, kot je bilo reĆØeno, prste proĆØ od starih Thorensov. VeĆØ o vseh serijah najdeÅ” tukaj:

http://www.thorens-info.de/html/modelle.html

Naj te ne premami AT95, gre za nizkocenovno glavo, ki sicer ni slaba, sam presodi glede na ceno -

http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-AT-95-E-Moving-Magnet-Tonabnehmer-Cartridge-/351215859368?hash=item51c618b6a8

Za malo veĆØ denarja dobiÅ” nov Rega RP1 ali pa kak ProJect...

Moje mnenje je, da je cena krepko navita.

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
ne ,318 je mimo model......preveĆØ povrÅ”ine in neobdelane na roĆØici

vzemi Rega gramofon,ti predvajajo vsaj približno tako kot so si zamislili producenti...

Rega je top, ali po Slovensko;:edini poŔten gramofon za 350 euro in naprej ,nov, szi odjemno dozo

vintage gramofon
stvar okusa....

ko sem post oddal deluje kot da sem post popravljal ali dopolnjeval,a ga nisem,torej a smo u zoni a ali u zoni b

https://www.youtube.com/watch?v=_TvDge63Iy8


mi ni vseeno,a kaj .....

https://www.youtube.com/watch?v=R0HmdB7OZnw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kake neumnosti klofate...kaj je bilo? , "bilo pa proÅ”lo"....tudi EMTje so nesli na smetiÅ”ĆØa ali domov...zadnji v Ljubljani je prodan za 1500 euriĆØa (Bolha)...na Ebayu so 9000...da o platah sploh ne govorimo...kake so pa danes cene?...
stanje olja, ležajev, ožiĆØenja?...kaj se hecate?...a je to rocket science?...no ja, ĆØe ni lih bil v kaki Venecijanski kleti pod morjem 30 let...
@matejp@, a si sploh prebral kako temo, kjer smo doktorirali na gramofonih in roĆØkah?...zapelji se do kakega prodajalca, mogoĆØe se boÅ” kaj veĆØ nauĆØil...da ne reĆØem da imamo v bližnji okolici celo dva resna proizvajalca gramofonov...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 09:22    Naslov sporočila: Re: Prvi gramofon Odgovori s citatom

brez veze

Nazadnje urejal/a uroÅ” Sob Okt 24, 2015 23:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
stanje olja, ležajev, ožiĆØenja?...kaj se hecate?...a je to rocket science?...no ja, ĆØe ni lih bil v kaki Venecijanski kleti pod morjem 30 let...


Ne ni rocket science, je pa treba olje kupit, menjava po 30-ih letih je najbrž na mestu, ležaje v vsakem primeru pregledat, pri roĆØki nastavit...ĆØe niĆØ drugega spet nekaj denarja...

...in tako malo po malo, pa se najde denar za nov gramofon...

Citiram:
tudi EMTje so nesli na smetiÅ”ĆØa ali domov...zadnji v Ljubljani je prodan za 1500 euriĆØa (Bolha)...na Ebayu so 9000...da o platah sploh ne govorimo...kake so pa danes cene?...


Govora je bilo o Thorensu 180mkII, ti pa navajaÅ” EMT-je???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kje je bilo govora o Thorensu 180?...ne vem sploh kateri model je to...EMT sem omenil samo kot primerjavo cen danes in 10, 20 let nazaj ko so romali na smetiÅ”ĆØe...pa Thorensi tudi...
kolk olja pa je treba?...4 litre?...

ma ti to govoriŔ iz lastnih izkuŔenj ali kar tako?
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp



Pridružen/-a: Čet Okt 2015 18:58
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!
Ponovno vsem najlepŔa hvala za nasvet.
Torej,
po vsem navedenem sklepam:
- da imajo Thorensi navite cene, ker so IN - in je res da:
- so japonci s tistih ĆØasov za isti denar oz. Å”e malo cenejÅ”i rabljeni tudi zavidljive kvalitete; in je res da se rezervne dele težje dobi za japonce kot Thortense in ostale Å”vicarje;
- ja ta Thorens 180 je rabljen - ima glavo - ne povsem novo AT, ki ni najboljŔa (hvala za opozorilo); ter
- olje, ležaji... in cel doktorat finomehanike katere nimam v malem prstu, ki nanese predvidevam vsaj Ŕe polovico, torej 100 do 150 eur.

Se pravi da je najbolje novega!
Eni pravijo Pro-ject, drugi Rega:
tega si ogledujem:

http://playroom.si/Rega-RP1-Gramofon

Je ta vredu? Al grem vseeno Thorensa 180 pogledat? Smile
Hvala vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe