Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova odjemna doza
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 17:28    Naslov sporočila: Nova odjemna doza Odgovori s citatom

Audio Technica AT 150 MLX ali Shelter 201?

Namen mi je preÅ”altati iz MC na MM. Neke hude cenovne razlike ni, je pa precej v tehniĆØnih podatkih. Je kdo kaj posluÅ”al eno ali drugo ali obe? Mnenje iz izkuÅ”enj prosim, ne iz spleta ali revij, tudi druga imena me ne zanimajo.

lp


Nazadnje urejal/a GoldProf Čet Jan 28, 2016 19:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 18:06    Naslov sporočila: Re: Nova odjemna doza Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Audio Technica AT 150 MLX ali Shelter 201?

Namen mi je preÅ”altati iz MC na MM. Neke hude cenovne razlike ni, je pa precej v tehniĆØnih podatkih. Je kdo kaj posluÅ”al eno ali drugo ali obe? Mnenje iz izkuÅ”enj prosim, ne iz spleta ali revij, tudi druga imena me ne zanimajo.

lp


LP
Nehvaležno je opisovat del gramofonskega sistema, ker so vtisi posameznih komponent lahko drugaĆØni na drugem sistemu, je pa lahko zelo podobno, ja vĆØasih pa popolnoma drugaĆØe, tudi polomija ...

AT je izredno natanĆØna, prebere vse od smeti do najfinejÅ”ega glasbenega materiala, je zelo dobra v 3D prezentaciji, hudo dobra v mikro in makro dinamiki, bi rekli po audiofilsko je bolj analitiĆØna ...
Shelter, nekateri pravijo, da je enaka Sumikotu (jaz Sumikota nisem probal ) je manj analitiĆØna z bolj polnim telesom in bolj muzikaliĆØno sredino podobno kot Grado s tem, da je vseeno natanĆØnejÅ”a od Grad_a ... ƈe kaj pove Shelter velja za tiste najbolj muzikaliĆØne odjemne doze sploh, seveda pri dražjih modelih veĆØ te smetane, tukaj jo je samo za pokuÅ”ino ...

Ni favorita, je odvisno kaj želiÅ”, kakÅ”na muzika, kakÅ”en gramofon-roĆØka, sistem kot celota... Ker imamo radi veĆØ od tega imamo potem tudi veĆØ odjemnih doz, malokatera pokrije vse, da ji ni alternative Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem pred nabavo nove odjemne doze in me zanima zakaj greÅ” iz MC na MM?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

classicaudio je napisal/a:
Tudi jaz sem pred nabavo nove odjemne doze in me zanima zakaj greÅ” iz MC na MM?

Med drugim sem zapisal: "druga imena me ne zanimajo". Ta dva primerka sodeĆØ po testih, naj bi se najbolj približala MC zvoku. ƈe pogledaÅ” specifikacijo AT150 in potem prebereÅ” kakÅ”en test ,vidiÅ”, da bi temu skoraj treba verjet. Potem Å”e primerjaj ceno in je vaba zanimiva. Isto je s Shelterjem. To je njihova edina MM, vse ostalo je MC. Med drugim je AT dal na svoj gramofon g. Peter M., Pear Audio. AT zna ustvarjat probleme glede skladnosti z roĆØko. Veliki statiĆØni cu in srednji dinamiĆØni, ĆØe je tako kot piÅ”e, potrebujeÅ” roĆØko kaÅ”nih 20g ef.mase.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
potrebujeÅ” roĆØko kaÅ”nih 20g ef.mase.

Lp


Za zanamce - da ne bo kdo napisanega vzel zares: kakŔnih 5-6 g pa res.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UroÅ”, ali lahko pokomentiraÅ”:
..ĆØe je tako kot piÅ”e, potrebujeÅ” roĆØko kaÅ”nih 20g ef.mase.


Podatki so za AT150, teža 8.3g, cu 10
Calculator je izraĆØunal 23.21g za srednjo vrednost resonance 9.5Hz.
ƈe je masa tako kot si ti napisal, je rezonanca 13.44 Hz. Idealno med 8-12.
lp


Nazadnje urejal/a GoldProf Ned Jan 31, 2016 18:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na hitro, se mi mudi:

AT meri komplianso pri 100Hz - ne 10, kot je bolj obiĆØajno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
Na hitro, se mi mudi:

AT meri komplianso pri 100Hz - ne 10, kot je bolj obiĆØajno.

Prosim tvoj izraĆØun!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf ima kar prav okoli kompatibilnosti doze in roĆØice. Na roĆØici z ef. maso 5.5gr imam AT ML 150/OCC. Kot rezerva me je malce mikala tudi omenjena AT150 MLX. Od nekega tehnika pri AT sem dobil sledeĆØ odgovor:

"The AT-150MLX is a different cartridge. Much lower compliance (10 versus 24 ) so it will sound quite different and probably not a good match for your arm.
The AT-150 50 anniversary sounds quite like your old OCC model, this is a very good sounding cart."

150MLX je pravzaprav v pražnje obleĆØena zimzelena ML440.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:

Podatki so za AT150, teža 8.3g, cu 10
Calculator je izraĆØunal 23.21g za srednjo vrednost resonance 9.5Hz.
ƈe je masa tako kot si ti napisal, je rezonanca 13.44 Hz. Idealno med 8-12.
lp


Podatki niso
cu = 10

Podatki so:

Dynamic Compliance
(x 10-6 cm/dyne, 100Hz) 10.0


Kako se to prevede v obiĆØajen cu, je vpraÅ”anje, je pa gotovo precej veĆØ kot 10.

S tem si nikoli nisem razbijal glave, ker se mi ni bilo treba - prepriĆØan sem, da ĆØe danes uporabljaÅ” neke normalne glave na nekih normalnih roĆØkah, ne boÅ” imel težav. Problemi so samo z dinozavrskimi dizajni.
Zdajle sem v iskalnik vpisal "cartridge resonance calculator"
in takoj dobil opozorilo:


Citiram:
Warning!
Assumes that the quoted cartridge compliance references 10Hz.
[Often (sadly) not published by manufacturers]


"There is one snag about it. The manufacturers of cartridges do not always state a useful value for C(ompliance). (It should be started at 10 Hz). Figures of C coming from Japan usually are measured at 100 Hz, so they should be multiplied by 1.5-2. Figures of C coming from USA often are static values, so they should be halved. Most figures of C coming from Europe are OK (stated at 10 Hz)"


ducar je napisal/a:
GoldProf ima kar prav okoli kompatibilnosti doze in roĆØice.


Ne bit hecen, no. AT150MLX na 20 g:)

ducar je napisal/a:
150MLX je pravzaprav v pražnje obleĆØena zimzelena ML440.


Ja, je nekaj zelo podobnega AT440MLa v veliko težjem ohiÅ”ju, ki je za danaÅ”nje normalne roĆØke (med 10 in 13 g) ob relativno visoki kompliansi malo nepraktiĆØno. NiĆØ dramatiĆØnega. Ampak na 20 g pa definitivno ne.

GoldProf je napisal/a:

Med drugim sem zapisal: "druga imena me ne zanimajo". Ta dva primerka sodeĆØ po testih


SodeĆØ po testih ... ĆØe boÅ” pogledal pa teste DV10x5 ali Ortofon 2M Black ali dražjih Nagaok, bodo pa to najboljÅ”e glave na svetu za podoben denar.

classicaudio je napisal/a:
Tudi jaz sem pred nabavo nove odjemne doze


OP oĆØitno noĆØe dodatnih nasvetov, @classicaudio pa lahko priporoĆØim AT440MLa, ker je veliko cenejÅ”a in zakon. Ali pa AT33PTG - ki je noro dobra in neverjetno boljÅ”a od sijajne AT440MLa.

SreĆØno pri izbiri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bit hecen, no. AT150MLX na 20 gSmile

Nisem napisal 20gr. Vsekakor pa veĆØ kot 6gr. 13gr pa kar in ĆØe je potrebno Å”e duÅ”enje roĆØice. Saj se vidi na bas membranah kaj jim dogaja.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, daj AT150MLX na 13g, pa povej, katera je resonanĆØna frekvenca.

AT440MLa, za katero se strinjava, da je precej enaka reĆØ kot 150MLX, samo da je nekaj lažja, na 11 g ef. mase recimo oĆØitno oscilira pri 9-10 Hz.

Zdaj pa poglej razliko v masi med 440 in 150 pa seŔtej 1 + 1.

Pismo, no, ste eni trmasti na tem forumu. Stvar bi lahko bila zakljuĆØena že ob ugotovitvi dejstva, da je OP raĆØunal resonanĆØno frekvenco v kalkulatorju za 10 Hz, medtem ko je kompliansa AT podana pri 100 Hz.

Ali pa ob vklopu malce kmeĆØke pameti, AT150MLX je relativno težka MM glava z visoko komplianso. Se pravi bo idealna na lahkih roĆØicah, in tudi OK na povpreĆØnih, recimo 11 g ef. mase - to bi rekel, da je kar maksimum.


Nazadnje urejal/a uroÅ” Pon Feb 01, 2016 11:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Laughing Ma kako lahko zakomplicirate vse skupaj Laughing
Ma za te stvari je treba imet obĆØutek, kaj je Audio Technica in v katero roĆØko sodi, je pa to tako, kot bi za na formulo 1 raĆØunali ali gredo "off road" gume gor Crying or Very sad

PS.:Ma ni problem samo roĆØka-odjemna doza je sinergija tudi z gramofonom... AT ne sodi na gramofone, ki imajo "romantiĆØno-topli" prizvok Wink
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Pon Feb 01, 2016 12:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ViŔji rang AT MM glavic ima zelo nevtralen, malce suh zvok, morda za miŔjo dlako slabŔo dinamiko in barvitostjo inŔtrumentov. To velja za stare ML150 do ML180 ter za novo ML150 ann..
Ajka, ajde da preberem katere MM AT na katere roĆØice in gramofone? RIAA in phono ampli pusti pri miru, da ne bomo priÅ”li do nokenvele in desmodronike!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
ViŔji rang AT MM glavic ima zelo nevtralen, malce suh zvok, morda za miŔjo dlako slabŔo dinamiko in barvitostjo inŔtrumentov. To velja za stare ML150 do ML180 ter za novo ML150 ann..
Ajka, ajde da preberem katere MM AT na katere roĆØice in gramofone? RIAA in phono ampli pusti pri miru, da ne bomo priÅ”li do nokenvele in desmodronike!


LP
"ObĆØutek" ne dobiÅ” od danes do jutri, tako, da Rolling Eyes Wink
PS.: Kaj misliÅ” s tem "slabÅ”o dinamiko", napram ĆØemu ?
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe