Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamerji itd
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja in ? Sploh pa Inous je predvsem server in ne strimer ali dac. Dober, ne pa edino zveliĆØaven. Vlogo igrajo trgovske pogodbe.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ja in ? Sploh pa Inous je predvsem server in ne strimer ali dac. Dober, ne pa edino zveliĆØaven. Vlogo igrajo trgovske pogodbe.

Lpm

Malo za Ŕalo, ...
Uvodno predavanje na medicinski fakulteti, profesor Å”tudentom reĆØe:
- zdravnik mora znati dobro opazovati in predvsem mora imeti dober želodec. Sedaj boste eden po eden priŔli sem in ponovili kar bom sedaj pokazal:
- tukaj v posodi imam žolĆØ in bom pomoĆØil prst in ga obliznil.
Sedaj pa eden po eden..
- ja - reĆØe profesor na koncu - moram priznati da imate vsi dober želodec. Opazovati pa ne znate - jaz sem pomoĆØil sredinec in obliznil kazalec ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ja in ? Sploh pa Inous je predvsem server in ne strimer ali dac. Dober, ne pa edino zveliĆØaven. Vlogo igrajo trgovske pogodbe.

Lpm

NajnovejŔi izdelki podjetja Innuos: Pulse mini, Pulse in Pulsar so streamerji in to izvrstni. Model mini ima vgrajen DAC, ki baje zveni bolje kot tisti v Eversolo, Pulse in Pulsar pa DACa nimata. Prva dva sem testiral v svojem sistemu.
Serverji so bili Zen*
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo zasledil kak streamer, ki podpira alexo? Heos ziher ne Ŕpila na podlagi komand alexe...
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wiim pro (plus) naj bi:
https://www.wiimhome.com/wiimpro/overview
Plus naj bi imel po meritvah zelo spodoben dac, osnoven bolj tako tako, digital out je pri obeh enakā€¦ OS zelo pohvaljen z redno podporo/posodobitvami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Bom probal tole. Glasovno upravljanje se mi zdi korak naprej.
Heos je problematiĆØen, ker kao ne ponujajo skilla za naÅ”e podroĆØje in pol moraÅ” bit ultramaher da to zaobideÅ”.... Tole je pa naprava, ki bi morala biti ĆØisto neodvisna in vseeno podprta.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dražji a verjetno tudi precej boljŔi je pa Bluesound Node.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://youtu.be/wMIxX_SbtKU?si=B25_dwQxynHOUCSg&t=701

Mene dac ne zanima, je pa zanimivo, da naj ne bi niti po tem zaostajal za Bluesoundom, po besedah tega tipa... Kar se pa kvalitete strimanja tiĆØe pa že nek skviz iz leta xx deluje enako kot karkoli drugega zdaj.
Dodano vrednost mi predstavlja glasovno upravljanje, vse ostalo imajo tudi precej stari strimerji. Baje ima tale wiim dober software. Za 150 eur bo vsekakor dobro nadomestil skviza, ki sicer po 10ih letih Å”e vedno dela bp. ƈe uspejo Å”e glasovne komande bo pa kar kul. To da ne rabiÅ” vstajat, iskat daljinca... nekako ĆØloveka poleni Smile Alexa dobro posluÅ”a in zadevo lahko prižgeÅ” tudi iz druge sobe, ne rabiÅ” brskat... ne vem en korak naprej je spet po dolgem ĆØasu.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PoroĆØaj prosim kako se obnese. Mene tudi mika ravno zaradi vseh možnih razliĆØnih naĆØinov uporabe. Dodaten plus je, da ima tudi digital passthrough, tako da se preko njega da routati tudi npr. zvok s TVja (ali paĆØ bilokaj drugega) ĆØe ima kdo DAC z manj vhodi. Edini minus je, da nima USB izhoda (Bluesound Node ga ima ampak je baje bolj slab zvokovno)ā€¦
Evo Å”e meritve - kot reĆØeno tako tako analogni performans, zelo pohvaljen digitalni del: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-pro-review-measurements-streamer.42300/
P.S.: trenutno je zelo dober Black Friday deal na Amazonu (omenjenih ~150 za verzijo z daljincem)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Za 150 eur bo vsekakor dobro nadomestil skviza


gwb je napisal/a:
P.S.: trenutno je zelo dober Black Friday deal na Amazonu (omenjenih ~150 za verzijo z daljincem)


Wiim pro (z daljincem) ali Wiim pro plus?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navaden pro z daljincem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
PoroĆØaj prosim kako se obnese. Mene tudi mika ravno zaradi vseh možnih razliĆØnih naĆØinov uporabe. Dodaten plus je, da ima tudi digital passthrough, tako da se preko njega da routati tudi npr. zvok s TVja (ali paĆØ bilokaj drugega) ĆØe ima kdo DAC z manj vhodi. Edini minus je, da nima USB izhoda (Bluesound Node ga ima ampak je baje bolj slab zvokovno)ā€¦
Evo Å”e meritve - kot reĆØeno tako tako analogni performans, zelo pohvaljen digitalni del: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-pro-review-measurements-streamer.42300/
P.S.: trenutno je zelo dober Black Friday deal na Amazonu (omenjenih ~150 za verzijo z daljincem)


Je analogni del slab tako v vhodu kot v izhodu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, oboje je precej povpreĆØno.
Pro Plus ima, vsaj kar se tiĆØe meritev (subjektivna ocena je paĆØ stvar posameznika), odliĆØen analogni izhod in pa Å”e vedno razmeroma povpreĆØen vhod (ampak malenkost boljÅ”i kot ne-plus)ā€¦
Edit: na kratko - ĆØe je namen uporabe z zunanjim dac-em je za kupit ā€œnavadenā€ pro (digitalni performans je enak pri obeh), ĆØe brez zunanjega dac-a pa Pro Plus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem Bluesound Node N130.
Njegov dac je bolj slab... jaz sem ga uporabljal samo kot streamer na zunanji dac (Denafrips Ares II). Ampak sem potem vzel raje Ifi Zen Stream ...
Je v kombinaiciji z Ares II zvenel precej boljŔe.

VeĆØina tudi te Wiim Pro uporablja v povezavi z zunanjim DAC-em.

ƈe hoĆØeÅ” dobro zveneĆØo "all in one" zadevo (streamer/dac), moraÅ” dati kar konkreten denar, da je dac soliden. Å e v Lumin D3 je dac tak tak...
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Navaden pro z daljincem.
Potem ni niĆØ posebno ugoden, ker je to redna cena...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe