Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zujanje/brumanje Genius zvoĆØnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 18:52    Naslov sporočila: Zujanje/brumanje Genius zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Na pomoĆØ,

v pisarni doma sem leta uporabljal ultra poceni namizne kitajske aktivne zvoĆØnike. Å e niso bili tako ultra slabi, kot so bili ultra poceni. Zadnje ĆØase so mi zaĆØeli zujati/brumati, in to ne glede ali so bili vklopljeni ali ne, zadosti da so bili samo prikljuĆØeni na Å”trom. Tako lepo, nežno, da mi gre ravno prav na živce ko imam resno delo in noĆØem glasbene podlage. Saj, ĆØe bi zujanje nehalo ob izklopu na knof bi jih paĆØ izklapljal, ampak iz Å”troma jih pa res ne mislim stalno dajati.

Zadevo sem razdrl in... nisem elektrotehnik. Smile

Takole zgledajo od znotraj:











Kako bi se zadeve lotil? KakÅ”en kondelc bi že zamenjal, ĆØe je fuĆØ trafo (predvidevam da je to oni HONKWANELECTRICSHENZEN) Smile in se kje dobi kakÅ”en ekvivalent za male denarje bi ga tudi precinil.

Ali pa vseskupaj zabriÅ”em v smeti? Saj kakÅ”ne posebne Å”kode res ne bo, ampak po svoje so mi dobro služili in ĆØe bi bilo popravilo poceni bi se ga lotil.

Prosim majstre za nasvet.

Hvala, Blaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Schtromar



Pridružen/-a: Pet Mar 2015 18:40
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster nisem, ampak malo prelotat vsega skupaj nebi Å”kodilo... A brni zvoĆØnik al trafo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je zadeva v letih, potem je velika verjetnost, da se je osuÅ”il kak elektrolit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Å”tromar: kako sprobam ĆØe zuja trafo? Odlotam trafo s PCB-ja, zaÅ”ĆØitim odvodne kable z vrstno sponko in priklopim na Å”trom?

@robi: elektroliti, to misliŔ one kondelce na PCB-ju? To menjam? To bi že, pomojem so kje pri npr. Farnellu par evrov po komadu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Schtromar



Pridružen/-a: Pet Mar 2015 18:40
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
@Å”tromar: kako sprobam ĆØe zuja trafo? Odlotam trafo s PCB-ja, zaÅ”ĆØitim odvodne kable z vrstno sponko in priklopim na Å”trom?


MogoĆØe odlotaÅ” zvoĆØnik pa uÅ”tekaÅ” za par sekund ampak safety 1st. ƈe pa ni trafo bi pa res probu zamenat kondenzatorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe brum prihaja iz zvoĆØnika, bo treba zamenjat kondenzator 1, mogoĆØe tudi 2 in 3. seveda bi bilo dobro pomerit tudi diode (oznaĆØene v krogu), ĆØe je sluĆØajno kakÅ”na prekinjena ali mogoĆØe v slabem stiku na vezju - polotati spoje.


ƈe brenĆØi trafo, boÅ” tudi lahko ugotovil, saj imaÅ” odprto Å”katlo in ne bo težko sliÅ”at od kod prihaja zvok.

lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moje razmiÅ”lanje ,ĆØe nisi od foha....niĆØ kaj dosti ne ĆØaraÅ” po tem (ker se veĆØkrat naredi veĆØ Å”kode kot koristi),neseÅ” k mojstru in to poceni zrihta...ĆØe je predrago kupiÅ” novo itak si napisal,da je odslužilo namenu...
ĆØe rabiÅ” Å”tevilko dobrega mojstra mi javi na zs..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 00:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
moje razmiÅ”lanje ,ĆØe nisi od foha....niĆØ kaj dosti ne ĆØaraÅ” po tem (ker se veĆØkrat naredi veĆØ Å”kode kot koristi),neseÅ” k mojstru in to poceni zrihta...ĆØe je predrago kupiÅ” novo itak si napisal,da je odslužilo namenu...
ĆØe rabiÅ” Å”tevilko dobrega mojstra mi javi na zs..


Se strinjam. RenesanĆØni ĆØlovek je mrtev, oziroma: v kapitalizmu naj vsak dela tisto kar najbolje zna in naj ne Å”uÅ”mari. PreveĆØ. Smile

Ampak ker kakÅ”ne posebne Å”kode ne bo... in ker kaj odlotat/prilotat vseeno znam... in ker sem prejel dokaj natanĆØna navodila (diode bo pomeril fotr, ki pa je od foha)... naj bo to izjema, ki potrjuje pravilo.

Hvala vsem za pomoĆØ. Jutri bom najprej ugotovil od kje izhaja brum. ƈe bo iz trafota, bo zadeva verjetno za v smeti. Ali paĆØ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem preveril - trafo je. Prav vibrira.

Kaj ĆØem zdaj? Poskusim lahko podložiti/duÅ”iti z bitumenskimi paneli. Pravzaprav sem itak mislil z njimi oblepit celo notranjost, ker imam par ploÅ”ĆØ viÅ”ka od drugega DIY projekta, ki mi leži na duÅ”i že kakÅ”no leto. (sori @mestnipu) Smile

Ali se takle trafo 14.5V/800 mA AC/AC dobi kje za zmerne denarje, recimo 20 eur?

Mi lahko kdo sugerira kaj iz Farnellovega ali IC kataloga? Nekaj sem brskal, pa se ne znajdem najbolje - moje znanje je omejeno na naroĆØanje kondelcev.

Hvala, B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko narediÅ” dvoje, skoraj zastonj...

Montiraj ga na gumi podložke, ena spodaj ena zgoraj, ampak je vijak zelo kratek, tako da bo težava, ĆØe je vijak fiksen in ga ne moreÅ” zamenjat z daljÅ”im.

NamoĆØiÅ” trafo v nek lak, lahko je za parket ali kaj podobnega, za nekaj ĆØasa, lahko uro dve, in ga nato obesiÅ”, da se posuÅ”i. To bo fiksiralo navitje, in zmanjÅ”alo vibracije.

Trafo iz Farnell, to bo drago... Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tak trafo zalit bi lahko bil tale
http://www.ic-elect.si/b2c/trafo-16va/trafo-15v-16va-zalit-1-07a.html
bi bilo treba malo improvizirat z montažo.
Ali pa pokliĆØi Hit elektroniko, da ti navijejo toroidnega, tudi ne bo ĆØez 20evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jacoby:
Evo, hvala, to sem rabil - quick 'n dirty fix Smile

In ostalim tudi - kondenzatorje bom menjal, za vsak sluĆØaj, diode tudi preveril.

Pa Å”e z bitumen paneli malo oblepil, pa menjal žiĆØke od ampa do zvoĆØnika, na obeh. Samo Å”e cajt najdem.

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden greÅ” menjat trafo, pomeri, kak tok vleĆØe vezje. Morda se je le ta poveĆØal zaradi kakega kratkega stika in je trafo zelo obremenjen, zato brni. Ker da bi ĆØez ĆØas zaĆØel sam od sebe brneti, se mi Å”e ni zgodilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jože, @robi, hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe