Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Naprava podpira tidal connect(nuprime wr2), raĆØunalnik in streamer sta na istem omrežju. Tidala preko raĆØunalnika Å”e nisem imel povezanega. Sem gledal malo nastavitve compa pa mi je ĆØudno da spotify dela normalno tidal ne

To, da ti deluje na Spotify, nima nobene zveze z delovanjem Tidala.

Tvojega streamerja ni na Tidalovem seznamu podprtih naprav:
https://tidal.com/supported-devices?filter=tidal-connect
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni mi pa jasno nekaj... Zakaj želiŔ s kompa predvajat v streamer/dac? Preverjeno je zvok direk s streamerja v dac neprimerno boljŔi kot predvajan s kompa v dac.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
dule80 je napisal/a:
Naprava podpira tidal connect(nuprime wr2), raĆØunalnik in streamer sta na istem omrežju. Tidala preko raĆØunalnika Å”e nisem imel povezanega. Sem gledal malo nastavitve compa pa mi je ĆØudno da spotify dela normalno tidal ne

To, da ti deluje na Spotify, nima nobene zveze z delovanjem Tidala.

Tvojega streamerja ni na Tidalovem seznamu podprtih naprav:
https://tidal.com/supported-devices?filter=tidal-connect


Hvala za tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ni mi pa jasno nekaj... Zakaj želiŔ s kompa predvajat v streamer/dac? Preverjeno je zvok direk s streamerja v dac neprimerno boljŔi kot predvajan s kompa v dac.


Zakaj? Ker sem si pred ĆØasom nabavu nov raĆØunalnik pa probavam v tej smeri mal. Kot vidim da se bo treba držat mobilnih naprav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je nekao tako, kot bi recimo basket namesto prek tv vmesnika želel na vsak naĆØin gledat prek streama na raĆØunalniku, ki je povezan s tv-jem. Tako nekako.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorG



Pridružen/-a: Tor Avg 2020 14:28
Prispevkov: 11
Kraj: Menges

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Samo zanima me ali menite, da je v teh platformah in tem naĆØinu posluÅ”anje res karkoli dobrega za ustvarjalce?

Direct quote from the official page of Mr. Peter Frampton?
" For 55 million streams of 'Baby I love Your Way', I got $1,700 dollars. I went to Washington with ascap last year to talk to lawmakers about this. Their jaws dropped and they asked me to repeat that for them."
Folks, as much as spotify and other help people discover bands and bering them music that they might never have heard, they are also exploiting and ripping off the very same bands. Should you stop using them? Probably not gonna happen. Should you write to them and tell them to cut a fairer deal with the odious record companies that ratted us out in the first place? Yeah, we should. What if millions of people "complained"?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno je, ali pa Å”e niso ugotovili da ni. ƈe ne, ne bi nihĆØe ponujal glasbe na teh storitvah.

To se mi zdi sicer malo, ampak ne vem koliko recimo dobijo od radia. MogoĆØe je drugje samo tako netransparentno da ne vedo koliko so jih ogoljufali.

"55 million streams" bi lahko pomenilo da nekdo kupi CD in ga 55 millionkrat posluŔa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BorG je napisal/a:
Pozdravljeni.

Samo zanima me ali menite, da je v teh platformah in tem naĆØinu posluÅ”anje res karkoli dobrega za ustvarjalce?

Direct quote from the official page of Mr. Peter Frampton?
" For 55 million streams of 'Baby I love Your Way', I got $1,700 dollars. I went to Washington with ascap last year to talk to lawmakers about this. Their jaws dropped and they asked me to repeat that for them."
Folks, as much as spotify and other help people discover bands and bering them music that they might never have heard, they are also exploiting and ripping off the very same bands. Should you stop using them? Probably not gonna happen. Should you write to them and tell them to cut a fairer deal with the odious record companies that ratted us out in the first place? Yeah, we should. What if millions of people "complained"?

LP

natanko to je povedno v intervjuju z Marcom Lincetto-m (Ŕef založbe Velut Luna), ki ga je posredoval Sir Oliver.
Ta založba ima tako LP kot Cd produkcijo in toĆØno ve, koliko se kje zasluži. Ni ĆØudno, da so padle dol ĆØeljusti advokatov Petra Framptona kako malo ima od 55 miljonov ogledov. ƈe Lincetto kritizira stream iz pozicije glasbenika, potem mu gre verjeti.
Res je streaming kao demokratiĆØen a kaj ko je manipuliran in kot novinec ne prideÅ” v ospredje, najdejo te samo ĆØe vedo kaj iskati.
Nikoli ni bilo lahko - je pa zato danes možno uspeti z idiotskim glasbenimi videi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To "izkoriÅ”ĆØanje" glasbenikov ima vedno dve plati zgodbe ampak ja, ubogi glasbeniki Å”e za vodo nimajo baje...

TIDAL gives 10% of your $20 monthly subscription directly to your most-streamed artist of the month.

ƈe je že ravno o Tidalu govora.

Dober ĆØlanek na to temo plaĆØil, sploh zadnji odstavek
https://faroutmagazine.co.uk/music-streaming-best-alternatives-support-artists/

Zgornji podatek v eni prejÅ”nji objavi glede koliĆØini streamov 55mio/1700$ izplaĆØila nikakor ne more držati po javno dostopnih podatkih. ...pa tisti podatek je iz leta 2018 btw. Kaj se je takrat Å”telo za stream nevem ali je to sekunda predvajanja ali minuta ali celoten komad. Beleži se sigurno podatek ko ga strežnik zgolj zabeleži že prvo sekundo, posluÅ”alec pa že naslednjo sekundo lahko gre naprej.

Glede podpore glasbenikom pa seveda, podpira se jih lahko na mnoge naĆØine, tudi z obiskom koncertov. ƈez mesec in pol bo Diana Krall nastopala v Mehiki, karte so tudi po 2.000ā‚¬/kos, nihĆØe nikomu ne brani da se je ne gre tja podpirati, da ne životari od streamov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe,
nisem niti advokat niti borec, samo komentiral vsebino ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2023 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hehe, ma daleĆØ od tega da bi se tudi jst za koga boril, sploh pa ne za korporacije. Zgolj me motijo enostranski pogledi ter zgolj en ozek zorni kot na zadeve, ki lahko izkrivi marsikaj pri zgodbah.

https://tidal.com/track/45222067
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2023 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nasi estradi si baje vsi ne morejo privosciti kokaina. Tko da neki mora bit narobe s tem tidalom Laughing
Po moje bodo moral natrimat algoritem...

Bluzite brez veze. Pri nas majo nekateri glasbeniki ugrabljen sazas in si talajo, mladi ne pridejo zraven, tlle pa secirate. Take pizdarije k pr nas ziher ni.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterca



Pridružen/-a: Tor Nov 2013 14:20
Prispevkov: 33
Kraj: Žabjek

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi romi dobro živimo od glasbe.
PlaĆØila so redna, solarna - po principu pare na sunce.
Stanovski kolege civili, so vsi zasedeni vsaj leto dni vnaprej.
ƈe je to kriza, naj potem Å”e traja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2023 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dobr to je drgaĆØ. Estrada si želi dostop do kokaina. Dnevno. To pa ni poceni Smile
Ni to stotka na ĆØelo pa sviraj Smile
Algoritmi hitro pregorijo.
Pri nas je to bolj že 10 let naredil niĆØ pa Å”e vedno kaplja bogato. Tako bi mogli tut na tidalu naredit. D dobijo eni, tisti ta pravi naÅ”i Laughing
Šele pol bi Ŕli mi to posluŔat Tidal... prej pa naj Ŕe mal poŔtimajo.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 23, 2023 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prihaja konkurenca

https://www.theverge.com/2023/9/21/23884577/spotify-supremium-lossless-audio-tier-code?fbclid=IwAR339V1AVZdsaizDuzMpGeZ0F0UvgQFfPplo8Ge902AhKi52q7FwMuhP4bc
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Naslednja
Stran 25 od 27

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe