Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ToĆØno tako, založbe in ostale pijavke so prisesane na sistem pa ali se prodaja lp, cd ali pa se prodaja stream prek streaming servisa. Kdor misli da je edino in le streaming service ožemanje izvajalcev ima precej globoko glavo v pesku.
ƈudno da nihĆØe ne izpostavi, da v streaming servisih imajo dokaj neznani umetniki iz malih državic možnost priti do posluÅ”alcev, kar je v ostali prodaji dejansko nemogoĆØe brez vložkov v marketing ipd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:

...
ƈudno da nihĆØe ne izpostavi, da v streaming servisih imajo dokaj neznani umetniki iz malih državic možnost priti do posluÅ”alcev, kar je v ostali prodaji dejansko nemogoĆØe brez vložkov v marketing ipd


Ravno to se mi zdi ena od pomebnih prednosti. Å e nikoli ni bilo lažje priti do dobre glasbe, ki je ne promovirajo "veliki". V ĆØasu pred streaming storitevami ali youtuba to skoraj ni bilo mogoĆØe. Dobre glasbe je danes zelo veliko (morda veĆØ, kot kdajkoli prej), le v vsej goÅ”ĆØavi jo je težje najti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav. Ali je kateremu uspelo integrirati tidal z foobarom2000?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Right-fi

Ma streaming je zakon. Koliko izvajalcev sem "odkril" na ta naĆØin. Edino logaritmi so nekam zblojeni Confused Vsakokrat mi Tidal kot nove albume ponuja 70% brezveznega trasha ala new age rap in podobno, a tega nikdar nisem posluÅ”al. Tako da nekaj oĆØitno skuÅ”ajo forsirat.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 19, 2023 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lep pozdrav. Ali je kateremu uspelo integrirati tidal z foobarom2000?

Za neposredno "live" integracijo ne vem.
Poznam pa delujoĆØo opcijo integracije Tidala s Foobarom posredno preko protokola UPNP:
1. Na Foobar namestiÅ” "UPnP/DLNA Renderer, Server, Control Point" plugin. Od tega trenutka je Foobar na voljo kot UPNP renderer.
2. Na Andorid/IOS mobilni napravi uporabiÅ” program mConnect (samo za Andorid obstaja tudi podobna aplikacija BubbleUPNP), ki ima vgrajen Tidal plugin (nisem siguren, ĆØe je na voljo tudi v brezplaĆØni verziji obeh programov). IzbereÅ” Foobar kot destinacijo, kamor naj program streama, kot vir izbereÅ” Tidal (prvikrat se moraÅ” v Tidal prijaviti) in izbereÅ” želeno glasbo. Glasba se predvaja preko Foobara na PCu. Ker gre za protokol UPNP, mobilni napravi nimata nobenega vpliva na kakovost zvoka, le-ta je odvisna od PCja in nastavitev v Foobaru.

PriporoĆØam program mConnect, ker ima bolj prijaznen Tidal vmesnik.
Edina omejitev je, da Tidal predvaja v kvaliteti najveĆØ 24/48kHz, kar pa predstavlja omejitev samo za naroĆØnike Tidal hifi+.

Program v glavnem uporabljam za streamanje datotek iz NASa na DAC. V tem primeru brez težav streama tudi komade v 24/192.



Zgornji sliki prikazujeta uporabo Tidala v aplikaciji mConnect na mobilnem telefonu, spodnja slika pa prikazuje predvajanje istega komada preko Foobara na Windows laptopu.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Pon Avg 21, 2023 09:12; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2023 01:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal malo forumaÅ”ev prepozna tvoj visoki nivo obvladanja prenosov signala do zvoĆØnika. Å e posebej radodarno pa deliÅ” to znanje. Vidim, da je tudi tvoja Cantata s temi nastavitvami postala polnokrvna spremljevalka, videl sem tudi ASIO driver zanjo. Pa recimo, da manjka native DSD, ki gre v tem primeru DoP, je pa resnica, glasbe, ki jo midva posluÅ”ava, ni bilo in Å”e dolgo ne bo v DSD formatu. Ta obravnavana Dianina ploÅ”ĆØa je sicer bleÅ”ĆØeĆØa bomba DSD formata, pa ni veliko tega. Zelo cenim mnenje recenzenta, ki je rekel, da bi si pri posnetkih edino želel nepotvorjenega podatka, kako in v kateri format je bilo v originalu digitalizirano, ne kako so z upsamplanjem zmrcvarili in popeglali posnetek. Pa Å”e nekaj je jasno, vsi mikrofoni so z analognim kapselnom, za njim stoji neki neimenovani ADC in to pretvarja. Tudi ta hudi (Sennheiser e85, Shure SM58, Electro Voice N/D767a in Neumanni, RØDEti, AKGji in RCAji)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2023 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem opazil, da streamer DMP A6 že ĆØakalno vrsto kaže ali bo predvajan flac ali mqa kodiranje. To je vidno v njegovem Tidal appu in ne v original Tidalovem appu. In to je vidno na phonu/tablici, na sami napravi ne Smile.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2023 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Govora je bilo o multinacionalkah, da je treba plaĆØevat... Ni treba, spotify je zastonj.
ƈe plaĆØujeÅ” tidal pa res ne rabiÅ” upoabljat kaj drugega.


Ta zastonj Spotify ima take omejitve pri naĆØinu izbiranja glasbe, da ga ne trpiÅ” dolgo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2023 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Govora je bilo o multinacionalkah, da je treba plaĆØevat... Ni treba, spotify je zastonj.
ƈe plaĆØujeÅ” tidal pa res ne rabiÅ” upoabljat kaj drugega.

ƈe bi posluÅ”al kaj stric pravi, bi ugotovil da je plaĆØevanje minimalen problem. Opozarja, da to ni 'demokratiĆØno' kot si mislimo, da uspeh ne gre po zaslugah ampak po diktatu upravljalca in njegovih odloĆØitvah kdo je tisti ki se bo omastil; da se glasbenikom tudi z visokimi ogledi ne da preživeti od donosa.
Skratka, glasbenik nima niĆØ od tega, publika pa je manipulirana.
To da plaĆØujemo storitev pa je popolnoma normalno, sicer morajo spuÅ”ĆØati reklame vmes.


No tudi brez reklam se da. Sveta pa ne bomo resili. Demokracijo si poglej samo na domaci grudi kako laufa.
Ta zadeva se da dobit dzabe. Za kvaliteto je pa se vedno najbolj ziher z domacega diska.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a mi lako eden razloži zakaj ko odprem tidal na raĆØunalniku(telefon,tablica deluje normalno) se ne morem povezati z streamerjem oz mi sploh ne ponudi te možnosti, ko to probam na spotify-u ni nobenega problema
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
a mi lako eden razloži zakaj ko odprem tidal na raĆØunalniku(telefon,tablica deluje normalno) se ne morem povezati z streamerjem oz mi sploh ne ponudi te možnosti, ko to probam na spotify-u ni nobenega problema


Si nastavil v aplikaciji exclusive mode? Morda imaÅ” ti vklopljeno v Spotify-u?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kje se to nastavi. Sem se odlogiral na tel na compu nazaj zlogiru isto. Spotify mi pokaže celo paleto naprav na katerih lahko predvaja glasba, na tidalu se prikažejo samo kar je fiziĆØno priklopljeno gor(fiio dac, monitor z zvoĆØniki)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ti je povezava iz kompa na streamer za tidal že kdaj delala prek pcja al si to zdaj prviĆØ poskusil? Sta streamer in pc na lanu al wifiju?
Ker recimo ĆØe ju imaÅ” na wifiju in imaÅ” veĆØ wifijev v stanovanju, ter napravi nimaÅ” na istem wifiju, ni nujno da bo naÅ”el.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Ne vem kje se to nastavi. Sem se odlogiral na tel na compu nazaj zlogiru isto. Spotify mi pokaže celo paleto naprav na katerih lahko predvaja glasba, na tidalu se prikažejo samo kar je fiziĆØno priklopljeno gor(fiio dac, monitor z zvoĆØniki)

To na PCu ne deluje. Naprava, na katero želiÅ” streamat Tidal glasbo, mora podpirati storitev Tidal Connect. ƈe tega nimaÅ”, Tidal prepozna samo naprave, ki so direktno prikljuĆØene na PC.

Pred ĆØasom sem na RPi namestil trial licenco Tidal Connect za Volumio (Volumio Premium) in je lepo delalo.

https://tidal.com/connect

Zadeva deluje na IOS napravah in sicer v okviru AirPlay (z omejitvami AirPlaya). V Tidal aplikaciji kot izhodno napravo izbereŔ opcijo AirPlay in ti pokaže vse naprave v mreži, ki podpirajo AirPlay.

O tem sem že pisal tukaj
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Ned Sep 03, 2023 17:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 03, 2023 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naprava podpira tidal connect(nuprime wr2), raĆØunalnik in streamer sta na istem omrežju. Tidala preko raĆØunalnika Å”e nisem imel povezanega. Sem gledal malo nastavitve compa pa mi je ĆØudno da spotify dela normalno tidal ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
Stran 24 od 27

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe