Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

klipsch rf-82II problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobentr



Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2015 14:02    Naslov sporočila: klipsch rf-82II problem Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
imam vpraÅ”anje glede omenjenih zvoĆØnikov,namreĆØ menjal sem visokotonec vendar mi po montaži le tega zaĆØne "hreÅ”ĆØat" nakar ga podrem, ga malo premaknem za kakÅ”en milimeter v levo desno stran potem pa spet deluje normalno.
Postopek sem ponovil že niĆØkolikorat vendar nastane vedno isti problem.
Opazi se, da je olje v magnetu samo na eni strani ali bi to lahko bil mogoĆØe problem da pride do tega nadležnega zvoka?
Hvala za odgovore.
Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 17:53    Naslov sporočila: Re: klipsch rf-82II problem Odgovori s citatom

kobentr je napisal/a:
Pozdravljeni.
imam vpraÅ”anje glede omenjenih zvoĆØnikov,namreĆØ menjal sem visokotonec vendar mi po montaži le tega zaĆØne "hreÅ”ĆØat" nakar ga podrem, ga malo premaknem za kakÅ”en milimeter v levo desno stran potem pa spet deluje normalno.
Postopek sem ponovil že niĆØkolikorat vendar nastane vedno isti problem.
Opazi se, da je olje v magnetu samo na eni strani ali bi to lahko bil mogoĆØe problem da pride do tega nadležnega zvoka?
Hvala za odgovore.
Lep pozdrav.


to se ne dela tako ,kot ti opisujeŔ malo prestavljam levo ,desno...1 mm je že zeloooo veliko v reži magneta.daj ga strokovnjaku,da ga porihta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 19:25    Naslov sporočila: Re: klipsch rf-82II problem Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
kobentr je napisal/a:
Pozdravljeni.
imam vpraÅ”anje glede omenjenih zvoĆØnikov,namreĆØ menjal sem visokotonec vendar mi po montaži le tega zaĆØne "hreÅ”ĆØat" nakar ga podrem, ga malo premaknem za kakÅ”en milimeter v levo desno stran potem pa spet deluje normalno.
Postopek sem ponovil že niĆØkolikorat vendar nastane vedno isti problem.
Opazi se, da je olje v magnetu samo na eni strani ali bi to lahko bil mogoĆØe problem da pride do tega nadležnega zvoka?
Hvala za odgovore.
Lep pozdrav.


to se ne dela tako ,kot ti opisujeŔ malo prestavljam levo ,desno...1 mm je že zeloooo veliko v reži magneta.daj ga strokovnjaku,da ga porihta.

Se pridružujem.
A oglaÅ”am se zaradi velike radovednosti: kako je možno skuriti tweeter, ki zmore 123dB glasnosti (@5%intermodulacije) in to ob dejstvu, da ima 20 ohm impedance v spodnjem delu spektra, kar upade na 8ohm Å”ele iznad 10.000Hz brez rotacij faze. ZvoĆØnik je deklariran 600W peak.
Normalno ojaĆØevalci na teh impedancah in frekvencah so brez moĆØi...

Ali se je kdo igral s kretnico ali ... je kdo z zraĆØno puÅ”ko streljal v trobljo. Isuse ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobentr



Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drago,dal sem ga strokovnjaku ter je bil centriran pravilno.
narobe sm se izrazil ko sem rekel za 1mm,kveĆØjemu za 0,1 mm Å”e to ne vem, ker 3 nogice ki so na magnetu in navitju ne pustijo premikanja.

Ambasador tega ti žal ne morem razložit kajti prejŔnji lastnik niti ni vedel, da mu visokotnec ne dela.
ƈe te pa zanima zaradi radovednosti ti lahko dam naslov ter se odpeljeÅ” do njega in ga vpraÅ”aÅ” ali je streljal mogoĆØe z zraĆØno puÅ”ko.
vse je možno pri 15 letnemu frocu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 830
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

15 letni mozoljar in CLIP gresta z roko v roki Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 07:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kobentr je napisal/a:
Drago,dal sem ga strokovnjaku ter je bil centriran pravilno.
narobe sm se izrazil ko sem rekel za 1mm,kveĆØjemu za 0,1 mm Å”e to ne vem, ker 3 nogice ki so na magnetu in navitju ne pustijo premikanja.

Ambasador tega ti žal ne morem razložit kajti prejŔnji lastnik niti ni vedel, da mu visokotnec ne dela.
ƈe te pa zanima zaradi radovednosti ti lahko dam naslov ter se odpeljeÅ” do njega in ga vpraÅ”aÅ” ali je streljal mogoĆØe z zraĆØno puÅ”ko.
vse je možno pri 15 letnemu frocu

ƈe prav razumem, je zadevo imel v rokah struĆØko in Å”e vedno nekaj nagaja. Kot je opisano, izgleda kot da se se tweeter premakne ĆØez ĆØas. Jaz bi poskusil obrniti tweeter (naokoli, da tisto spodaj pride gor), ĆØe konstrukcija to dopuÅ”ĆØa, seveda . ƈe pride do premika, gre proti materi zemlji, zaradi gravitacije. V tem primeru bi ga vleklo proĆØ od težav.

ƈe pa je razlog termiĆØna deformacija ĆØez ĆØas in nagaja ferrofluid v magnetu, bi moral 'struĆØko' to videti in dodati ustrezno koliĆØino. Poglej drugi tweeter koliko olja ima. ƈe sploh ima. Da ni struĆØko zaradi problemov na lastno pest dodal olje, ker ni znal odpraviti težave?

Stopnja 3. - kontaktirati Klipsch.

pripis:
da lastnik ni vedel, da visokotonec ne dela - SO j***a. Ta visokotonec dela od 1.100Hz navzgor. Brez njega je kot da si daÅ” vosek v eno uho. Razen ĆØe je sinko Å”ical z zraĆØno puÅ”ko Å”e uho od fotra, hahaha.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zgleda da je res bil "struƦko" ...vsak ki to poĆØne vsaj malo resno tak zvoĆØnik stestira z generatorjem in prav rad bi videl tako napako oz kaj je vzrok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobentr



Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobili vzrok napake,verjetno je priÅ”el prah-koÅ”ĆØki, od kartona pri transportu med navitjem in režo v magnetu zato je nagajaloo obĆØasno "verjetno".
Prah je priÅ”el vmes zaradi tega ker se kupola-navitje ne more do konca privijaaĆØit sama na magnet ampak more biti Å”e plastiĆØni modul zvoĆØnika zraven zaradi dolžine vijakov.Tisti modul je pa debeline 1-2 mm zato je navitje plesalo,lahko da je tudi kaj zvilo,ne vem,trenutno dela sedaj.
Zgodovina in pravljice prejÅ”nejga lastnika me niso zanimala,zanimala me je samo cena zvoĆØnikov ki je bila kljub skurjenemu visokotoncu ugodna zato sem se tudi odloĆØil za nakup.
Se pa strinjam glede voska v uhih kajti takoj ko je prižgal zvoĆØnik je bil en mrtev kljub temu da so bili priklopljeni na 20 let star stolp Smile
Možno pa tudi da so si ptiĆØki naredili gnezdo v hornu in ne v bas reflexu ker je prostor zaÅ”ĆØiten pred prepihom,zato tudi vse to streljanje z zraĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skratka...star stolp (beri: ojaĆØevalec v klippingu) je povzroĆØil pregrevanje visokotonca, ferofluid v zraĆØni reži se je zasuÅ”il, od tu vse težave, prah, bla, bla....
Zadevo se zanesljivo reÅ”i tako, da izkuÅ”en serviser razdre visokotonec, temeljito oĆØisti zraĆØno režo, nanese svež ferofluid in pravilno sestavi nazaj.
Da se to v bodoĆØe ne bi veĆØ dogajalo, je potreben kakovosten in za zvoĆØnike ustrezen ojaĆØevalec.

Lp Jernej

...tudi jaz sem bil nekoĆØ petnajstletni mozoljar in tudi jaz sem moral dat visokotonce na servis.
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobentr



Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi bral prejÅ”nje poste bi videl da se je težava pojavila pri novo naroĆØenem visokotoncu ne starem, ki je skurjen.
Mislim da ojaĆØevalec ki ga imam je popolnoma ustrezen tem zvoĆØnikom,vseeno hvala za nasvet Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe