Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

40 ugodnih nakupov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Uno kar visi zmes noh...

Aha, dobro, bala, balila, balinaā€¦ Smile

OjaĆØevalcev že lep ĆØas ne dojemam v smislu samostojnih avdio artiklov, ĆØeprav se tako prodajajo in imajo neke lastne zvoĆØne znaĆØilnosti. Stvar je prignana na nivo fetiÅ”a, v praksi (vsaj od doloĆØenega nivoja naprej) pa to bolj malo pomaga. Izvor zvoka naj bi bil nevtralen in lahko dela ali paĆØ ne (mrtev, mehaniĆØen zvok). Best buy liste so zato morda uporabne kot osnovno sito pri izbiri zvoĆØnih virov. Se kdo strinja? Laughing


Ala daj beži no, ĆØim dalj od ojaĆØevalcev, ki imajo neki karakter.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
matej je napisal/a:
Kaj so baline? Embarassed

Uno kar visi zmes noh, ĆØe se pove v podobnem dialektu.

Saj pomalem ima vsak neke svoje favorite. Pridejo na dan na forumu, kadar predlagamo reŔitve.
Malo je smeÅ”no vpraÅ”ati: ti, si že sliÅ”al ta-pa-ta ojaĆØevalec? Ki - kaj si sliÅ”al, kadar je bil v nekem sistemu? Koliko nas je sposobnih iz zvoka nepoznanega sistema (na sejmu, v trgovini) izvleĆØi zvok/doprinos ojaĆØevalca? Razen ĆØe gre za znaĆØilne koloracije, ki se jih ne moreÅ” znebiti neglede kam priklopiÅ” ojaĆØevalec - Å”e to lahko reĆØeÅ” le, ĆØe si ga veĆØkrat sliÅ”al drugje. ƈe vemo, da že vsak kabel zase lahko toliko vpliva na zvok kot ojaĆØevalec sam.
Nekaj se da: ĆØe spustiÅ” zahtevno glasbo in sliÅ”iÅ” dobro reprodukcijo, pomeni da nobena komponenta v sistemu ni ovira za konĆØni rezultat. Vsaj v tako zastavljenem sistemu ne. Pa Å”e to je odvisno od glasbe. Evo primera:

@castor (cca dve leti od tega) posluÅ”a pri meni doma in mu je zelo vÅ”eĆØ. V debati pade primerjava z njegovimi zvoĆØniki (Eminent 8B), ki pa morda le niso toliko superiorni. Pa sem na gramofon dal ploÅ”ĆØo, ki jo ima tudi on (Buenavista social club) ... uuu, je takoj skoĆØil: to pa nima resolucije kot Eminenti.
Že pri sebi sem opazil, da ni enostavno ocenjevati sistem s posnetki, ki jih ne poznaŔ.
Pa Å”e nekaj: moj sistem lahko v nekaj minutah tako razÅ”telam, da igra ĆØisto drugaĆØe. Pa oceni posamezne komponente sistema.
Danley zvoĆØniki so igrali drugaĆØe pri meni, kot je to sedaj pri ESELab ali kot je to bilo sliÅ”ati pri soforumaÅ”u @zvoĆØniku. DoloĆØene znaĆØilnosti potujejo z njim. OpiÅ”eÅ” jih - ali ve kdo iz takega opisa si predstavljati, kako bo to zvenelo doma, na tvojem ojaĆØevalcu, kablih in predvsem - izvoru zvoka??

Ha,ha dobra izkuŔnja. Za mediokre sisteme nima veze, ko pa greŔ na vrhunske, pol pa obvezno lastni matrijal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem to isto ponovil pri soforumaÅ”u Vojcb-ju. Sem že prej vedel da ima top sound, ampak z mojimi ploÅ”ĆØami, pa sem lahko seciral kvalitete doloĆØenih komponent.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, kabli? E chi sche ne frega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He, he sem pozabil dodat, ANALOGNI, pa ĆØeprav na KASETTI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha,ha, ma Å”e zmerom pogreÅ”am odziv. A nima nobeden balinov, ali je vse v redu ali kaj? Kar se mene tiĆØe, jih boste ET Å”e dolgo samo sanjali, ker verjamete v dogme, od katerih je trnutno na viÅ”ku ta, da je treba prostor akustiĆØno uniĆØit. Saj ne da ne, ampak poĆØasi in s pametjo. Jaz bi rekel da sem vosu,ker Å”e nimam akustiĆØno tretirane sobe, in se mi gladko jebe za to. Ko bo napoĆØil ĆØas, bom pa le poprosil soforumaÅ”a CK-ja za eno roko. Khm, ampak ne za to lelvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
matej je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Uno kar visi zmes noh...

Aha, dobro, bala, balila, balinaā€¦ Smile

OjaĆØevalcev že lep ĆØas ne dojemam v smislu samostojnih avdio artiklov, ĆØeprav se tako prodajajo in imajo neke lastne zvoĆØne znaĆØilnosti. Stvar je prignana na nivo fetiÅ”a, v praksi (vsaj od doloĆØenega nivoja naprej) pa to bolj malo pomaga. Izvor zvoka naj bi bil nevtralen in lahko dela ali paĆØ ne (mrtev, mehaniĆØen zvok). Best buy liste so zato morda uporabne kot osnovno sito pri izbiri zvoĆØnih virov. Se kdo strinja? Laughing


Ala daj beži no, ĆØim dalj od ojaĆØevalcev, ki imajo neki karakter.

To je lahko tvoja ali moja usmeritev..
ImaÅ” avdiofile, ki priĆØakujejo, da jim ojaĆØevalec 'naredi' zvok: da ima taaake base, pa taaake visoke, ...
Ali pa so prisiljeni - spomni se samo pred par tedni pri naÅ”em prijatelju, ko je sprobal glasbo iz telefonĆØka preko bluetootha: saj crkneÅ” od sterilnosti zvoka, ĆØe kombiniraÅ” z nevtralnim ojaĆØevalcem. Dokler je on sprobaval, sva midva zbežala ven kadit. Po mojem je tisti cigaret bil manj Å”kodljiv za zdravje kot pa ostati notri Laughing .
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Ala daj beži no, ĆØim dalj od ojaĆØevalcev, ki imajo neki karakter.

OjaĆØevalec brez karakterja je tak kot ĆØlovek brez znaĆØaja. Laughing Iz seznama na prvi strani bom zase vzel Ortofonko (se mi zdi, da ne bo problemov), ostalo si pa lahko razdelite med seboj, haha. Mal heca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
...Ali pa so prisiljeni - spomni se samo pred par tedni pri naÅ”em prijatelju, ko je sprobal glasbo iz telefonĆØka...

Najbolj se mi smili mladež, ki hodi po cesti z zvok oddajajoĆØim telefonĆØkom v roki. VĆØasih smo namesto tega imeli hifi... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matej, pri proizvodnji glasbe imajo lahko karakter samo izvajalci in instrumenti in te paĆØ poljubno ocenjujemo. Å ara, ki jo na žalost veĆØina od nas premore, pa ne da ima karakter, nego ga nam skuÅ”a z dekoracijo priĆØarat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot kakÅ”na razvpita osebnost, ki je navznoter precej prazna torej. Jaz se imel v mislih bolj subtilne znaĆØilnosti posameznih topologij o ĆØemer je pred ĆØasom že govoril ambasador. Kaj pa praviÅ” na moj izbor? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe