Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nao Note II RS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2015 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohvale za uspeŔno izpeljan obsežen projekt!
Me pa bode v oĆØi majhnost trafotov glede na Å”tevilo konĆØnih stopenj. To so 150VA trafoti, ali samo videz vara?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2015 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj, hvala. Trafoti so 300VA, eden za konĆØno ki poganja sube in eden za ostale tri.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2015 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitam in obilo razvedrila želim. BTW, kako bi se lahko naroĆØil na 2deci muzike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 05:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Castor hvala, imaÅ” ZS Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2015 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem, kapo dol za res kompleksen DIY projekt, ki vkljuĆØuje tako prostor za posluÅ”anje kot vse komponente predvajalnega sistema. Mozaik se sestavlja, bo pa pot do konĆØne slike Å”e pestra in zanimiva. Naj niti pot niti cilj nikoli ne prenehata predstavljati izziv. Pa small steps, one by one.

Zadevo sem si ogledal v trenutni fazi in ... projekt, ki je na kožo pisan le najveĆØjim "norcem", v pozitivnem smislu besede..

Obilo veselja Ŕe vnaprej in Ŕe enkrat, kapo dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2015 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØeraj sem posluÅ”al Jernejev sistem. Design in izdelava sta vrhunska. Kaj pa zvokovno ? Mislim, da nam je letvico porinil zelo visoko.

Å e enkrat vse ĆØestiteke Jernej.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2015 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Matjaž! Sva pa vĆØeraj z Matjažem eksperimentirala s postavitvijo difuzorjev in absorberjev. Moram reĆØi, da karkoli v sobi spremeniÅ”, se to zelo odraža na zvoku, predvsem na zvoĆØni sliki. Veselo raziskujemo naprej Cool
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni se je oglasil CK in sabo prinesel kar nekaj absorberjev in bad panelov. Z njegovimi nasveti sva z popolnoma drugaĆØno postavitvijo dosegla veliko boljÅ”i rezultat, a problem ki se je kazal že od zaĆØetka je Å”e vedno ostal. Sistem je kazal velik potencial, a mi iz njega Å”e vedno ni uspelo izvleĆØi željenega rezultata.

Problemi:

- donenje basa po sobi
- nelinearni razpon, velike luknje in Å”pice na bas podroĆØju ter visokih
- previsoka zvoĆØna slika

Dva tedna že premikam po sobi zvoĆØnike in mesto posluÅ”anja, opravil sem neÅ”teto meritev in kar nisem in nisem naÅ”el pravega recepta. Ko sem že skoraj potegnil ĆØrto, da je za vse kriva soba in da bom moral vložiti Å”e kar nekaj financ in ĆØasa za akustiĆØne aplikate, da bo zvok tak kot si ga želim, se mi je porodila ideja, da zaĆØnem od zaĆØetka in se vrnem k osnovam open baffle principa in mojem konceptu.

Osnove in dejstva:

- open baffle zvoĆØniki so najmanj problematiĆØni na bas podroĆØju, ĆØe so pravilno postavljeni v prostor
- absorberji naj bodo za posluÅ”alcem, za zvoĆØniki pa samo difuzorji.
- basstrapi v vseh vogalil, za zvoĆØniki naj bodo taki, ki vpijajo samo najnižje frekvence pod 100Hz
- zvoĆØniki ki jih imam doma naj bi imeli +-3db od 30hz-20.000hz
- komponente, ki jih imam so preverjene in delujejo odliĆØno

Kljub vsem dejstvom sem dobival grafe, ki mi niso bili najbolj vÅ”eĆØ, pa tudi sluÅ”ni testi so to potrjevali.

Na sliki se lepo vidi luknje v razponu in Å”pice na najnižjih frekvencah, ki so res moteĆØe. Oprostite za moje risarije, sem ponesreĆØi zbrisal original.



Zato sem tuhtal in Å”e naprej iskal optimalno postavitev zvoĆØnikov, mesta za posluÅ”anje in absorberjev. Ko sem se odloĆØil, da se vrnem k osnovam sem potem vse absorberje preselil na steno za hrbtom in na steni za zvoĆØniki pustil samo difuzorje. ZvoĆØnike se po sobi selil toliko ĆØasa, dokler nisem naletel na zelo optimalno pozicijo.

Na spodnji sliki se lepo vidi, kako se je izboljÅ”al frekvenĆØni odziv, in to je bilo doseženo samo z premikanjem zvoĆØnikov po sobi.



Nekaj ĆØudnega se dogaja Å”e na visokih, samo moram preveriti ali morda nagaja moj mikrofon. SluÅ”ni testi so potrdili kar se na grafu vidi, zvok je postal zelo podoben tistemu, ki ga iÅ”ĆØem, inÅ”trumenti so veliko bolje postavljeni, njihova telesa veliko bolj ĆØutena, in seveda tonalna pravilnost se je veliko izboljÅ”ala.

Kar sem pa najbolj vesel, znebil sem se nadležnega donenja in to z ne preveĆØ veliko absorberji, tako bom ohranil živost sobe in veliko privarĆØeval na akustiĆØnih aplikatih, ĆØeprav je že kazalo ĆØisto v drugo smer.

Seveda bom stvari Å”e naprej izboljÅ”eval, naredil Å”e nekaj absorberjev z difuzorji, da stvari Å”e bolj popeglam in si potem mogoĆØe lahko privoÅ”ĆØim Å”e malo poudarka na bas podroĆØju. To ne pomeni, da sistem sedaj posluÅ”am na nižjih glasnostih, sistem teram na zelo visoki glasnosti in donenje se pojavi samo v zelo blagi obliki, niĆØ takega kar se ne da odpravit.

Jaz sem se iz te izkuÅ”nje že ogromno nauĆØil, ne kupujem veĆØ zlatih kablov in drugih dodatkov, prva najbolj pomembna stvar je prava umestitev hifi opreme v prostor, Å”ele potem pride na vrsto vse ostalo. Pri pravi postavitvi pa je lahko merilna oprema v veliko pomoĆØ.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi Ŕe HK limage postavitev, malo nekonvencionala a ko deluje super.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

hvala za nasvet, sem poizkusil tudi to, pri mojih zvoĆØnikih in v moji sobi se to ne obnese. Soba je prekratka, kretnica za zvoĆØnike pa je tudi delana drugaĆØe in se mi potem odziv podre.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2015 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Poskusi Ŕe HK limage postavitev, malo nekonvencionala a ko deluje super.

KakÅ”na postavitev pa je to? PrviĆØ sliÅ”im in me zanima.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2015 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Konkretno" sistema in prostora ne poznam ampak vseeno nekaj ugotovitev ...
PreveĆØkrat pozabljamo na tla-strop Shocked, gladko in relativno skupaj, Å”e sploh v razmerju Å”irine in globine prostora.
"ToksiĆØnost akustike" zdravimo ĆØim bližje izvoru !
Difuzorji naj imajo ĆØim nižjo frekvenco odboja, tisti kar so vidni na sliki so zelo plitki, kar pomeni 1000Hz in veĆØ, znajo zaradi tega delat veĆØ Å”kode kot koristi(tonski balans).
Vseeno ne smemo zanemarit kablov in izvora.
ƈe DAC ali kateri drugi izvor ne gre v basu globoko in ĆØvrsto in ĆØe kabli tega ne morejo prenest, bo na koncu rezultat Crying or Very sad

PS.: Selitev zvoĆØnikov po "prostoru z napako" samo spreminja probleme, jih ne reÅ”uje, pomembnejÅ”i so popravki na mikro lokaciji ( zasuk zvoĆØnika, medsebojna razdalja, pomiki gor in dol, vse v nekaj cm )
PS 2: Da sploh zaĆØnemo razmiÅ”ljat o primernosti prostora je treba "ugotovit" kakÅ”no je poodmevanje (RT60) pred in po tretmaju Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2015 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
berni je napisal/a:
Poskusi Ŕe HK limage postavitev, malo nekonvencionala a ko deluje super.

KakÅ”na postavitev pa je to? PrviĆØ sliÅ”im in me zanima.

http://www.audioasylum.com/cgi/t.mpl?f=mug&m=198018
----------------------------------------------------------------------------------------
@NLP, kje si? Tukaj je bolj pravo mesto za pisanje o akustiki kot pri gramofonih in vintage robi..
----------------------------------------------------------------------------------------
ps: @jernejx: priden, si se lotil kar na Å”iroki fronti, obsežno. Mi je vÅ”eĆØ, ker si uporabil dobro prakso, ki jo tudi sam zagovarjam.

Bi samo to dodal, da, sodeĆØ po merjeni polarni disperziji (stran 1 te teme), imaÅ” moĆØno energetsko podroĆØje okoli 2kHz. Pa tudi viÅ”je po spektru to ni veĆØ dipol. Zato ti zna to hodit narobe pri odboju od tal in stropa. To hitro preveriÅ” tako, da pred zvoĆØnikom obložiÅ” tla s 'pouÅ”tri' ali deko - do en meter naprej. Potem posluÅ”aj kaj bo reklo.. Naprej boÅ” že vedel kaj ti je storiti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2015 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pohvale in nasvete Wink

Difuzorji, ki sem jih naredil, naj bi delali od 500Hz naprej, bom poizkusil Å”e obložiti tla, da vidim kaj bo pokazalo. Za tepih se zaenkrat Å”e nisem odloĆØil, ker Å”e ne vem toĆØno kako bo konĆØen izgled sobe in moram Å”e izvrtati kar nekaj lukenj v strop, pa tudi prav pride, ker lahko riÅ”em po tleh Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2015 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Predlagam ti, da izmeris sonogram. Arto ocitno znas uporabljat. Navkljub temu, da mislis, da imas dipol, se bo izkazalo, da vseeno to ni cisto tako. Pa ne sekiraj se prevec. Bistvo je, da razumes kako se polarno porazdeli izsevana energija po frekvenci in kotu. Tu je skrit tudi odgovor cemu difuzorji na stenah.

Poskusi izmeriti to, kar je tale gospod prikazal na blogu.
http://gainphile.blogspot.com/

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 7 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe