Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-end sluŔalke sistem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa elektrostatske Stax sluŔalke. Imam model SR-X Mark 3 - rabljene sem dobil za 170 ojrov. Posedujem tudi HD650(Senheiser), pa niso Staxu niti do kolen.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, Stax. Jaz sem si kot vstop v Stax svet kupil baby Staxe, namreĆØ SRM-001 mk2. Zelo so mi vÅ”eĆØ. Nameraval sem kupit tudi kakÅ”ne veĆØje, pa me tu zadržuje recesija in kopica drugih projektov. V glavi imam že nekaj ĆØasa zrisan Stax ojaĆØevalnik in v predalu konektor in visokonapetostne transistorje.

Katero verzijo SR-X pa imaŔ? Obstajata PRO in NORMAL. Razlikujeta se po bias napetost ( PRO - 580V ) in Ŕtevilu pinov na konektorju ( PRO - 5, NORMAL - 6 ).

Jih posluÅ”aÅ” preko Stax ojaĆØevalnika ali imaÅ” trafo prek zvoĆØniÅ”kih izhodov?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
ƈe koga zanima vse v zvezi s sluÅ”alkami naj si pogleda ta forum:
http://www.head-fi.org/
Od Grado firme hvalijo model rs1. DrugaĆØe pa hvalijo kombinacijo Sennheiser hd-650 z ojaĆØevalniki:
little dot mk IV
Zana Deux
balanced B22
DarkVoice 332
Darkvoice 337
WooAudio WA6
WooAudio WA3+
Za kable se najveĆØkrat omenja znamko cardas.
http://www.cardas.com/content.php?area=products&content_id=15&pagestring=Headphone&product_id=43
MogoĆØe ve kdo, kako je z dobavo DarkVoice ter WooAudio ojaĆØevalcel v Sloveniji? V Big bangu v Kopru vem, da so imeli možnost nakupa znamke Sennheiser, vendar samo cenejÅ”e modele. Moje eh 250 sem moral celo naroĆØiti, ĆØeprav gre za nižjo serijo. Me prav zanima, ĆØe imajo za poiskusit tudi boljÅ”e modele? Sem pa videl, da pri nas se da dobiti v kar nekaj spletnih trgovinah tudi model hd-650.


V Big Bangu bi se naĆØeloma moralo dobiti vse tole:
http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_audiophile-headphones

Zaprte EH250 bi naj bile bolj za DJ namene, morda zato ni zaloge?
http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/product.html?ReadForm&path=professional_headphones-headsets_headphones&product=500094

Big Bangova spletna prodaja je sicer živa groza, ampak vseeno se najde:
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=15B34626-1E38-0065-1D6A-41932998CBF7&linkid=15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Pozabil sem povedati, da Rudistor se nahaja v Trstu, Dr. Rudi Stor pa tudi ne zveni prav "italijansko" , prav komot bi lahko bil "zamejec". (to si sicer izmisljujem, pa bi lahko bilo tudi res).

LP
Miran

Kje pa je toĆØno ta trgovina v Trstu?


Ni nobene trgovine, pac pa v Trstu projektirajo in servisirajo ojacevalce, verjetno pa se da tudi pri njih direktno kupiti.

LP
Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2008 13:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem si vzel ĆØas ter obiskal dva najveĆØja centra na obali za tehniko Big bang ter Harvey norman. Harvey norman nima hi fi sluÅ”alk, Big bang pa je imel samo sennheiser hd 515, 555 ter 595 ter od akg model k 701. SluÅ”alke so imeli zapakirane ter se jih ni dalo preiskusit. ƈe ne drugo sem vsaj naroĆØil 2 dvdja od Alison Krauss ter Katie Melua in kupil 2 dvdja od Al di Meloa. Very Happy Very Happy Hvala bogu tudi punca ni imela sreĆØe z moderci, baje ni najdla niĆØ pod 60 eurov, tako da bo treba jit v Ljubljano. Zanima me kako je v Big bangu v Btcju glede preiskuÅ”nje sluÅ”alk. Naslednji mesec bi si ene kupil, pa bi jih ĆØim veĆØ stestiral. Cenovno bi Å”lo do 400 eurov. Na internetu sem prebral dosti pozitivnih mnenj od modela Beyerdynamic dt 880 pro ter dt 990. MogoĆØe ima kdo izkuÅ”nje s tem modelom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: GoriŔka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tisti trgovini nasproti Koloseja (pozabu ime Wink ), lahko vecino modelov Sennheiserc preiskusis.
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe misliÅ” v LJ.. je to BOF.

Tam jih lahko nekaj preizkusiŔ, ampak tistih dražjih AKG pa nisem videl na tistem testnem "drogu."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V BOFu v BTCju imajo K701, meni so jih dali za poslusat iz skatle ven. Na stojalih jih ni. V BIG BANGu v BTC pa imajo HD650, ki se jih tudi da poslusat - zopet iz skatle. Na koncu BTC-ja je AudioPro, kjer imajo Beyer.
V Kranju pa je Intek, ki ima Grado.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kolikor vam AKG/Senheiser ne priklopijo na kvaliteten headamp je totalno prezpredmetno delat kakrŔnekoli primerjave v raznih Bofih in podobnih jajcih.
Ponavadi so tam sluŔalke na panelih priklopljene direktno na "kilovare" izvor zvoka oz. v najboljŔem primeru na kakŔno jajce od integrirca. Zvok je ponavadi takŔen kot,da bi sc.... po plehu.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantzovi CD playerji so. Neka srednja žalost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2008 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je z odrtimi ter pol odprtimi modeli? Ostali kateri so okoli mene, sliÅ”ijo ko posluÅ”am pesmi? VeĆØina boljÅ”ih modelov sem videl, da so odprtega tipa. ƈe noĆØem, da me drugi sliÅ”ijo, morem obvezno gledat samo zaprte modele?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2008 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da. Ampak, po mojih izkuŔnjah odprti ter polodprti lepŔe igrajo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem bi lahko rekel "obseden" z sluÅ”alkami. Prvi razlog je ta, da ni prostora si zgradit en spodoben sistem. Drugi razlog so pa finance. Tako, da nekako hoĆØem doseĆØt karseda dober sistem ki vkljuĆØuje sluÅ”alke. Do zdaj sem preizkusil že kar nekaj modelov razliĆØnih proizvajalcev in prebral že ogromno ĆØlankov na to temo.
Trenutno imam doma tole:

Sennheiser HD 595 (05, 50 ohm)
Sennheiser HD 650 (08, 300 ohm)
beyerdynamic DT 880 (05, 250 ohm)

in pa Cambridge Audio DacMagic v kombinaciji z Darkvoice 336i lampaÅ”kim ojaĆØevalcem sluÅ”alk. Zaenkrat so gor stock lampe a jih bodo v kratkem (upam na konec tega tedna) zamenjale RCA lampe.
Za povezavo med DacMagic in Darkvoice pa uporabljam Chord Company Crimson Interconnect.
Ni popoln sistem, ker mu manjka Ŕe najmanj spodoben cd player... Tako pa je trenutno DacMagic priklopljen na PC preko USB ali preko optike. Seveda vse skupaj predvaja foobar2000. Vsa zbirka je pa v FLAC formatu.

Naj povem, da nisem priĆØakoval takÅ”ne razlike med HD595 in HD650. Predvsem, ker je v HD595 uporabljena tehnologija iz HD650. Ampak razlika je oĆØitna. V vsakem primeru so HD650 tiste katere so veĆØino ĆØasa na glavi. Neprimerno ĆØistejÅ”i visoki toni, obĆØutno veĆØ basa... Skratka razred zase. Imajo pa negativno stran. To je, da je zvok pomaknjen bolj nazaj in imaÅ” obĆØutek recimo kot, da si v peti vrsti namesto v prvi pri nastopu svoje ljube skupine... Pa znajo biti za doloĆØeno zvrst "prepoĆØasne" kot je naprimer rock. Sicer ni kritiĆØno a vĆØasih bi si želel veĆØ energije iz njih... Opazil sem tudi rahlo obarvanost visokotonskega obmoĆØja.

DT 880 so pa ĆØisto nasprotje. Polne detajlov, hladnega zvoka. Z mogoĆØe rahlo tiÅ”jim srednjetonskim obmoĆØjem. Ampak to je verjetno posledica na ĆØase preglasnih visokih tonov. Pravtako obĆØasno pogreÅ”am veĆØ basa. Ampak to je v veliki meri odvisno od samega albuma. Ker ĆØe je v komadu dovolj basa ga tudi pri teh sluÅ”alkah ne boÅ” pogreÅ”al. ƈe ga je pa manj se pa zna zgodit, da ga lahko fejst pogreÅ”aÅ”, ker ni tako izrazit. Je pa natanĆØen in upam si trditi, da v tem razredu sluÅ”alk tudi eden najboljÅ”ih kar sem jih sliÅ”al. Detajlov poln, naraven...

V bistvu se je težko odloĆØit med HD650 in DT880. Po eni strani mi je vÅ”eĆØ bolj "dark" zvok HD650.
Pri DT880 pa obožujem raven detajlov ki so jih zmožne prikazati a me obenem motijo preglasni
visoki toni. Pri doloĆØenih ploÅ”ĆØah že preveĆØ moteĆØi. PreveĆØ vsega se dogaja pri visokotonskih
frekvencah...

Kaj veĆØ napiÅ”em drugiĆØ.

Zdaj me pa zanima nekaj:

ko sem dobil Chord Company Crimson Interconnect sem opazil kar precejŔnjo razliko v zvoku.
VeĆØ detajlov in nasploÅ”no super zvok. Sem pa tudi opazil, da se je bas pri HD650 poslabÅ”al. Je možno? Ker mi ne deluje veĆØ tako ĆØvrsto in ne tako globoko. Kako bi opisal? Kot, da bi bil basovc
preobremenjen... Saj veste tak "prazen" bas. Ne znam dobro razložit. Bil je pa ta kabel ocenjen dobro zato me ĆØudi tole, ker na tistem poceni kablu iz lokalne trgovine tega ni bilo. MogoĆØe se mi pa to samo zdi? Ali je s ĆØasom kaj bolje?

To je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ti je priložen interkonekt zelo umazal zvok. To ponavadi poĆØnejo poceni kabli. Crimson ti samo pokaže malenkost bolj realno sliko:)
ƈe pa bi rad malo veĆØ basa ter mehkejÅ”i zvok lahko probaÅ” klasiko za to.. Van Den Hul D-102.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Mislim da ti je priložen interkonekt zelo umazal zvok. To ponavadi poĆØnejo poceni kabli. Crimson ti samo pokaže malenkost bolj realno sliko:)
ƈe pa bi rad malo veĆØ basa ter mehkejÅ”i zvok lahko probaÅ” klasiko za to.. Van Den Hul D-102.


Edit:

zbrisano. Bil sem v zmoti oziroma nisem Å”el Å”e delat direktne primerjave. V vsakem primeru je opazna razlika na bolje seveda. In je kveĆØjemu zvok ĆØistejÅ”i. Imam Å”ele dva dni tale interkonekt pa ga nisem Å”e konkretno probal. Ja zaenkrat bo kar dobro služil namenu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe