Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Wharfedale E70 obnova
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ima mizar lakirnico in je pedanten, potem ja, ĆØe ne, ima audifrik žal prav. Z nitro tako noben ne zna barvat, je kar prav, da je Å”el s polic. Krautol npr. z valjĆØkom, ĆØe nimaÅ” roke za penzelj, pa vedno zadosti razredĆØen da zaliva, ne pa da steĆØe. Ta Pioneer ne bo nikoli prav prida, imajo otroci enega pod posteljo, za Å”tart pa bo že.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom, a imaÅ” kaj izkuÅ”enj z valjĆØkom? Jaz sem se nekaj igral z velur valjĆØkom, pa so se ĆØisto majhni mehurĆØki delali in nisem priÅ”el do lepe gladke povrÅ”ine. Polmat vodni lak razredĆØen 10%.
NapaĆØen valjĆØek? Preredek lak?
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kot prvo pri malo bolj kompliciranih razah in manjkajoĆØih koÅ”ĆØkih se mizarsko znanje konĆØa, tu gre veliko bolj za restavratorstvo seveda ĆØe želiÅ” zvoĆØnike oz ohiÅ”je ohraniti take kot so bili, sam sem jih mnogo dokaj solidno porihtal in tu mi je edino restavratorsko znanje oz literatura kaj pomagala, mizarji znajo kaj pobrusiti pa Å”e to ponavadi tako da prebrusijo robove in potem je reÅ”itev edino prefurniranje, o lakiranju raje sploh ne bi ker veĆØina tega ne obvlada sploh pa imajo lake le za povrÅ”insko lakiranje ker oni polakirajo posamezne dele in potem sestavljajo ne pa že sestavljeni zvoĆØnik...dobro to so detajli ampak hudiĆØ je v podrobnostih, saj sem že na zaĆØetku napisal kaj je edini naĆØin da se to res porihta kot je res maximalno mižno ampak lastnik je seveda najpametnejÅ”i in misli da ga zezam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mavrica v ƈrnuĆØah, rdeĆØi velur, ameriÅ”ki kompleti cca 6cm premer valjĆØkov za lak. PoĆØasno valjanje, pa gre. Veliko je treba znanja, res. DrugaĆØe so pa Å”e v ĆØasu SAM projektov, pobarvali s penzeljnom z razredĆØeno barvo, po 10 minutah ostanek barve obrisali z cunjo, ne presuho, in to parkrat. To so najboljÅ”i rezultati. ƈe ne se pa dobiva in skupaj scimprava premaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik, spet z opazkami Smile
Ti mogoĆØe kaj konkretnega manjka v življenju?

ƈe si že tak ekspert pri obnavljanju ohiÅ”ij in si jih že toliko obnovil, kot praviÅ”, potem dam tebi 100 eur, pa jih ti obnovi, pa se bova na koncu skupaj smejala. Kaj praviÅ”? Smile

@joztom, ne bom uporabil Pioneerja. Imam eno Yamaho, ki je ravno pravÅ”nja. Na Pioneerja bom priklopil 20W zvoĆØnike in tuner, da bom lahko spet radio posluÅ”al Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Restavratorstvo je v resnici zahtevno in ni miÅ”ljeno za mizarje. Mizarji imajo brusilko na blazino in za veĆØje flehe. ƈe greÅ” pa sam na tako zvoĆØniÅ”ko povrÅ”ino s kakÅ”no boljÅ”o brusilko, jaz imam npr, staro ELU na 16000 obratov, pa seveda zlahka zažgeÅ” furnir ali prebrusiÅ” robove, kar je nepovratno s****e. RoĆØno pa s 3m scotch flisom za matiranje furnirja, osveževanje s Sadolin Classic in nato PU lak s penzeljnom, valjĆØkom ali kakrÅ”nimkoli pravim znanjem. Ostale tehnike zateĆØejo itd. Potem pa so Å”e voskanje, oljenje itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,


Ma lepo vas prosim. Podrgnt furnir in ga spravit v sijaj.
Se moja stara mama bi se vam smejala.

Res mora bit nekaj mentalno kompliciranega. In ce malo falis se res ne udre svet, gelede na to, da je micko zacel z nedelujocimi zvocniki. Bolj poflekani sigurno ne bodo, kot so ze. Torej smer je sigurno prava.

LP, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem ĆØe mi sploh kaj manjka kot ti tako lucidno ugotavljaÅ”, razen da sem paĆØ naiven in vĆØasih želim res pomagati, mislim da sem ti na zaĆØetku prvi dal najbrž kar nekaj tehtnih predlogov, ĆØe jih vzameÅ” dobronamerno prav, drugaĆØe tudi me ne moti, jaz sigurno nimam niti najmanjÅ”ega namena gledati ne tebe ne tvojih zvoĆØnikov glede na tvojo aroganco.

Sem pa Å”e vedno prepriĆØan da bi to lahko solidno naredil, marsikdo ki ima pri meni preurejene ali moje bive zvoĆØnike ti to lahko potrdi, ampak tudi sam sem moral veĆØina stvari sam preÅ”tudirati in preizkusiti, tudi kaj nepopravljivo pokvariti.

Ŕe vseeno obilo uspeha pri delu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

pa sej nisem rekel, da nasveti niso dobronamerni, tudi sam z veseljem pomagam, ce se mi kdo pojavi na vratih. No problem res.

Micko bo ze zrihtal, sej se zna sam odlociti. Sem preprican, da bo zvozil zelo uspesno vse skupaj.

Nasveti so sicer super, vendar brez falerja tu pa tam so v prekomerni obliki vredni bore malo. Dokler ne falis ni izkusnja. Vazno je, da se na faljado ne vdas ali navadis.

Leta prinsejo mojsterstvo. In je nekaj, kar lahko obcudujes z kilometrino in ne obratno.

Kot vedno velja, da tam kjer je najbolj komplicirano se zares nekaj dogaja. Lagenzi, ali sportni lagenzi je voznja na vzmetnici brez udarcev.
Priblizno brezveze.

LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 29, 2013 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
kot prvo pri malo bolj kompliciranih razah in manjkajoĆØih koÅ”ĆØkih se mizarsko znanje konĆØa, tu gre veliko bolj za restavratorstvo seveda ĆØe želiÅ” zvoĆØnike oz ohiÅ”je ohraniti take kot so bili, sam sem jih mnogo dokaj solidno porihtal in tu mi je edino restavratorsko znanje oz literatura kaj pomagala, mizarji znajo kaj pobrusiti pa Å”e to ponavadi tako da prebrusijo robove in potem je reÅ”itev edino prefurniranje, o lakiranju raje sploh ne bi ker veĆØina tega ne obvlada sploh pa imajo lake le za povrÅ”insko lakiranje ker oni polakirajo posamezne dele in potem sestavljajo ne pa že sestavljeni zvoĆØnik.........

S tvojim prvim delom se nikakor ne morem strinjat ker to ne drži ....lahko da si bil ti pri kakŔen ki morda res nima pojma a to Ŕe ne pomeni da so vsi taki....treba je poiskati dobre mojstre
Mojstrov v lakirnici je malo a tisti ki pa so ,pa so ponavadi dobri.....paĆØ to pride z leti in kilometrino da imaÅ” dobro roko za Å”prico.
To drži kar si spisal da ponavadi Å”pricamo posamezne dele potem pa sestavljamo (97 %) ..... doloĆØene zadeve mormo pa že sestavljene okoli 3 %. Poznam zadeve saj sem vsak dan sem v stiku sm takimi zadevami saj delam v delavnici ...

Pomembno za micko666-ta pa je sledeĆØe:

Za take projekte oz. zadeve je veliko boljÅ”i naĆØin Å”pricanja s piÅ”tolo za enakomeren nanos , saj se zlasti pri visokem sijaju najbolj poznajo napake lesa in tudi napake od sestavljanja,bruÅ”enje, ostankov lepila in podobno Wink

PriporoĆØal bi ti da uporabiÅ” pol mat lak (PU laki) saj je veliko manj obĆØutljiv in razne napakice se skoraj ne poznajo oz so veliko bolj težko opazne ali pa se na nek naĆØin "zakrijejo " ... Pomembno je da vse povrÅ”ine dobro zbrusiÅ” in da se povrÅ”in ĆØim manj dotikaÅ” ko konĆØaÅ” eno fleho , Å”e najbolje je da uporabiÅ” bombažne rokavice med bruÅ”enjem da se ne bodo poznali odtisi prstov saj so prsti mastni...

Exclamation Za kakrÅ”no koli povrÅ”insko obdelavo si je potrebno zapomniti sledeĆØe:
POVRÅ INSKI SISTEM = PREMAZNI SISTEM + PODLAGA ! Idea

ƈe eno zadevo zaserjeÅ” zaserjeÅ” vse...Wink

NANAÅ ANJE S PIÅ TOLO:

1.) temeljni lak ( pred tem mora biti povrÅ”ina suha, ĆØista ter obruÅ”ena z brusnim papirjem 180-220 --> priporoĆØam raje 220 )

2.) Ko je temeljni lak posuÅ”en vzameÅ” brusni papir okoli 320 ali pa celo 400 , 500 odvisno kaj imaÅ” pri roki in celoto na rahlo z obĆØutkom pubrusiÅ” ( PAZI na robove ! ) in jo na koncu fino spihaÅ”

3.) Zadnji korak pa je da uporabiÅ” konĆØni lak ( visoki sijaj )


* Pri vseh postopkih in tudi med njimi probaj ĆØim manj prijemat povrÅ”ino s prsti saj se ne koncu vse pozna , ker so naÅ”i prsti mastni. ƈe pa doma nimaÅ” piÅ”tole ter kompresorja je pa najbolje , da ti to postori dober lokarni mizar Razz

Arrow Za temeljni lak lahko uporabiÅ” tole: http://www.color.si/color-hitrosu%C5%A1e%C4%8Di-temeljni-lak

Le tako naprej micko.......poĆØasi , premiÅ”ljeno pa bo Very Happy
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 29, 2013 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko ti meni to ali ono, jaz imam z kar nekaj mizarji v Lj izkuÅ”nje veĆØ ali manj slabe in manj slabe Å”e najmanj je dobrih, pa ne bi v detajle, prvo je to da bi jaz naredil zvoĆØnike take kot so bili in to ni visoki sijaj ipd da potem teĆØe dol lak v potokih, tudi Sonus Faber piano finiÅ” ti zvoĆØniki nikoli niso bili, drugo vem ker sem to paĆØ dokaj dobro naÅ”tudiral kako popraviti npr manjÅ”i kos furnirja ki manjka ali vogal, to je ĆØisto restavratorsko delo, mizarji tudi v veĆØini pravega furnirja nimajo, Å”e manj pa volje da bi to delali, že ti Wharfedale so oreh ki, po toliko letih malo porumeni ipd,ĆØe me spomin ne vara so bili samo oljeni in voskani, kakorkoli ko bom videl da je kateri mizar res porihtal zvoĆØnike ne pa uniĆØil, bom mnenje spremenil do tedaj pa stojim za tem kar sem rekel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marjan51



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 0:10
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 30, 2013 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OglaÅ”am se v želji, da spremenim tvoje mnenje o restavriranju starih zvoĆØnikov.

Svoje zvoĆØnike ALTEC VALENCIA, ki so stari 46 let sem pred kratkim dobil in jih tudi restavriral. PovrÅ”insko sem jih obdelal s poltiranjem s Å”elakom.

Prilagam slike restavriranih zvoĆØnikov.




_________________
Restavratorstvo Lukek


Nazadnje urejal/a Marjan51 Čet Okt 31, 2013 01:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 30, 2013 01:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marjan51 je napisal/a:
OglaÅ”am se v želji, da spremenim tvoje mnenje o restavriranju starih zvoĆØnikov.

Svoje zvoĆØnike ALTEC VALENCIA, ki so stari 46 let sem pred kratkim dobil in jih tudi restavriral. PovrÅ”insko sem jih obdelal s poltiranjem s Å”elakom.



To izgleda kot vrhunski izdelek restavratorstva, vendar je po vsej verjetnosti temu primerna tudi cena.

Kakorkoli, ĆØlovek dobi veselje ob pogledu na tak izdelek, ĆØeprav mislim da originalni Altec Valencija niso bili obdelani s politiranjem.

Jaz sem jih imel pred veĆØ kot 30 leti iz serije, ko je bilo ohiÅ”je obdelano s klasiĆØnim mat nitro lakom in niso imeli filigranskega sprednjega panela. Ta serija na fotografiji je iz malce starejÅ”ega obdobja in deluje mnogo bolj "aristokratsko" in prefinjeno.

Na nek naĆØin moram tudi soglaÅ”ati z audiofrikom. Dobri mizarji na podroĆØju obnove zvoĆØnikov so prej izjema kot pravilo, ker v omenjenem "poslu" žal ne vidijo izziva in ustreznega konĆØnega finanĆØnega izplena.

Povsem druga zgodba je ljubiteljska dejavnost posameznikov za svoje lastne potrebe in veselje.

ƈe me lahko demantirate bi bil zelo vesel, ker imam v planu "projekt" obnove veĆØjih zvoĆØnikov, ki bi potrebovali izzurjeno roko in veliko potrpežljivosti. Ker se zavedam zahtevnosti dela, ne bi rad eksperimentiral in na koncu postal slabe volje.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 30, 2013 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se da tudi relativno poceni kaj naredit, fino se da porihtat stari lak z Bori tankoslojno lazuro, samo je kar delo ker je potrebno z zeko finim brusnim papirjem- nad 200 prebrusit obstojeĆØi nanos obvezno v smeri lesa, potem pa z ĆØopiĆØem ali krpo ki ne puÅ”ĆØa muck narediti nanos, po nekaj minutah ko veĆØino vpije vse obrisat in potem parkrat ponovit vajo...

dobi se povrŔina ki je skoraj neopazno lakirana, rahlo mat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 30, 2013 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marjan,

tole zgleda petarda ! Cestitam.

Napisi kaj vec o tem, od kje so se znasli, kako je sla obnova, kaj si obnovil.
Vsekakor zanimivo. Pa morda se splaca prestaviti debato v Vintage.

Malo sem si pogledal:
http://www.stereophile.com/content/listening-125


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 7 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe