Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup hiŔnega kina ter hi-fi-ja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vinarP



Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:29
Prispevkov: 4
Kraj: Å entjernej

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 13:57    Naslov sporočila: Nakup hiÅ”nega kina ter hi-fi-ja Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem. Sem nov na forumu in nov v avdio vodah.
Po dolgem ĆØasu ko obnavljam vikend, sem se odloĆØil, da si postavim hi-fi sistem za posluÅ”anje glasbe ter loĆØen sistem hiÅ”nega kina.
Po prebiranju tega foruma sem ugotovil, da je vsega enostavno preveĆØ.
Zanima me ali mi lahko kdo svetuje kaj kupiti saj sam nimam ĆØasa, da bi se lahko bolje poglobil v te zadeve.
Imam prostor ( dnevni prostor+ jedilnica), ki meri po kvadraturi kakŔnih 20-25 kvadratnih metrov s tem da ja prostor nad bivalnim delom zgrajen v galerijo ki je visoka 4- 5 metrov, v tem delu naj bi imel tudi postavljen sistem.
Za hiŔni kino sem pripravljen odŔteti od 1000 do 1200 eur, za hi-fi sistem pa tja do 2200 eur.
PosluÅ”am pa veĆØ zvrsti glasbe.
Vesel bi bil, ĆØe bi mi lahko svetovali z vaÅ”imi izkuÅ”njami o sistemih katere ste že sliÅ”ali.
Hvala in LP
Matic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne vemo ali bi imel popolnoma locena sistema ali skupno, kjer bi koristil prednji par zvocnikov tudi za stereo. Ce je to slednje, precekiraj tole temo, mogoce ti pade v tvoj koncept, klik. Ce je aktualno, na ta nacin prihranis en dodaten par zvocnikov in en par zvocniskih kablov.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinarP



Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:29
Prispevkov: 4
Kraj: Å entjernej

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mislih sem imel ĆØisto loĆØena sistema.
Hvala za odgovor.
Matic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

predvidevam, da bi imel oba sistema postavljena v isti prostor. Sicer ne poznam tvojih navad oziroma koliko ĆØasa nameniÅ” glasbi koliko pa gledanju filmov.
Ne zdi se mi smiselno kupovati dva loĆØena (pod)povpreĆØna sistema, ko lahko za skupnih ca.3500 Eurov nabaviÅ” en dober nadpovpreĆØni sistem.
Na tvojem mestu, razen da nisi strasten posluŔalec glasbe in ti je kino samo privesek, bi vzel v poŔtev en res dober home-theater sistem.
Morda tudi v smislu, ki ga predlaga Delfinus .

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa mislim da je ze prav da sta dva sistema. Je pa delfinusova resitev dober kompromis.
Za ta denar lahko dobis zelo dobre sisteme. Ce ves kaksen zvok zelis pa ti predlagam rabljene zadeve saj bos za enak denar dobil mnogo vec. Realnost je da se rabljene stvari slabo prodajajo in je na trgu mnogo dobrih zadev v brezhibnem stanju. Poglej pod oglase in potem bolj konkretno vprasaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe kdo hoĆØe narediti uslugo sebi

1.dober projektor...........1000 e
2.par velikih dobrih zvoĆØnikov.................1200 e
3.zmogljiv stereo integriran ojaĆØevalnik(min. 2x100 W, 8 ohm) ....1000 e
4.dober blueray predvajalnik....................1000 e
dvd format ima zaradi kompresije nižjo dinamiko od cd formata(potrebujemo moĆØ)pa tudi cd ju ne Å”kodi zaloga
downmix 2 kanala stero iz blueray na integriran ojaĆØevalnik

dobra možnost nadgradnje z analognim predvajalnikom-gramofon

kabli po želji

ko si daÅ” gor en koncert je to vrhunsko audiovideo doživetje,filmi pa grejo skoz odliĆØno

skoraj od zaĆØetka (1994) sem sodeloval s podjetjem ki je bilo menda prvo v Sloveniji ki je tržilo digitalni video format(dvd - digitalni veĆØnamenski disk)
na zaĆØetku Å”e laserdisk(Pioneer)
podjetje Eurocom 2000 ĆØe se Å”e kdo spomni
takrat ko je bil in multikanal smo prodajali hude sisteme,pa tudi za posel je bilo uredu 6 zvoĆØnikov 50m kabla....

veliko veliko boljŔe je dober stereo kot pa dober multikanalni audio sistem,

ĆØe hoĆØemo doseĆØi dobre multikanalne audio rezultate je cena zares visoka


Nazadnje urejal/a canyonn Pon Jun 24, 2013 22:42; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja dober HT stane:
receiver najmanj 1300 eu
5.1 zvoĆØniki 3500 eu manj ne priporoĆØam
projektor 2000 eu
platno 500-3000 eu odvisno od materiala, in velikosti
kabli od 8 eu na meter dalje
bd predvajalnik 800 eu navzgor
potem so Ŕe tu razdelilne letve, av mizice, stojala, in Ŕe in Ŕe.
Jaz sem že presegel 7500 eu pa Ŕe ni konca.
Za 1200 eu pa bo hiŔni kino zelo kilave sorte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razen seveda ĆØe se ĆØlovek znajde in kupi second-hand Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2013 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj jaz sem imel v mislih second hand,razen projektorja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
vinarP



Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:29
Prispevkov: 4
Kraj: Å entjernej

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 07:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, po vseh komentarjih sem se odloĆØil da zaenkrat dam HT na stran za nekaj ĆØasa saj mi ni prioriteta. Raje prisluhnem dobri glasbi, zato sem se odloĆØil, da bom raje naÅ”el hi-fi zvoĆØnike in ostale komponente....seveda tudi second hand pride v poÅ”tev.
Za zaĆØetek sem naÅ”el med mali oglasi - gallo acoustics reference 3, zvoĆØniki kateri se mi dopadejo vizuelno, verjetno tudi Å”pilajo dobro....kaj Å”e potrebujem? receiver, ojaĆØevalec....?
M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Ja dober HT stane:
receiver najmanj 1300 eu
5.1 zvoĆØniki 3500 eu manj ne priporoĆØam
projektor 2000 eu
platno 500-3000 eu odvisno od materiala, in velikosti
kabli od 8 eu na meter dalje
bd predvajalnik 800 eu navzgor
potem so Ŕe tu razdelilne letve, av mizice, stojala, in Ŕe in Ŕe.
Jaz sem že presegel 7500 eu pa Ŕe ni konca.
Za 1200 eu pa bo hiŔni kino zelo kilave sorte.

Dobro, vsak ima svoje prioritete, ampak tukaj je precej nenavadnih in nelogiĆØnih predlogov. ƈemu plaĆØevati 3000 ā‚¬ za platno? Tudi BD player za 800 ā‚¬ ne bo prikazoval bistveno lepÅ”ih rezultatov. Namigujem na nenavadna razmerja. Raje veĆØ denarja v amplifikacijo in zvoĆØnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vinarP je napisal/a:
evo, po vseh komentarjih sem se odloĆØil da zaenkrat dam HT na stran za nekaj ĆØasa saj mi ni prioriteta. Raje prisluhnem dobri glasbi, zato sem se odloĆØil, da bom raje naÅ”el hi-fi zvoĆØnike in ostale komponente....seveda tudi second hand pride v poÅ”tev.
Za zaĆØetek sem naÅ”el med mali oglasi - gallo acoustics reference 3, zvoĆØniki kateri se mi dopadejo vizuelno, verjetno tudi Å”pilajo dobro....kaj Å”e potrebujem? receiver, ojaĆØevalec....?
M.

Poglej Ŕe pod http://www.audio-markt.de/_markt/
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa saj za 1200 bi dobil povsem soliden komplet za HT. ƈe Å”tejemo da TV ima. Saj ne rabi ekstra super duper opreme, za filme gledat bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinarP



Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:29
Prispevkov: 4
Kraj: Å entjernej

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no......dr.sah je bil dokaj blizu. Filme si sicer rad ogledam kar pa ni tako pogosto (1-krat do 2-krat na teden), velikokrat pa pogreÅ”am musko. Ko se utrujen zveĆØer zleknem v fotelj in enostavno bi si privil nekaj za uÅ”esa.
Leta nazaj sem imel kenwood komponente in Jamo studio 180 zvoĆØnike.....je bilo vsaj nekaj. Zdaj pa trenutno nimam niĆØ. Zamislil sem si sicer HT od onkyo in sicer HT-S9405THX, ĆØrn sedaj sicer znižan na 888 eur.
Za Hi-fi zvoĆØnike pa bi si omislil kakÅ”ne anthony gallo ref. 3, ali kaj od Focal,pa potem kakÅ”en pameten receiver....

Vse do tukaj mi je malo jasno....ko pa zaĆØnem prebirati Å”e o drugi opremi, pa enostavno rata vsega preveĆØ. Tukaj sem mislil da bi kdo napisal do kakÅ”ne moĆØi kar se tiĆØe ojaĆØevalca bi moral poseĆØi, kakÅ”ni kabli bi bili primerni, itd.
PaĆØ tako je moje laiĆØno razmiÅ”ljanje, in res nebi razmiÅ”ljal o neki super duper opremi ker take ne dosežem niti za 10.000 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2013 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem lep ĆØas razmiÅ”ljal, da bi imel Å”e HT. No, potem sem ugotovil, da pogledam le tu in tam kak film, in da se to ne izplaĆØa oz se mi ni dalo z tem ukvarjati. Zato sem se osredotoĆØil na stereo sistem ( ravno gallote imam 3.5, hehe), za filme pa sem si dokupil sub, toliko da malo trese. Torej stereo imam poÅ”timan, filme pa se tudi da normalno gledati, ne ravno na ravni HT, a za gledat je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe