Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izgradnja Ŕkatle ter kretnice za nizkotonec
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 14:36    Naslov sporočila: Izgradnja Å”katle ter kretnice za nizkotonec Odgovori s citatom

Pozdrav vsem.

Jaz sem se odloĆØil, da bom naredil nizkotonsko enoto (ojaĆØevalec je Å”e v posameznih elementih). Sem pa recimo povpreĆØen zaĆØetnik v avdio vodah.

Zanima me, kakŔno Ŕkatlo za woofer moram sestaviti?

za material bi najraje uporabil kako javorjevo ali pa brezovo vezano ploÅ”ĆØo, ĆØe ma kdo kaj boljÅ”o idejo se priporoĆØam Smile . Mediapan-a ter iverke najraje ne bi uporabil.

Imam pa nizkotonec od sistema Logitech Z2300.

Specifikacije (kolikor sem jih uspel najti)

Fs = 42.95 Hz
Re = 7.80 ohms
Le = 7328.42 uH
L2 = 3120.63 uH
R2 = 52.25 ohms
Qt = 0.52 Qt
Qes = 0.57 Qes
Qms = 6.49 Qms
Mms = 50.81 grams
Rms = 2.112233 kg/s
Cms = 0.000270 m/N
Vas = 10.35 liters
Sd= 165.13 cm^2
Bl = 13.755757 Tm
ETA = 0.14 %
Lp(2.83V/1m) = 83.66 dB

zraĆØni tlak zvoĆØnika pa naj bi bil pa 117dB.
Imel bi bass-reflex ohiŔje.

potrebujem mere (litražo) kiÅ”te. Aja, mimogrede, kako doloĆØiÅ” dolžino in premer bass reflex cevi?

Zanima me, kakÅ”no kretnico (aktivno/pasivno) moram narediti za ta zvoĆØnik.. samo spodnja in zgornja frekvenca me zanimata.. zaenkrat ne bi izvajal nekih meritev, glavno je to da mi ne skuri driverja. =)

vsake pomoĆØi bom hvaležen.
lp

janez
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce se bos odlocil za aktivno kretnico bi ti svetoval, da si ogledas naslednjo stran

http://sound.westhost.com/p-list.htm

Projekt 9 nudi tiskanino za aktivno kretnico. Potrebujes se napajanje in si na konju. Nasploh elliot nudi ogromno moznosti za samograditelje. Jaz imam kar nekaj njegovih tiskanin. nima bog ve kaksne kvalitete je pa vse dobro dokumentirano, lahko se bos veliko naucil. Zavedati pa se moras, da pri aktivni kretnici vsak kanal potrebuje svoj ojacevalec.

Z bass reflex ohisji nimam izkusenj obstajajo programcki, ki ti bodo v pomoc za izracun dimenzij.

Svetoval bi ti, da imas predno zacnes zagati za celoten zvocnik nacrt na papirju ali v glavi in koliko te bo to okvirno stalo.

Lp saj ti bodo se starejsi diy po stazu kaj svetovali, kar se vprasaj.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za les ni problema, barve in lake imam doma, kretnica bo potrebovala kakÅ”en evro.. drugih stroÅ”kov se pa ne nadejam preveĆØ.. no pa Å”e ca.20E za napajanje kretnice..

drugaĆØe pa hvala

Lp
Janez
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ce se bos odlocil za aktivno kretnico bi ti svetoval, da si ogledas naslednjo stran

http://sound.westhost.com/p-list.htm

Projekt 9 nudi tiskanino za aktivno kretnico. Potrebujes se napajanje in si na konju. Nasploh elliot nudi ogromno moznosti za samograditelje. Jaz imam kar nekaj njegovih tiskanin. nima bog ve kaksne kvalitete je pa vse dobro dokumentirano, lahko se bos veliko naucil. Zavedati pa se moras, da pri aktivni kretnici vsak kanal potrebuje svoj ojacevalec.

Z bass reflex ohisji nimam izkusenj obstajajo programcki, ki ti bodo v pomoc za izracun dimenzij.

Svetoval bi ti, da imas predno zacnes zagati za celoten zvocnik nacrt na papirju ali v glavi in koliko te bo to okvirno stalo.

Lp saj ti bodo se starejsi diy po stazu kaj svetovali, kar se vprasaj.

Matjaz


http://sound.westhost.com/project09.htm
misliÅ” tole?

huh.. bi potreboval konkretno razlago Confused
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to sem mislil. Jaz imam na ta nacin izvedeno kretnico spodaj. Lahko si prides ogledat in potem te lahko peljem cez projekt. Rad pa bi te prej videl.
Ce se bos odlocil me kontaktiraj na ZS.

ImaŔ Ŕe to možnost. Ce rad eksperimentiras je to kar OK potem pa izvedes z diskretnimi elementi.

http://www.minidsp.com/index.php

LP Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elliot je veliko predrag za tako izvedbo bas kiÅ”te iz brezove Å”perplate. Ta prav material je žal mediapan, ki se lahko furnira. ImaÅ” samo rez navzgor, na dol ga seveda ne rabiÅ”. Veliko ceneje je nabaviti narejen sub, kot ga izdelovati sam, ĆØe tako malo priĆØakujeÅ” od tega, glede na izbor elementov in materiala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sliÅ”al sem da da mediapan zvoku rahlo kartonast prizvok.. tudi ĆØe bi se splaĆØalo ceneje kupit now sub.. ni takega obĆØutka kot ĆØe ga narediÅ” sam Smile

ĆØe mi bo uspelo naredit zastavljen projekt zagotovo ne bo slabÅ”e kot pa nek woofer v rangu 80ā‚¬
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 00:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GiovanniTheX glede obĆØutka imaÅ” zelo prav. No glede kartonastega prizvoka v mediapam kiÅ”ti pa se ne bi strinjal. KiÅ”ta mora biti kvalitetno narejena in po možnosti ojaĆØana pa bo ĆØisto OK tako da ti priporoĆØam kar MDF. Na tisti podatek o 117 db pa kar pozabi Laughing .No jutri ti javim optimalen volumen za BR kiÅ”to ter seveda dimenzije br cevi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 00:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala.. se mi sicer ĆØudno zdi od kje 117db pri takem zvoĆØniku.. =P
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo kaj pravijo podatki glede kiÅ”te. Optimalni volumen za tale basek je 19 litrov. BR je naÅ”timan na 33 hz tako da bi subek naj laufal do 32 hz -3db, kar je zelo ok edino problem je da rabiÅ” za tako uglasitev kiÅ”te zelo dolgo br cev torej premera 6 cm in dolžine 40 cm. Tu se zna pojavit problem glede turbolenc - pokanja iz br cevi. Na tvojem mestu bi namesto br cevi uporabil pasivno membrano, torej v tvojem primeru ko hoĆØeÅ” skozi priti z ĆØimmanj ojrov kar nek skurjen bas velikosti 20 ali 25 cm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V originalu je BR cev zavita.. kaj pa s tem? mislim da je dolga tko na oko ca. 30 cm
drugaĆØe pa hvala
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe veÅ” kakÅ”na kiÅ”ta in cev je v originalu potem naredi isto in je problem reÅ”en Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kakŔna je.. samo po sliki sem videl..
http://forums.logitech.com/t5/Speakers/Logitech-Z-2300-The-Last-of-the-Titans-Review/td-p/500830
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

8. slika
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
GiovanniTheX



Pridružen/-a: Tor Apr 2013 14:28
Prispevkov: 71
Kraj: godiĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakÅ”ne uĆØinke pa ima zvok ĆØe je cev malo krajÅ”a?
_________________
Lep pozdrav,
Janez Zabret
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040214489
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe