Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Podložne žogice PDE-4 Epidauro
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bernard



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 11:34
Prispevkov: 33
Kraj: Ravne na KoroŔkem

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://herbiesaudiolab.net/compfeet.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
...mizicami, ki sva jih s Castorjem kakŔno leto tudi izdelovala in prodajala...
A so bile to Golden Cut mizice?


Jaz sem GoldenCut nabavil kar v Izoli - vem da je bilo nekje pri Industrijski coni - ostalo se pa ne spomnim veĆØ. Sicer pa mizico Å”e vedno uporabljam...
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Aha, se mi je zdelo, da bo tako. Tam nekje v zgodnjih devetdesetih sem v Ljubljani sluĆØajno nabasal na predstavitev teh mizic. Bile so mi vÅ”eĆØ, vendar razstavljalec ni imel ravno veliko informacij o njih, rekel je samo, da jih izdeluje nek gospod z obale. Very Happy Igrali so minimonitorji (res majhni), ki so akustiĆØno uporabljali tudi volumen stojala, ĆØe se ne motim. Lepi spominiā€¦
Kje pa se da videti sliko iz sejma?


Uuuh,to pa je bilo na sejmu, ki ga je organizirala ZPS z Bredo Kutin na ĆØelu. Je bilo kar interesantno. Komentarjev tipa; tile pa nas imajo za norca, v teh ĆØrnih doma narejenih Å”katlah se skriva science fiction in ne vem kaj Å”e vse ne Very Happy Very Happy Very Happy . Je pa mimo priÅ”el neki arhitekt in nam svetoval naj se udeležimo ne vem veĆØ kakega sejma oblikovanja, je bil navduÅ”en nad estetiko in uporabnostjo. Žal mislim, da nismo takrat niĆØ slikali.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, GOLDEN CUT mizico ste si lahko ogledali v sobi 107 Very Happy Very Happy Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Uuuh,to pa je bilo na sejmu, ki ga je organizirala ZPS z Bredo Kutin na ĆØelu.

Pa Å”e res je! Sem Å”el takrat po ulici in s kotiĆØkom oĆØesa skozi steklo opazil neke meni nadpovpreĆØno zanimive zadeve v notranjosti. Seveda sem bil naslednjo sekundo že notri in preuĆØeval predstavljeno. Ja, takratno vzduÅ”je med obiskovalci si kar dobro opisal. Verjamem, da je bilo arhitektu vse skupaj vÅ”eĆØ (zlati rez itd.), mene je pa najbolj vznemirjala misel, da ZPS tako lepo skrbi za avdiofile, hahaha.
Vsaka poliĆØka mizice je stala na Å”tirih konicah (izgleda, da je Å”e danes tako), torej ambasador vseeno ni zavrgel konic popolnoma.Wink Sam sem imel ĆØisto na zaĆØetku svoje avdiofilske poti zvoĆØnike postavljene na žogicah za tenis.Rolling Eyes Sliko s sejma sem naÅ”el, hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S temi Epidauro žogicami imam že drugi dan same probleme. Bolj ko se matram nikak da jim najdem mane. Kolikor sem se v preteklosti Å”pilal s tonamenskimi zadevÅ”nami sem izkusil bolj kot ne "mixed variante". Ene parametre reprodukcije so izboljÅ”ale, druge pokvarile. Tule pa doslej nimam niti ene same pripombe, samo posluÅ”am in se ĆØudim. Enako sem obĆØutil edinole s solid tech disc of silence nogicami, o katerih sem trebunjal tule, kjer nisem imel nobene zamere, pri vseh ostalih, ki sem jih dal dosedaj skozi, pa kot že pravim mikser varianta.

Kaj se je zgodilo z zvokom... zraĆØnejÅ”e, veĆØ fokusa, vokali pristnejÅ”i, veĆØji obĆØutek globine odra, bas pridobil na definiciji. Prve pol ure igraĆØkanja vĆØeraj sem bil malo zbegan, saj sem imel filing, da je bilo potrebno za isto glasnost kot prej zdaj bolj odpreti potenciometer in sem gruntal ali je to preĆØiÅ”ĆØenje zvoka na raĆØun zademfanja zvoka, kar nikakor ne odobravam ali ta hudiĆØ samo odvzame stran drek, ki ga povzroĆØajo vibracije. Na veliko veselje ugotavljam da slednje. NiĆØ ne odvzame glasbenih informacij, zvoĆØni karakter ostane isti, le da je jasnejÅ”e, ĆØistejÅ”e, bolj posluÅ”ljivo in z veĆØjim vpogledom v glasbeno tkivo, ki pa ne pride na raĆØun dretja v faco ampak ravno kontra - vse skupaj lahkotnejÅ”e.

Trenutno se ukvarjam z razliĆØnimi obtežitvami. V ta namen v kleti naÅ”el neke zarostane roĆØne uteži. Ne izgleda apetitlih, ma nima veze, za Å”pilĆØkanje so ravno taprave:



Uživajte družba!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker vem, da se rad Å”pilĆØkaÅ” - nalepi na ohiÅ”ja z blue tackom kakÅ”no lepo keramiĆØno ploÅ”ĆØico (tam, kjer imaÅ” zdaj uteži, ĆØe spodaj ni rež za hlajenje pa tudi tam) - zna biti, da boÅ” prijetno preseneĆØen. ƈe ti ne ustreza z lahkoto odstraniÅ”.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e bolje je, ĆØe pokrove aparatur kar odstraniÅ” in s tem prepreĆØiÅ” vibriranje pokrovov, seveda, ĆØe nimaÅ” doma omladine. VĆØasih sem imel na cdp vreĆØke, napolnjene s peskom ali mivko.
Probati ni greh. Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pasuljaris & Vojcb hvala za ideje. Bom probal vse živo kar mi bo priÅ”lo na pamet, le brez odpiranja pokrovov. S tem pa se ne smem Å”pilat, imam tri otroke in ženo, ki hodijo notri uživat v glasbi, pa da ne bi sluĆØajno priÅ”lo do kake tragedije.

ƈe Å”e pade kakÅ”na ideja bom vesel. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bi kompletni regal odklopil od tal. Rolling Eyes
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
CASTOR je napisal/a:
Uuuh,to pa je bilo na sejmu, ki ga je organizirala ZPS z Bredo Kutin na ĆØelu.

Pa Å”e res je! Sem Å”el takrat po ulici in s kotiĆØkom oĆØesa skozi steklo opazil neke meni nadpovpreĆØno zanimive zadeve v notranjosti. Seveda sem bil naslednjo sekundo že notri in preuĆØeval predstavljeno. Ja, takratno vzduÅ”je med obiskovalci si kar dobro opisal. Verjamem, da je bilo arhitektu vse skupaj vÅ”eĆØ (zlati rez itd.), mene je pa najbolj vznemirjala misel, da ZPS tako lepo skrbi za avdiofile, hahaha.
Vsaka poliĆØka mizice je stala na Å”tirih konicah (izgleda, da je Å”e danes tako), torej ambasador vseeno ni zavrgel konic popolnoma.Wink Sam sem imel ĆØisto na zaĆØetku svoje avdiofilske poti zvoĆØnike postavljene na žogicah za tenis.Rolling Eyes Sliko s sejma sem naÅ”el, hvala.



Aaah, sva jih zavrgla že oba. So kolesca bolj praktiĆØna. Very Happy Very Happy Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri problematiki vibracij je dobro vedeti:
- da je potrebno vibracije naprav odpeljati proĆØ, ozemljiti
- da je potrebno prepreĆØiti vstop vibracij iz mize na kateri stojijo naprave

To so kontradiktorne zahteve. Za prvo rabiÅ” moĆØen stik s podlogo, za drugo pa decoupling - loĆØitev od podloge.

Tako podloga (mizica) kot naprave so izpostavljene vibracijam zvoĆØnika - tako po zraku (glasnost) kot preko tal. Poleg tega doloĆØene vibracije nastajajo tudi znotraj naprav samih - od vibracij transformatorja do vibracij ki jih povzroĆØajo moĆØni tokovi v ojaĆØevalcih, motorji in servo avtofokus laserja, in vibriranje ploÅ”ĆØkov vsled necentriĆØnosti mas (opletanje tako aksialno kot radialno).

ƈe naprava sama ne zmore opraviti z lastnimi vibracijami smo pred nemogoĆØo nalogo. Ne samo to - tudi vibriranje pokrovov Å”katle vsled hrupa v zraku mora biti vsaj v dobri meri nevtralizirano z napravo samo.

Tudi mizica mora biti v veliki meri imuna na lastne vibracije. Tudi princip zelo majhne mase mizice pomaga, ker majhna masa vskladiÅ”ĆØi malo energije in jo takoj odvede na tla. Velika masa je ok, ĆØe ne pride do vibracij, ker ĆØe se to zgodi - se velika masa ne ustavi tako hitro in dodatno trese naprave.

Iz tega sledi, da ni univerzalnega recepta - odvisno od okoliÅ”ĆØin.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BoljÅ”e (ali bolj posreĆØene) naprave imajo ohiÅ”ja (in celotno konstrukcijo) tako narejena, da njihove vibracije zelo malo vplivajo na njihovo delovanje. NamreĆØ niso vse vibracije enako Å”kodljive, pa tudi imunosti po celem spektru se ne da doseĆØi. Odtod ali zelo lahka aluminijasta ohiÅ”ja ali iz polnega bloka izdolbena Å”katla, odlite aluminijaste Å”katle ... hladilna rebra nenavadnih oblik ali materialov (baker), pa naprej do kompleksno narejenih kombiniranih tudi z lesom in plastiko (pleksi).

Tako ni niĆØ nenavadnega, da posreĆØene konstrukcije tudi ne rabijo nekih pomagal (konice, nogice vseh vrst) vse kar rabijo je dobra mizica (da se jim podloga ne trese pod njimi.
Ker je to pri konstrukciji elektronike ipak v drugem planu, velikokrat ne rata tudi renomiranim imenom, pa je kako stvar vseeno potrebno odvesti.

Pri lampaÅ”ih pa ne moreÅ” zbežati, ker so lampe same po sebi mikrofoni svoje vrste (bolje zveneĆØe samo lepÅ”e zujijo?).
Veliko vaÅ”ih postov kaže da je tudi D klasa Å”e kar obĆØutljiva.
Na sejmu (107) je bil NCore na GoldenCut mizici, hahaha, kar koli že to pomeni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AljoÅ”a, a si preizkusil kako se obnesejo nogice, ĆØe poskusiÅ” eliminirati prenos tresljajev od tal na regal?
Opažam, da ima veliko ljudi regal, na katerem stoji vsa elektronika skupaj z zvoĆØniki, mogoĆØe celo s kakÅ”nim gramofonom. Tam bi bil uĆØinek žogic bil zagotovo izredno pozitiven ob majhnem vložku.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ƈe ste bolj umetniÅ”ke duÅ”e in pospravljena soba ni ravno na vrhu želja, lahko pod lažje aparature daste Å”op starih long-plejk v ovitkih. Tudi dober dekupling.


A to velja tudi za gramofon?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe