Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup reciverja + ostalo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bronx



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 16:16
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Kar so fantje povedali dejansko drži. Potem bi vsak kupil neke malo bolj renomirane zvoĆØnike in nek poceni integrirec (npr 15 let starega technicsa), ter izvor zvoka raĆØunalnik ali nek poceni DVD predvajalnik za 20 EUR in to bi bilo to - vrhunski zvok.
OjaĆØevalnik je Å”e kako pomemben. NajveĆØkrat lahko opazimo razlike v predojaĆØevalnem delu.
Vsak ĆØlen je pomemben in pa kako posamezna komponenta vpliva na konĆØni zvok sistema (komponenta je lahko tudi kabel).
S tistimi Pioneer in Sony receiverji s katerimi imam sam izkuÅ”nje niso bili kaj prida, so pa obiĆØajno imeli pester nabor prikljuĆØkov. Tudi v avtu sem imel nek Pioneerjev avtoradio srednjega ali nižjega ranga s CD enoto (dobil skupaj z avtom) in se mi je Å”lo paĆØ samo toliko da Å”pila, potem pa sem radio zamenjal za Parrot avtoradio (da ima Å”e funkcijo prostoroĆØnega komuniciranja) in je bila razlika v zvoku uf, neverjetna obĆØutno boljÅ”i zvok, dinamika, detajli, globina.
Vglavnem tako zvoĆØniÅ”ki del kot ojaĆØevalni(predojaĆØevalni) del je pomemben za kvalitetno reprodukcijo.
Kolega je kupil nov Pioneerjev receiver in je zadovoljen (sistema nisem sliÅ”al). Pri nas ima tast komplet Onkyo - Jamo in je tudi zadovoljen, zvok je pa moram reĆØ zelo spodoben, korekten surround z dobrim "podnom". Vglavnem vÅ”eĆØen zvok. Ko pa priklopim isti CD na drug sistem se Å”ele opazi,da doloĆØeni detajli manjkajo a ĆØe ne veÅ” te ne moti.
Have a nice Day

Matt


Zdravo se strinjam z vsem napisanim sam ne pluvat ĆØez technicsa, mam namreĆØ v biljardnici ravno ene 15 ĆØene 20 let starga in nimam besedice reĆØt ĆØez njega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 14:48    Naslov sporočila: Akustika Odgovori s citatom

Pred 8-10 leti, sem imel v avtu dobro avtoakustiko...
Dva ojaĆØevalca, odliĆØne zvoĆØnike in en osnovni radio JVC.

Pa mi je takrat montažer predlagal, naj menjam Ŕe radio...
Rekel sem, ĆØe res misli, da bo potem zvok toliko boljÅ”i, naj bo...pa Å”e prikopiti nov radio ni ĆØasovno zamudno...

Ja, go je zadevo priklopil, je bila dinamika mnogo lepÅ”a, barvitejÅ”a..., ko pa se je v nekaj minutah poigral Å”e za eqalizerjem, je bil rezultat veĆØ kot odliĆØen.
Od takrat naprej sem vedel, da gre vse skupaj eno z drugim in obratno.

Tako se tudi pozna, ko sem sedaj doma zamenjal stari reciver z novim Pioneerjem....

Sedaj le upam, da mi bo služil morda toliko, kot prejŔnji (15-16 let).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Zdravo se strinjam z vsem napisanim sam ne pluvat ĆØez technicsa, mam namreĆØ v biljardnici ravno ene 15 ĆØene 20 let starga in nimam besedice reĆØt ĆØez njega.


Tudi jaz imam doma nekaj Technicsovih komponent a se ne more primerjat z nekim "standardnim" integrircem a la Rotel in podobno. Je pa res, da Technicsov gramofon je pa pravi bolid.

V danaÅ”njem ĆØasu je težko nasploÅ”no govorit o posameznih znamkah, npr. NAD ima tak in tak zvok in podobno, ker je zadeva z vsakim modelom lahko popolnoma drugaĆØna.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iki1 je napisal/a:
kva pa tebe boli?


Tvoj naĆØin komuniciranja, ki je na ravni 10 letnega otroka... VsakiĆØ, ko kaj napiÅ”eÅ”, to tudi potrdiÅ”. Boli me niti ne, upam pa za tvoje dobro, da ĆØim prej odrasteÅ”.

/over&out/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
iki1 je napisal/a:
kva pa tebe boli?


Tvoj naĆØin komuniciranja, ki je na ravni 10 letnega otroka... VsakiĆØ, ko kaj napiÅ”eÅ”, to tudi potrdiÅ”. Boli me niti ne, upam pa za tvoje dobro, da ĆØim prej odrasteÅ”.

/over&out/

lej ga pa Å”e kr nabija..tipiĆØno za internet generacijo..Å”e vedno nobene pomoĆØi iz tvoje strani,ki so jo tukaj zaprosili.raje se okvarjaÅ” z drugimi oz.z forumi ki ti niso vÅ”eĆØ!moje dolgoletno znanje z glasbo pa meni niti do kolen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da si vzameÅ” ĆØas za nabiranje znanja slovenÅ”ĆØine, pusti glasbo nekaj ĆØasa pri miru. Da se te bo dalo približno razumeti.

ƈe Å”e nisi opazil, je avtor teme kupil kar je želel in je z novim sistemom zadovoljen.

Trancedeejay je tukaj lepo razložil, od ĆØesa je odvisna kvaliteta zvoka, preberi si Å”e enkrat. Niso pomembni samo zvoĆØniki.

ƈe je to sedaj preveĆØ za tvoj E-go, pa ti žal ne more pomagati nihĆØe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2013 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
Predlagam, da si vzameÅ” ĆØas za nabiranje znanja slovenÅ”ĆØine, pusti glasbo nekaj ĆØasa pri miru. Da se te bo dalo približno razumeti.

ƈe Å”e nisi opazil, je avtor teme kupil kar je želel in je z novim sistemom zadovoljen.

Trancedeejay je tukaj lepo razložil, od ĆØesa je odvisna kvaliteta zvoka, preberi si Å”e enkrat. Niso pomembni samo zvoĆØniki.

ƈe je to sedaj preveĆØ za tvoj E-go, pa ti žal ne more pomagati nihĆØe.

tukaj ne iÅ”ĆØem nobene pomoĆØi in z glasbo se Å”e naprej ukvarjam...ne skrbi!ni bilo omenjeno da so pomembni samo boxi oz.ni vse na receiverju,ĆØe nekdo zmeĆØe eure in eure za kvaliteten ojaĆØevalec v manj kvalitetne boxe in priĆØakuje ĆØudeže...to je logiĆØno.sicer pa ĆØe bereÅ” razna mnenja oz.pomoĆØi od mnogih,ki imajo razliĆØne teorije v manj boÅ” odloĆØen za nakup izdelka,ki ga iÅ”ĆØeÅ”...kilometrina...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe