Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Referenèni glasbeni posnetki za ocenjevanje kvalitete zvoka
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 15, 2012 17:05    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
@vintage, mene pa v tem trenutku najbol "matra firbec" oz., da nam bi ti razodel tvoj magièni izbor posnetkov.


Vse ob svojem èasu Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 15, 2012 17:38    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ma ti se pa tudi ne znajdeš. Napisal bi moji so pa tukaj gor, pa naj kdo ugane kateri so. Tako te bomo pa držali za besedo.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
matej



Pridružen/-a: Èet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 15, 2012 21:22    Naslov sporoèila: Re: Referenèni glasbeni posnetki za ocenjevanje kvalitete zv Odgovori s citatom

vintagesonic, lep uvod, ni kaj.

vintagesonic je napisal/a:
Meni osebno je problem veèine sejmov in prezentacij glasbeni material, ki se vrti na teh dogodkih.
Soglašam.

vintagesonic je napisal/a:
Zelo težko podam mnenje kvalitete ali bolje reèeno všeènosti sistema, èe nimam informacije, kako je posnetek zvenel na slišanih sistemih, s katerimi imam predhodno osebno izkušnjo.
Morda bo zvenelo èudno, vendar imam osebno najraje, èe mi predstavijo sisteme z glasbo, ki jo slišim prviè. Še veè, imam navado, da (vsaj na zaèetku) sedim ali mogoæe celo stojim ob strani precej izven t.i. sweet spota. Rolling Eyes

vintagesonic je napisal/a:
V duhu zgornje omenjene teme me zanima , èe lahko kot posamezniki naštejete recimo od pet do deset posnetkov ali izvedb izvajalcev z naslovi skladb in po možnosti opisom nosilca, ki so vam absolutna referenca za ocenjevanje kvalitete audio sistema.
Huh, ne morem odgovoriti na vprašanje tako, kot je bilo postavljeno. Referenènih posnetkov namreè nimam. Pred kratkim sem kupil CD iz serije Great Pianists of the 20th Century, na katerem je prav lep izbor glasbe v izvedbi Andreja Gavrilova. Mislim, da predvajanje tega (dvojnega) CDja lahko hitro pokaže domet kateregakoli sistema. Philips Classics: 456 787-2 Morda kasneje dodam še kakšen primer.

vintagesonic je napisal/a:
Moja osebna izkušnja je namreè takšna, da lahko uživam tudi v posnetku, ki nima popolnoma vrhunskega zvoka, èe preprièa vsebina na posnetku. Mi je pa seveda istoèasno žal, da posnetek ne ponuja razkošja vrhunskega zvoka.
Moja obèutja so enaka.

vintagesonic je napisal/a:
To velja predvsem za posnetke, ki so starejšega datuma. Je pa res, da je na podlagi takšnih posnetkov zelo težko realno oceniti zvoèno kvaliteto oziroma potencial posameznega vrhunskega sistema ali komponente, èeprav je to na sejmih redna praksa.
Osebno mislim, da se res dobri sistemi pokažejo ravno pri takšnih posnetkih. Dobri sistemi namreè prikažejo vsebino posnetka (glasbo), zvoka pa ne, oziroma je razmerje med njima postavljeno v korist glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 02:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Tako te bomo pa držali za besedo


Obljuba dela dolg.

Kot sem že omenil v zgorjem postu, to ni selekcija "best of the cream", ampak je nabor posnetkov na podlagi katerih bi najlažje ocenil prednosti ali slabosti posameznega sistema. To bi bila absolutno subjektivna ocena na podlagi meni lastnih referenc iz preteklega in polpreteklega obdobja. Razporejena je tudi malce žanrsko, tako da je vsakogar po malo.

No pa zaènimo klasièno s klasiko:

Absolutno vrhunska produkcija, izvedba in zvok ( fotografija ovitka hudo zavaja Wink ). Prokofijev uvod Montagues and Capulets Romea in Julije je minsko polje za vsak bolj obèutljiv sistem zvoènikov. Èe nisi bil previden z nastavitvijo zaèetnega nivoja glasnosti "frèijo" tweeterji po luftu. Abbado je fenomenalen.




Tudi pri Èajkovskemu 1812 marsikatera zadeva "poèepne".



Richter skoraj nikoli ne razoèara



Popolno nasprotje vendar meni obèasno všeèno



Tukaj ni kaj dodati le da posnetki niso najnovejšega datuma



Nekaj za malce bolj sentiš duše, vendar krasna produkcija



To mi je prišlo popolnoma sluèajno pred oèi vendar zelo presenetljivo



Tradicionalisti ga imajo za drugo ligo, vendar ga osebno rad poslušam



Ne more mu biti ravno konkurenca vendar je iz domaèega okolja



Poizkusite in sami presodite



Spomini na obdobje tradicionalnega jazza



Še nekaj iz domaèih logov ( spomin na moje kolege, ki so že v penziji )



"Štiklc" timeless je resnièno brezèasen



Tudi "swamp" je èisti užitek



Ko zaènejo stopala nehote "tapkati" po tleh ob poslušanju Stratus-a.



Jazzz bi rekel "cukr in med", vendar produkcija je Å¡e vedno na zelo visokem nivoju



Podoben komentar kot zgoraj Wink



Mimo tega je težko iti, èeprav posnetek ni da bi èlovek padel na hrbet



To sem znal pred 25 leti na pamet



Ta dva sta izvedbeno, produkcijsko in aranžersko prva liga ( èe lahko tak stil prebavite )





Meni eden bolj všeènih ženskih vokalov, èeprav ne bi pokupil vseh njenih plošè



Èlovek bi rekel, da mu nikoli ne bo uspelo posneti plošèo s takim vokalom ampak ....................



Eden veèjih odbitih intelektualcev v sferi rocka



Ne moreš da jih ne bi imel rad



Èista perfekcija kitarskih riffov in harmonij



Še dolgo jih ne bo nihèe prekosil v veèglasnem petju in za tiste èase vrhunski country rock produkciji, ki se je z leti žal razvodenela in šablonizirala



Nabito z emocijami in depresijo




in za konec nekaj kar vas bo najbrž presenetilo



Å koda da je takega talenta povozil njegov lasten egotrip in ga spravil na rob propada.

To je nekaj iz mojega železnega repertoarja ki je bil po vsej verjetnosti že 236 krat slišan. Z njimi bi se upal napovedati pekel ali nebesa nekaterim sistemom, ne da bi tvegal svoje življenje.

O izboru si lahko mislite kar si hoèete. Narejen je bil na osnovi mojega uvodnega èlanka. Ne zveni vse oh in sploh, je pa delni prerez èez obdobje cca. 35 let od mojih študentskih let naprej. V obdobju adolescence sem bil preprièan da kaj boljšega kot je recimo



ali recimo



ne bo nikoli narejeno.

Ali sem se zmotil?

LP


.


Nazadnje urejal/a vintagesonic Pet Nov 16, 2012 21:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 830
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 08:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

osebno se najraje posluzujem trackov od Steely Dan, Pat Coil, David Benoit, Diane Krall, in podobnih, rad posezem tudi po raznih Demo Cdjih in Cd jih od Telarca, SheffieldLaba, RR, Monstra......
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 08:50    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
V obdobju adolescence sem bil preprièan da kaj boljšega kot je recimo




ne bo nikoli narejeno.

Ali sem se zmotil?

LP


Ne. To je absolutno najboljša rock plošèa vseh èasov. Jaz se pri ocenjevanju nekega sistema ne zanašam na neke referenène posnetke ampak nesem s sabo tisto kar je meni všeè. Èe ne poslušam klasike in jazz-a zakaj bi nosil s sabo take posnetke za referenco?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 10:55    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Sicer oftopièno, a vendar: "Škoda da je takega talenta povozil njegov lasten egotrip in ga spravil na rob propada."

Nazadnje polteti sem užival v njegovem koncertu in nisem imel takšnega vtisa. Ga je še vedno veè v hlaèah kot marsikaterega bleferja, ki žanje trenutno slavo.
Beseda je o Marku Breclju.
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 11:29    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:

Nazadnje polteti sem užival v njegovem koncertu in nisem imel takšnega vtisa. Ga je še vedno veè v hlaèah kot marsikaterega bleferja, ki žanje trenutno slavo.
Beseda je o Marku Breclju.


Dodatek off topicu.

To me resnièno veseli, da se je spet spravil k sebi. Pred nekaj leti sem ga tudi jaz poslušal na obali med dopustovanjem in se je sredi koncerta, ko je recitiral tekste svojega "kompanjona" Iva Volariè Fea zvrnil iz odra ( posledica alko hlapov ali pa èesa drugea ). Tisti veèer se ni veè pobral in koncert je bil konèan. Mi ga je bilo resnièno žal, ker to ni bil veè isti "èlovek", ki sem ga gledal v skupini Buldožer. Karakterno problematièen je bil celo življenje, ampak to je bil njegov zašèitni znak.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 13:47    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pred leti je Brecelj na koprskem zvoniku ovil v tapison bate na zvonovih, tako da so momljali namesto zvonili.

Mater, tako se nisem smejal že dolgo!

To je bil njegov odgovor na res hrupne zvonove. Se spomnim kako smo morali prekinjat predavanja ko so zvonovi prièeli svoj koncert. Ljudje so se pritoževali. Seveda so bili verniki užaljeni, a štos je bil vseeno duhovit.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 14:22    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tudi jaz nesem na poslušanje glasbo ki jo najveè poslušam, ne pa tiste t.i."referenène."
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 17:28    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:

Nazadnje polteti sem užival v njegovem koncertu in nisem imel takšnega vtisa. Ga je še vedno veè v hlaèah kot marsikaterega bleferja, ki žanje trenutno slavo.
Beseda je o Marku Breclju.


Dodatek off topicu.

To me resnièno veseli, da se je spet spravil k sebi. Pred nekaj leti sem ga tudi jaz poslušal na obali med dopustovanjem in se je sredi koncerta, ko je recitiral tekste svojega "kompanjona" Iva Volariè Fea zvrnil iz odra ( posledica alko hlapov ali pa èesa drugea ). Tisti veèer se ni veè pobral in koncert je bil konèan. Mi ga je bilo resnièno žal, ker to ni bil veè isti "èlovek", ki sem ga gledal v skupini Buldožer. Karakterno problematièen je bil celo življenje, ampak to je bil njegov zašèitni znak.

LP


No, na tem koncetu (v okviru EPK jajc) je briljiral. Tako glasbeno, kot s satiriènostjo.

Ambasador - tista s tapisoniranjem zvonov je moèna, meni še boljša pa tista, ko je ameriške marince, ki so bili na "prijateljskem obisku" v Sloveniji zaprosil, naj pridejo pomagat renovirat mladinski klub. Ko so res prišli, jih je zaklenil v klub in izjavil, da gre za ugrabitev.
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 23:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pred leti je Brecelj na koprskem zvoniku ovil v tapison bate na zvonovih, tako da so momljali namesto zvonili.

Mater, tako se nisem smejal že dolgo!

To je bil njegov odgovor na res hrupne zvonove. Se spomnim kako smo morali prekinjat predavanja ko so zvonovi prièeli svoj koncert. Ljudje so se pritoževali. Seveda so bili verniki užaljeni, a štos je bil vseeno duhovit.


Hehe.....to je ultimativna poteza, pravi umetniški akt.

Zvonovi po naših cerkvah in hribèkih so bedni, zamolkli, žalostni, tak mrtev depresiven zvok...to je dejstvo. Kot slovenci....in to poslušaš vsak dan.

V benetkah, italiji, povsod kjer so imeli denar pa je zvok krasen, zvenek, živ, ti da energijo in radost.

Stvar je preprosta, veè je brona, lepši zvok. Bogatejši so bronu dodali še srebro, tisti zvenijo angelsko. Benetke, Firence ipd je vedno èisti bron.

Pri nas pa smo bili revni, in naredili železne, z zelo malo primesjo brona. Zato tak zvok. Kolko para, tolkp muzike.

Pri stvareh je vedno bistven finiš in detajli, tukaj smo pri nas èisto podbacili. Kaj èe ti zvonik, èe pa je zvok beda?

Evo, jaz bi pa naprimer takoj zamenjal svoj sistem za en vrhunski zvon poleg bajte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 00:57    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pa poslušaj moj posnetek v temi zvoki narave, in spremenil boš mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 15:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Še malo vpogleda o èemu bomo v prihodnosti komplicirali pri vzorènih posnetkih..

http://www.stereophile.com/content/cookie-marenco-dems-dsd

SACD versus DSD.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 29, 2012 02:09    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Tako te bomo pa držali za besedo

Ne moreš da jih ne bi imel rad




Resnièno ne moreš da jih nebi imel rad tudi kot lutke ali amaterke!




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe