Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov "DomaĆØi kino" sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tbostjan



Pridružen/-a: Pet Jul 2012 16:24
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2012 16:34    Naslov sporočila: Nov "DomaĆØi kino" sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

na novo si urejam stanovanje in kot sestavni del dnevne sobe bo seveda tudi kino sistem, za ogled filmov, Tvja in pa posluŔanje glasbe.
Ker nisem nek poznavalec se nekako odloĆØam za nek srednji ali nižji cenovni razred, pa me zanima ĆØe so sledeĆØe komponente kompatibilne in pa kaj priporoĆØate:
Za Av reciver sem se nekako odloĆØil za:
- http://www.ideo.si/a/AV_receiver_AVR142_HARMAN_KARDON
- http://www.ideo.si/a/receiver_5_1_kanalni_TX_SR313_ONKYO

Za zvoĆØnike pa pogledujem tole:
- http://www.ideo.si/a/sistem_zvocnikov_SIB_CUB_5_1_FOCAL
- http://www.hifijournal.si/2011/novice/boston-acoustics-uvaja-soundware-s-kompaktni-kino-sistem/
- http://www.ideo.si/a/sistem_zvocnikov_HKTS_16_HARMAN_KARDON

nekako kar po vrstnem redu. Predvsem me zanima kaj je kompatibilno med seboj. In pa primerjava zvoĆØnikov Focal in pa telih Boston. focale sem že sliÅ”al in res lepo Å”pilajo (no vsaj za moje pojme). Cenovno so Boston malce dražji so pa zelo majhni-kompaktni. kakÅ”no je vaÅ”e mnenje glede tega in pa kateri reciver vzeti?

Skupni budget okoli 1.000,00 Eur stotak gor ali 200 dol:)

Hvala za vaÅ”o pomoĆØ in lep pozdrav

BoŔtjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2012 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe reciverja, bo Onkyo gotovo boljÅ”i v tem razredu.
Kar pa se tiĆØe zvoĆØnikov, ti svetujem klasiĆØne regalne zvoĆØnike, ne neke "style" primerke.
Napr. kaki Monitor Audio,Dali,Jamo v tem cenovnem razredu imaŔ ogromno izbire.Naprimer Jamo C602 + C6cen bodo velik napredek naparam omenjenim Focalom.Sploh za posluŔanje glazbe.

ƈe bi rad prihranil, morda vzameÅ” rabljene 2-3 leta stare zvoĆØnike, pa ti veĆØ ostane za reciver (tako bi kupoval jaz).

Kar se tiĆØe kompatibilnosti, se ti ni teba obremenjevat.Morda le to,da je bolje da so zvoĆØniki 6ali 8ohm, kadar gre za budget veĆØkanalne reciverje (manj se greje).
Pa ne pozabi, da potrebujeŔ Ŕe izvor zvoka, tukaj pa glej da so povezave (HDMI,optika,coax)kompatibilne, torej da reciver ima tak vhod, kot ima izvor izhod.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2012 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ObiĆØajni zvoĆØniki sicer res ponujajo boljÅ”i zvok za svoj denar kot lifestyle paketi, ampak niso za zanemarit. Tile focali bi znali bit ĆØisto fajn. Za XS20 vem da igrajo zelo zelo fajn.

ƈe gledaÅ” lifestyle zvoĆØnike, pa ĆØe se ti zdijo focali dovolj dobri, potem se ti z ostalim niti ni treba pretirano obremenjevat.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2012 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Focali so res "top shit" Wink za ta denar. Niti niso spet tako majhni. Sam veÅ” koliko ĆØasa nameniÅ” ali pa boÅ” namenil gledanju filmov in posluÅ”anju glasbe. ƈe je glasba v prvem planu potem bo res kaj konkretnejÅ”ega definitivno boljÅ”a izbira. Kako zahteven "uporabnik" si, moraÅ” pa sam pri sebi razĆØistit. Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 02:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne me posluŔat!

Sem zagovornik navadnega stero sistema. Menim, da se filmsko ozvoĆØenje daleĆØ najbolj kvalitetno izvede samo z dvemi zvoĆØniki - kadar je budget omejen. Pet zvoĆØnikov plus sub je preveĆØ kompromitirano za mali denar. Vsaj dokler ne prideÅ” na budget minimalnih 3000ā‚¬ samo za zvoĆØnike. Poleg tega stereo ojaĆØevalci bistveno bolje igrajo od veĆØkanalnih za isto ceno.

Ne me posluÅ”at, ker me zanima samo res lepa reprodukcija in ne petkanalni za lase privleĆØeni efekti. Nisem in, sorry.

Quadrofonija (tista prava) bi bilo nekaj res dobrega. Žal je umrla kmalu po porodu. Še stereofonski posnetki so redkokdaj ortodoksni.
Petkanalni posnetki pa se mi zdijo infantilni, žal.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 29, 2012 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pretiravat pa res ni treba!
Se sicer strinjam z zneskom 3000ā‚¬, a skupaj s kakovostnim receiverjem in BR DVD predvajalnikom.Ja, pa seveda ne kupljeno v najdražji Å”tacuni! Idea
Je pa res, da so razne kombinacije, ko bi hoteli ljudje vse dobiti za 1000ā‚¬, veĆØ ali manj zaniĆØ. Pa to pravim ne kot nek zaprisežen audiofil, temveĆØ kot dosti "normalen" uporabnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolega je nabavil zvoĆØnike www.teufelaudio.com
konkretno te:

http://www.teufelaudio.com/home-cinema/columa-300-set-l-p5848.html

morda najdeÅ” kaj primernega

zvoĆØniki teufel se prodajajo izkljuĆØno preko interneta in imajo pozitivne ocene

zraven je kolega nabavil Ŕe onkyo 515

kako pa vse skupaj Ŕpila pa ne vem saj jih Ŕe ni priklopil

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem se bal da ne bom dobro razumljen:

seveda se da dobiti spodoben hiÅ”ni kino za manj denarja, point je ta, da se dobi krepko boljÅ”i zvok, ĆØe se omejiÅ” na stereo za isti denar.

Nad doloĆØenimi ciframi pa se te razlike dosti zmanjÅ”ajo, Å”e posebej ĆØe ga uporabljaÅ” samo za filme.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ne me posluŔat!

Sem zagovornik navadnega stero sistema. Menim, da se filmsko ozvoĆØenje daleĆØ najbolj kvalitetno izvede samo z dvemi zvoĆØniki - kadar je budget omejen. ...

... Ne me posluÅ”at, ker me zanima samo res lepa reprodukcija in ne petkanalni za lase privleĆØeni efekti. Nisem in, sorry....

... Petkanalni posnetki pa se mi zdijo infantilni, žal.


Podpis pod tole !
Sem že mislil, da sem "poslednji mohikanec" z izkljuĆØno stereo postavitvijo.

Wink Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker smo ravno pri podajanju svojih mnenj...

Razumem, da ste nekateri strogi pristaŔi sterea in katerakoli druga "usmeritev" je malo manj kot bogokletstvo. Wink Razumem in verjamem, da ste do te ugotovitve priŔli skozi leta izkuŔenj (eksperimentiranja in iskanja svojega svetega grala).

Ne razumem pa dejstva, da vedno, ko nekdo spraÅ”uje po nasvetu za domaĆØi kino okoli "jurja", se nekdo mora oglasit in pridigat o superiornosti sterea. Vredu, res se dobi boljÅ”i sistem za posluÅ”anje sterea za ta denar. Ampak ĆØe se ĆØlovek noĆØe odpovedati 5.1 oz hoĆØe imeti 5.1, zakaj mu ne podati nek konkreten predlog? Zakaj sploh pisati nekaj v smislu "ne me posluÅ”at"? Saj ni naslove teme komu kateri zvokovni naĆØin bolj odgovarja in paÅ”e?! ƈe je bil tvoj namen @ambasador malce provocirati ti je uspelo. Very Happy Meni pa paĆØ v tem obdobju mojega življenja bolj paÅ”ejo za lase privleĆØeni efekti. Sem IN! Smile)))))))

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ima vsakdo pravico do svojega videnja zadev! Tudi jaz nimam namen prepriĆØevati tistih, ki stvari gledajo iz drugega zornega kota.
Vseeno pa mislim, da ne smemo brkat dveh razliĆØnih zadev: hiÅ”nega kina in stereo sistema pretežno namenjenega za posluÅ”anje muzike!
Od hiÅ”nega kina priĆØakujem, da mi bo kakovostno prenesel tiste zvoĆØne efekte, ki ga delajo atraktivnega.ƈemu potem surround zvok? Shocked Hkrati pa bi naj bil po možnosti zvok v "pure audio" naĆØinu Å”e vedno dovolj kakovosten za zadovoljivo posluÅ”anje glasbe v stereo naĆØinu. Jasno je, da obstaja logika, da bo 2-kanalni ojaĆØevalnik ob isti ceni kakovostnejÅ”i od 9-kanalnega, enako pa par zvoĆØnikov v primerjavi s 5.1 sistemom, saj velja rek "iz niĆØ ni niĆØ".
Saj verjetno mislimo podobno, le interpretiramo stvari razliĆØno!
Osebno bi se sicer kar strinjal s tem, da je tu nekje 2500-3000ā‚¬ meja dobrega kompromisa za celotni sistem. Je pa potrebno naokoli pogledat za dobrimi cenami.
In Å”e to: tudi kakovost izvora slike in tona je važna(isto velja tudi za stereo nosilce zvoka)! Tu pa je pomembno, da je Å”e vedno satelit zakon(ĆØe se ne omejimo zgolj na gledanje DVD-jev). To seveda tudi nekaj dodatno stane (najmanj 800ā‚¬)!
Je pa to zgolj moje skromno mnenje, ni treba, da ga vsakdo deli! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pristaÅ” obeh front: stereo naĆØina in veĆØkanalnega naĆØina.
Seveda sta oba združena v enem sistemu. Wink
Kdo bo kaj imel je njegova odloĆØitev.
Kateri so pristaÅ”i ĆØistih stereo sistemov naj spoÅ”tujejo tiste, ki so pristaÅ”i veĆØkanalnih sistemov.
Kateri so pa pristaÅ”i veĆØkanalnih sistemov pa naj spoÅ”tujejo tiste, ki so pristaÅ”i ĆØistih stereo sistemov.
ƈe je kdo v dvomih kako dobro lahko reproducira veĆØkanalni sistem v stereo naĆØinu ga vabim na posluÅ”anje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2012 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VeĆØkanalni ojaĆØevalniki in receiverji so bili svoje ĆØase res bolj uboge sorte(sam Å”e vedno imam nekje v hiÅ”i starega Technicsa in kolikor se spomnim, se res ne more meriti niti s cenejÅ”imi stereo napravami) in tako se jih je nekako prijel slab image, ki se ga je potem težko reÅ”iti (primer: nekateri Å”e vedno verjamejo, da francoski avti rjavijo...). V dobrem delu pa se jim dandanaÅ”nji dela krivica, saj lahko Å”tevilni veĆØkanalni ojaĆØevalniki tudi v stereo naĆØinu zvenijo res dobro. Sam imam trenutno Onkyo TX-NR 5007, ki sem ga rabljenega kupil na avstrijskem e-bayu za dobrih 820ā‚¬ in reĆØem lahko, da bi za to ceno težko dobil stereo ojaĆØevalnik s podobno reprodukcijo v ĆØistem stereo naĆØinu.
Problem je seveda, da se potem tudi v zvoĆØniÅ”kih setih delajo kompromisi. Tudi to poznamo iz avtomobilizma: najde se Å”e denar za spojlerje in dodatne konje, zmanjka pa ga za dobre gume. Res dobri zvoĆØniÅ”ki seti se dobijo nekje od 1500ā‚¬ dalje, bolj 2000ā‚¬. TakÅ”ni, ki so zloženi skupaj iz vseh vetrov, lahko delujejo neusklajeno, pa ĆØeprav posamezne enote niso nujno slabe. Samo nekaj ponudnikov: Kef, Teufel, B&W, Klipsch, Dali itd.
Nekaterim je užitek res zgolj posluÅ”anje glasbe in na tem ni niĆØ narobe in naj kar ostanejo na stereu!
Veliko pa nas je takÅ”nih, ki radi buljimo v veliko plazmo ali LCD, pa najbolje, da se gor vrtijo stvari v HD tehniki, hkrati pa uživamo v prostorskem zvoku, ki je vĆØasih res osupljiv in se preko sterea paĆØ ne da reproducirat.
Uživancija pa postanejo tudi kakovostno posneti koncerti in moraŔ biti res trden v svojem "stereofilstvu", da tega ne priznaŔ. Wink
Zame je pri hiÅ”nih kinih stvar, ki najbolj nervira, vso to kablovje, ki povezuje naprave med sabo, pa te na elektro omrežje, pa zopet vseh najmanj 5 oz. 6 zvoĆØnikov. In ker so že skoraj vse naprave povezljive v domaĆØe omrežje, narediÅ” tudi to in spet se najde par kablov ali pa vsaj nekaj dodatnih nastavitev(pri meni je teh prikljuĆØkov recimo 6 Shocked ). Tu si življenje res kompliciramo, vĆØasih tudi nepotrebno! Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2012 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tbostjan,kino soliden zvok ni tako težko dobit v predpostavki,da je wufer mal bolÅ”i,ĆØe imaÅ” dobre sosede ! Fajn pa je da iz tega resiverja Å”e stereo dobro sliÅ”iÅ” ! To je pa že težje ! Najprej moraÅ” vedeti kako musko najrajÅ” posluÅ”aÅ” ? DrgaĆØ pa Onkyo pa kake Jamo zvoĆØnike ne boÅ” veliko falil ! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Volume



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 0:30
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2012 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
tbostjan,kino soliden zvok ni tako težko dobit v predpostavki,da je wufer mal bolÅ”i,ĆØe imaÅ” dobre sosede ! Fajn pa je da iz tega resiverja Å”e stereo dobro sliÅ”iÅ” ! To je pa že težje ! Najprej moraÅ” vedeti kako musko najrajÅ” posluÅ”aÅ” ? DrgaĆØ pa Onkyo pa kake Jamo zvoĆØnike ne boÅ” veliko falil ! Wink


V katerem jeziku je napisan gornji "prispevek" ? Ali bi bila to mogoĆØe slovenÅ”ĆØina ?

Od kje ideja, da mora biti v stavku

Najprej moraŔ vedeti kako musko najrajŔ posluŔaŔ ?

na koncu vpraŔaj in v preostanku teksta obilica klicajev ? Komu so namenjeni ?

V primeru

DrgaĆØ pa Onkyo pa kake Jamo zvoĆØnike ne boÅ” veliko falil !

zadeva diŔi po verbalni disleksiji.

Vem, da vse skupaj nima veze z audio problematiko, vendar vsaka stvar ima neko stopnjo tolerance, ĆØe ne drugaĆØe zaradi mentalne higiene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 000 000
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe