Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox tema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 137, 138, 139, 140, 141  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav,najbrž ne spada najbolj v to temo, katero aplikacijo za android-pc, priporoĆØate za streaming receiver ki podpira upnp,dhcp,dlna,dmr?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2020 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bo kdo potreboval kakÅ”no staro verzijo Logitech Media Serverja:
http://downloads.slimdevices.com/
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damirc



Pridružen/-a: Sre Okt 2014 19:45
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2020 11:13    Naslov sporočila: Tidal na napravah squezebox Odgovori s citatom

VpraŔanje tistim, ki uporabljate Squeezebox (in Logitech media server?)

PosluÅ”am Tidal preko Audioquest Dragonfly, v spalnici pa imam Logitech Boom, ki ima ĆØisto dober zvok za posluÅ”anje pred spanjem. Nikakor pa ne uspem na njem posluÅ”ati Tidal.
Pred ĆØasom sem poskuÅ”al z ickstream, pa nisem uspel, kolikor pa se spomnim, je avtor opustil njegovo podporo.
IÅ”ĆØem nekoga, po možnosti iz Ljubljane, ki bi sprejel naroĆØilo, da mi nastavi Tidal na Squeezeboxu, ĆØe je to sploh mogoĆØe?

Hvala lepa vnaprej,
LP vsem in ostanite zdravi!
Damir
_________________
Marantz SA8003/Audioquest DragonFly Cobalt/Unison Research S-6/Sonus Faber Cremona Auditur/Sennheiser Momentum Wireless
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2020 11:30    Naslov sporočila: Re: Tidal na napravah squezebox Odgovori s citatom

damirc je napisal/a:
VpraŔanje tistim, ki uporabljate Squeezebox (in Logitech media server?)

PosluÅ”am Tidal preko Audioquest Dragonfly, v spalnici pa imam Logitech Boom, ki ima ĆØisto dober zvok za posluÅ”anje pred spanjem. Nikakor pa ne uspem na njem posluÅ”ati Tidal.
Pred ĆØasom sem poskuÅ”al z ickstream, pa nisem uspel, kolikor pa se spomnim, je avtor opustil njegovo podporo.
IÅ”ĆØem nekoga, po možnosti iz Ljubljane, ki bi sprejel naroĆØilo, da mi nastavi Tidal na Squeezeboxu, ĆØe je to sploh mogoĆØe?

Hvala lepa vnaprej,
LP vsem in ostanite zdravi!
Damir



Tidal Premium provides streams in AAC format. Tidal does not provide MP3 streams anymore. The Squeezebox Boom cannot natively play AAC streams, meaning that the Tidal AAC stream needs to be transcoded to flac (or MP3) format by LMS (Logitech Media Server). Transcoding of Tidal AAC streams to flac or MP3 can only be done by LMS 8 (LMS 7.9.x does not recognize Tidal AAC streams).
=> You will need to install LMS 8 if you want to play Tidal AAC streams on your Squeezebox Boom. LMS 8 can be downloaded from here: http://downloads.slimdevices.com/nightly/

tole , ĆØe vam kaj pomaga na brzino drugaĆØe pa res morda koga v bližini , da se malo poigra z nastavitvami.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2020 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem to nastavil preko mysqueezebox.com - tam sem dodal in mi ga vidi ipeng na telefonu (daljinec od Duo-ta mi je namreĆØ crkinl).

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2020 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ste imeli ostali uporabniki težave z okvarami Squeezeboxa? Meni je ravnokar odpovedal Squeezebox Classic - delal pa je 24/7 za multiroom sistem. Ko sedaj vklopim napajalnik samo Å”e utripa laser od optiĆØnega konektorja in to je to. Vse ostalo je mrtvo. Napajalnik izgleda ok.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 182
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2020 01:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je eden popolnomq odpovedal (najbrž strela), pri drugemu mi je odpovedal izhod. Itak je priklopljen na zunanji DAC, tako da ta deluje.
Za rezervo sem si omisli Raspberry pi + digidac + zunanji dac. Vse skupaj poganjam s PiCore playerjem. ƈe bi dodal Å”e Rpi touch zaslon bi dobil izboljÅ”an klon Squeezebox Toucha. HitrejÅ”i procesor veĆØ rama veĆØji zaslon in pa LMS server, vse v eni napravi...
PriporoĆØam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2020 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Ko sedaj vklopim napajalnik samo Å”e utripa laser od optiĆØnega konektorja in to je to. Vse ostalo je mrtvo. Napajalnik izgleda ok.
Jaz bi vseeno najprej poizkusil s preverjeno dobrim napajalnikom.

Mani je Synology NAS vsake par dni pokazal neodziven bel zaslon. Vzrok je bil slab napajalnik, sicer je pa server lepo delal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tu poizkusil sreĆØo.

Torej Tidal na Oppo. Preko Tidal appa ne gre, moraÅ” naložiti Oppo media control app, ki pa ne streama veĆØ kot kvalitete "hi-fi" (po Tidal-u). Potem je tu Å”e mConnect app (plaĆØljiv), ki sicer streama Master skladbe, ampak ĆØe predvajaÅ” veĆØ skladb se po vsaki predvajanje zaustavi, ĆØe med tem delaÅ” nekaj drugega ali samo ugasneÅ” ekran na telefonu ali zaženeÅ” drug app, odpreÅ” forum itd...(google play je že refundiral).
Torej, obstaja kakŔna aplikacija ki bi na Oppo streamala Tidal Master in po možnosti podpirala gapless, ter ostala aktivna tudi ko med posluŔanjem pospraviŔ telefon?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

Torej, obstaja kakŔna aplikacija ki bi na Oppo streamala Tidal Master in po možnosti podpirala gapless, ter ostala aktivna tudi ko med posluŔanjem pospraviŔ telefon?


O Oppu nimam pojma, ampak glede "ugaÅ”anja" aplikacije med mutitaskingom na telefenu je mogoĆØe Å”tos v nastavitvi app-a na telefonu, mogoĆØe je onemogoĆØeno dovoljenje za delovanje v ozadju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
luka79 je napisal/a:

Torej, obstaja kakŔna aplikacija ki bi na Oppo streamala Tidal Master in po možnosti podpirala gapless, ter ostala aktivna tudi ko med posluŔanjem pospraviŔ telefon?


O Oppu nimam pojma, ampak glede "ugaÅ”anja" aplikacije med mutitaskingom na telefenu je mogoĆØe Å”tos v nastavitvi app-a na telefonu, mogoĆØe je onemogoĆØeno dovoljenje za delovanje v ozadju.


Hja. Sem tudi jaz pomislil na to, ampak app se sama inŔtalira z vsemi za pravilno delovanje zahtevanimi dovoljenji.
Hec je znotraj samega appa. Cel album moraŔ dat v queue in ga predvajati tam. Gapless pa žal ne gre.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 02:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Bom kar tu poizkusil sreĆØo.

Torej Tidal na Oppo. Preko Tidal appa ne gre, moraÅ” naložiti Oppo media control app, ki pa ne streama veĆØ kot kvalitete "hi-fi" (po Tidal-u).


Meni na Oppo 105 Media Control App streama brez problema Hi-Fi. Nre more streamat MQA (Master) ker Oppo tega ne podpira... Imam pa kolega kjer 205-ka to zmore.

mConnect uporabljam na Myteku - in naĆØeloma delue BP (sicer veĆØinoma na iPad-u) VĆØasih se sicer zgodi da (predvsem zadnje ĆØase) napiÅ”e Asset ost...

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Tomi
Ja saj pravim. Cd kvaliteto streama Oppo media control app bp. Master albume katere imam shranjene tudi predvaja vednar enako v Cd kvaliteti. Med tem ko mConnect predvaja in tudi izpiŔe master kvaliteto fajla. Imam pa 103EU na zunanji DAC.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojih izkuÅ”njah mConnect streama Tidal MQA komade najveĆØ do 48k, medtem, ko aplikacija Tidal iste MQA komade predvaja na 96k. Velja za streamanje na naprave, ki ne podpirajo MQA. Tu se po mojem mnenju v praksi opazi monopol, ki ga ustvarjajo strici iz ozadja MQA/Tidal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Po mojih izkuÅ”njah mConnect streama Tidal MQA komade najveĆØ do 48k, medtem, ko aplikacija Tidal iste MQA komade predvaja na 96k. Velja za streamanje na naprave, ki ne podpirajo MQA. Tu se po mojem mnenju v praksi opazi monopol, ki ga ustvarjajo strici iz ozadja MQA/Tidal.


Drži. Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 137, 138, 139, 140, 141  Naslednja
Stran 138 od 141

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe