Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HiŔni kino, par vpraŔanj
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 23:35    Naslov sporočila: HiÅ”ni kino, par vpraÅ”anj Odgovori s citatom

Torej, razmiÅ”ljam o hiÅ”nem kinu, skoraj sem bil že odloĆØen za onkyo tx-nr709 ter jamo concert 6 7.1 sistemu + jamo sub 650 pa sem po nekaj branja naÅ”el nekaj stvari, ki me motijo pa upam, da mi boste lahko pomagali z nasveti.

1. biamping+5.1 ali 7.1:
Koliko se pri c607 biamping "pozna"? Ker za 7.1+biamping stane receiver obĆØutno veĆØ.

2. Obstaja receiver, ki se mu da nastavit, da bi za 5.1 surround uporabljal rear surround zvoĆØnike v 7.1 sistemu?

3. Se DTS-HD MA IN DD-HD da razÅ”irit iz 5.1 na 7.1 in koliko se to splaĆØa poĆØet? LjubÅ”e bi mi bilo zadevo reÅ”it na naĆØin opisan v toĆØki 2.

4. Od receiverja dejansko rabim samo zmožnost predvajanja flac in ape ter mp3 datotek iz htpc-ja, ter 7.1 z biampanimi fronti, pa Audyssey in eventuelno 2 hdmi izhoda. Ne rabim upscalinga, ker gledam samo fullhd filme, tko da ĆØe obstaja kak bolj primeren, kr na dan s predlogi. No, pa zmožnost konotrole receiverja za predvajanje glasbe s kako android aplikacijo bi bila tudi zaželjena Smile

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 02:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na bolhi se prodaja en nov Onkyo tx nr 808 za poloviĆØno ceno,nov.660EUR.
Potem mislim, da imaŔ reŔene dileme glede bi-ampinga.
Kar se tiĆØe 7.1 sistema, je trenutno zelo malo filmov, ki so posneti v 6 ch, da se komaj splaĆØa postavljat 7 kanalni sistem.
Sam sem odklopil back surround, ker mi je bolj vÅ”eĆØ ĆØe dam surrounde pol metra za mano.

DrugaĆØe si po mojem zelo dobro izbral komponente- sploh zvoĆØnike.Sub je kompresijski, z moĆØnim ampom, zato ni slab niti za posluÅ”anje glazbe.
Med 709 in 808, je dosti razlike.808 ima dosti veĆØji trafo (je skoraj 5kg težji).

Glede 2. toĆØke, po mojem ne gre, kot sem že opisal, sem zato odklopil rear.
Naj me kdo popravi, ĆØe ne drži.

Sam imam Yamaha RX-V 1900, ki ima možnost bi-ampinga + 7CH. ampak nimam tako vezano (zaenkrat).
Si pa Jamo C600 sigurno zaslužijo poÅ”ten reciver, z dobrimi ampi,(sploh za muziko) ne samo ĆØipi.Amp. z 7ch. v AB klasi, ki ima 12kg po moje to ni.(TX-NR709)
Na tvojem mestu, bi vzel 808 po poloviĆØni, pa si zmagal.
ƈe iÅ”ĆØeÅ” Å”e kakÅ”en predlog, je moj Yamaha, ampak so novejÅ”e serie meni res grde.Morda Denon, ĆØe dobiÅ” ugodno ceno, Marantz je ok. ampak po moje držji od konkurence.
Kot sem rekel, po moje si izbral dobro v prvo.
Upam, da ti kej pomaga moje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

strumf.. kakŔen pa je cenovni okvir te tvoje konfiguracije?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okvirno toliko, kot stane onkyo tx-nr709 ter jamo concert 6 7.1 sistem; sub že imam. Glede na to, da ta zadeva ni zmožna delovat v 7.1 + front biamping bom pa verjetno moral okvir ali želje malo prilagodit.

MitjaF je napisal/a:
Na bolhi se prodaja en nov Onkyo tx nr 808 za poloviĆØno ceno,nov.660EUR.
Potem mislim, da imaŔ reŔene dileme glede bi-ampinga.
Kar se tiĆØe 7.1 sistema, je trenutno zelo malo filmov, ki so posneti v 6 ch, da se komaj splaĆØa postavljat 7 kanalni sistem.
Sam sem odklopil back surround, ker mi je bolj vÅ”eĆØ ĆØe dam surrounde pol metra za mano.

DrugaĆØe si po mojem zelo dobro izbral komponente- sploh zvoĆØnike.Sub je kompresijski, z moĆØnim ampom, zato ni slab niti za posluÅ”anje glazbe.
Med 709 in 808, je dosti razlike.808 ima dosti veĆØji trafo (je skoraj 5kg težji).

Glede 2. toĆØke, po mojem ne gre, kot sem že opisal, sem zato odklopil rear.
Naj me kdo popravi, ĆØe ne drži.

Sam imam Yamaha RX-V 1900, ki ima možnost bi-ampinga + 7CH. ampak nimam tako vezano (zaenkrat).
Si pa Jamo C600 sigurno zaslužijo poÅ”ten reciver, z dobrimi ampi,(sploh za muziko) ne samo ĆØipi.Amp. z 7ch. v AB klasi, ki ima 12kg po moje to ni.(TX-NR709)
Na tvojem mestu, bi vzel 808 po poloviĆØni, pa si zmagal.
ƈe iÅ”ĆØeÅ” Å”e kakÅ”en predlog, je moj Yamaha, ampak so novejÅ”e serie meni res grde.Morda Denon, ĆØe dobiÅ” ugodno ceno, Marantz je ok. ampak po moje držji od konkurence.
Kot sem rekel, po moje si izbral dobro v prvo.
Upam, da ti kej pomaga moje mnenje.

Za 808-ko iz bolhe vem, samo tudi ta ne zmore 7.1 + biamping, pa audyssey ima slabŔi kot 709; kolikor sem videl je pri onkyju to v domeni serije 1000 in navzgor (9.2).
Zvok ki naj bi bil zadaj pa prihaja od strani krasno uniĆØi surround obĆØutek, se strinjam in tudi razmiÅ”ljam, da bi odklopil 2 zvoĆØnika na zaĆØasnem sistemu. 7.1 je glede na Å”tevilo filmov miÅ”ljen bolj za naprej, ker bi rad imel sistem za dlje ĆØasa - 4K je Å”e v povojih, za zvok pa nisem zasledil, da prihaja kaj novega v doglednem ĆØasu.
Bom pogledal, kaj ponuja Ŕe konkurenca, ki si jo naŔtel.

edit: si prepriĆØan, da je RX-V 1900 zmožen 7.1 in biamping hkrati?


Nazadnje urejal/a strumf666 Čet Apr 19, 2012 22:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede biampiga:v praksi je brez veze, le zviÅ”uje koliĆØinino kablov, ki je pri HT sistemu že itak velika!Osebno ga zadnji 2 leti veĆØ ne uporabljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kakŔnem ali kakŔnih sistemih pa si to ugotovil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

strumf666 je napisal/a:
4K je Å”e v povojih, za zvok pa nisem zasledil, da prihaja kaj novega v doglednem ĆØasu.


4k Å”e ne, pri UHDTV bo pa zvoĆØni standard 22.2ch. Ampak kje je Å”e to... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, ni sposobna 7.1 +bi-amping.
Moje mnenje, kar se tiĆØe bi-ampinga ni ,da je brezveze,je pa vpraÅ”ljivo, kakÅ”en bo efekt pri reciverju tega razreda.Po moje veĆØ proftiraÅ” z viÅ”jim modelom (in po stroÅ”kih si tam-tam) reciverja.
Sploh v primeru Onkyo 7xx vs 8xx, se mi zdi (po podatkih), da gre za veĆØji preskok, sploh v ampih.Serija 8 ima isto napajanje kot 1009, tudi ohiÅ”je imata po mojem isto (oglej si notranjosti na Area DVD) in 808 je v tem isti kot 809.Serija 7xx si deli napajanje z 6xx.Mene na pogled, ne prepriĆØa.

Je pa res, da izdelkov ne poznam iz prve roke
ƈe se le da, jih pojdi kam posluÅ”at

Na tvojem mestu, bi se sigurno odloĆØil za 8xx serijo in opustil bi-amping za sedaj, tako ne prekoraĆØiÅ” budgeta, pa imaÅ” odprte možnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2012 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi amp ni niti smotrno uporabljati, ker zvoĆØno ne bi pridobil niĆØesar.Pridobil bi pa samo kabelsko solato v moĆØnih koliĆØinah, in Å”e proraĆØun bi trpel po nepotrebnem. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlika med serijo 7xx in 8xx se precej spreminja med modelnimi leti; 709 naj bi bil zelo dober primerek serije 7 (ĆØe je verjet reviewu, ki sem ga bral), 717 ki bo letoÅ”nji model bo bistveno slabÅ”a. Bom razmislil o 808, samo najprej se moram prepriĆØat, da ne rabim bi-ampinga.

longplay je napisal/a:
Bi amp ni niti smotrno uporabljati, ker zvoĆØno ne bi pridobil niĆØesar.Pridobil bi pa samo kabelsko solato v moĆØnih koliĆØinah, in Å”e proraĆØun bi trpel po nepotrebnem. Wink

Ok, kdaj postane biamping smiseln? Pa kako je potem z vgrajenimi kretnicami, so bypasirane? Ker drugaĆØe razen potencialno boljÅ”e dinamike v primeru uporabe preslabotnega ojaĆØevalca ne razumem najbolj namena.
Je pa res, da sem laik, tko da upam, da me bo kdo poduĆØil Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PomembnejÅ”e se mi zdi da so dobro zaÅ”ĆØiteni-oklopljeni proti elektromagnetnim in radiofrekvenĆØnim motnjam.
Poglej mojo galerijo.Dvojno ožiĆØenje pa kot reĆØeno v ht-ju ni smiselno.
Za stereo sisteme 2 ch visokega ranga pa je že.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bronx



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 16:16
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi amping rabiÅ” samo v primeru ko imaÅ” moĆØnjejÅ”e zvoĆØnike (bolj požreÅ”ne) od moĆØi tvojega ojaĆØevalca na kanal zato uporabiÅ” dva kanala za en zvoĆØnik, ĆØe maÅ” pa kanal dovolj moĆØan pa tega ne rebiÅ” oz je nepotrebno ker ni razlik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bronx je napisal/a:
Bi amping rabiÅ” samo v primeru ko imaÅ” moĆØnjejÅ”e zvoĆØnike (bolj požreÅ”ne) od moĆØi tvojega ojaĆØevalca na kanal zato uporabiÅ” dva kanala za en zvoĆØnik, ĆØe maÅ” pa kanal dovolj moĆØan pa tega ne rebiÅ” oz je nepotrebno ker ni razlik


To po moje ne bo ravno držalo,kot je že bilo reĆØeno je bi-amping bolj smiseln pri boljÅ”ih ojaĆØevalcih.
ƈe te zanima v ĆØem je prednost bi-ampinga malo pobrskaj po temah, tam so bolj podkovani stvar obrazložili.

Strumf, bi-ampinga+7 tako ali tako ni, ne pri 709, ne pri 808.Edino ĆØe boÅ” potegnil do 1009 (po moje zvokovno isti kot 808 z dvema dodatnima kanaloma)s tem ,da boÅ” plaĆØal cca 450eur veĆØ kot za 808. na bolhi.

Za ta denar bi jaz raje vzel Jamo C80 center, namesto C60, pa Ŕe za dobre kable ti ostane.
C80 center ima enake driverje kot C607 floorstander,C60 center ima 4"srednjetonce in TW iz C400 serije, kar je po moje kompromis (lahko se motim) pravijo ,da je center najpomembnejÅ”i zvoĆØnik v surround sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se biampanja tiĆØe, iskanje/google pravi, da je potrebno probat, ker se pri razliĆØnih zvoĆØnikih/setupih razliĆØno pozna, od nezaznavno od zelo opazno. ƈe bi se to dalo kje sliÅ”at/probat pred nakupom bi bilo res krasno.
Kabli pridejo na vrsto, ko bom imel cel sistem sestavljen, ker zvoĆØniki igrajo tudi z navadnim kablom, ĆØe pa kupim kabel v vrednosti zvoĆØnika pa le-ta brez zvoĆØnika ne bo kej velik igral Wink

longplay, galerijo?

Bronx, imaÅ” kef-e biampane? Za Jamo Studio sem videl, da si napisal, da je opazna razlika v prid bi-ampanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bronx



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 16:16
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

strumf666 je napisal/a:
Kar se biampanja tiĆØe, iskanje/google pravi, da je potrebno probat, ker se pri razliĆØnih zvoĆØnikih/setupih razliĆØno pozna, od nezaznavno od zelo opazno. ƈe bi se to dalo kje sliÅ”at/probat pred nakupom bi bilo res krasno.
Kabli pridejo na vrsto, ko bom imel cel sistem sestavljen, ker zvoĆØniki igrajo tudi z navadnim kablom, ĆØe pa kupim kabel v vrednosti zvoĆØnika pa le-ta brez zvoĆØnika ne bo kej velik igral Wink

longplay, galerijo?

Bronx, imaÅ” kef-e biampane? Za Jamo Studio sem videl, da si napisal, da je opazna razlika v prid bi-ampanja.


Zdravo jaz nimam kefov ampak Klipsch Palladium-e, ja na jamo s se je dobr poznal ker so bili priklopljeni na moj stari onkyo 606, ki je imel premalo moĆØi, fora je v tem da vsi proizvajalci oglaÅ”ujejo moĆØ na kanal recimo dejmo 808 (230 W/Ch (6 Ω, 1 kHz, 1 channel driven, JEITA).
To pomeni ĆØe poganja en kanal, ĆØe pa ti gor obesiÅ” vseh 7 zvoĆØnikov pa moĆØ nebo 230w na kanal ampak nevem na pamet 130-150w, zato se pozna bi-amp posebej pri slabih reciverjih, Najbolj mi je pa smeÅ”no ko vidim da ene firme na napiÅ”ejo naprimer 7x150w pogledaÅ” pa porabo reciverja pa 400w (kako?), tako da tud ĆØe vzameÅ” 1xxx serijo pa biampaÅ” neboÅ” velik naredu,
veĆØ boÅ” naredu (ĆØe boÅ” seveda imel premal moĆØi kar dvomim) ĆØe za razliko vzameÅ” konĆØno stopnjo oz Å”e bolje integrirca z ht bypassom za fronta in ostale poganjaÅ” z reciverjem, ali pa kar je Å”e najbolje kupiÅ” za razliko boljÅ”e zvoĆØnike (fronte ali center), pa malo poglej obĆØutljivost zvoĆØnikov ĆØe so zvoĆØniki namesto 90db/m recimo 96db boÅ” za prve rabil 200w ojaĆØevalec za druge pa 50w za isto glasnost. Reciver boÅ” menjal recimo ĆØez deset let zvoĆØnikov ĆØe so pa dobri pa lahko nikoli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
Stran 1 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe