Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustika sobe in postavitev zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 79, 80, 81  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2020 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam tudi Spectroid. Je uporaben, ampak jaz se z njim bolj igram.
Za resne meritve uporabim boljÅ”i mikrofon in REW na raĆØunalniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2020 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A poveÅ”, kako toĆØno ga uporabiÅ”?

LightBit je napisal/a:
Jaz imam tudi Spectroid. Je uporaben, ampak jaz se z njim bolj igram.
Za resne meritve uporabim boljÅ”i mikrofon in REW na raĆØunalniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2020 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaĆØeloma lahko predvajaÅ” white noise in gledaÅ” graf v Spectroid.
Samo white noise ne dat preveĆØ naglas, ker obremeni visokotonce (in uÅ”esa).

Nisem nikoli probal tega, tako da ne vem koliko natanĆØni so te mikrofoni v telefonih.
Jaz to uporabljam bolj tako v smislu: "Z kakŔno frekvenco Ŕumi tale ventilator?"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2020 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ce kdo rabi raznorazne tracke za merjenje in nastavljanje.... Focal No2 Tools CD in se kup drugih podobnih....lahko posljem - PM
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam eno vpraŔanje..

Delam novo dnevno-posluŔalnico-''man cave''.Po tleh je sedaj laminat na katerega imam namen položit tekstilno talno oblogo(kot nekak tapison,samo moderna kvalitetna zadeva).

Zanima me,ĆØe ima kdo izkuÅ”nje, kakÅ”ne so zvoĆØne lastnosti laminata in ali lahko laminat spodaj pod tekstilno oblogo prinese kakÅ”ne negativne posledice na sam zvok..?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TeoretiĆØno da.

Lahko resonira - odvisno kako je položen in koliko je obremenjen (obtežen).

V praksi pa Ŕe nisem nobenega sliŔal "peti".

Morda ga pa kdo je, me nebi ĆØudilo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, sem že zasledil tako položen laminat, da je ob hoji po njem kar donel - verjetno je bil ukrivljen zaradi vlage ali mokrega pomivanja / politja, a si nikoli nisem predstavljal, da bi to vplivalo na akustiko prostora. Za srednje in visoke tone je tako ali tako zaradi trdote in gladkosti odbojna povrŔina, na nizke tone pa tanke talne obloge po mojem ne vplivajo kaj dosti.

Razen ĆØe gre res za posluÅ”anje na zelo visoki glasnosti. Ampak potem so verjetno problem tudi okna, vrata, vse pohiÅ”tvo v sobi, in tako ali tako iÅ”ĆØeÅ”, kaj pri nenormalno visoki zvoĆØni jakosti oddaja svoj zvok...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma jaz imam tepihe (Ikea - cca 1-1,5 cm viŔine) na laminat - rezultat je neprimerno boljŔi kot sam laminat...

Vidim, da moram dat Å”e težjo zaveso in Å”e kakÅ”en aplikat in potem bom mogoĆØe razmiÅ”ljal kako in kaj z laminatom (verjetno pa Å”e lep ĆØas ne).

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"PlavajoĆØi" podi, kamor sodi tudi laminat, Å”e posebej, ĆØe ni lepljen na stikih imajo doloĆØeno "sliÅ”no resonanco".
Na zvoku se to negativno obnaÅ”a tako, da je zvok bolj zapacan, tranzientov je manj, bas je bolj nedefiniran, celotna zvoĆØna slika manj transparentna.

ReÅ”itev ... Pod zvoĆØnik debel, težak najbolje siv kraÅ”ki kamen, ravno tako pod "audio mizico", sploh, ĆØe je "analogija v igri".

Velikokrat se zgodi, da je "namenska audio soba" v podstreÅ”ju, ki je obdelana z "izolacijo in tankimi gips ploÅ”ĆØami" z namenom "zapiranja prostora" ne z namenom "akustiĆØne ureditve", žal pa to negativno vpliva na "zvoĆØnost prostora" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za mnenja..

ne bo druge kot položiti ĆØez tekstilno oblogo(cel prostor)..je pa laminat zlepljen na spojih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam tudi razmislek okoli nogic. Ne verjamem v konice na laminatu. Poskusil bi kakÅ”ne Townshend elastiĆØne nogice.
http://www.townshendaudio.com/hi-fi-home-cinema-equipment-vibration-isolation/seismic-isolation-pods/
------------------------------------------------------------
Pri meni je doma lesen pod (tramovi/deske/parket) in sem pristal na Epidauro gumijastih kroglicah. Konice sem prve preizkuÅ”al a hitro ugotovil, da mi pod 'prepeva' /vibrira na bas midbas podroĆØju. Laminat je po mojem Å”e bistveno bolj odzivna membrana, poleg tega da ni neka premija za odvajanje vibracij - obiĆØajno se pod laminat podstavlja plastiĆØna 1mm folija ali nekaj milimetrov debele porozne mehke plastiĆØne ploÅ”ĆØe. To naredi 'de-coupling' in laminat v luftu - na tako osnovo izgubi konica svoj smisel.

Prvi poseg je bil podstaviti stiropor - zvoĆØnik komplet s konicami sem vsadil v stiropor. Konice so se zarile noter a niso priÅ”le skozi, ker sem izbral ustrezno debelino stiropora. Tako sem lahko hitro oddrsal zvoĆØnike na razliĆØne položaje za ugotavljanje korektne pozicije v prostoru. IstoĆØasno je stiropor oddvojil zvoĆØnik od tal da ne vibrirajo. Hitro in poceni sem se lahko prepriĆØal ali mi bolj paÅ”e 'coupling' s konicami ali 'de-coupling'.
Sedaj so zvoĆØniki kot reĆØeno na gumi kroglicah, ker stiropor ni neka premija za ga videt, v funkciji podstavka za zvoĆØnike pa deluje presenetljivo dobro.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težava je velika teža zvoĆØnika(80kg vsak) in skoraj vsi ti podstavki-nogice odpadejo..Sem jih že naÅ”el take,ki bi pasale ma je cena 1600ā‚¬ za 8 nogickar pa je seveda nesmisel. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni se ne sliÅ”i laminata ko hodim. ƈe posluÅ”am sinus na glas pa v sobi nastane na doloĆØenih frekvencah kar nekaj zvokov, ampak bolj sumim omare.

Jaz imam zvoĆØnike na filcu (tisto kar se za stole uporablja samo da so veĆØje). Je kar mehko (lahko malo guncaÅ”).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.townshendaudio.com/hi-fi-home-cinema-equipment-vibration-isolation/hi-fi-home-cinema-vibration-isolation-speaker-podiums/
No, pri Towhshendu ni problem teža in tudi podstavek je zraven da dovolj razmakne/naredi stabilno celotno inŔtalacijo.
Težava bi lahko samo cena, te ne poznam a malo ne more biti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JA, cene so neverjetne za te zadeve..ta iz linka je preko 2Kā‚¬ za pod en zvoĆØnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 79, 80, 81  Naslednja
Stran 74 od 81

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe