Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Trioda...za zaĆØetnike
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 14:15    Naslov sporočila: Trioda...za zaĆØetnike Odgovori s citatom

Zadnje ĆØase sem malo "not padu" v elekronke, konkretno, zanima me en preamp http://www.tubecad.com/october99/page15.html , kot (samo) ljubitelju elekricizma pa mi neke interne finte niso ravno razumljive, kakorkoli, kot samorastnik sem se spravil k delu in za zaĆØetek žulim grounded(common)cathode varianto. Kaj iÅ”ĆØem?? KakÅ”no razumljivo razlago delovanja za zaĆØetek Confused Zanima me tudi kakÅ”en nasvet okoli delovnih miz za postavit vezje, in komletov pasivnih elementov, da se da vrednosti (RC) fine-tunat, B+-otb mogoĆØe???

p.s.Surprisedb tej priložnosti izjavljam; enkrat sem nekje tu pisaril v smislu, tranzistor je linearnejÅ”i, vernejÅ”i od lampice. To izjavo preklicujem. Aja, v bistvu iÅ”ĆØem tudi mentorja, enkrat meseĆØno za urco, ampak najboljÅ” da dam to med oglase..
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A potrebujeÅ” balansirane vhode?
S konkretnim primerom nimam izkuÅ”enj, Imam pa dobre izkuÅ”nje z Aikidom (tudi razložen na tubecad) in Å”e nekaterimi klasiĆØnimi anodni, katodni sledilnik,SRPP... odvisno od potreb.
Bi pa tudi meni priŔla prav tale skupaj ozemljena katoda, zato hvala za link Idea
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

XLR, input,mic, ima 300ohm, -50dB,ne vem zdaj koliko je to elektrike. Ven bi pričakoval 50ohmlinijo +4dBu. A je to realno? Drugače pa najraje nekaj za direkt v AD stage.. Ne razumem principa +150V, 0V, -150V, a ima tak trafo kakÅ”no posebno ime?
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vhodna impedanca je o.k za mikrofon, 50 ohm na izhodu ne bo Ŕlo...
ImaÅ” kak podatek o vhodni impedanci AD konverterja? ƈim veĆØja - tem bolje. Predvidevam, da ima tudi AD balansirane vhode.
Kar se trafotov tiĆØe...naroĆØiÅ” trafo s sekundarjem 230V s srednjim odcepom in ta odcep ozemljiÅ”.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja,zabluz, naslednja stopnja ima max.input level +24dBu imput imp. Pa >10kOhm.. Bolje??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, vhodna impedanca 10k ni velika, ni pa redkost.
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2011 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že omenil, izkuÅ”enj s takim projektom nimam in morda od tu sledijo doloĆØeni pomisleki. Predvsem v smislu kriterijev oz zahtev po uparjenosti lampic. Ravnotako so pomisleki pri sami izvedbi, saj je hudiĆØ sestavit tak lampaÅ”ki pre, ki ne bo brnel, distorziral..., podobno kot pri fono stopnji, ker operiramo z zelo Å”ibkimi signali.

RazmiŔljam v smeri uporabe audio transformatorjev za pretvorbo balansiran - nebalansiran vhod in obratno. Lundahl in podobni...

Takih predojaĆØevalcev je kar nekaj, mnogi so kar diy izpeljanke znanih mic predojaĆØevalcev iz best of sixties, seventies.

Samo mnenje kot Ŕe ena možnost.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hec je v tem, da je trafo že! na izhodu mica. A trafo lahko posvetli zvok??
V glavnem, vir(indukcijski) je bolj na temni strani, iÅ”ĆØem nekaj odprtega.
Kot je skromno moje znanje o tem, v enem steklu 5965...sta ponavadi dve triodi. Laughing

A bi lažje naŔel dobro glaž`n`vino Cool v dveh kvartetih, kjer dela vse na pol?
_________________
-1/3oct.REar


Nazadnje urejal/a orc.perc Čet Okt 13, 2011 10:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2011 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda se Å”e kdo oglasi z veĆØ izkuÅ”njami...
Vsekakor bi blo za probat obe možnosti, ne vidim slabosti pri uporabi trafota v smislu zaprtosti, ĆØe je le-ta narejen kot je treba in ima dovolj pasovne Å”irine.
Nekaj takega se uporablja v phono za MC...step up trafo, pa nimam obĆØutka, da bi bile te phono stopnje zgoraj kaj zaprte.
Sem pa malo pogledal tole 5965 in se mi dopade...ena od bolj kot ne klasiĆØnih 9 pinskih dvojnih triod, njena sorodnica je 12AV7 ali pa 7062...
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2011 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Recimo da sem že notri, na drugi strani stekla..

Mreža pristranskosti najbolj pogosto priskrbi katodne upor. ƈe je Katodna upor unbypassed, je uvedla negativne povratne in vsaki polovici a 12AX7 zagotavlja znaĆØilne napetosti dobiĆØek približno 30; pomnoževanje faktor je v bistvu dvakrat na najviÅ”ji stopnji dobiĆØka, kot boste morali impedanca ujemajo ploÅ”ĆØo. Tako pol napetost je ĆØez cev na poĆØitek, polovica v obremenitev upor. Katodna upor moĆØi obstati bypassed za zmanjÅ”anje ali odpravo AC negativne povratne in tako poveĆØati dobiĆØek. NajveĆØji dobiĆØek pristopov 60 v teh cevi...

Tako nekako razumem tekst... Laughing

http://en.wikipedia.org/wiki/12AX7#Application

p.s.: zakaj je potem "V 12AX7 je visoko-dobiĆØek (tipiĆØna pomnoževanje faktor 100)"??
drugi odstavek
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ker mi nemiren duh ni dal mira sem se malo spravil na enega lampaÅ”a,ki ga imam..ker je moje tehniĆØno znanje bolj tako,tako...sem malce povpraÅ”al tu in tam....ter zamenjal wima mkp 250v in nekaj 160 v ...ter nekaj starih iskrinih... z auydin cap Q4(400v) in Q6 (600v)kondenzatorji.....ja ,ja sej vem obstajajo dosti boljÅ”i in tud precej dražji.ampak teli so vsaj zame best buy glede na zvok,ki ga naprava sedaj ima....pa Å”e nekaj....prej je pri vklopu skoral poĆØilo ....sedaj se vklopi kot ,da ima ĆØasovno zakasnitev.....za malo denarja......jaz zelo happy... Laughing
aha..ojaĆØevalec deluje v triodem naĆØinu ...tko ,da nisem ĆØist mim ustrelu...



p.s.tema o lampaŔih je zaklenjena ,pa sem tule napisal....


Nazadnje urejal/a drago67 Sre Nov 23, 2011 15:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa kje vse si že ti menjal kondenzatorje.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
pa kje vse si že ti menjal kondenzatorje.. Laughing


zadnjiĆØ mi je rekel en strokovnjak,ki se poklicno ukvarja z audio robo....
vsak nov kondenzator je boljŔi kot najboljŔi ,ki je 30 let star..

no ....ja lampe sem tud menjal...tiste predojaĆØevalne so ble zlo boge...
sedaj so notri nove 12 ax7 tung -sol uparjene od trm-ja.

p.s.strokovnjaki ne se smejat....tud mi zaĆØetniki poĆØasi spoznavamo lampaÅ”e... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To delno velja za babnice! Shocked
Å pil,Drago menjuje kondiĆØe že serijsko... Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIOEXPERT je napisal/a:
To delno velja za babnice! Shocked
Laughing


Kaj velja? A to, da jih je potrebno menjat?
Se strinjam, znajo pa bit težave z uparjanjem po dve Exclamation Idea
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe