Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraĆØa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 163, 164, 165
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2024 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tnx, se delno (ne) strinjam. To bi lahko bil tudi streamer. Napredek seveda je, predvsem glede povezljivosti, USB, FPGA seveda. Ampak, vzemimo nek star dac, AN 4, ali pa kaj od Parasounda, Thete, pa primerjajmo z danaÅ”njimi. PreseneĆØeni bi bili koliko ljudi bi na blind testu izbralo Philips cd player iz leta 88 vs ne vem kater pod jurja. MogoĆØe na prvo bi bilo uau, na drugo pa "tega ne morem veĆØ posluÅ”at". Je pa res, da lahko v novega vtakneÅ” ni da ni, ali pa predvajaÅ” s telefona preko BT.

PrejŔnji teden sem imel vesele dneve dac-ov na CD predvajalniku Laughing
Težka in draga beŔtija AccusticArts Tube DAC-ll in presna kategorija Geek Pulse DAC. Vse skupaj vs Philips CDR s TDA1541 letnik 1996.
Že ko omenjaÅ” AudioNote ima isti TDA , izpustili so pa anti aliasing filter, ki po njihovem mnenju dela samo Å”kodo in niĆØ ne odpravi.
----------
Se strinjam, moderni daci iz polpretekle zgodovine bolj ko ne spolirajo in prikrijejo digitalne ostrine, imajo balansirane super izhode/bufferje in predvajajo vse kar jim daÅ”. Osnovni zvok /vsaj na CD-ju, kar sem sprobal/ je pa tisti od nekoĆØ.

Ok, zelo se pozna diy mehko vzmetenje izpod playerja, ki reŔi kup problemov in na uho dvigne kakovost zvoka za ne verjet/ bolje povedano - za ne verjet kako Ŕkodi uporabljati cd playerje brez mehanske izolacije.

Lahko tudi reĆØem, da nisem sliÅ”al striminga na domu ki pride do tu. Kar popolnoma niĆØ ne pomeni, ker sem posluÅ”al samo vulgarne raĆØunalnike na dacih, kar je oĆØitno recept za neuspeh. Oziroma manj kot nudi dober CD player.
---------------
Po svoje se strinjam, ĆØe neki AudioNote uporablja praktiĆØno identiĆØno mehaniko in konverter kot je v starem Philipsu, poleg tega pa odÅ”ljivi anti alias filtre in vgradi super kondenzatorje in podobno drobnjarijo - potem je lahko stari CD evergreen - in novo Å”e dolgo ne bo bistveno premaknilo mej.
Oni tudi pravijo, da striming ne nudi veĆØ od CDejke. PO tej izkuÅ”nji sedaj razmiÅ”ljam o nabavi CD transporta, pa ga najprej voziti z dacom v Philipsu (ker je recorder ima digitalni vhod), potem pa bom videl kako naprej.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2024 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bruno tukaj imas link videa kjer so primerjali 6 aktualnih transportov.
Res je dolg dve uri stirideset, lahko pa preskakujes ker vedno puscajo cele komade .
Fantje so holandci - govorijo anglesko- in za moje pojme kredibilni,
ce nic drugega si razsiris obzorje kar se tice transportov,pridobis kako koristno informacijo

https://www.youtube.com/watch?v=ZLk2MW1a9uE&t=1883s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2024 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tnx, se delno (ne) strinjam. To bi lahko bil tudi streamer. Napredek seveda je, predvsem glede povezljivosti, USB, FPGA seveda. Ampak, vzemimo nek star dac, AN 4, ali pa kaj od Parasounda, Thete, pa primerjajmo z danaÅ”njimi. PreseneĆØeni bi bili koliko ljudi bi na blind testu izbralo Philips cd player iz leta 88 vs ne vem kater pod jurja. MogoĆØe na prvo bi bilo uau, na drugo pa "tega ne morem veĆØ posluÅ”at". Je pa res, da lahko v novega vtakneÅ” ni da ni, ali pa predvajaÅ” s telefona preko BT.


Predvsem mislim na reprodukcijo hi-res PCM in DSD formatov. Moj prejÅ”nji, 14 let star DAC/CDT/streamer v rangu 6K, ki ima vgrajene 4 BB1704 DAC ĆØipe, ne podpira DSD. Tudi pri streamanju 192/24 PCM se je obĆØasno "obesil". Preprosto ni imel dovolj procesorske moĆØi. ƈeprav Å”e vedno pogosto posluÅ”am CDje, ki jih predvaja odliĆØno, priznam, da nekateri hi-res PCM in DSD komadi na novem streamer/DACu zvenijo bolje.

DACi in streamerji so neke vrste raĆØunalniki in tehnologija preprosto gre naprej.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, nas lahko razsvetliÅ” kateri CDR ima tda1541?
Glede na to, da sem kr nekaj ĆØasa zbiral in predeloval TDA1541 cd predvajalnike, ne poznam niti enega. Tda1305 ki je v tvojem nima veze s TDA1541.
Tud Audio Note ga nima... BoljÅ”i so na Analog devices, nižji modeli pa z "brati tda1541" dacev torej TDA1543. Nimajo oversampling ĆØipa to je res. Nižji modeli imajo zanimivo izhodnjo stopnjo, vendar s preveliko izhodno impedanco. Neugodno breme totalno ubije zvok teh naprav. Zato je treba malo izboljÅ”at izhodno stopnjo in dela precej precej bolje. Sem ravno pred 14 dnevi modificiral dva AN 0,1X daca in ju primerjal z Rega isys valve, Lampizatorjem in ak4495 tube dacom.
Delal sem veliko predelav na starih Philipsih, od nos do modifikacij demodulacij, pasivno aktivno... Nos je podobno kot stara povpreĆØna plazma lcd vs 8k oled - ultamativnim dacom. Ima nekaj vÅ”eĆØnega, predvsem pri enostavni glasbi kjer se zvok malo napihne, stopi korak bližje posluÅ”alcu, zabriÅ”ejo se ostrine slabih posnetkov ...(padec signala -3db na 20khz)
A pri kompleksni glasbi se vse poruÅ”i. Ne bom solil pameti o NOS zvoku. kdo ve o ĆØem govorim ve ostale itak to ne zanima. NajveĆØji problem so oversampling filtri, ki so zelo umazali napajanje cd predvajalnikov in maso okol njih zato so zveneli grobo v gornjem srednjetonskem podroĆØju. To se da reÅ”it...
Je pa ena dobra finta, o kateri pa ni dost govora. Tda1541 ali 1543 v nosu , vendar mu v streamerju (Roon, Hq player...) sam doloĆØiiÅ” filter. Rezultat je lahko zelo dober.
Btw tud AA tube dac II sem imel na operacijski mizi. Original je zame presuh, kliniĆØen, ne zleze mi pod kožo...
Zunanji transport in spdif vhod na cdrju?.. po moje bo interni v Philipsu lažje prenesel informacije do daca kot iz povpreĆØnega transporta. Sam trenutno uporabljam I2s in je korak naprej od optike, coaxa in AES.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




Eversolo DMP-A8 ima sicer vgrajen soliden preamp modul, vendar preko obeh novih igraĆØ zveni bistveno bolje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2024 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ti je doprineslo, v katero smer? Bolj suvereno, zrelo, bolj diha?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2024 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glavne pridobitve:
1. ne posluÅ”am veĆØ na 80-90% A8, ampak na preampovih 30% glasnosti (A8 izhod imam nastavljen na pass through). To je sicer Å”e najmanjÅ”a pridobitev)
2. zvok je bolj dinamiĆØen, resolutiven, visoki toni so bolj sliÅ”ni vendar niso sikajoĆØi, basi so hitri in sežejo globlje (prej so bili nekoliko razmazani)
3. oder je bolj jasno definiran, precej bolj sliŔna je globina

Glavna slabost A8 je po mojih izkuÅ”njah na mojem sistemu njegov preamp modul (kljub simpatiĆØnemu klikanju potenciometra in dodatnem LPS). Zato po mojem mnenju ni najprimernejÅ”i za direkten priklop na power amp in na aktivne zvoĆØnike. Kar zadeva streamer in dac, pa je A8 zelo zanimiva naprava.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://trackingangle.com/equipment/schiit-skoll-is-not-a-schiit-show
Michael Fremer je testiral Schiit Skoll balansirani phono stage.

Glede na to, da ga posluŔam že 3 mesece, mi je bilo zelo interesantno primerjati vtise in ocene. Tu smo, debate o podkupljenih testih gor ali dol, podpiŔem vse ugotovitve.
Tudi 'Balanced in' issue /problem, ki se je tudi meni pojavil. Samo da sem si vzel veĆØ ĆØasa in malo bolj raziskal pojav. Za kaj gre?

Ko sem nalotal XLR prikljuĆØke na phono kabel in to posluÅ”al, je pri poveĆØani glasnosti zaĆØelo 'streljati' oziroma pokalo je v zvoĆØnikih. Tako se sliÅ”i na planarnih zvoĆØnikih, Fremer pa to opisuje kot moĆØno pumpanje membran wooferjev ven in noter. Pripisal je to DC komponenti, ki se pojavi v signalu.

Moje ugotovitve so pa naslednje - pojavi se ko so izpolnjeni vsi ti pogoji
- balansirani vhod
- visok (70dB) gain
- nizka impedanca glavice
- na veĆØji glasnosti.
Pomeni navadno Denon DL 103 s 40 Ohmi posluÅ”am brez tega problema - neglede na gain in glasnost - medtem ko R verzija s 14 Ohmi 'strelja' pri veĆØji glasnosti na XLR vhodu, na single ended ne.
Tudi to streljanje sem uspel odpraviti s tankimi (2,5mm2) zvoĆØniÅ”kimi kabli. Slednje mi je uganka zakaj deluje..

Problem me veĆØ kot toliko ne tangira, itak imam namen za MC nabaviti balansirani step-up trafo, ki ne potrebuje visokega gaina. Zadnja dva meseca posluÅ”am izkljuĆØno mc z visokim izhodom Denon DL 110 na XLR in 50dB gaina z vso mirnostjo v duÅ”i in se posveĆØam razvoju gramofona.
----------------------------------------------------------------------
DrugaĆØe pa - ja - Skoll ima skoraj vse kar imajo veliki. V manjÅ”ih odmerkih, z manj presežniki, pa vendar. Ob primernem posnetku (in gramofonu, hehe) zmore spektakularno predstavo z dinamiko, velikostjo in globino scene, predvsem pa ne utruja niti po petih urah (sprobano veĆØkrat) niti vzbuja željo po spremembi. Fenomen za ta denar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj grem pa posluŔat že ulaufani Eversolo. Zbralo se nas bo nekaj za komisijsko posluŔanje.
PredojaĆØevalnik je Å”e novejÅ”i balansirani kitajec, ki smo ga Å”e friÅ”no novega uspeÅ”no sprobali pri meni doma - Ladder Bach. Presenetljivo dobro, ĆØe povzamem.
https://shenzhenaudio.com/products/ladder-bach-fully-balanced-hifi-preamplifier-r-2r-structure-stable-output-amplifier
--------------------------------------------------------
30.marec
bili pri kolegu vĆØeraj in posluÅ”ali sistem v sestavi Eversolo 6 - Ladder Bach predojaĆØevalec - Nord Audio purifi monobloki - Eminent Technology LFT8b zvoĆØniki. Elektronika na XLR povezavah.

Zelo živo, dinamiĆØno in dopadljivo a Å”e nedodelano kot celota. Prva naslednja poteza bo menjava zvoĆØniÅ”kih kablov entry level Kimberjev, da se delno odpravi prelahke midbase. Zahteve in standardi so se nam s ĆØasom poveĆØali, sramežljivost midbasa ni veĆØ zaželjena.
S tem opisom se ne more ustvariti predstave kaj to je. Je pa veĆØina soforumaÅ”ev sliÅ”ala te zvoĆØnike že 3x na sejmu v M Hotelu in se sliÅ”i bolje kot takrat na raĆØun boljÅ”e pre in ojaĆØevalne elektronike. VeĆØ dinamike in globine scene skratka.
Kar se tiĆØe Eversolo, je izgubil kaktusov prizvok, ki ga je dolgo imel od novega. V njegov prid govori tudi, da se strimani komadi sliÅ”ijo bolje kot iz CD-ja, v tem primeru odsluženega starega Marantza srednje klase (ne vem oznake). Lastnik pravi, da bo Eversolu menjal napajanje, ker da je to optimalen upgrade. Valjda se dobi in menja kot lego kocke, eno ven drugo not.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 163, 164, 165
Stran 165 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe